• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
balandžio 28, 2024, 02:15:15

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Kaip prasmingai praleisti atostogas?

Pradėjo Diak. Tomas M., liepos 20, 2012, 00:24:40

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Diak. Tomas M.

Vasara jau įpusėjo, bet vis tiek būtų įdomu pasidalinti mintimis, kaip turiningai ir prasmingai praleisti atostogas. Dažnai atrodo, kad nori tik bėgti kur nors, kur saulė šildo ir vanduo teliuškuojasi, gulėti ant smėlio ir nieko neveikti... Bet jei tuo pat metu galima būtų dar ir dvasiškai ūgtelėti, išvis būtų pasaka! :)

Ar turite savo mėgstamus užsiėmimus ar būdus tai įgyvendinti?

Giedrė

Nežinau, ar padės mano idėja, bet aš stengiuosi sukurti savaitėlę idealių atostogų. Man norisi, kad per tą savaitę viskas būtų idealu - maistas, aplinka nakvynei, apsilankymas prabangioje kavinėje porą kartų , pas kosmetologą kartelį nueinu brangios procedūros veido gražinimui. Pasivaikštau gamtoje, nueinu į klasikinės muzikos koncertą, pasimeldžiu, kiek noriu ir t.t. Tos savaitės išlaidoms skrupulingai taupau visus metus, nes pajamos kaip ir visų statistinių lietuvių, o tokie malonumai dabar kainuoja, bet vasarą toji savaitė būna laikas man. Tada nekeliu nei mobilaus, nei pašto tikrinu, nei apie problemas diskutuoju. Kartais artimieji sako, kad galėčiau gal "rimtesniems" dalykams tuos pinigus išleisti, bet man tas laikas - šventas ir visi jau priprato, jog kitaip nebus. Gal kitiems tai atrodo keista, bet aš manau, kad turime save mylėti, tada galėsime meile dalintis su kitais. Po tos savaitės grįžtu namo kaip naujai gimusi. Galiu vėl imtis darbų, spręsti problemas. Šįmet dar laukia manasis laikas rugpjūtį - negaliu sulaukti.

Silvija

O man tai dažnai nutinka kaip tam Bonifacijui - atostogų metu vistiek darau įprastus darbus :)


http://www.youtube.com/watch?v=67d6ERym5gA

Bet juk ir tame lieka prasmės ;)

Asta

Man prasmingi trys dalykai:

1) neskubus pasivaikščiojimas su vyru nežinomo miestuko ar kokio parko takeliais; dažniausiai be konkretaus tikslo

2) kokio nors mielo, bet jau seniai užmesto projektėlio užbaigimas, pvz., foto albumo sutvarkymas arba gėlių persodinimas ir

3) ypatingai, sudalyvavimas Šv. Mišiose, naujoje vietoje. Atmintin įstrigo kalnų parko akmeninė bažnytėlė Kolorade, maža kaip koplytėlė, įsitaisiusi didingų kalnų ir mėlynų lubinų fone prie šaltinėlio; medinė kaimo bažnytėlė prie didelio beržo atokiame Mičigano pusiasalyje; įspūdingas Velyknakčio ugnies šventinimas lauke Santa Kruzo bažnyčios prieangyje; na ir prieš kelias savaites Šv. Mišios didingoje Šv. Patriko Katedroje Niujorke...  Tada ir pamatai vietinius žmones ir miesto veidą. Žinoma, apsilankymas Lietuvoje pas mylimus artimuosius visuomet yra prasmingas....

Baika

Geros atostogos tai:

1. Bent keletas dienų be telefono, kompiuterio, interneto ir žadintuvo.
2. Laikas be dietų, be persivalgymo, be skubėjimo, be priverstinio kažko veikimo.
3. Dienos, kada įstengi pamatyti pats save ir galbūt padaryti kokias nors išvadas ateičiai.
4. Ir visa kita fizinė bei, suprantama, dvasinė ramybė.

Silvija

Užkišta tema nuo pernai :), gal yra norinčių pasidalint ir šiais metais, nes kaip ir atostogų metas nusimato?  O:-)


Atostogos rūgpienių kaime

Silvija

Kažikaip prisiminiau savo vienas atostogas  :happy:

Tuomet turėjome jau tris vaikučius - mažiausias dar nevaikščiojo - tai sugalvojom nuplaukti į Nidą anais laikais iš Kauno kursavusiu "Zaria" laivu. Kaip visada atostogom pasiimdavau knygą, bet su trim vaikais, juk žinot, romano nepaskaitysi. O va Bibliją, pagalvojau, laisvai  O:-) Ir tai buvo lemtingas pasirinkimas, atvėręs akis ir Raštų prasmę. Tų atostogų metu tikrai išgyvenau ne tik kūno, bet ir sielos atgaivą.

Auginant mažiukus, kartais pritrūksta kantrybės ir jėgų, o va štai Dievo žodis sustiprino ir suteikė visko, ko reikia :pentecostal:

kukulis

Nuostabu.
O tai buvo tavo ne pirmasis atsivertimas? ( Nes juk Biblijos paprastai žmonės neima į atostogas  :) )

Silvija

Aš iš tų, kurie turėjo daug atsivertimų :)

Eugenijus

Geriausios atostogos - Berchtesgadene. Pasiimi dviratį ir važinėji keliais keleliais, arba vaikštai gerai pažymėtais Alpių takais. O koplyčių, koplytstulpių pakelėse - bent dešimt kartų daugiau, nei Lietuvoje. Pavargęs sustoji, pailsi, pasimeldi, keliauji toliau. Aplinkui - pasakiški Alpių vaizdai. Per Königsee ežerą laiveliu (kito kelio nėra) nuplauki iki St.Bartholomä bažnyčios, po pamaldų joje keliauji toliau į kalnus.
Kitą dieną pasikeli į Kehlsteinhaus (Eagle's Nest, amerikonų pavadintą) , iš ten matyti apie 200 km aplinkui.
Dar kitą dieną - į Bad Reichenhall, iš ten seniausiu pasaulyje keltuvu Predigtstuhlbahn pasikeli į Sakyklos (Predigtstuhl) kalną.
Aplankai Alte Saline (druskos kasyklas).
Išpuoselėti kaimeliai ir miesteliai, ir visur sutinka malonus bavariškas pasisveikinimas - Grüss Gott!

kukulis

Dėl gerumo pavydžiu ;)

O dėl prasmingumo .. kaip?

Silvija

Šiaip žmonės nelabai žino, ką jie turi daryti atostogaudami...

Gintaro Beresnevičiaus tekstas.

Kaštonas

Et. kaip greitai bėga laikas.
Bendruomenės atostogoje turėjome svečią prof. Nijolę Liobikienę.
Sužavėjo paprastumas kalbėti sudėtingus dalykus.

Jau buvo kiek pasimiršęs kaip yra gerai būti tarp savų.
AČIŪ

Pakuojamės daiktus į kita:
https://www.facebook.com/Lietuvos-krik%C5%A1%C4%8Dioni%C5%A1kojo-gyvenimo-bendruomen%C4%97-1387036628242701/

Lyk lietuti, lyk stipriau.