• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
balandžio 23, 2024, 04:55:31

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Kaip tikėjimas įtakoja mūsų profesinę veiklą, pomėgius, pasirinkimus?

Pradėjo Augucka, birželio 27, 2014, 04:01:45

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

sparnai

As labai atsiprasau, Tomai, bet ar vaikiskas/paaugliskas maistingumas tikejime reiskia nesutikima su tavo nuomone ar isivaizdavimais? :)
Nenorejau uzgauti tuo pasakymu "Tomo skonis", tiesiog jis trumpiausiai ir aiskiausiai apibudino ka butent turejau omenyje. Jei visgi uzgavau, prasau man atleisti. Tikrai nenorejau.
Augucka, sitoj vietoj jauciames gana panasiai. Siaip esu uz remus ir disciplinas, be ju zmogus apskritai negali gyventi, bet jos neturi tapti stabu tiek kasdienybeje tiek tikejime.
Kazkada man ismintingas zmogus aiskino, kad priimti Dievo valia, yra priimti savo gyvenima toki koki turiu, koki man Dievas suteike. Tai man issilieja i visas gyvenimo sritis, kasdienybe ir is esmes atsako i sios temos klausima. Visa kokia esu priklausau Dievui, ir ka darau, stengiuosi daryti Jo garbei. Bet argi tai nera ganetinai sunku? Argi nesunkiau Dievo garbei tiesiog atlikti savo kasdienius darbus, pavyzdziui raveti darzus, visa diena sedeti prie stakliu ar prie kompiuterio, moketi mokescius, nei gyventi pvz. pagal regula kurioje viskas sustyguota ir eliminuota labai daug chaoso? (pvz pas benediktinus)? Zinoma, visur savi didziuliai issukiai, bet as tiesiog svarstau..

Diak. Tomas M.

Sparnai, tu tikrai manęs neįžeidei, būk rami ;)

Citata iš: Augucka  liepos 02, 2014, 04:11:22
Aš suprantu apie ką tu Tomai šneki, iš esmės ir pritariu, bet ar tau neatrodo, kad visa tai veda į religinį fanatizmą?

Pastebėjau, kad kartais žodžiai sunkiai perneša žinią, todėl stengiausi žinią perduoti per asmeninę patirtį, juk taip yra perduodama autentiškiausia žinia - mintis norėjau išsakyti žmonių gyvenimais.

Todėl dar kartą pažiūrėkite tuos tris video ir pasakykite - kuris iš tų žmonių yra: fanatikas, fariziejus, vienuolis, apsiribojęs gyvenime vien religija, nematantis jame paprasto žmogui suprantamo gyvenimo džiaugsmo? Kuriam iš tų žmonių religija, normos, disciplinos, rėmai yra tapę stabu? Taip, visi tie žmonės paaukojo daug savo gyvenimo Dievui, atsisakė daug "nereikalingo bagažo", kuris kitų gali būti suprantamas kaip gyvenimo džiaugsmo šaltinis ir pan. Atsisakydami to "bagažo" jie atlaisvino daug laiko ir vietos veikimui Dievo garbei, Jo darbų darymui, bet ar jie nuo to tapo fariziejais ir fanatikais?

Citata iš: sparnai  liepos 02, 2014, 06:01:16
Kazkada man ismintingas zmogus aiskino, kad priimti Dievo valia, yra priimti savo gyvenima toki koki turiu, koki man Dievas suteike.

Ši mintis pagal šventuosius skamba panašiau į: "... priimti Dievo valia, yra priimti savo gyvenimo pareigas, kokias man Dievas suteikė". T.y. savo gyvenime mes gauname tam tikrus pašaukimus ir pareigas (Dievo tarnas, pasaulietis, šeimos žmogus, daktaras...), o šventumas yra kuo nuoširdesnis ir pilnesnis tų pareigų atlikimas - t.y. savo kasdieninio kryžiaus nešimas. Būtent Teresėlė tą ir darė - su neįprasta meile nešė savo kasdienines pareigas, stengėsi atlikti jas Dievo garbei kuo tobuliau. Tačiau gyvenimas tikrai nelieka toks, kokį turi, jis dažniausiai keičiasi kardinaliai. Nors toliau mūsų mintys labai panašios :)

Citata iš: Pilgrim  liepos 02, 2014, 05:14:01
Mažoji Teresėlė turėjo mintį Jėzau jei Tu man įdiegei vieną ar kitą troškimą arba norą, vadinasi Tu privalai ją realizuoti manyje. Šiek tiek perfrazuojant juk Jėzau su Tavo žinia aš atsidūriau šioje kryžkelėje, šioje dvejonėje, vadinasi Tu turi man parodyti kaip bus teisingai.

Taip, Kristus mus veda, bet Jis mums duoda ir daryti pasirinkimus. Pasakyti, kad "Dieve aš netapau šventu, nes Tu manęs nepadarei" būtų mažų mažiausiai neteisinga - Dievas mums parodytų šimtus situacijų, kuriomis Jis norėjo mus padaryti šventais, bet mes pasirinkome eiti "pagal save". Mes negalime vengti sunkių sprendimų, nes daugelis sprendimų, vedančių į šventumą bus sunkūs... ir tuos sprendimus mes turime padaryti, tam gavome ir laisvą valią.

kukulis

Paprastai žmonės galvoja, kad kai daro gėrį, jie tampa apriboti, ne tokie laisvi, o kai daro blogį, tuomet jie yra laisvesni.

Iš tiesų turbūt yra atvirkščiai. Blogų pasirinkimų yra daug, tačiau gerų, *dar daugiau*, o ne kažkoks vienas vienintelis.

Pvz. jeigu šoksi nuo stogo, tai bus vienas vienintelis pasirinkimas - į kapines ;) , o jeigu nešoksi, tuomet, dar bus galimybė po to rinktis, ką toliau daryti šią dieną ;)