• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
kovo 29, 2024, 06:05:01

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Ar galima blogą kūrinį ištaisyti pateikiant jį kitoje šviesoje?

Pradėjo Diak. Tomas M., spalio 20, 2014, 18:05:25

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Diak. Tomas M.

Gal pamenat tą italę vienuolę, kuri laimėjo dainų konkursą. Dabar ji perdainavo madonos gabalą "Like a virgin". Straipsnyje rašo, kad ji kažkuria prasme "pakrikštijo" dainą, galbūt suprantant tai, kaip suteikiant pašiepiančiai tikėjimą dainai naują/gerą prasmę  :-\

'Italian Idol'-Winning Nun Baptizes Madonna's 'Like a Virgin'


https://www.youtube.com/watch?v=r0e8Uve7cJU

Asmeniškai nemanau, kad vienuoliams yra naudingi tokie "lyriniai nukrypimai" jų gyvenimuose, bet čia jau jų reikalas. Kitas panašus atlikėjas yra brolis Alessandro, kuris pasirinko dvasingesnės - klasikinės muzikos kelią.

Kažkaip man atrodo, kad muzikos industrijai tokie atlikėjai yra eilinės "žvaigždutės", kurios padeda pritraukti naujus klientus dėl savo neįprasto įvaizdžio ir dar daugiau pajamų tai industrijai sukrauti.

Pilgrim

Tomai,
ar yra šios dainos vertimas į lietuvių kalbą ? Neturėdamas dainos teksto negaliu nieko pasakyti. Kaip ir nesuprasdamas straipsnio teksto negaliu paplėtoti tos minties, kaip tu ją įvardini kažkuria prasme "pakrikštijo" dainą. Racijos grūdas tame yra, bet be teksto negaliu komentuoti.


Diak. Tomas M.


Silvija

Aš šiek tiek kitaip formuluočiau temos klausimą: Ar galima blogą kūrinį ištaisyti pateikiant jį kitoje šviesoje? Jei tai būtų tik kūrinio pateikimas kitoje šviesoje (dėl ko šiek tiek kyla dvejonių), tai būtų nelabai gerai. Bet kai atsivertęs į Dievą žmogus kūrinį perdainuoja įdėdamas naują prasmę į žodžius, tai daina suskamba visai kitaip ir klausytojui neša visai kitą žinią.

Dėl vienuolės veiklos ir man kyla daug abejonių, bet niekas nepaneigs, kad pasaulį ji privertė suklusti. Ar tai šių laikų būdas? :-\

Dievo valia mums - pašventinti pasaulį. Ir tai padeda mums padaryti mūsų talentai: kas muzikos srityje, kas kompiuterių, kas dar kitur - einame ir sūdome žemę. Nauji atsivertimai - tai tas pats kas ant galvos stovintį žmogų perversti ir pastatyti normaliai, ant kojų. Tai - perverstą kryžių vėl perversti taip kaip reikia. Galbūt tame, ką daro ši vienuolė ir yra racijos :-\, tik aš rinkčiausi kitokį dainos pristatymo formatą - ne populiariuose šou ir ne tokiais visiems įprastai surežisuotais muzikiniais klipais, o labai natūraliai atliekant, kaip maldą. Ir geriausia būtų, kad tai padarytų pats dainos autorius, atsivertęs ir tuo pačiu "atvertęs" savo kūrinio prasmę.


Sigitas

Manau, jog tai yra savotiškas evangelizavimo būdas. Kaipgi prabilti į pasaulį, jei ne pasaulio kalba?
Aišku, kai ieškai kabliukų visada juos rasi, bet prisiminkime Jėzaus paraginimą po pirmo išsiritinti rąstą iš savo akies.  :thumbup:
Ką ji laiko pakėlusi aukščiau, nei  apdovanojimą?

Aš tikrai nežinau ką ji ten dainuoja, tik esu tikras, jog vienuolei reikėjo gauti leidimą tai dainuoti iš savo vienuolyno vyresniųjų, kurie supranta tai, ką ji dainuoja geriau, nei aš. Taigi, palikime krislelį brolio (ar sesės) akyje ir eikime atgailoti!

P.S. ačiū broliui Kristuje Jėzuje Tomui M. už nuorodas ir temą! Nežinojau apie tai.  :ashamed:

Diak. Tomas M.

Sigitai, pirmose žinutėse yra nuoroda į rusišką vertimą, jei nori žinoti, ką ji dainuoja.

Ir tu ne taip supratai mus, ne rastą kieno akyse mes matome, o tik jaudinamės, kad tokie atlikėjai nebūtų sugniuždyti žemiškos garbės, šlovės ir viso to vagono, kuris važiuoja iš paskos...

Varlė keliauninkė

Duodama interviu italų leidiniui ,,Avvenire", sesuo Cristina paaiškino, kodėl ji įrašė būtent šią dainą:
Citata,,Aš pasirinkau ją ne ketindama provokuoti arba papiktinti. Jei skaitytumėte jos tekstą, atsiribodami nuo ankstesnių interpretacijų, jūs pastebėtumėte, kad tai yra daina apie meilės galią atnaujinti žmones. Gelbėti juos nuo savo praeities. Būtent tai aš ir norėjau atskleisti."

Gubijaus vilkas

Manau, kad ji ta savo jau evangelizavo nesuskaitomai kartų daugiau, negu mūsų teologiškai teisingi burblenimai tarpusavy...

Augucka

Pasauliui reikia popso. O cia visai sauniai ir katalikiskai. Puiki reklama visai kataliku baznyciai.
Meksikoje yra gana garsi sesuo Glenda, kuri vazineja su savo koncertais po visa sali ir uzsienius. Tukstantines sales pilnut pilnuteles zmoniu, ateinanciu jos pasiklausyt. Zinoma ji dainuoja Dievui. Ir visos jos giesmes tik Dievui ir meilei. Visai saunu.


http://youtu.be/aBmMrMVSiOE

Silvija

Augucka, tai visiškai skirtingi atvejai ;).

O dėl mūsų "burblenimo" tai tikrai, kartais galime pasirodyti baisūs niurzglos ieškodami priekabių tokiais ir panašiais atvejais. Tik man čia iš vaikystės prisimena vienas sąžinės sąskaitos klausimas: ar persvarstei skaitytas knygas, matytus filmus savo katalikišku-kritišku protu? Tai ir čia panašiai.

Išvis, galvoju, kad diskusijų forumo idėją galima skirtingai suprasti - vieniems jis gali tarnauti kaip bendravimo vieta, kitiems - neaiškių klausimų pasiaiškinimo, tretiems - būtent reiškinių analizavimo, vertinimo ir pan.

Bet, kaip vienas Tiberiados broliukas sakė, tebūna 1kritika/3 šlovinimai (dėkojimai) :)

kukulis

Šiandien labai įdomią mintį išgirdau iš studijuojančio muzikanto. Sakė pas juos kurse yra dvi merginos, kurios kasdien vaikšto į bažnyčią, ir jų muzika neturi to spalvingumo, koks reikalingas menininkui. T.y. muzikoje, kaip jis sakė, turi būti kontrastai: ir teigiamų ir neigiamų emocijų, o pas jas viskas tik teigiama, ir užtat neįdomu klausyti :D

Varlė keliauninkė


Silvija

Tos dvi merginos ir jų muzika neatspindi viso bažnytinės muzikos charakterio. Juk be šlovinimo ir džiaugsmo giesmių yra dar ir raudų giesmės. Taip, kad spektras visas, nuo iki.

Kaštonas

"Šiandien labai įdomią mintį išgirdau iš ...", "yra dvi merginos, kurios kasdien vaikšto į bažnyčią, ir jų muzika neturi to spalvingumo, "
https://lt.wikipedia.org/wiki/Kategorija:Logikos_klaidos

Kita kartą gali užduoti klausimą "ar jis pyksta ant bažnyčios? "

Manau būtų labiau įdomu, kam reikėjo šią mintį atsitempti.

kukulis

Mintį "atsitempiau", nes pasirodė įdomus žmogaus požiūris. Ar jis pyksta ant Bažnyčios ar ne, gerai nežinau, bet išoriškai žiūrint tai lyg nepyksta.

Matai, Kaštone, kai tu truputį subręsi tikėjime, tai pamatysi, kad ne viskas yra tik juoda arba balta.
Aišku yra sričių, kur tik juoda ir balta, bet to negali niekad pasakyti apie jokį žmogų.

Kaštonas

"Matai, Kaštone, kai tu truputį subręsi tikėjime,"
Puikiai.

Varlė keliauninkė

Citata iš: Silvija  liepos 28, 2015, 05:41:35
Tos dvi merginos ir jų muzika neatspindi viso bažnytinės muzikos charakterio. Juk be šlovinimo ir džiaugsmo giesmių yra dar ir raudų giesmės. Taip, kad spektras visas, nuo iki.
Modernioje kuriamoje bažnytinėj (vadinamoje šlovinimo) muzikoje liko tik sentimentalus todėl netikras pozityvas.. Kas dabar kuria raudas? Negirdėjau. Jos yra tik senasis bažnytinės muzikos palikimas, kurių net atliekamų retai teišgirsi. Kam krikščioniui tas negatyvas, kančia ir t.tt. - apsimeskim visi teigiami, džiugūs, geri, nes dvasingi :( Tas studenčiokas šimtąkart teisus.

kukulis

Matai, ten biškį kitas kontekstas buvo tame pokalbyje. Tas žmogus kalbėjo ne apie bažnytinę muziką, o apie tokią, kurią jie mokinasi toje savo koncervatorijoje. Jis sakė pastebėjo, kad būtent tos merginos visus užduodamus kūrinius atlieka savo manieroje be jokių "tamsių atspalvių".

Citata
"Matai, Kaštone, kai tu truputį subręsi tikėjime,"
Puikiai.

Įsižeidei ar ką? Tiesiog aš lygiai taip pat elgdavausi prieš kokius 4 metus :)

Silvija

Citata iš: kukulis  liepos 28, 2015, 07:36:20
Matai, ten biškį kitas kontekstas buvo tame pokalbyje. Tas žmogus kalbėjo ne apie bažnytinę muziką, o apie tokią, kurią jie mokinasi toje savo koncervatorijoje. Jis sakė pastebėjo, kad būtent tos merginos visus užduodamus kūrinius atlieka savo manieroje be jokių "tamsių atspalvių".

Aš irgi visai kitaip supratau :) Iš tiesų įdomus pastebėjimas.

Pilgrim

Man kilo klausimukas  :-\ tam studentui ... kas yra tie "tamsūs atspalviai" ?
Kitas momentas, dėl kurio ilgai ir nuobodžiai  :( kalbėčiau tai - teigiamos ir neigiamos emocijos.
Citataapsimeskim visi teigiami, džiugūs, geri, nes dvasingi :(
ne studenčiokas, bet tu Keliauninke teisi  :thumbup:
Citatamuzika neturi to spalvingumo, koks reikalingas menininkui
o kas duoda tą spalvingumą  :-\

p. s. yra tos bažnytinės muzikos ... visokios, tik jei savo aplinkoje sutinkame
mažai tos įvairovės, gal reiktų paklausti kas atsitiko aplinkiniams ?