• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
gegužės 06, 2024, 19:54:30

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Komunija gyvenantiems nesusituokus

Pradėjo geliupieva, spalio 12, 2014, 15:33:59

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

kukulis

Šiaip "užpirkti mišias" toks pasakymas neetiškas :)

Silvija


Augustas

CitataDeja, rodos pats Dievas nuo manęs nusisuko, o dar ir vyras nesukalbamas... Aš jam sakiau, kad tu tik ateik į bažnyčią palaiminimo, kuris užtruks 5 minutes, bet jis griežtai ne.

Na, Dievas Tavęs tikrai neapleido, galiu Tau šitai garantuoti.  O dėl Tavo vyro, kuris nenori eiti kartu su Tavimi į Bažnyčią palaiminti santuokos, turėtų būti tam tikra išeitis. Bažnyčios istorijoje tokių atvejų yra buvę, kada vienas sutuoktinis atsivertė į krikščionybę, o kitas nė girdėt nenori apie bažnytinį jų santuokos palaiminimą. Ir Bažnyčia juos išsprendė taip, kad tas krikščionis sutuoktinis galėjo eiti sakramentų, nors antrasis sutuoktinis Bažnyčioje taip ir nepasirodė. Manau, kad ir Tavo atveju galėtų būti pritaikytas panašus sprendimas. Tiktai užmiršau, kaip tai vadinasi teisiškai.  :ashamed:  Reikės pažiūrėt į "Katekizmą sutuoktiniams", kuris kažkur nukištas guli.

P.S. O, aš iki galo neperskaičiau jūsų diskusijos. Giedrė jau pasakė:
Citata iš: Giedrė  spalio 16, 2014, 10:16:42
Va dar prisiminiau, kad yra galimybė santuoką priimti vienpusiškai, jeigu kita pusė kategoriškai prieš. Man viena vienuolė pasakojo, kad buvo toks atvejis, kai moteris norėjo santuokos, o vyras ne. Kai nepavyko vyro niekaip įkalbėti, tai moteris viena nuėjo į bažnyčią. Kunigas ją palaimino, pašventino žiedą ir ji vyrui tik pranešė, kad santuoka įforminta jam nedalyvaujant. Čia jau labai ekstremalus atvejis, bet buvo toks atvejis Lietuvoje.
Tiktai patarčiau ieškoti ne šiaip protingo kunigo, o tokio kunigo, kuris būtų kanonų teisės žinovas. Jis Tau daug daugiau galėtų papasakoti apie Tavo galimybes gauti vienpusišką santuokos palaiminimą.

geliupieva

Kadangi buvo klausimu dėl mano situacijos - trumpai dar pasisakysiu. Man ką tik prasidėjo 4tas dešimtmetis ir tvirtai įtikėjau tik šiais metais. Tai nebuvo staiga, manau ėjau į tai visą gyvenimą. Bet. Tėvai tarybiniais laikas buvo "partiniai", į bažnyčią eidavom kartu labai labai retai, apie tikėjimą diskusijų apskritai nebuvo. Viena močiutė pastoviai sekmadieniais lankė bažnyčią, bet kai pas ją viešėdavau manęs irgi neimdavo, galbūt, kad nebūtų tėvams problemų. Ta distancija su tikinčiaisias, su Dievu,  ir dar kažkas ką sunku paaiškinti, matyt, "apribojo" mane nuo įtikėjimo.

Ir prieš vestuves nebuvo jokių klausimų dėl sekramentų, nes tiesiog tikėjimo daigai dar buvo labai maži arba jų nejaučiau. Vėliau gimė du vaikai, kuriuos krikštijome, nes taip buvo  įprasta.

Kartą kai norėjau išsiaiškinti kodėl negalliu prieiti prie pirmosios komunijos, iš vieno labai gerbiamo ir dabar mylimo kunigo, gavau labai šaltą atsakymą, kad čia yra tik formalus kelias (pirmos žmonos santuokos anuliavimas, bet procedūra sudėtinga ir ilga), taip pat buvau pats nuėjęs į bažn. teismą, bet ten irgi vilties nesužibo, nes paaiškino, kad reikia apklausti liudininkus, tame tarpe buvusį žmonos vyrą. O jis dingęs, niekad nesirūpino ir net 20m nematė ir iki šiol nebendrauja su pirmu žmonos vaiku, kuri jį mažą augino viena. Tie šalti bei formalūs atsakymai mane vėl nustūmė toliau nuo bažnyčios.

Bet kažkokiu nesuvokiamu Dievo prisilietimu mane vis traukė eiti  tikėjimo keliu ir šių metų pradžioje sudalyvavau alfa kursuose, rekolekcijose, sužinojau, kas yra Dvasinė komunija, kad galima eiti palaiminimo po mišių kartu su priimančiais komuniją ir etc.  Ir pagaliau manau radau tai kas buvo užslėpta nuo pat mažens, t.y. norą būti su Dievu...

Giedrė

Nuoširdžiai linkiu Jums toliau eiti tikėjimo keliu, nepaisant sunkumų ar išmėginimų. Kunigų būna visokių, tikinčiųjų taip pat. Yra ir nusidėjėlių, ir šventųjų, Bet vienas kitą paramstydami, visi keliaujame Dievop, jei tik tyra širdimi apsispręsta už Jėzų. Taip smagu išgirsti apie atsivertusį žmogų.  :)

Augucka

Geliupieva, nuosirdziai dziaugiames mes visi del taves ir tavo noro sugrizti i katalikiska seima :thumbup:

Tomai, aciu uz patarimus. Patarimai is esmes geri, bet mano atveju gana sunkiai igyvendinami  ::)

Del vienpusio santuokos sakramento zinau is seniau ir klausinejau kunigu (lietuviu), sake imanoma. Tik klausimas ar as noriu tokio nepilnavertisko sakramento. Juk as nesu susituokusi pati su savimi. Santuoka yra sudaroma dvieju zmoniu, ne vieno zmogaus. Bet si varianta svarsciau anksciau ir dabar tebesvarstau kaip atsargini.

Uzsakineti misias kiekviena savaitgali truputeli per ekstremalu. Palaikytu mane pamisele, ko gero  ;D O beto nesu jau tokia turtinga  :-\

Kuniga pasikviesti i svecius nemanau, kad imanoma mano atveju, nes as nesilankau lietuviu baznycioje, o cia anglu kunigai labai labai labai uzsieme. Kol as radau proga su juo susitarti, kad jis mane pasventintu i Karmelio brolija, labai privargau, nes tai jo nera, tai jis negali, tai dar kas. Ir as jo nekaltinu, cia Anglijoje kataliku bendruomene labai nemaza, baznycios visada buna pilnuteles, vadinasi kunigelis turi be galo daug darbo. Vienas tikrai visko nespeja aprepti. Todel apie kvietima i namus galima kalbeti tik tada, jei kas guli mirties patale ir reikia ligoniu patepimo, kitu atveju be sanso.

CitataKiek supratau, Augucka jau išlaikė visus pirmosios komunijos egzaminus
Zinoma, kad taip. Nepamenu isvis, kad tokie butu buve suaugusiuju kurse. Todel manau, kad egzaminai uzskaityti  :D

Is tikruju labai noriu tiketi maldos galia, bet mane apniko abejones ir filosofiniai pasvarstymai. Esu siek tiek nusivylusi.

Gal Tomai, tu ir teisus sakydamas, kad per daug koncentruojuosi ties savimi. Gal esu egoiste ir reikia maziau verkslenti, bet kartais norisi visiems gero zodzio, atjautimo ir paguodos. O kas gali daugiau mane suprasti, jei ne jus, jei ne si mazyte bendruomenele, kuri mina panasiomis pedomis kaip ir as  ::) As gi negaliu tokiomis temomis kalbetis su pasaulieciais, kurie neturi zalio supratimo, ka mes, kurie einame Dievo keliu, isgyvename  ::)

Diak. Tomas M.

Kaip galėjau pamiršti... gerb. Petras Plumpa pasakojo, kad Sibire lietuviams Eucharistiją atstodavo Švč. Jėzaus Širdies garbinimas. O kas greičiau gali padėti sutvarkyti tokias sunkas situacijas jei ne Švč. Jėzaus Širdis!  :pentecostal:

Tad negalintiems priimti Komunijos tiesiogiai, prie Dvasinės Komunijos dar yra šis papildomas turtas, kurio tiesiog negalima neišnaudoti.

Mes ateity daugiau dėmesio skirsime Švč. Jėzaus Širdies garbinimui.

kukulis

Geliupieva, o kaip tavo žmona žiūri į tikėjimo dalykus?


Citata iš: AuguckaUzsakineti misias kiekviena savaitgali truputeli per ekstremalu. Palaikytu mane pamisele, ko gero  ;D O beto nesu jau tokia turtinga  :-\
Kas tave palaikytų pamišėle? Kodėl ekstremalu prašyti, kad mišiose už tave pasimelstų? Gali paaukoti 20 litų.
Be to, galima prašyti, kad tavo intencija per mišias būtų garsiai išsakyta kiekvieną dieną, o ne tik savaitgaliais.

O dabar tavęs pamišėle nieks nelaiko? O gal tu pati save laikai pamišėle? ;)


Varlė keliauninkė

Neturėti Sutvirtinimo sakramento, tai dar nereiškia, kad Dievas neišliejo tau Šventosios Dvasios..
Neturėti Santuokos sakramento, tai nereiškia, kad Dievas nelaimina dviejų žmonių sandoros..
Tai tik išoriniai Dievo meilės ženklai.. nesakau, kad jie nėra svarbūs. Gal, Augucka, tau kaip jau Karmelio brolijos narei, būtų naudinga paskaityti Teresę Avilietę. Tikiuosi, kad pajėgsi, jei jau Faustiną įveikei..

Citata,,Manau, pats aiškiausias ženklas, kad vykdome šiuos du prašymus (mylėti Jo Didenybę ir mylėti artimą), yra tikra meilė artimui, mat, nors ir esama tam tikrų ženklų, rodančių, kad mylime Dievą, negalime to žinoti. Tačiau galime žinoti, ar mylime artimą. Ir būkite tikros: kuo tobulesnes matysite save šioje meilėje, tuo daugiau tokios būsite ir Dievo meilėje. Štai kaip mums tai svarbu, seserys, tad stenkimės savyje pastebėti net ir menkus dalykus, bet nekreipkime dėmesio į kitus labai didelius užmojus, kurių būrys taip ir užklumpa maldoje, kai įsivaizduojame, ką padarysime ir nuveiksime dėl artimo" (5M 3, 8–9).
http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2014-10-14-jurate-miceviciute-baznycios-mokytoja-sutikusi-sv-dvasia-ir-tarp-puodu/123029
Ištverminga ir kantri malda už savo vyrą tikrai atneš vaisių, tavo taip trokštamų ženklų ;)

Pilgrim

Kad būtų aiškiau ir neblaškytų į šonus  :)
Kanonų teisės kodeksas

Kan. 1068
§ 1. Negalioja santuoka tarp dviejų asmenų, kurių vienas yra pakrikštytas katalikų Bažnyčioje arba į ją priimtas ir neatsiskyręs nuo jos formaliu aktu, ir nekrikštyto asmens.
§ 2. Nuo šios kliūties nedispensuojama, kol neįvykdomos kan.. 1125 ir 1126 nurodomos sąlygos.

Kan. 1104
§ 1. Sudarant santuoką yra būtina, kad besituokiantieji būtų drauge asmeniškai ar per įgaliotinį.
§ 2. Santuokinį sutikimą sužadėtiniai pareiškia žodžiu, o, jei negali kalbėti, padaro tai lygiaverčiais ženklais.

VI SKIRSNIS
MIŠRIOS SANTUOKOS

Kan. 1124
Santuoka tarp dviejų pakrikštytų asmenų, kurių vienas pakrikštytas katalikų Bažnyčioje arba į ją priimtas po krikšto ir neatsiskyręs nuo jos formaliu aktu, o kitas priklauso Bažnyčiai ar bažnytinei bendruomenei, neturinčiai pilno bendravimo su katalikų Bažnyčia, negali būti švenčiama be kompetentingos vadovybės aiškaus leidimo.

Kan. 1125
Vietos Ordinaras, esant teisėtai ir protingai priežasčiai gali suteikti tokį leidimą, tačiau tik po to, kai bus įvykdytos sekančios sąlygos:
1o katalikiškoji šalis paliudys, kad yra pasirengusi pašalinti pavojus prarasti tikėjimą ir nuoširdžiai pažadės padaryti viską, kas nuo jos priklauso, kad visi vaikai bus krikštijami ir auklėjami katalikų Bažnyčioje;
2o apie pažadus, kuriuos privalo duoti katalikiškoji šalis, tinkamu laiku bus informuota antroji šalis tokiu būdu, kad būtų aišku, jog jai iš tiesų žinoma apie katalikiškosios šalies pažadus ir įsipareigojimą;
3o abiems šalims bus išaiškinti santuokos tikslai ir esminės savybės, kurių privalo neatmesti nė vienas iš besituokiančiųjų.


Augucka

CitataO dabar tavęs pamišėle nieks nalaiko? O gal tu pati save laikai pamišėle? ;)
Na labai ačiū, Kukuli. Taip, aš pamišėlė ir save tokia laikau, bet už tai aš esu unikali ir išskirtinė  :P

Teko girdėti apie Avilietę, kad ji buvo aukšta ir be galo intelektuali asmenybė. Bandžiau skaityti jos raštus, bet jie skirti ne pasauliečiams, bet vienuoliams ir vienuolėms. Kažkaip man ji nelimpa.  :no-no:

Faustinos knygą skaitau labai lėtai, jau esu prie pabaigos. Aš ją pasiimu, kai pradedu ilgėtis Dievo, numalšina mano troškulį. Vakar kažkaip atkreipiau dėmėsį, kad pati knyga, tiesiog gulinti padėta ant stalo, spinduliuoja kažkokia nematoma šviesa, kuri labai šildo.  :happy:

Pilgrim, čia galbūt daugiau mišrių religijų santuokom  ::)

kukulis

Citata iš: Augucka  spalio 17, 2014, 08:34:38
CitataO dabar tavęs pamišėle nieks nalaiko? O gal tu pati save laikai pamišėle? ;)
Na labai ačiū, Kukuli. Taip, aš pamišėlė ir save tokia laikau, bet už tai aš esu unikali ir išskirtinė  :P

Aš tai nelaikau nei vieno žmogum pamišėliu, jeigu jis paprašo kad jo intenciją per mišias išsakytų kunigas. Net jei tai darytų kasdien. :)

Citata
Teko girdėti apie Avilietę, kad ji buvo aukšta ir be galo intelektuali asmenybė. Bandžiau skaityti jos raštus, bet jie skirti ne pasauliečiams, bet vienuoliams ir vienuolėms. Kažkaip man ji nelimpa.  :no-no:

Ar nelimpa dėl to, kad ji buvo aukšta ir be galo intelektuali?  ;D

Citata
Fautinos knygą skaitau labai lėtai, jau esu prie pabaigos. Aš ją pasiimu, kai pradedu ilgėtis Dievo, numalšina mano troškulį. Vakar kažkaip atkreipiau dėmėsį, kad pati knyga, tiesiog gulinti padėta ant stalo, spinduliuoja kažkokia nematoma šviesa, kuri labai šildo.  :happy:

Pilgrim, čia galbūt daugiau mišrių religijų santuokom  ::)
Aš irgi perskaičiau.  :thumbup:
Beje, tai buvo pirma šventoji, kurios raštus skaičiau ir man patiko. Bet paskui kai ir kitų šventųjų raštus paskaičiau, tai pamačiau kad daugumos raštus skaitant sušyla širdis ir dvasiškai atsigauni.  :thumbup:
Beje skaityti paties šventojo raštus ir skaityti šventojo biografiją, kurią surašė kažkoks kitas žmogus, yra visiškai skirtingi dalykai. Va tą norėjau paakcentuoti :). Nes kai nueinu į Kazimiero knygyną Kaune, tai ten dauguma yra aprašymai apie šventuosius, bet ne pačių šventųjų raštai...

Pilgrim

Augucka, tiesiog kanonų teisė, kurioje apibrėžta kokie galimi atvejai.
Tačiau
§ 1. Negalioja santuoka tarp dviejų asmenų, kurių vienas yra pakrikštytas katalikų Bažnyčioje arba į ją priimtas ir neatsiskyręs nuo jos formaliu aktu, ir nekrikštyto asmens.
reiškia santuoka įmanoma tik tarp pakrikštytųjų. Kitos ne krikščioniškos religijos čia nepatenka.

Augucka

Ne, man jos raštai nelimpa. Bandžiau skaityti, bet ne kažin kas gaunasi. Gal reikia dar pribręsti tam.

Turiu keletą knygų Šv. Luiso de Monforto, kuris buvo žymus savo pamaldumu M. Marijai ir parašęs keletą knygų apie pamaldumą ir tikrą atsidavimą ir meilę Jai. Tik vis nėra laiko užsiimti skaitymu.

Pilgrim, mes abu su vyru pakrikštyti, jis net priėjęs prie Pirmos Komunijos, bet kas iš to  ::)

kukulis

Lietuvoje ( o manau, kad jūs anksčiau gyvenote Lietuvoje ) žmonėms yra pasėtas nepasitikėjimas ir negatyvumas Bažnyčios atžvilgiu, kuris buvo sėjamas melagingos propagandos būdu visos tarybinės okupacijos laikotarpiu.
Dar ir dabar atsimenu visokias antireligines pasakas, tendencingas istorijos pamokas, šaipymąsi iš einančių į bažnyčią ir t.t. .

Nepriklausomybės pradžioje buvo atšilimas, bet kažkodėl, gal žiniasklaidos pagalba, gal dėl kažkokių kitų priežasčių, vėl visuomenės nuomonė pamažu nusirito į tarybinių laikų propagandinį laikotarpį.

Vis dėl to, ir vakarietiška žiniasklaida ir holivudiniai filmai toliau formuoja neigiamą visuomenės nuomonę katalikų Bažnyčios atžvilgiu.

Tai yra išorinės priemonės, tačiau kai jos paima pagreitį, toliau visuomenės nuomonė negatyviai formuojasi savaime pačioje visuomenėje.

Deje, pačių tikinčiųjų elgesys dažnai patvirtina tą negatyvią nuomonę.

Todėl tavo vyrui gali būti tiesiog psichologinis negatyvus barjeras - negatyvus nusistatymas Bažnyčios atžvilgiu.

Manau reiktų pirmiausia išsiaiškinti šias gilumines priežastis, nes visa ką surašiau juk tik spėjimas :) . Tuomet, jeigu tai yra negatyvi suformuota nuomonė, bandyti parodyti, kad ta nuomonė klaidinga, kad krikščionybė duoda žmogui daug šviesos ir padaro žmogų tikrai laisvą.

Pirmaisiais amžiais atsiversdavo vis daugiau žmonių į krikščionybę, nes pamatydavo kaip krikščionys vieni kitus myli, ir pamatę šią meilę nustebdavo, nes tokio dalyko nebūdavo anksčiau regėję. Taip ir mes tikintieji, turime kitus patraukti savo meile, o ne grąsinimais pragaru, kaip kartais daro įvairių atskalų atstovai..

Pilgrim

Augucka, gauni "krūvą" pasiūlymų ;) pridėsiu ir aš vieną  :)
persiskaityk šią knygą, galbūt ji padės atrasti raktą, kaip ir kodėl tavo sutuoktinis yra priešiškas tikėjimui



Demoniški Dievo įvaizdžiai
Karl Frielingsdorf
2003

Knygoje pateikiami negatyvūs, demoniški Dievo įvaizdžiai, susidarę nustūmus į pasąmonę neigiamas vaikystės patirtis, žalojančias santykius su tėvais ir aplinka. Šie įvaizdžiai, sąmoningai nesuvokti, daro lemiamą įtaką žmogaus gyvenimui kaip esminės nuostatos, kelia baimes, klaidingus kaltės jausmus, "prievartinius impulsus". Dažniausi demoniški Dievo įvaizdžiai - teisėjas, buhalteris, mirties trokštantis, pasiekimų reikalaujantis. Šioje knygoje rasite, kaip tai perprasti, iš to išsivaduoti ir susidaryti teigiamą Dievo įvaizdį, - o kartu ir pakeisti gyvenimą.

Truputis ištraukų
http://neformalai.blogspot.com/2006/01/demoniki-dievo-vaizdiai-i.html

Varlė keliauninkė

Lrt 'Ryto garsų' reportažas apie Sinodą (skyrybų ir antrų santuokų klausimu) - T. Vilucko, A. Petronio, A. Bačkio pasisakymai, bei vieno vilniečio kataliko, gyvenančio antroje santuokoje mintys... Klausyti nuo 158:45 http://www.lrt.lt/mediateka/laidos/R/1/ryto_garsai

ps atsidaryti 2014-10-16 dienos laidą

Diak. Tomas M.

Prie Pilgrim knygos dar norėčiau pridėti labai gerą Marijos Radijo laidą (iš laidų ciklo "Jo žaizdomis išgydyti") ta pačia tema - kai žmogus susidaro blogą Dievo įvaizdį ir kaip su tuo kovoti, kaip spręsti šią problemą. Ten taip pat kalbama apie atvejus, kai blogas įspūdis apie Bažnyčią susidaro dėl Bažnyčios tarnų ir kitų susijusių žmonių elgesio, nuoskaudų ir pan.:

http://www.marijosradijas.lt/radijo-laidos/pokalbiai/36238-2013-08-06-11-00-aukštyn-širdis.html

Diak. Tomas M.

Įdedu vieno FaceBook skaitytojo komentarą:

Čia jums papildymas "sinodinei" temai apie "VIENPUSĘ" santuoką, nes panašu, kad dėl kažkieno kadais "suimprovizuotų" praktikų ar painiojamų pavadinimų, žmogui siūlote tai, kas Bažnyčioje neegzistuoja (arba bent jau taip nevadinama ;))

"Klausimas: Esu katalikė, planuojame tuoktis. Noriu paklausti, ar galima santuoka, kai vyras netikintis? Iš tikrųjų jis krikštytas stačiatikių bažnyčioje, tačiau beveik netikintis. Man tikėti, lankytis bažnyčioje ir pan. jis netrukdo. Jis nenori tuoktis bažnyčioje. Nori tik civilinės santuokos. Bet man bažnytinė santuoka svarbi, ar yra kokia galimybė gauti Santuokos sakramentą tik man? Nes vyras nenorėtų apskritai eiti į bažnyčią. Ir kokia būtų jaunavedžių kursų lankymo tvarka? Ar galėčiau kursus lankyti tik aš?

Atsakymas: Tokio dalyko, kaip vienpusė santuoka, nėra. Jūsų aprašomu atveju galimos dvi išeitys. Jos abi susijusios su kreipimusi į vietos vyskupą. Galima dar prieš santuoką, išdėsčius visą situaciją, prašyti, kad vyskupas suteiktų dispensą nuo santuokinės formos. Gavus šį leidimą, Jūsų civilinė santuoka bus įteisinta ir Katalikų Bažnyčioje (bažnyčioje tada jokių apeigų nėra). Kitas variantas susijęs su vėlesniais žingsniais: Jūs galite kreiptis į vyskupą po civilinės santuokos, prašydama įteisinti Jūsų santuoką Katalikų Bažnyčioje. Tam taip pat nėra būtinos kažkokios ypatingos apeigos. Santuokos įteisinimas įsigalioja, vyskupui suteikus leidimą. Jums vienai privačiu būdu būtų pašventintas santuokinis žiedas ir suteiktas palaiminimas. Bet kuriuo atveju, jei vyras kategoriškai atsisakytų tuoktis bažnyčioje, vestuvių dieną bažnytinių apeigų tektų atsisakyti. O sykį priimsite Santuokos sakramentą, tai pasirengimo kursuose teks dalyvauti, suprantama, vienai (nebent Jūsų sužadėtinis iš meilės Jums norėtų dalyvauti drauge?.. ). Dievo palaimos Jums!

Šaltinis http://www.kaunoarkivyskupija.lt/index.php?id=50&tid=19

Aprašomos procedūros kartais dar vadinamos "Santuokos pataisymu" (sanatio), o ne vienpuse santuoka. Nes pati santuoka jau reiškia du žmones. Sėkmės diskusijose.

Augucka

Tikrai daugybe informacijos man reikia perskaityti ir perziureti ir perklausyti is jusu pateiktu nuorodu. Kur laiko rast?  :o
Dabartiniu gyvenimo tempu prireiks gero menesio  :D

Kukuli, tavo isvardintas variantas yra tik dalis visu tu priezasciu del ko jis yra atsibodejes baznycia ir jos tarnais. Jis nera ateistas, tiki i Dieva, bet jam baznycios nereikia ir, kaip pats sake, jokiu tarpininku tarp Dievo nereikia. Mano issakyti jokie argumentai jo neveikia.

Pilgrim, ta knyga tikrai paskaityciau, tik kur ja gaut nusipirkt? I Lietuva reikia grizt, kad pereit knygynus  ::) Vyras tai kazin ar isvis tokia knyga i rankas paimtu  :no-no: