• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
gegužės 30, 2024, 22:38:34

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Senųjų Bažnyčios tėvų kelias į šventumą viename sakinyje

Pradėjo Diak. Tomas M., vasario 04, 2013, 13:41:34

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Diak. Tomas M.

‎"Apaštalas Paulius norėjo mus pamokyti, kad einama nuo budėjimo ir pasninkavio iki tyrumo, nuo tyrumo iki išmanymo, nuo išmanymo iki didelės kantrybės, nuo didelės kantrybės iki švelnumo, nuo švelnumo iki Šventosios Dvasios ir nuo Šventosios Dvasios iki atlygio - nuoširdžios meilės."

Šv. Jonas Kasianas Romietis [apie 2 Kor 6: 5-6]

Manyčiau šis kelias yra tiesiogiai susijęs su Jėzaus maldos tradicija, bent kiek teko skaityti kituose šaltiniuose.

Originali citata:

Citata‎"The Apostle Paul wished to teach us that one proceeds from watching and fasting to chastity, from chastity to knowledge, from knowledge to long-suffering, from long-suffering to gentleness, from gentleness to the Holy Spirit, and from the Holy Spirit to the reward of unfeigned love."

--St. John Cassian [on 2 Cor 6: 5-6]

Silvija

Bet ar gali šis kelias tapti "panacėja"?  :-\ Man atrodo, kaip yra skirtingos maldos praktikos, taip ir keliai į Dievą kiekvieno žmogaus skirtingi.

Kaip popiežius Benediktas XVI kalbėdamas apie maldą sako: "trauka prie Dievo, paties Dievo įdėta į žmogų, yra maldos siela, besireiškianti gausybe formų ir būdų priklausomai nuo istorijos, laiko, akimirkos, malonės ir netgi kiekvieno maldininko nuodėmės."

http://www.tikejimometai.lt/w/?id=93

Agnietė

Citata iš: Silvija  vasario 05, 2013, 04:16:24
...taip ir keliai į Dievą kiekvieno žmogaus skirtingi.


Kelias i Dieva yra vienas, kaip ir viena yra tiesa:

"Aš esu kelias, tiesa ir gyvenimas. Niekas nenueina pas Tėvą kitaip, kaip tik per mane" Jn 14, 6




Diak. Tomas M.

Panacėja tikrai netaps, nes žmonės daugumoje mėgsta naujus dalykus, visa kas sena, dažnai traktuojama, kaip atgyvenę ir neefektyvu, tokie jau mes - pasitikintys progresu ;D

Iš esmės to komentaro apie Jėzaus maldą galėjau ir nedėti, bet tiesiog kai skaitai tą pastraipą, tai nori nenori prieš akis iškyla Serafimo iš Sarovo gyvenimas, na ir kitų asketų gyvenimai, o jų kelias dažnai buvo lydimas panašių maldos praktikų.

Silvija

Ne, kodėl, Tomai, labai vietoj tas pastebėjimas apie Jėzaus maldą buvo. Ačiū, labai daug minčių kilo.

Diak. Tomas M.


Diak. Tomas M.

Pridedu Silvijos citatą, nes labai tinka prie šios temos:

Citata iš: Silvija  vasario 14, 2014, 13:35:41
Nėr ką bepridėt :) Nebent šiaip, dėl įdomumo, vieno XVI a. nežinomo vienuolio žodžius apie tikinčiojo žmogaus savybes:

Tu sakai nedaug žodžių, bet jie pilni vaisingumo ir ugnies. Paprastame žodyje, išėjusiame iš tavo burnos, telpa išminties pasaulis; nors jis atrodo beprotybė tiems, kurie gyvena pagal gamtinę prigimtį. Tavo tyla - romi, tavo kalba - tinkama, tavo malda - slapta, tavo supratimas apie dalykų vertę - tiesiakalbis, tavo poelgiai - nuolankūs, tavo džiugesys - santūrus, tavo troškimas - kaip meilingas žaidimas su vaiku...