• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
kovo 28, 2024, 18:19:50

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Loginiai uždaviniai

Pradėjo kukulis, gegužės 18, 2014, 08:26:53

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

kukulis

Saloje 20 žmonių. Dalis iš jų mėlynakiai, o dalis - ruadakiai. Nei vienas žmogus nežino savo akių spalvos, taip pat negali kitam pasakyti jo akių spalvos bei pažiūrėti į atspindį, kad sužinotų.

Dievas pasakė: "per dvidešimties dienų laikotarpį visi mėlynakiai turi išvykti iš salos". Taip ir atsitiko: visi mėlynakiai 20 dienų laikotarpyje paliko salą o visi rudaakiai liko.

Klausimas: kokia buvo kiekvieno žmogaus mąstymo eiga kad pagal tą pačią mąstymo eigą mąstant visiems salos žmonėms, visi mėlynakiai išvyktų, o visi rudaakiai liktų?

Sigitas

Kadangi uždavinyje įveltas ir ponas Dievas, tai manau, jog rudaakiai turėjo rudai blizgamus angelus, o mėlynakiai mėlynai spindamus ir mąstyti nereikėjo, tiesiog dar kartelį pasižiūrėjo į savo angelą sargą ir mėlynakiai laiku susikrovė savo manatkes, bei sulaukę Nojaus, ar kieno kito Arkos ir sėkmingai paliko tą mėgiamą salą.  :thumbup:

Aš pirmas, aš pirmas!  :celebrate: :celebrate: :celebrate:

Augustas

Kukuli, o paimti už rankos mėlynakį ir nuvesti į sutartą vietą tie žmonės negali?

kukulis

Augustai: ne.

O tu Sigitai, neišduok, nes jau žinai atsakymą :D

Varlė keliauninkė

Dievas ta pasake tik melynakiams ir visi melynieji pabego is salos. Nu tipo, kad melynakiai gelbekites, nes visiems rudaakiams sakes. Panasiai kaip per pascha Egipte.
?

Sigitas

Citata iš: kukulis  gegužės 18, 2014, 09:35:39
Augustai: ne.

O tu Sigitai, neišduok, nes jau žinai atsakymą :D
Taip, žinau.  :celebrate:

Augustas

Na, šiaip sakyčiau, kad jei žmonės vieni kitų akių spalvą mato, tai paprasčiausiai sutikę mėlynakį, visi nuo jo pasitraukdavo. Taip mėlynakis suprasdavo, kad jo akių spalva yra mėlyna, todėl jam reikia išvykti iš salos.  :-\

kukulis

Citata iš: Varle keliauninke  gegužės 18, 2014, 09:41:10
Dievas ta pasake tik melynakiams ir visi melynieji pabego is salos. Nu tipo, kad melynakiai gelbekites, nes visiems rudaakiams sakes. Panasiai kaip per pascha Egipte.
?

Ne, čia teologijos nėra šio uždavinio sprendime :)

Augustas

Kitas variantas galėtų būti visų žmonių pasiskirstymas į dvi atsitiktines grupes po 10 žmonių. Pavadinkim tas grupes A ir B. Ir jei mėlynakis žmogus iš grupės A mėgindavo pereiti į grupę B, tai grupė B nuo jo vėlgi pasitraukdavo. Ir jei rudaakis iš grupės B mėgindavo pereiti į grupę A, tai grupė A nuo jo pasitraukdavo. Taip grupėje A liko tik mėlynakiai, o grupėje B  - tik rudaakiai.

arabele

Tai visdėlto reiks laukt tų dvidešimties dienų  :swoon:

kukulis

Sufleris:
Tarkim saloje yra 13 mėlynakių ir 7 rudaakiai; kiek mėlynakių mato žmogus su mėlynomis akimis, ir kiek mato žmogus su rudomis akimis? :)

Augustas

Citata iš: kukulis  gegužės 19, 2014, 03:22:39
Sufleris:
Tarkim saloje yra 13 mėlynakių ir 7 rudaakiai; kiek mėlynakių mato žmogus su mėlynomis akimis, ir kiek mato žmogus su rudomis akimis? :)

Kiekvienas mėlynakis žmogus mato 12 mėlynakių ir 7 rudaakius, o rudaakis mato visus 13 mėlynakių ir 6 rudaakius. Jei kiekvienas salos gyventojas tiksliai žino, kiek saloje yra, pvz., mėlynakių, tai sprendimas paprastas - jei aš žinau, kad saloje yra 13 mėlynakių, o aš matau tik 12 mėlynakių, vadinasi, aš pats esu mėlynakis, ir man reikia išvykti iš salos. Bet čia yra tokia problema, kad tikslaus mėlynakių skaičiaus niekas nežino, pvz., rudaakis žmogus nežino, kuriai grupei jis pats priklauso. T.y. jis nežino, ar jis pats yra keturioliktas mėlynakis (t.y. jis nežino, o gal rudaakių yra tik 6), ar jis pats yra septintasis rudaakis. O kas toliau?

kukulis

Tiksliai nežino, nes nežino savo akių spalvos.

Bet tai, kad yra skirtumas priklausomai nuo to, kokios yra žmogaus akys duotoje situacijoje, šitai galima kažkaip panaudoti :)

Prudencija

Čia kažkas turėtų būti susiję su skaičium 20... 20 žmonių ir 20 dienų. Ar jei būtų 30 žmonių būtų ir 30 dienų?

kukulis


Prudencija

Turiu teorinį sprendimą, kuris tinka tik 2-3 žmonių grupei tada. Nežinau ar tinka daugiau ;) Sunku apgalvoti

kukulis

Na, bandyk tada praplėsti ir neribotam žmonių skaičiui :)

Čia 20 šiaip - dėl grožio :)

Prudencija

VISI KURIE BANDO SPRĘST, NESKAITYKIT :)

[Jei aš nežinau ar mano akys mėlynos, pasižiūriu į kitus du ir jei abu yra rudaakiai, tada man šiandien reikia išvykt. Jei vienas iš jų yra mėlynakis, ir aš nežinau savo akių spalvos, tada jis irgi laukia ir žiūri ar aš išvyksiu. Jei jis neišvyksta, o laukia mano reakcijos, reiškia ir aš mėlynakė]

kukulis


Prudencija

Jo, bet nesigauna išmastyt su daugiau nei trim žmonėm :D Nes tada painiava :D