• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
balandžio 27, 2024, 16:48:28

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Ar tikime į Bibliją ar į Dievą?

Pradėjo Andrius4, rugpjūčio 22, 2015, 20:17:00

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Donatas

Katekizmas sako taip:
1261  Be krikšto mirusius kūdikius Bažnyčia gali tik pavesti Dievo gailestingumui; tai ji ir daro per jų laidojimo apeigas. Didis gailestingumas Dievo, ,,kuris trokšta, kad visi žmonės būtų išganyti" (1 Tim 2, 4), ir švelni Jėzaus meilė vaikams, skatinusi Jį sakyti: ,,Leiskite mažutėliams ateiti pas mane ir netrukdykite" (Mk 10, 14), suteikia mums vilties, kad yra išganymo kelias ir be krikšto mirusiems kūdikiams. Juo labiau Bažnyčia įsakmiai ragina netrukdyti vaikeliams gauti šventojo Krikšto dovaną ir nueiti pas Kristų.

Andrius4

Citata iš: Silvija  spalio 06, 2015, 01:54:23

CitataKodėl krikštijotės i titulus, o ne i Mano Vardą?

Kaip suprasti, krikštijamės į titulus? Pagrįsk, Andriau, šį kaltinimą.

Tai nėra kaltinimas, tai tik pavyzdįs.
Titulai = Tėvas, Sūnus, Šv. Dvasia. Pvz. Kaip jaunas vyrukas sukuria šeima ir jam gimsta vaikas, ar jis negauna tėvo titulo, kurio prieš tai neturėjo?  Ir aš nieko nekaltinu. Žodis mus visus kaltina. Ar kai žmogus vagia, ar parašytas žodis" nevok" jo nekaltina? Todėl jai mes nedarom taip, kaip Kristus  kalbėjo, tada Jo žodis mus kaltina ir kaltins teismo diena.

Citata iš: Pilgrim  spalio 06, 2015, 04:36:59
Andriau,
CitataMes juk gyvename paskutinei epochoje. Loadikėjos bažnyčios laikotarpyje, kuris yra paskutinis.
žvelgiu į Šventą Raštą  ir jame randu: Mt 25, 13 "Taigi budėkite, nes nežinote nei dienos, nei valandos"
ir jokių Loadikėjos laikotarpių.

Aš ir nekalbu apie mūsų 12 val. diena, ar 24 val. para.

"  Tačiau, mylimieji, vienas dalykas neturi likti jūsų nepastebėtas: viena diena pas Viešpatį yra kaip tūkstantis metų, ir tūkstantis metų – kaip viena diena."(2 Pt 3:8 )

Šita eilute netgi paaiškina tas dienas, kai Dievas kure pasauli. Tai nebuvo šešios mūsų dienos. Tai truko apie 6 000 metu, o gal ir daugiau. Nes toj citatoj rašoma: "viena diena pas Viešpatį yra kaip tūkstantis metų"

O Loadikėjos bažnyčia (Apr 3:14)Ir tai yra septintas ir paskutintas bažnyčios periodas. Bet čia jau butu Biblijos mokymas. Aš negaliu jo rašyti čia, nes grubiai pažeisčiau taisykles, kur ir taip manau pažeidinėju. Bet man neįmanoma visiškai nepažeidinėti,  kai kalba eina apie Bibliją. Bet aš tikrai labai stengiuosi išlaviruoti.
bet manau galiu įdėti nukreipimą i knyga, gal kas norės pasiskaitinėti apie tai.

Kaštonas

Žodis mus visus kaltina.,,
Greičiausiai dėl maldos trunkančios tris valandas prieš rašant...

Andrius4

Kaštonai, kaip tu išsiaiškini(supranti) kad nusidėjai? Pagal ka?

Kaštonas

Jeigu taip galima sakyti, esu "Ignaciškas". Ty daug būdų, daug darbo, pagal ką?! Ateik ir pamatysi.

Užduok dar viena klausimą.

Pilgrim

CitataO Loadikėjos bažnyčia (Apr 3:14)Ir tai yra septintas ir paskutintas bažnyčios periodas
Andriau, tavo žodžiai -
CitataBet tos vietos kurios aiškiai nusakytos, ką ir kaip daryti. Jos negali buti pakeistos, ar pakoreguotos, modernizuotos.
o iš Apreiškimo Jonui 3 skyriaus (atsiprašau už ilgą ištrauką:
14 ,,Laodikėjos bendrijos angelui rašyk: 'Tai skelbia Amen, ištikimasis bei tiesakalbis Liudytojas, Dievo kūrybos Pradžia. 15 Žinau tavo darbus, jog nesi nei šaltas, nei karštas. O, kad būtum arba šaltas, arba karštas! 16 Bet kadangi esi drungnas ir nei karštas, nei šaltas, aš išspjausiu tave iš savo burnos. 17 Tu gi sakai: ,,Aš esu turtingas ir pralobęs, ir nieko man nebereikia", – o nežinai, kad esi skurdžius, apgailėtinas, beturtis, aklas ir plikas. 18 Aš tau patariu pirkti iš manęs išgryninto ugnyje aukso, kad pralobtum, baltus drabužius, kad apsirengtum ir nebūtų matoma tavo nuogumo gėda, ir tepalo pasitepti akims, kad praregėtum. 19 Aš baru ir ugdau tuos, kuriuos myliu; būk tad uolus ir atsiversk! 20 Štai aš stoviu prie durų ir beldžiu: jei kas išgirs mano balsą ir atvers duris, aš pas jį užeisiu ir vakarieniausiu su juo, o jis su manimi. 21 Nugalėtojui aš leisiu atsisėsti šalia savęs, savo soste, panašiai kaip aš nugalėjau ir atsisėdau šalia savo Tėvo jo soste'. 22 Kas turi ausis, teklauso, ką Dvasia skelbia bendrijoms!"

Tačiau čia nėra pėdsako apie jokius periodus ar laikotarpius. Jei tai kaip sakai Biblijos mokymas tai ištraukoje turėtų būti apie tai kalbama, tačiau čia nė žodžio nėra. Tavo įdėtoje nuorodoje - "Taigi, aš sakiau, jog ši Apreiškimo knyga yra Jėzaus ir to, ką Jis daro bažnyčiose per tuos septynis periodus, apreiškimas." Bet kur Jėzaus aiškūs žodžiai apie periodus.

Kaštonas

Periodus priskiria laikui, apie tai kas rašoma tekste. Ar tai teisinga ar neteisinga kitas klausimas. :)
Pvz. geltoni lapai=ruduo.

Andrius4

Citata iš: Pilgrim  spalio 06, 2015, 07:39:24


Tačiau čia nėra pėdsako apie jokius periodus ar laikotarpius. Jei tai kaip sakai Biblijos mokymas tai ištraukoje turėtų būti apie tai kalbama, tačiau čia nė žodžio nėra. Tavo įdėtoje nuorodoje - "Taigi, aš sakiau, jog ši Apreiškimo knyga yra Jėzaus ir to, ką Jis daro bažnyčiose per tuos septynis periodus, apreiškimas." Bet kur Jėzaus aiškūs žodžiai apie periodus.


Čia būtent yra iš tu vietų, kur aš kalbėjau. Kada nėra tiksliai, ar aiškiai nurodyta. Tada yra reikalingas mokymas, ar išaiškinimas. Ir todėl tai butu jau atskira tema ir labai gyli ir ilga, ir neleistina čia. Todėl kas turi daug kantrybes ir mėgsta skaityti knygas, viska ras toje nuorodoje.

Silvija

Citata iš: Andrius4  spalio 06, 2015, 06:27:04
aš nieko nekaltinu. Žodis mus visus kaltina. Ar kai žmogus vagia, ar parašytas žodis" nevok" jo nekaltina? Todėl jai mes nedarom taip, kaip Kristus  kalbėjo, tada Jo žodis mus kaltina ir kaltins teismo diena.

Žodis, kad kai kurie krikštija(si) dėl titulų kaltina tuos, kurie tai ir daro. Manęs, pavyzdžiui, Jis nekaltina, nes aš savo vaikus krikštijau, kad jie neliktų mirties valdžioje, Egipte. Juk kūdikis gana greitai ima ožiuotis ir skirti gera nuo blogo, nekalbant jau apie mokyklinio amžiaus vaikus. Ir kaip turėtų jaustis tėvai, kurių vaikas miršta nekrikštytas vien dėl to, kad buvo laukta kol pats užsinorės, jo pilnametystės ar kažkokio tai 100procentinio sąmoningumo (kas jį išmatuos?). O jei neužsinorės? Tokiam pasauly, koks yra šiandien, žmogus gali subręsti ir "ne į tą pusę".

Kaštonas

" Ir todėl tai butu jau atskira tema ir labai gyli ir ilga"
Arba labai trumpa.
Ir vadinsis ji "Nebijokite" Na dar galima užvadinti "visi bauginimai ne iš DIEVO" :DDD

Pilgrim

CitataTada yra reikalingas mokymas, ar išaiškinimas.
Kas moko ir aiškina ?

Andrius4

Silvija, su visa pagarba rašau. O kaip išmatuoti, kad kūdikiu krikštijimas yra galiojantis? Kai Biblija sako atgailauti ir krikštytis  Kristaus vardu. Net Apaštalu mokymas sako, kad asmuo turi netgi pasninkauti mažiausiai para, bei atgailauti. Todėl aš nežinau, kodėl kas ir kaip. Todėl aš stoju ant parašyto žodžio. Tai geriausiai ką galiu padaryti. Dievas negali nuteisti savo žodžio, nes kitaip Jis prieštarautu sau. O Dievas neprieštarauja sau.

Andrius4

Citata iš: Pilgrim  spalio 06, 2015, 08:06:16
CitataTada yra reikalingas mokymas, ar išaiškinimas.
Kas moko ir aiškina ?

Tas kas mokino( ST) pranašus, o paskui (NT) Apaštalus :)

Kaštonas

"O kaip išmatuoti, kad kūdikiu krikštijimas yra galiojantis? Kai Biblija sako "
Nereik matuoti.
Reik skirti(žinoti).
Kas yra Sakramentas ir kas yra "Šventosios Dvasios krikštas"

:
"turi netgi pasninkauti mažiausiai para, bei atgailauti. "
Bažnyčios Tėvų laikais katechumenatas trukdavo 3-4 metus :D

Silvija

Andriau, kai Dievo tauta išėjo iš Egipto, tėvai su savimi nešėsi ir kūdikius bei vaikus, nors jų ko gero ir neklausė, nori jie to ar ne. Tiesa? KB  skiria kūdikių krikštą nuo suaugusiųjų.

KŪDIKIŲ KRIKŠTAS
1250  Kūdikiams, gimusiems su žmogiška, puolusia ir gimtosios nuodėmės suteršta prigimtimi, taip pat reikalingas atgimimas per Krikštą,43 kad būtų išgelbėti iš tamsybių valdžios ir perkelti į Dievo vaikų laisvę,44 į kurią yra pašaukti visi žmonės. Kūdikių Krikštas labai aiškiai parodo, kad išganymo malonė yra teikiama visiškai dovanai. Bažnyčia ir tėvai sutrukdytų kūdikiui gauti neįkainojamą malonę tapti Dievo vaiku, jei jo gimusio netrukus nepakrikštydintų.45
1251  Krikščionys tėvai turėtų suprasti, kad ši praktika taip pat atitinka jų vaidmenį puoselėti jiems Dievo pavestųjų gyvybę.46
1252  Kūdikių krikštijimas yra labai sena Bažnyčios tradicija. Ji gerai žinoma nuo II amžiaus. Tačiau labai galimas dalykas, kad jau apaštalams pradėjus skelbti tikėjimą, kai Krikštą priimdavo ištisi ,,namai",47 būdavo krikštijami ir kūdikiai.


http://katekizmas.lt/kbk1996p2003/N14D5D.html

Pilgrim

CitataTas kas mokino( ST) pranašus, o paskui (NT) Apaštalus :)
o tas ar turi vardą ?

Andrius4

Silvija,

(Lk 18:15-16) 15 Jėzui atnešdavo kūdikių, kad Jis juos paliestų. Mokiniai, tai matydami, draudė.16 Bet Jėzus, pasišaukęs vaikučius, tarė: "Leiskite mažutėliams ateiti pas mane ir netrukdykite jiems, nes tokių yra Dievo karalystė.

Matome iš siu eilučių, kad kūdikius atnešdavo Kristui, kad jis juos paliestu. Palietimas tai nėra krikštijimas. Tai palaiminimas, pašventimas Dievui.

Citata iš: Pilgrim  spalio 06, 2015, 09:05:07
CitataTas kas mokino( ST) pranašus, o paskui (NT) Apaštalus :)
o tas ar turi vardą ?

Žinoma kad Jis turi Vardą:

(Iš 3:14-15) 15 Dievas tarė Mozei: "AŠ ESU, KURIS ESU. Sakyk izraelitams: 'AŠ ESU mane siuntė pas jus'16 Dievas dar kalbėjo Mozei: "Šitaip sakyk izraelitams: 'Viešpats, jūsų tėvų Dievas, Abraomo Dievas, Izaoko Dievas ir Jokūbo Dievas, mane siuntė pas jus'. Toks mano vardas per amžius ir taip mane vadinsite per kartų kartas.



Pilgrim


Kaštonas

"Matome iš siu eilučių, kad kūdikius atnešdavo Kristui, kad jis juos paliestu. Palietimas tai nėra krikštijimas. Tai palaiminimas, pašventimas Dievui. "

Matome, kad nieko nematome.
Bibline prasme "mažutėlis" yra bernas-pameistris. Tasai kuris mokinasi. Kūdikis-vaikutis todėl, kad ką tik gimęs...
Mokintis tai daug klausytis!!! Ko klausytis ir kieno būti paliestam???...

"..........Tikiu į Šventąją Dvasią, Viešpatį Gaivintoją, kylančią iš Tėvo ir Sūnaus, su Tėvu ir Sūnumi garbinamą ir šlovinamą,
kalbėjusią per pranašus. ..."

Andrius4

Citata iš: Pilgrim  spalio 06, 2015, 10:38:15
O aš maniau Jėzus  :(


Ar Jėzus nesakė: "Jėzus jiems tarė: "Iš tiesų, iš tiesų sakau jums: pirmiau, negu buvo Abraomas, Aš Esu!"(Jn 8:58)

Ar nėra kažko bendro? Aš Esu? Ir ar Dievas ne vienas?

Citata iš: Kaštonas  spalio 06, 2015, 10:48:28
"Matome iš siu eilučių, kad kūdikius atnešdavo Kristui, kad jis juos paliestu. Palietimas tai nėra krikštijimas. Tai palaiminimas, pašventimas Dievui. "

Matome, kad nieko nematome.
Bibline prasme "mažutėlis" yra bernas-pameistris. Tasai kuris mokinasi. Kūdikis-vaikutis todėl, kad ką tik gimęs...
Mokintis tai daug klausytis!!!

Kaštonai, tau asmeniškai:
(Lk 18:15) "Jėzui atnešdavo kūdikių, kad Jis juos paliestų. Mokiniai, tai matydami, draudė."