• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
balandžio 24, 2024, 10:14:46

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Tarnavimas karinėje tarnyboje. Ar tai krikščioniška?

Pradėjo kukulis, liepos 14, 2014, 07:40:12

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

kukulis

O kaip dėl antros klausimo dalies? T.y. ar neprivalėtų karys būti tikintis?

Silvija

Kaip tokią prievolę įgyvendinti realiai sekuliarioje visuomenėje? :) Šiandien, tiesa, galim pasidžiaugti, kad mūsų kariai turi kapelionus, kurie vykdo pajėgose sielovadą.

Pilgrim

Ar karys turėtų būti tikintis ? Kukuli, geras klausimas  :thumbup: Kai kurios protestantiškos bažnyčios draudžia savo nariams net ginklą į rankas imti.

kukulis

Taigi. Klausimas nebūtinai turi būti realizuojamas praktikoje :)
Pradžioje galime pasvarstyti ir palyginti tikintį ir netikintį karį. Aišku viskas gausis teoriniame lygmenyje, nebent yra kas pažįsta kokių nors karių su skirtingomis pažiūromis ir galėtų juos palyginti :)

Pilgrim

Na klausimas  ir į temą ir nelabai  :) kokios profesijos buvo draudžiamos pirmiesiems krikščionims. Pasirinkę šias profesijas jie būdavo atskiriami nuo bažnyčios.  :-\

Diak. Tomas M.

Pirmiausiai į sąrašą turbūt papuola "seniausia" profesija, bet vyrus tai nelabai liečia  :-\

Varlė keliauninkė


kukulis

Citata iš: Pilgrim  liepos 17, 2014, 06:23:01
Na klausimas  ir į temą ir nelabai  :) kokios profesijos buvo draudžiamos pirmiesiems krikščionims. Pasirinkę šias profesijas jie būdavo atskiriami nuo bažnyčios.  :-\

Ar tarp tų profesijų buvo ir karinė tarnyba?

Pilgrim

Kokios profesijos ... tai reiškia buvo ne viena  :) Na siūlykit savo variantus: 1. .... 2. .... 3. .... 4. ... ir t. t.  :-\ o nebandykit atspėti klausimais kokia pirmoji raidė  :-\ arba panašiais  ;)

Silvija

Pilgrim, tavo ekskursą į šoną kol kas palikime, bet aš norėčiau atnaujinti šią aktualią temą (kas galėjo patikėti, kad taip greitai tas atsitiks).

Citata iš: Pilgrim  liepos 16, 2014, 01:59:36
Ar karys turėtų būti tikintis ? Kukuli, geras klausimas  :thumbup:

Tikrai geras klausimas. Skaitau va dabar vieną tekstą ir stebiuosi politikų logika:

Citata... Tikrai tikiu, kad parengus gerą komunikacinę kampaniją galėtume sulaukti daug daugiau savanoriškai apsisprendusių tapti profesionaliais kariais. Bet čia jau kūrybiniai sprendimai, kuriems niekas nerado laiko? Šauktinius siūloma grąžinti nuo rugsėjo. Iki tol pasirengtum tokią agitacinę kampaniją (su dešimtkart mažiau lėšų)..

Ne ką blogesnę idėją pasiūlė ir ekonomistas Nerijus Mačiulis: šiuo metu Lietuvoje yra beveik 24 000 nestudijuojančių jaunuolių, nedirbančių ir netgi darbo neieškančių jaunuolių. Kodėl neieškoti galimybių šioje sferoje? Čia jau aš pridėsiu, kad prievarta juos paimti į kariuomenę irgi nebūtų geras sprendimas, nes motyvacijos taip nesukursi (o motyvacijos akivaizdžiai jiems ir taip trūksta). Galėtų specialiai tam paruošti žmonės asmeniškai aplankyti kiekvieną jų, pasiūlytų gerus atlyginimus ir perspektyvas – tikrai atrastų daug norinčių. Tai būtų šimtą kartą teisingiau ir naudingiau pačiai valstybei. Sprendžiamos būtų net kelios problemos, ne tik karių trūkumas.

Galų gale, kas čia per idėja viską daryti loterijos principu? Todėl ir kilo pasipiktinimas, nes visuomenėje yra daug įvairių žmonių ir dalis jų tikrai naudingesni valstybei civiliniame gyvenime nei kariuomenėje. Kas bus su mažus vaikus turinčius tėvais? Kaip bus su jų paskolomis? Kiek bus mokama tarnybos metu? Beveik nemokama, kaip ir anksčiau? Su bankais kariuomenė sutars, kad jie palauktų? Jei nebus atsakyta į šiuos klausimus galiu garantuoti, kad atgims tai kas buvo – tarnybos vengimas visomis priemonėmis. Prieš 10 metų kas nenorėjo tarnauti, tas ir sugalvodavo kaip netarnauti. Tas pats bus ir vėl? Šauktinių reputacija sugrius vos dėl kelių pavyzdžių, kaip turtingi ir protingi išsisuko, o jeigu tave paėmė tai jau pats brolau ir kaltas.

Dar vienas dalykas, kuris aktualus dabar, bet gal nebuvo aktualus anksčiau: lyčių lygybė. Ar grąžinus privalomąją tarnybą šaukiami būtų tik vaikinai? O kaip merginos?
...

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2015-02-25-v-mazuronis-tevyne-ginsime-traukdami-loterijos-bilieta/127904

Mano klausimas: koks motyvas būti šauktiniu tikinčiam žmogui būtų teisingas? :-\

kukulis

Čia gal ne tiek tikėjimas lemia, kiek tautos mentalitetas. Nors .. priklauso nuo religijos :)

Mes tiesiog pripratom vengti tarnybos okupantų kariuomenėje. Kažkaip žmonės dar nepersilaužė, kad kariuomenė jau nebeokupantų :)

Giedrė

Labai daug dabar tokių nieko nedirbančių ir savęs nerandančių vyrukų, kurie užsiima visokiausiomis nesąmonėmis. Manyčiau, kad kai kuriems iš jų kariuomenė būtų tikras išsigelbėjimas, o gal net ir profesijos atradimas. Seniai to reikėjo.

Kariuomenė reikalauja disciplinos, kuri auklėja net ir neramiausius.

Pilgrim

Viena iš tų profesijų Romos imperijos karys  ;)

o mūsų klausimu gali pasitarnauti
Popiežiaus Jono Pauliaus II 1986 metų balandžio 21 dienos
apaštališkoji konstitucija Spirituali militum curae
o čia straipsnis
Šventojo Sosto ir Bažnyčios požiūris į kariuomenę
www.kam.lt/kam/download/1182/e-kardas%206_vidus.pdf

Diak. Tomas M.

Tas požiūris, kad kariuomenė sutvarkys "netvarkingus" vyrus man panašus į  mitą. Kai aš buvau kariuomenėje, tai mačiau daugiau asmenybių, kurios buvo sulaužytos gaujos instinkto, nei tokių, kurie tapo kažkokiais stipresniais, geresniais ar pan. Šauktinių kariuomenėje veikia vilkų įstatymai, niekam neįdomu, kad tarnauji savo tėvynei, ten žmonės visai kitaip mąsto... ar buvo rusų kariuomenė, ar po to lietuvių (aš patekau į ankstyvą lietuvių kariuomenę), viskas tas pats, nes žmogaus instinktai nesikeičia.

kukulis


Pilgrim

CitataKaip kunigams veikti ir kalbėti karo sąlygomis, kurios pasižymi sumaištimi, vienas kito nepaisymu, neapykanta, smurtu, šeimos narių ir draugų praradimais, psichologinėmis ir dvasinėmis traumomis, kolektyvinės kančios ir nerimo klimatu, bet taip pat susikaupimu, ryžtu, solidarumu?
http://lt.radiovaticana.va/news/2015/02/24/%E2%80%9E%C5%BEinia_kunigams_apie_sielovad%C4%85_karo_s%C4%85lygomis%E2%80%9C/1125444

Giedrė

Ginti tėvynę yra pareiga. Kas gi ją gins, jeigu ne mes visi : kas kaip galim ir pajėgiame. Apie tai šiandien gražiai kalbėjo kun. Blužas laidoje "Klausk drąsiai".

Giedrė


Varlė keliauninkė

Žydai tikrai išskirtinė tauta ir galima būtų labiau įsižiūrėti į savitą jų gyvenimo būdą, bet kažkodėl visame likusiame pasaulyje jie dėl savo išskirtinumo yra neapkenčiami švelniai sakant.

kukulis

Na ... aš asmeniškai žydams indiferentiškas. Gal kartais suirztu, kai apie juos kažkaip perdėtai išskirtinai kalbama ;)