• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
balandžio 25, 2024, 11:39:24

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Tarnavimas karinėje tarnyboje. Ar tai krikščioniška?

Pradėjo kukulis, liepos 14, 2014, 07:40:12

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Giedrė

Ne tautybėje čia esmė , o protingose mintyse ... ir dar yra noras padėti Lietuvai, kurio daugelis lietuvių oi kaip stokoja. Net kojas persišauti žada, jeigu į kariuomenę paims... Absurdai.

kukulis

Primena vaikiškus ožius tokie grąsinimai... sako šiais laikais apie beržinę košę kalbėti neetiška? Bet laikas jau praėjęs: lenk medį kol jaunas, o seną gali tik nukirsti ...

Diak. Tomas M.

Citata iš: Giedrė  balandžio 15, 2015, 08:23:48
...Net kojas persišauti žada, jeigu į kariuomenę paims... Absurdai.

Pirmomis mano tarnybos savaitėmis, kai šauktiniai susidūrė su tuo, kas ten buvo, kai kas ir venas pjaustėsi... Absurdas yra kalbėti apie tai, kur nebuvai ir nežinai...

kukulis

Žodžiu buvo ne kas ..
Bet ar dėl to kalta pati karinė tarnyba, ar tiesiog ten kur buvai, buvo atitinkami žmonės ir nebuvo tvarkos?

Diak. Tomas M.

Ten dar buvo rusiška "tvarka", nors kiek teko skaityti ir JAV kariuomenėje panašių dalykų būna, tik gal ne taip dažnai. Reikia suprasti, kad kariuomenėje pasireiškia gaujos ir išgyvenimo instinktas, kuris bet kuriomis sąlygomis neturi nieko bendro su krikščionybe.

kukulis

Bet apskritai karinė tarnyba neprieštarauja krikščioniškoms vertybėms?
Juk tas gaujos instinktas pasireiškia ne vien kariuomenėje?

Negatyvi situacija karinėje tarnyboje leidžia geriau suprasti tuos, kurie pjaustosi venas ir persišauna kojas, bet ta situacija dėl kurios taip darosi, juk nėra normali karinės tarnybos situacija?  ::)

Giedrė

Tomai, Lietuvos kariuomenėje visai normali dabar tvarka. Niekas venų nesipjausto. Visi prižiūrimi , aprengti, pamaitinti. Teko bendrauti tiek su kariais, tiek su šauliais. Daugiausia normalūs žmonės ir savo tarnyba jie patenkinti. O kaip buvo prie sovietų žinau, nes velionis brolis atpylė joje du metus. Bet dabartinės padėties net nepadoru lyginti su sovietine betvarke.

Diak. Tomas M.

Tu lygini obuolius su apelsinais. Dabartinė LT kariuomenė yra profesionali kariuomenė, ne šauktinių. Rodos dabar jie nori vėl gražinti šauktinius, bet profesionalūs darbuotojai, kurie dirba darbą ir už tai gauna pinigus ir šauktiniai, surinkti iš visų pakampių ir gaunantis 70 LT per mėn. už tarnybą yra diena ir naktis.

Giedrė

Šauktinius ir turiu omenyje. Jau grąžinta šauktinių armijos dalis, greitai bus šaukimas 9 mėnesiams, kas yra labai neilgai. Ir dar jiems visokios lengvatos už tarnybą numatytos - nebus mokesčio už universitetines studijas, jeigu atitarnavai , gydymo draudimo geros sąlygos, gaus jie ir padorius dienpinigius. Kiti dirbdami tiek negaus, kiek jie tarnaudami. Bet vis tiek pilna nepatenkintų, nes mat dar galėtų būti geriau. O visokių nesusitupėjusių pienburnių grąsinimai persišauti kojas, tai mane tiesiog piktina. Merginos eina savanoriškai tarnauti, o vyrai dejuoja. Apgailėtina.

Kaštonas

Pastebėjau, kad ir aš piktinuosi. Ypač tada, kai žmonės kalba man eiti ten kur patys nebuvo.

Et greitai sušils.
Einam Giedre žaisti KARĄ.
http://www.delfi.lt/pramogos/muzika/sratasvydis-vyrai-zaidzia-kara.d?id=13646816
(suorganizuosiu ekipuotės pirkti nereiks)

Paskui pasidalinsim įspūdžiais...

Pilgrim

Bet  :-\ tai idėja  :thumbup: ir gali būti dienos programa, kurios viena iš dalių šis žaidimas.
Klausimas kiek dalyvių, o likusius galima būtų prijungti

Kaštonas

Prašom. Padėsiu kuo galėsiu.

kitados dalyvavo lyg apie 70 žmonių. Kiek iš jų buvo pirma karta dalyvaujančių nepamenu. Galiu sužinoti.

Pilgrim

Tada tokie klausimai - vieta (kur?) ir finansai (kiek?)

Kaštonas

Galiu sužinoti.

Pagrindiniai pinigai ginklo akinių nuoma (30Lt gal, nebepamenu, prieš keturis metus paskutinį karta dalyvavau), šaratukai. Kelionė. Pietūs.
Viskas.

Na svarbu, kad būtu žmonių kurie jau tai žaidė.
Vieta gali būti ir Kaunas, Kaišiadorys, Ukmergė, Elektrėnai, Birštonas...
Kaip minėjau galiu padėti suorganizuoti.


Pilgrim

Dalyvių skaičius didelis  :-\ tiek nesurinksim
tačiau apsiklausiu

Kaštonas

Tai nereik surinkti tokio skaičiaus. (70)
Galima prisijungti prie kitų klubų žaidimų. Prie tų kurie įsileistu pirma karta žaidžiančius. (Nuo naujokų paprastai būna aukų. Pvz. aš traukiausi šaratuką iš veido...) :)))

Mūsų klube, kiek pamenu žaisdavome pvz penki prieš penkis ...

kukulis

Aš nežinau ar prisijungčiau .. man nepatinka šaudyti į žmones .. net ir žaisliniais šautuvais...  ::)

Kaštonas

Va. va.

Iki atsivertimo buvau Kaišiadorių-Elektrėnų šaratasvydžio "CERBER" klubo vienas iš steigėjų.

Kai paimi į rankas ginklą, jis nei kiek neatrodo žaislinis. :)

Giedrė

Jei Jūs, Kaštone, suorganizuotumėme akciją kariuomenei ar šauliams paremti, aš visada būčiau už, o visokie šratasvydžiai ir dažasvydžiai - ne mano stilius. Reali veikla su realiu tikslu man labiau prie širdies.  ;)

Eugenijus

Papiktino dorų krikščionių svarstymai apie kariuomenės reikalingumą ar nereikalingumą. Yra sena kaip pasaulis tiesa - kas nemaitina savos kariuomenės, tas greitai turės pradėti maitinti svetimą. Kariuomenė - valstybės stuburas. Ar mes norime būti bestuburiai, moliuskai?
   Atsakykite sau, dorieji krikščionys, ką darytumėte, jei plėšikas veržtųsi į jūsų namus, nužudytų jūsų žmoną, kėsintusi išprievartauti jūsų dukras - ką darytumėt - ar pasyviai ramiai stebėtumėt , ar pultumėt gintis kuo tik įmanydami, vožtumėt užpuolikui per galvą. Ir, jei jums besiginant, užpuolikas gautų galą - ar tai būtų krikščioniška, ar, ar nuodėmė? Manau, kad visi sutiks, kad tai nebus nuodėmė, jei gindamiesi nuo užpuoliko, jį nugalabysit. Dar daugiau, tai bus dorybė, kilnus poelgis, kai jūs, rizikuodami savo gyvybe, apgynėt kitus nuo smurto.
   Valstybė- mūsų visų namai. Ir ją ginti reikia visiems ir visomis įmanomomis priemonėmis. Tai - nesvarstytina ir nediskutuotina. Karinė prievolė turėtų būti visuotinė, 100proc., kaip kad Izraelyje.
   Čia kai kas piktinasi kariuomene, kai kam ji nepatinka. Kitiems , atvirkščiai, ji patinka, ir patys stoja savanoriais. Patinka ji ar nepatinka - ne apie tai kalba. Tai yra pareiga, ir taškas. Pareigos visada kam nors nepatinka. Daugeliui vaikų nepatinka eiti į vaikų darželį, nes auklėtoja liepia eiti miegoti ar valgyti, kai vaikas nenori. Kitiems nepatinka mokykloje, nes mokytoja liepia mokytis tai, ko nesinori. Bet tenka save nugalėti ir mokytis.
    Kariuomenė - ne vaikų darželis. Kariuomenė susijusi su agresija, sužeidimais, mirtimi. Tačiau - tai yra šventa pareiga. Ir jeigu kariuomenėje vyrauja nestatutiniai santykiai, betvarkė - tai jau vadų apsileidimo problema. Suvaryk šimtą žmonių į kareivines, uždaryk, ir palik juos be tikslo, be užsiėmimo - tuojau pat prasidės barniai, muštynės
d ir betvarkė. Kareivis neturi turėti laisvo laiko - jo laikas priklauso valstybei. Tada nebus ir balagano.
  Deja deja, Lietuva per dvidešimt penkis metus nuėjo šunkeliais, sistemingai naikindama, visaip niekindama ir žemindama savo kariuomenę. To vaisius akivaizdžiai matome dabar.
  Išprotėjusio kaimyno agresijos akivaizdoje Lietuva susigriebė -kažką bando taisyti, lyg ir atgaivinti šauktinių kariuomenę, lyg ir ne. Šiokes tokias pastangas rodo, bet aiškiai nepakankamas. Kad tik nebūtų per vėlu.
    Tai ar krikščioniška tarnauti kariuomenėje? Ne tik kad krikščioniška, bet ir kilnu, ir privaloma. Gintis nuo blogio - labai kriščioniška.
   Nekrikščioniška ir nuodėminga būtų tarnauti už pinigus svetimos valstybės kariuomenėje, siekiant pinigų, garbės ar nuotykių.