• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
gruodžio 01, 2021, 23:01:54

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Moterų galvos dengimas bažnyčioje ir maldos metu

Pradėjo Augucka, birželio 04, 2014, 10:14:22

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Augucka

Štai tokių įdomybių radau apie galvos dengimą.
Labai džiaugiuosi, kad tradicija grįžta, nes šiuo klausimu katalikybėje palaida bala.
Pilgrim

Citata... palaida bala
kur palaida bala ? :-\  :D  ;)
akyse ? galvoje ? apdangaluose ? madose ?

Kai Dievas sukūrė Adomą, jis matė, kad negera žmogui būti vienam. Tada jis sukūrė moterį, kad ji būtų vyro pagalbininkė ir bendrininkė. Pažiūrėjo Adomas į moterį ir sako - nieko kur trūksta padažysim  :D

Silvija

Gražiausias pavyzdys prie Auguckos vardo, bet jis - pieštas  :-\

Augucka


Diak. Tomas M.

Naujienų reportažas, kur dvi moterys dalinasi savo mintimis, kodėl jos dėvi veliumus bažnyčioje:

http://en.gloria.tv/?media=601537

Augucka

FB visa grupė dedikuota moterų pokalbiams apie galvos dengimą maldos metu (veiling). Anglų kalba
https://www.facebook.com/groups/1504144746463790/
Vyrų turbūt į ją nepriima, bet vyrai gali savo žmonoms pasiūlyti prisijungti prie jos. Daug gerų idėjų kartais moterytės aptaria, parodo nuotraukų  :D

Diak. Tomas M.


Varlė keliauninkė

Kodėl Paulius liepė moterims dengti galvas?
Todėl moteris privalo turėti ant galvos priklausomybės ženklą dėl angelų. (1 Kor 11, 10) Dėl kokių angelų ir kodėl?

Va čia ir prasideda "tradicija". Atsakymas slypi Pradžios knygoje 6: 
Kai žemėje žmonės pradėjo daugėti ir jiems gimė dukterys, Dievo sūnūs, žiūrėdami į jas, matė, kokios jos buvo gražios, ir ėmė iš jų sau žmonomis tas, kurios jiems patiko.
Kadangi Paulius buvo fariziejus ir gerai išmanė ne tik Torą, bet ir sakytinę Torą bei žydų midrašus, tai pasirodo visa 'tradicija' dėl moters plaukų, kuriais susižavėjo Dievo sūnūs - angelai. Na, kadangi mums, pagonims katalikams, žydų tradicijos neprivalomos, tai..
Bet geriau paklausyti patiems. Nuo 4.00 min
https://www.youtube.com/watch?v=dQk5fF7vkIM

Augucka

The Chapel Veil

http://youtu.be/lFqSae_ZwRY

Moterys pasakoja, kodėl dengia galvą. Gaila anglų kalba. Lietuvių kalba nieko panašaus nerandu  :(

Sigitas

Dabar neturiu laiko ieškoti, bet žinau, jog KBK yra aiškiai parašyta, jog moteris bažnyčioje, pamaldų metu gali būti ir dengta galva ir tuščia galva, t.y. nėra reikalavimo apsigobti ją. Čia labiau vietos kultūros, mentaliteto reikalas. Ir Lietuvos vyskupų nurodymuose nėra rašoma, jog moterys turi būt apsidengusios galvą.

Diak. Tomas M.

Sigitai, tu rodos nesupratai, kodėl Augucka įdėjo tą nuorodą. Čia esmė ne tame ar privaloma, bet kokį pranašumą moteris gauna tokiu būdu garbindama Dievą. Niekur nėra KBK parašyta, kad eidama Pirmosios Komunijos mergaitė turi dėvėti veliumą, kaip ir nėra parašyta, kad reikia melstis Rožinį, bet tie kas tai daro, žino, kodėl tai verta daryti...

Su tuo leidimu irgi nėra taip paprasta... Rodos iki 1984 m. Kanone buvo įrašyta, kad moteris privalo prisidengti galvą. Bet po II Vatikano "dvasios" veikimo tuo metu beveik jokia moteris nesidengė galvos, todėl Bažnyčia pakeitė nustatymą tam, kad kažkuria prasme apsaugoti tas moteris nuo nuodėmės. Tai yra labai geras pavyzdys, kaip "išplaunamas" Bažnyčios mokymas ir tokio veikimo pavyzdį matėme per šį Šeimos Sinodą. Reikės plačiau aprašyti visą techniką, kuria pasiekiamas žmonių tikėjimo ir Tradicijos silpninimas.

Diak. Tomas M.


Diak. Tomas M.


Donatas

Tradicija dengti galvą moterims US priklauso nuo to regiono bažnyčios "liberalumo".

https://fashionista.com/2017/12/millennial-catholics-chapel-veils


Grybauskaitė nematė reikalo dengti galvą susitikime su popiežiumi, anei laikytis kitų elgesio normų. Komunistinis partinis išsilavinimas duoda savo vaisių.

Silvija

Ką pasakytų Jėzus?  :-\  Ar skraistė nėra tikinčių moterų atributas? Ir jei prezidentė netikinti, tai ar šio apdaro nešiojimas nebūtų melas, apsimetinėjimas?

Nemanau, kad šiuo atveju tai - elgesio norma, prezidentė kaip diplomantė turėtų puikiai išmanyti etiketą, bet ji matyt nutarė neveidmaniauti. Ir tai yra garbinga.

Turime netikinčią prezidentę, melskimės.


Silvija

Taip, aš labai suklydau, ne dėl to, ką matau dabar, o dėl savo vertinimo "turime netikincią prezidentę"  :'(  to daryti nevalia sprendžiant iš išorės.

Donatas

Silvija, turbūt ne tu suklydai. Sprendžiant pagal darbus - pats ryškiausias buvo pagalbinio apvaisinimo įstatymo vetavimas, klysta nuotrauka, o ne tu.  :)

Silvija

Pastaruoju metu beveik neseku, kas vyksta politikoje, nežiūriu TV, taigi vienaip arba kitaip, ne man buvo spręsti apie žmogaus tikėjimą. Jėzus išvis kito žmogaus išvadinimą bedieviu laikė nuodėme (bibline kalba toks žmogus buvo vadinamas kvailiu - kvaila netikėti Dievą). Nes giliai kiekvieno yra bent mažytis tikėjimo grūdas, kurį ten Pats Dievas pasėjo, ir vadindami kitą netikinčiu, įžeidžiame Kūrėją.

Aišku, kiekvieno darbai kalba už jį patį, kalba ir apie jo vidinį stovį (ačiū, Donatai, už palaikymą). Bet man tai buvo pamoka, kad vertinti aš negaliu. Galiu darbus, bet ne tikėjimą.

ritajuo

Gal kiek pavėluotai įšoksiu į šią diskusiją...

Kaip tik šiomis dienomis labai aktyviai diskutuojam savo grupelėje su kunigu apie galvos apdangalą, reikia - nereikia apsibobti bažnyčioje ir t.t.

Sužinojau, kad mūsų Grybauskaitė formaliai nenusižengė kanonui pasirodžiusi pas popiežių nepridengta galva, nes JI  NETEKĖJUSI, galvas prisidengia TIK ištekėjusios moterys :)  :-\

Dabar per TV kaip išprotėję visi siūlo įvairias idėjas vasario 16-ai Lietuvos 100-mečiui. Kodėl nenuėjus tą dien į mišias apsigobus gražiu šaliu?  :D