• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
balandžio 25, 2024, 05:42:37

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Artėkime prie Jėzaus kartu su švč. Mergele Marija

Pradėjo Silvija, rugsėjo 12, 2013, 05:57:51

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

kukulis

Citata iš: Pilgrim  gegužės 07, 2014, 18:05:55
Citatadabartinis judaizmas labai nukrypęs nuo to, kas buvo skelbiama pranašų Senajame Testamente.

Iš kur tokios žinios ?

Iš Evangelijos. O labiausiai tai aišku prisiklausęs visokių įrašų iš youtubės :)


Citata
Citatanelaikau savęs žydu

Mintis pamąstymui ...
netapę gerais judėjais, nebūsime geri katalikai ...  ;)

P.S. Nuorodos paprastai pateikiamos tam, kad būtų skaitomos. Dažnai svarbiausias atsakymas turėtų būti trumpa nuorodos
teksto santrauka ... ar turime tiek laiko tam daryti ...  :-\
kaip gera gauti viską ant lėkštutės padėta  :thumbup: jokios pastangos jokio indėlio  :celebrate:
kartais nuoroda skirta tam, kad joje atrastum sau asmeniškai skirtas dovanas, ne Jonukui, ne Onutei, ne merginai giliomis tamsiomis akimis ... bet man, kiekvienam asmeniškai ... ir tai galiu atrasti ... išvynioti tik aš ir niekas kitas ... bet tam reikalinga pastanga - išvynioti ...

Na, kad reikia tapti pirma judėjumi kad būtų geru kataliku, tai smarkiai nesutinku. Nebent sąvoka "geras judėjas" apibūdina būtent tą gerąjį Senojo Testamento tikėjimo atstovą :) .
Nes dar yra ir kita "gero judėjaus" sąvoka, kurią puikiai reprezentavo toks judėjas Saulius, prieš tapdamas apaštalu Pauliumi. O buvo jis, kaip žinome, tikrai labai geras judėjas, ir labai gerai persekiojo krikščionis ;)

Ir tikrai, po to jis tapo labai geru krikščionimi - net apaštalu. Bet tai taip išeina, kad norint tapti geru krikščionimi, pirma reikia tuos krikščionis persekioti? ;D

Juk Jėzus yra papiktinimas žydams, kokia dar gali būti bendrystė su kita religija, kai mūsų religijos pagrindas, tiesiog kertinis akmuo, yra tai kitai religijai papiktinimas?

Visas "Apaštalų darbų" skyrius iš NT ir daugelis kitų NT skyrių pilni aprašymų, kaip žydai visais įmanomais būdais trukdydavo krikščionims. Niekas nepasikeitė ir vėliau. Vėliau buvo gnostikų sektos. Ir niekas nepasikeitė ir šiais laikais.

Užtenka pažiūrėti Discovery, History, ir National Geography kanalus, kuriuose visais įmanomais būdais stengiamasi diskrediduoti krikščionybę. Net pamenu vienas epizodas sukėlė juoką, kažkokia žydaitė mergaitė įrodinėjo, kad tokio karaliaus Dovydo iš tiesų niekad nebuvo, priešingai nei Sauliaus, kuris paliko daug archeologinių ženklų...

Žodžiu ... kitas religijas reikia gerbti, bet vienas dalykas yra gerbti, o kitas dalykas - pirštis į draugus.

Pilgrim

Citatakokia dar gali būti bendrystė su kita religija, kai mūsų religijos pagrindas, tiesiog kertinis akmuo, yra tai kitai religijai papiktinimas?

Labai gerai pagalvok  :-\ labai gerai  :-\

ir vis tiek pasikartosiu ... pasakyme
nebūdami gerais judėjais, nebūsime gerais krikščionimis
nepaprastai daug tiesos

kukulis

Citata iš: Pilgrim  gegužės 08, 2014, 10:12:18
Citatakokia dar gali būti bendrystė su kita religija, kai mūsų religijos pagrindas, tiesiog kertinis akmuo, yra tai kitai religijai papiktinimas?

Labai gerai pagalvok  :-\ labai gerai  :-\

ir vis tiek pasikartosiu ... pasakyme
nebūdami gerais judėjais, nebūsime gerais krikščionimis
nepaprastai daug tiesos

Gal galėtum man, dvasiškai neįgaliam, patarti, nuo ko  nuo ko pradėti galvoti? :)

Pilgrim


Silvija

Citata iš: Pilgrim  gegužės 08, 2014, 10:12:18
Labai gerai pagalvok  :-\ labai gerai  :-\

Pilgrim, tavo šis sakinys kaip žuvies kaulas gerklėj ;) nesinori galvoti... (nuolankumo trūkumas  O:-))

Varlė keliauninkė

Bet gi Pilgrimai, atsakymas jau buvo duotas: Silvijos anksciau pateiktoje citatoje Rom 11 apie vynmedi. Ta vynmedzio saknis - Tora, pranasai, pats Kristus - laiko ir maitina visa medi, vadinasi ir visus krikscionis, kokie jie bebutu, rytu ar vakaru.

Silvija


kukulis

Svarsčiau svarsčiau apie tą pagalvojimą, ir supratau, kad čia buvo pasakymas ne dėl ginčo, o tiesiog draugiškas paraginimas ar pajuokavimas :)

Atsiprašau, kad užvedžiau diskusiją apie skirtingas religijas, nors tema apie mergelę Mariją.

Kažkur skaičiau tokį pasakojimą:

Vienas kunigas aukodavo šventąsias mišias, o šalia jo stovėdavo du angelai ( panašiai kaip klapčiukai ;) ), kuriuos tik jis pats ir matydavo. Štai atėjo į tą bažnyčią svečias kunigas, ir pamatė, kad  anas kunigas liturgijos metu sumaišydavo žodžius. Sako: "tu liturgijos metu maišai žodžius". O anas paprieštaravo: "ne aš viską darau kaip reikia, man patarnauja du angelai, vadinasi viską darau teisinga". Tuomet svečias pasakė: "Jeigu taip, tai paklausk apie tai tuos angelus, kur tau patarnauja".
Per kitas mišias kunigas ir paklausė tų angelų apie anuos žodžius. Jie atsakė, kad svečias yra teisus. Tuomet jis sako: "tiek jau metų aukoju šventąsias mišias, ir jūs stovite šalia manęs, tai kodėl nieko nepasakėt?". O jie atsakė: "Dievui patinka kai žmonės mokosi per kitus žmones".

Taip ir čia Dievui patinka, kad mes ( kam paskirta ) eitume į išganymą per šv. Mariją :) .  Tai tuo pačiu yra ir mūsų nuolankumo išraiška..  Dar kiti yra pamaldūs šv. Antanui ar kokiam kitam šventajam.

Aš asmeniškai, kažkodėl gegužės mėnesį prisimenu amžinybėn iškeliavusius savo senelius, seneles ir kitas pažįstamas senutes. Manau pamaldumas švenčiausiajai mergelei Marijai yra būdingas lietuviams :)

Silvija