• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
balandžio 27, 2024, 17:33:32

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Apie širdį ir kontempliaciją

Pradėjo Varlė keliauninkė, gegužės 13, 2014, 06:50:05

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Silvija


Varlė keliauninkė

oi koks senas kukulio klausimas ir be atsakymo.. bet yra sakoma, kad krikščionio gyvenimas tai klausimai be atsakymų, ir atsakymai be klausimų :)

Vienoje žydų ortodoksų paskaitoje radau aiškų ir nedviprasmišką paaiškinimą kas gi ta širdis Biblijoje. Širdis - tai pasąmonė: pats žmogus yra širdis -  visas jo mąstymo procesas, jo patirtis, atmintis, prisiminimai, nes ten giliai visą laiką vyksta procesas. O sąmonė - tai to viso aisbergo viršūnėlė, kai žmogus to vidinio vyksmo pasekoje įsisąmonina, suvokia kokią nors mintį.

Koh 10, 2: Išmintingo žmogaus širdis veda jį į dešinę, o kvailojo į kairę.
Originale: Išmintingo žmogaus širdis yra dešinėje nuo jo, o kvailo - kairėje nuo jo.

Dabar galima pamąstyti ką šiuolaikinė psichologija sako apie du smegenų pusrutulius..


kukulis

Dabar jau nebeprisimenu, bet atrodo, toliau ten diskutavome toje temoje, kur Silvija įdėjo :)

Apie patį mąstymą ir jo susiejimą su širdimi, mąstau taip: kad žmogus prieitų prie kažkokios išvados, turi įvykti mąstymo eigoje tam tikras pokytis, tarsi signalas, kad jau prieita prie išvados. Tas signalas - tarsi koks jausmas, ateinantis iš "širdies". Nes man pvz. taip būna, kad ir dalykinėje srityje kažką mąstai mąstai, prieini prie kažkokios išvados, bet lieka kažkoks jausmas kad čia dar ne tai, kad dar ne iki galo išmąstyta. O būna priešingai, kai priėjus iki tam tikros išvados, jauti kad čia tikrai atsakymas, viduje tarsi nušvinti, būna viskas aišku ir akivaizdu.

Lygiai taip pat ir mąstymo pradžia turi būti sąlygojama kokios nors motyvacijos, nes nuo tuščios vietos negali niekas prasidėti.

Todėl jeigu palygintume žmogaus mąstymą su kompiuteriu, tai pamatytume, kad kompiuterio "mąstyme" (tiksliau skaičiavimuose) nėra nei pradžios, nei pabaigos, nes tiek pradžią tiek pabaigą jam užduoda žmogus, o ir skaičiavimo rezultatus įvertina taip pat žmogus.

Taip pat ir semantinė skaičiavimų reikšmė užduodama žmogaus. Kai rašau kompiuterinę programą, tai kintamajam suteikiu kažkokią semantinę reikšmę. Pvz. pinigai = kaina * kiekis, arba plotas = ilgis * plotis. Abiejais atvejais kompiuteris atlieka lygiai tą patį veiksmą, tačiau semantine prasme, skaičiavimų rezultatai yra visiškai skirtingi. Ir nei kompiuteris žino kas tie pinigai, nei kas tas plotas, ir niekad to nesužinos, nes mąstymas yra aukštesnėje ontologinėje būtyje nei materija. Jis tiesiog skaičiuoja, skaičiuoja  ir tiek ...

vida

Kukuli, koks tu šaunuolis. Mąstai gražiai, giliai. Reta, kad vyras taip dėstytų mintis. Labiau gal moterims duota tokie išmastymo vingiai.
Mano vyras mąsto ,, techniškai''. Tokių subtilybių ,, nerasta''

Kaštonas

"Dabar jau nebeprisimenu, bet atrodo, toliau ten diskutavome toje temoje, kur Silvija įdėjo :)
Apie patį mąstymą ir jo susiejimą su širdimi, mąstau taip: "

Siūlau perskaityti ką Silvija įkėlė.

"kad žmogus prieitų prie kažkokios išvados, turi įvykti mąstymo eigoje tam tikras pokytis"
Taip nutiks nuolankumo dėka. Arba patirties dėka.
Kai tai nutiks patirties dėka tau nereiks prisiminti, kas kur apie ką rašė, ir apie ką kalbėjo arba nekalbėjo. Net ir šiuo atveju tu vistiek nemąstysi vienetais ir nuliukais, todėl, kad esi žmogus. Bet greičiausiai nereiks kalbėti apie ta patį apie ką jau" šimta kart kalbėjai" Todėl, kad tai ne kalbėjimo reikalas, o ĖJIMO (nuo žodžio TIK-ĖJIMAS).

Ps. Pvz. man matematikoje mažai grožio ten faktai ir žiburiu nerasi JAUSMO. O šičia temos pavadinimas kalba pats už save. Ir visai  ne apie tai.

Tada žmogus gyvenime gali tikrai atpažinti, suvokti, tai yra – rasti Dievą visuose dalykuose ir į jam skirtą Dievo ...
http://www.gtinstitutas.lt/front 


PPS. Vida. Tai, kad vyras nepasidalino su tavimi tai nereiškia, kad "nerasta".

PPPPPS"Dabar galima pamąstyti ką šiuolaikinė psichologija sako apie du smegenų pusrutulius.."
Ką sako šiuolaikinė PSICHOLOGIJA apie smegenų pusrutulius?

kukulis

Ačiū Vida :)

Bendrai paėmus, tai kiekvieno žmogaus mąstymas tam tikra prasme yra unikalus :)

Kaštonai, skaičiau Silvijos nuorodą. Aš tik neprisiminiau, ar ta kita tema buvo sukurta atskeliant nuo šitos, ar vystėsi savarankiškai.

CitataPs. Pvz. man matematikoje mažai grožio ten faktai ir žiburiu nerasi JAUSMO. O šičia temos pavadinimas kalba pats už save. Ir visai  ne apie tai.
Netiesa :) .
Nes matematika nepaaiškina pati savęs. Šis teiginys tai įrodyta teorema; kitoje temoje apie tai buvau užsiminęs, kai rašiau apie modelius ir apie meta modelius.
T.y. vien simbolių kratinys, be skaitančiojo interpretacijos, absoliučiai nieko nereiškia.

Be to, vieni žmonės kažkodėl mėgsta matematiką, o kiti jos nemėgsta ;) .


Kaštonas

Mt:6:21   nes kur tavo turtas, ten ir tavo širdis".

Ar Meilėje matematika galioja?
Aš Kukuli nepretendavau ir nepretenduoju į tiesą. Mąsčiau kaip tavo pamastymai galėjo būti susiję su šia tema.

Širdis mano Dievas.
(Kas yra kontempliacija ankščiau paminėta.
Mąstymai yra mąstymai tai ne kontempliacija. Svajonės ir yra svajonės tai ne lectio divina.)

Ps "Be to, vieni žmonės kažkodėl mėgsta matematiką, o kiti jos nemėgsta ;) .
Kiek prisimenu šiame forume dar yra dvi temos dėl kurių likau kaltas todėl, kad leidausi į kalbas. Dar vis pykstu už tai ant tavęs.
Temos nei atskilo, nei sutvarkytos....

kukulis

Atsiprašau.

O dėl temų sutvarkymo, tai kartais būna ta riba labai neaiški, kada jau offtopic'as, o kada dar ne.

Kaštonas

Atsiprašymas priimtas.

"O dėl temų sutvarkymo, tai kartais būna ta riba labai neaiški, kada jau offtopic'as, o kada dar ne."
Kontempliacija:
HDD = 1h. hipernate.
RAM = CLEAN*
CPU = 50 % active firewall
Pabandžiau be vertinimu. Ten jau pats spręskis offtopic ten kalbėjai ar ne...


Silvija

Citata iš: Kaštonas  birželio 26, 2015, 08:43:44
Mt:6:21   nes kur tavo turtas, ten ir tavo širdis".

Ar Meilėje matematika galioja?
Aš Kukuli nepretendavau ir nepretenduoju į tiesą. Mąsčiau kaip tavo pamastymai galėjo būti susiję su šia tema.

Širdis mano Dievas.

Gražu  :angel-2:

Varlė keliauninkė

Citata iš: Kaštonas  birželio 26, 2015, 08:43:44
Ar Meilėje matematika galioja?
Galioja. Bet ne žmogiška, ne skaičių matematika
Jausmuose aišku negalioja, nes jie nekontroliuojami.. čia sukyla, ten nuslūgsta.. kaip jūros bangos
Tačiau meilė tai ne jausmas

Kaštonas


Diak. Tomas M.

P.S. o juk matematika yra ne kas kita, kaip vienas iš būdų pažinti Dievo sukurtą nuostabią visatą. Ir tikrai, kaip ir pats tų dėsnių Kūrėjas, matematika yra graži ir dar:

http://bcrw.barnard.edu/event/mathematics-and-beauty/

Nepradedant kalbėti apie tai, kad
muzika yra priklausoma nuo tų pačių "sausos" matematikos dėsnių :D

Kaštonas

"Nepradedant kalbėti apie tai, kad muzika yra priklausoma nuo tų pačių "sausos" matematikos dėsnių :D"

PPS
Nepradedant kalbėti apie priklausomybes.
Apie matematikas, biologija, ... - įkėliau "FRANCIS S. COLLINS. DIEVO KALBA" 

kukulis

[https://lt.wikipedia.org/wiki/Kontempliacija]
Kontempliacija (lot. contemplatio - (įsi)žiūrėjimas) - didelis susikaupimas, susitelkimas, susimąstymas; misticizme - aukščiausio pažinimo rūšis, kuri remiasi intuicija; pasyvus tikrovės suvokimas[1]. Kontempliatyvus asmuo yra linkęs į kontempliaciją, susimąstymą, sutelkiantis dėmesį į savo vidaus pasaulį; pasyviai stebi tikrovę[2].

Man tas pats pirmas vertimas lingvistinis išaiškinimas įstrigo (lot. contemplatio - (įsi)žiūrėjimas) .
Nes tai labai siejasi su tuo, kaip aš pats suprantu kontempliaciją. O aš pats, iš savo suvokimo taško, pridėčiau tokį kontempliacijos supratimo aprašymą, kad kai į kažką įsižiūri ir apmąstai, tai tame ką matai ir ką apmąstai, pajunti grožį ir džiaugsmą tame grožyje. Ir todėl matematika tampa ne vien sausu apmąstymu, bet ir teikiančiu džiaugsmo ir grožio pajutimą potyriu.

Mano a.a. matematikos mokytojas pasakojo tokį anekdotą: skaičių šalyje kartą ėjo nulis ir rado daugybos ženklą. Pasiėmė jį ir nešasi. Skaičių šalyje kilo panika "nulis rado daugybos ženklą!". Nes kai tik nulis su kuriuo nors susidaugina, tas skaičius tuoj pat tampa irgi nuliu :D. Visi skaičiai išsislapstė, tik viena begalybė neišsigando.
O kas gaunasi kai nulis pasidaugina iš begalybės? (Ats. neapibrėžtumas ).

Čia šitą anekdotą pasakojo kai ėjom temą apie ribas ir neapibrėžtumus :D

Silvija

Geras! Čia visai ne anekdotas, kukuli :) Man iškart prieš akis evangelinė išmintis: veltui statytojas stato, jei Dievas nenori... Ir: būk šaltas arba karštas, nebūk drungnas. Nes nuliu pavirsi :D

Kaštonas

Kukuli.
Tavo įkeltame tekste taip pat yra žodis pasyvus.
Temoje lectio devina maždaug kalbėjai apie kontemplacija. Šia temą apie kontemplacija, mąstymu, pritempinejai prIE meditacijos.

kukulis

Va, va, aš būtent to niuanso nesugaunu tarp meditacijos ir kontempliacijos ::)

Kaštonas

Tai jau senai rašiau tau, (ne tik tau,) apie tai.

kukulis

Citata iš: Kaštonas  birželio 29, 2015, 04:45:13
Tai jau senai rašiau tau, (ne tik tau,) apie tai.
Tik mes begėdžiai tavęs neįvertinam ir ne visad suprantam :D