• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
gegužės 24, 2022, 08:52:48

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Įrodymas, kad Rožinis yra tikrai vyriška malda

Pradėjo Diak. Tomas M., gruodžio 02, 2013, 22:38:35

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Diak. Tomas M.

Yra tyli vyrų nuomonė, kad Rožinis yra moteriška malda. Gal todėl bažnyčiose gyvąjį Rožinį kalba vien moterys... savaime suprantama, kad tokia nuomonė yra akivaizdus blogio veikimas, norint iš vyrų atimti šį galingą dvasinį ginklą, kurį visiems be išimties rekomendavo Šv. Tėvas Pijus ir visa eilė kitų šventųjų.

Tačiau tiems, kas dar abejoja, siūlau pasižiūrėti vaizdo siužetą, kuriame didvyriškų vyrų lūpose Rožinis atlieka savo tikrąjį darbą - kovoja su blogiu:


http://www.youtube.com/watch?v=fOCD_T9Qqpc

Neabejoju, kad Švč. Mergelė Marija visiems jiems ant krūtinės uždėjo nematomą baltos lelijos ordiną. Manau šie vyrai tikrai patyrė dalelę šventos kankinystės.

Plačiau apie Argentinoje vykusius aborto šalininkių feminisčių protestus skaitykite straipsnyje:

http://www.lifesitenews.com/news/horror-mob-of-topless-pro-abort-feminists-attacks-rosary-praying-men-defend

Pilgrim

Citata iš: Tomas M.  gruodžio 02, 2013, 22:38:35
Yra tyli vyrų nuomonė, kad Rožinis yra moteriška malda.

Iš kur tokia informacija  :-\ ... Pirmą kartą tai girdžiu,
na nebent Amerikoje galbūt yra kitaip.

Diak. Tomas M.

Pilgrim, ateik į vyrų kompaniją ir pasiūlyk Rožinį pasimelsti... stebėk rezultatus :D

Bet gal čia, kaip Homo Viator sako, kad melstis apskritai vyrams nelabai patinka...

Pilgrim

Tomai,
rezultatai paprasti visi meldziasi  ;)
ir jaunesni, ir vyresni ... gal tuomet tai netikri vyrai,
tai tuomet tikru vyru nesutikau  :(
Tikrai nezinau tokios situacijos, priesingai galiu kalbeti apie
tai, kad kalba Rozini vyrai.

Diak. Tomas M.

Netyčia pamačiau keletą susijusių su šia tema paveikslėlių ir nusprendžiau daugiau paieškoti, bei sudėti į mini galeriją :)

Diak. Tomas M.

Dar keli!

Silvija

Rožinio maldą melstis pradėjau būtent vyrų maldininkų paraginta ir paprašyta prisijungti :)

Kai susirenkama keliese į ratą maldai ir pats buvimas maldoje tampa panašiu į vėrinį, kai kiekvienas ties slėpiniu aktualiai išsako savo intencijas (pvz. slėpinys Atsimainymas - meldžiu, kad Viešpats užsivestų mano artimą (patikiu kartu besimeldžiantiems jo vardą), dėl kurio tikėjimo nerimauju, ant To kalno...), po to visi tas intencijas pakelia ir perduoda Mergelei į švč. Jos rankas ir Rožinis pražįsta gyvai... 

Aišku, TAI lieka tik tarp besimeldžiančių ir Dievo, t.s. konfidencialu :)

Sigitas

Kas dėl tikrų ir netikrų vyrų, tai nežinau. Tokio skirstymo dar nežinojau.  ::)
Mes vyrų maldos grupelėje dažnai meldžiamės rožančių (sekmadienio dalį), dar dažniau gailestingumo vėrinėlį ir litaniją.
Man pačiam rožančius į praktiką atėjo labai tampriai. Tiesą sakant, tikėjimo kelionės pradžioje, daugybė katalikiškų dalykų man buvo nepriimtini. Daug klausimų kėliau, daug kalbėjausi su bendruomenės "protingesniais" žmonėmis, daug klausinėjau kunigų. Sutikau nemažą katalikų, kuriems rožančiaus malda tokia lyg ir nereikalinga. Taip pat sutikau tokių žmonių, kurie negali nė dienos be rožančiaus. Įdomiausia buvo, kai Lietuvoje viešėjo vokiečių roko grupė "Sarah" ir dalino savadarbius rožančius per savo koncertus su įsipareigojimu melstis už Kinijos laisvę. Dalyvavau ne viename jų koncerte, su drauge apsikeitėme rožančiais. Nuo to meto praėjo daug laiko, tas rožančius, kurį pradžioje sukau vos ne pro dantis (dantis sukandęs), dabar jau kur kas lengviau eina. Man kaip žemaičiams krikštas - su kova ateina, bet jau kai pakrikštijo, tai nebeišrausi!  [-o<

Diak. Tomas M.

Tikri vyrai yra tie, kurie gerai atlieka savo pareigas, ar ne? ;)

O dvasinio gyvenimo puoselėjimas šeimoje yra pirmiausiai vyro pareiga, tad iš ten ir tikri vyrai.

Arnoldas†

Nenoriu buti nusistates pries kazka bet biblijoje parasyta kad rozinio kalbejimas nera nuosirdi malda nes kartoji ta paty per ta paty, tikra malda yra nuosordi, sakoma 1kart ir nekartojant "nedaugzodziaujant...

kukulis

Vyrų Marijos Legione mažuma. Dėl to, ar rožinis vyriška malda ar ne, nesusimąsčiau, bet , manau, dauguma kunigų ja meldžiasi. O šiaip ir tikiničiųjų tarpe vyrų mažuma, taip kad Marijos Legionas nėra kažkokia išimtinė organizacija.

O dėl rožinio nuoširdumo, tai čia kaip kam. Nenoriu nieko įpiršinėti, bet man pradžioje rožinis buvo atsivertimo malda; po to disciplinos malda ( malda trunka tol kol pasibaigia visi karoliukai ), kurios negali nei ilginti nei trumpinti; po to - užtarimo priemonė; dabar - susikaupimo lavinimo etapas, kova prieš minčių klajojimą maldos metu.

Po savo atsivertimo, pasižadėjau kiekvieną vakarą sukalbėti vieną rožinio dalį. Rytais ir dienomis improvizuoju kokiomis kitomis maldomis, bet ši tema ne apie tai :)

Rožinis - biblinė malda - apmąstant Jėzaus ir Marijos gyvenimus.

Dėl pasikartojimo, tai labai patiko vieno domininkono vienuolio pasakojimas apie vaikus, kuriems patinka kai jiems skaito tas pačias knygeles ir seka tas pačias pasakas kiekvieną vakarą; klausinėja tų pačių klausimų laukdami to paties atsakymo. Jiems patinka kai kartojasi tas kas malonu. Suaugę kažkodėl nebemoka džiaugtis tuo kas kartojasi. Tačiau įsimylėjėliams vėl ir vėl patinka klausti "ar mane myli" ir sulaukti atsakymo "taip myliu". Saulė teka kiekvieną rytą ir kiekvieną vakarą leidžiasi, ir niekas nesistebi, kad tai galėtų būti nuobodu ar pan.

Viena vienuolė patarė kaip melstis. Imi vieną dalį ir joje pirmą slėpinį skiri už  šeimą, antrą už giminę, trečią už kunigus ir pašaukimus, ketvirtą už priešus, penktą - už tuos kuriuos sutikai praėjusią dieną arba už pasaulį.

Kartą skridau lėktuvu apie 10 val. ir užsibrėžiau sukalbėti pilną rožinį, t.y. visas keturias dalis, ko dar nebuvau daręs. Po to grįžtant namo, vėl reikėjo skristi apie  10 val. ir vėl nusprendžiau sukalbėti visą rožinį. Labai įdomi patirtis. Atėjo supratimas, kad džiaugsmo slėpiniuose slypi ir Jėzaus skelbimas ir jau kančia, tarsi Motina gimdo kūdikį kančiai; tačiau kančios slėpinių metu žinai kad bus prisikėlimas, ir Kristaus kančioje jau yra prisikėlimo viltis.

Kelionė nei pirmyn nei atgal nei kiek neprailgo. Kadangi "nulūždavau" ties kažkuriuo slėpiniu ir pramiegodavau, pats rožinis labai užsitęsė, į pabaigą pradėjau bijot, kad pritrūks laiko visam rožiniui sukalbėti  ;D

Žodžiu, per tuos ketverius metus rožinio malda dar nenusibodo :).

Dar vienas privalumas - bendruomeniškumas - galimybė melstis viena malda grupėje. Tai labai labai stiprina bendruomenės vienybę.

Pilgrim

Citata iš: Arnoldas†  vasario 02, 2014, 16:10:42
... bet biblijoje parasyta kad rozinio kalbejimas nera nuosirdi malda nes kartoji ta paty per ta paty ...

Šv. Raštas parašytas gerokai anksčiau negu buvo pradėtas kalbėti Rožinis.

Krikščionys protestantai (evangelikai-liuteronai) turi štai tokį maldos variantą
Tikėjimo perlai (kartais vadina Gyvenimo perlai)


plačiau http://de.wikipedia.org/wiki/Perlen_des_Lebens
arba http://www.perlen-des-lebens.com/
deja vokiškai  :( kitoniškai nelabai šneku  ;) todėl angliškai susirasit patys
esant dideliam norui galima surasti ir Lietuvoje šį vėrinį  ;) ;)

Diak. Tomas M.

Citata iš: Arnoldas†  vasario 02, 2014, 16:10:42
Nenoriu buti nusistates pries kazka bet biblijoje parasyta kad rozinio kalbejimas nera nuosirdi malda nes kartoji ta paty per ta paty, tikra malda yra nuosordi, sakoma 1kart ir nekartojant "nedaugzodziaujant...

Arnoldai, pačiam aiškinti Šv. Raštą - labai pavojingas užsiėmimas... žymiai geriau kreiptis į Bažnyčios Tėvų patirtį ;)

Bet prieš tai, paanalizuokime tą pagrindinį citatos žodį "nedaugiažodžiaukite".

CitataMt 6, 7 Melsdamiesi nedaugiažodžiaukite kaip pagonys; jie tariasi būsią išklausyti dėl žodžių gausumo.

Įdėmiai perskaitykime jį ir pamąstykime, ką jis reiškia? Manyčiau, jis reiškia - nenaudokite daug žodžių. Aha! Tuomet visos trumposios kartojamosios maldos tiesiogiai seka šiuo Biblijos patarimu, nes jose yra labai mažai žodžių, tik tie pagrindiniai, išsakantys pačią esmę, kad nepradėti puikuotis savo oratoriniais sugebėjimais prieš Dievą... mažai žodžių = dvasinis kuklumas ir dvasinis asketizmas.

Kaip vienas žmogus gerai pakomentavo:

CitataKita vertus Jėzus kalbėjo nedaugžodžiaukite kaip pagonys...reikėtu prisimint tuos visus ano meto filosofavimus, kaip pasipūtėlišką ,,išminties" demonstravimą, kaip rungtynes... Tai tokios maldos tikrai nieko gero neduoda. Jos labiau ugdo narcicizmą nei brolybę ir meilę...

Dabar reikia pagalvoti ar Rožinio maldoje nėra per daug žodžių? Rožinis praktiškai išimtinai susideda iš Šv. Rašto citatų, nes "Tėve mūsų" padiktavo pats Jėzus, o "Sveika, Marija" yra Biblijos atkarpėlių rinkinys. Ar Dievas gali daugžodžiauti? Tikrai ne, Jis pasako tik tai, ką reikia ir tiek, kiek reikia, o mes tik kartojame :D

Bet sugrįžkime prie Bažnyčios tėvų. Jonas Kasianas Romietis sako:

CitataWe should indeed pray often, but in short form, lest if we be long in our prayers, the enemy that lies in wait for us, might suggest something for our thoughts.

Mes tikrai turime melstis dažnai, bet trumpom maldom, nes jei mes ilgai užtruksime savo maldose, priešas, kuris mūsų tyko, gali ką nors pasiūlyti mūsų mintims.

Šiuo atveju ir Jėzaus malda, kuri daugelio Bažnyčios tėvų laikoma visų mokslų mokslu, bei kitos trumposios maldos ir "Sveika Marija", yra pakankamai trumpos, kad neleistų maldos metu per daug kur "nugrybauti" savo mintimis. Reikia dar priminti, kad Valandų Liturgija Bažnyčios tėvų nebuvo laikoma malda, tai yra Dievo Darbas, kurį mes kantriai ir ištvermingai dirbame kartu su visais kitais Bažnyčios nariais.

O daugiau Bažnyčios tėvų išminties, susijusios su šia eilute rasi: Catena Aurea Commentary with Douay Rheims Bible - Matthew 6:7-8

Na o pabaigai, kad galutinai "pribaigtume" šį nesusipratimą, prisiminkime Jėzaus paliepimą:

Lk 21, 36 Todėl visą laiką budėkite ir melskitės, kad pajėgtumėte išvengti visų būsimųjų nelaimių ir atsilaikyti Žmogaus Sūnaus akivaizdoje".

Silvija

Citata iš: kukulis  vasario 02, 2014, 17:09:51
Vyrų Marijos Legione mažuma. Dėl to, ar rožinis vyriška malda ar ne, nesusimąsčiau, bet , manau, dauguma kunigų ja meldžiasi. O šiaip ir tikiničiųjų tarpe vyrų mažuma, taip kad Marijos Legionas nėra kažkokia išimtinė organizacija.

Pastaruoju metu pastebiu bažnyčiose vyrų gausėjimą, mūsų forume taip pat :thumbup:

kukulis

Šokom čia visi kontrargumentuoti Arnoldui, o gal jam labiau priimtinas savas maldos būdas?

Arnoldai, o koks tavasis?

Diak. Tomas M.

Visai ne, esmė buvo ne tame, kaip kas meldžiasi, bet pavojingas Šv. Rašto interpretavimas, kas gali turėti skaudžių pasekmių visai dvasinei raidai, tad tokio dalyko negalima taip ramiai palikti ;)

Arnoldas†

Daug cia man isaiskinote bet as visgi liksiu prie savo-rozinis nera nuosirdi malda... mano malda buna na pasakoma tik tai kas reikia issakoma ko man reikia arba pvz uz ka esu dekingas ir tiek. Gal as labiau skaitausi krikscionis nei katalikas nes pvz as netikiu kad marija yra kazkoks sventas zmogus, nesiklaupiu nei jos paminklams nei "Sveika marija" maldu nekalbu... manau del to musu nuomones isiskiria.

Silvija

Tavo valia, Arnoldai. Bet žiūrėk, įdomu, kad Evangelija mini, jog Marija dalyvavo visuose svarbiausiuose išganymo įvykiuose: Jos paprašytas Jėzus Kanos vestuvėse vandenį pavertė vynu, nukryžiavimo valandą Jėzus tik dviem stovėjusiam po kryžiumi - mylimam mokiniui Jonui ir savo motinai - paliko paskutinius nurodymus (Jn 19), taip pat per Sekmines, kai atsiuntė Šventąją Dvasią, Ji taip pat buvo tarp apaštalų  :-\

O išganymas juk kas? Tai mūsų kelionė pas Tėvą Jėzaus pėdomis. Ir Jėzus pramatė net tai, kad mums toje kelionėje reikia ir Motinos pagalbos, Jos užtarimo. Tik čia reikia teisingai suprasti Marijos vaidmenį, kad neimti Jos garbinti taip pat, kaip ir Dievo.

Diak. Tomas M.

Citata iš: Arnoldas†  vasario 08, 2014, 04:19:48
Gal as labiau skaitausi krikscionis nei katalikas nes pvz as netikiu kad marija yra kazkoks sventas zmogus, nesiklaupiu nei jos paminklams nei "Sveika marija" maldu nekalbu... manau del to musu nuomones isiskiria.

Kai kurie Bažnyčios autoriai sako, kad jei pas žmogų yra antipatija, ar kažkoks priešiškumas Rožinio maldai, tai yra rimtas ženklas, kad yra rimtos dvasinės problemos, todėl patarčiau pasikalbėti su kunigu, dvasios vadovu, jei tokį turi.

Jei tu save laikai ne kataliku, tik bendrai krikščioniu, tuomet gali būti, kad šis forumas nėra gera vieta tau išsisakyti ar diskutuoti, nes pagal mūsų forumo taisykles, visos mūsų diskusijos turi remtis Bažnyčios Magisteriumo mokymu. Mes čia susirinkome ne šiaip sau paplepėti tikėjimo ar dvasingumo temomis. Mes čia susirinkome diskutuoti, kad tos diskusijos padėtų mums geriau suprasti Romos Katalikų Bažnyčios mokymą ir tokiu būdu tapti geresniais katalikais.

Šiuo atveju turi tik tokį variantą - diskutuoti tik tomis temomis, kurios nesikerta su Bažnyčios mokymu, ir neskelbti savo asmeninių nuomonių, kurios tam mokymui neprieštarauja ;)

Ateityje, jei bus žinučių, kurios nesutinka su šiomis taisyklėmis, tiesiog ištrinsiu jas.

Diak. Tomas M.

Šis Dievo Tarnas žinojo, ką sako  :thumbup: