• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
kovo 28, 2024, 06:42:49

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Traditionis Custodes - Juos atpažinsite iš jų vaisių

Pradėjo Diak. Tomas M., liepos 26, 2021, 03:20:34

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.


Silvija

Mano nuomone, tai propagandinis filmukas, o jo vaisiai - Bažnyčios skaldymas. Tokie dalykai vadinami "tikėjimo pavertimas ginklu" .

"J. Alleno nenustebino tai, kad daugelis kritikų popiežiaus poziciją įvertino kaip smūgį konservatoriams – taigi ir kaip veikimą liberalų interesų naudai. Ar esama kito būdo suprasti Šventojo Tėvo sprendimus?"

https://www.bernardinai.lt/popieziaus-pranciskaus-alergija-tikejimo-politizavimui/

Silvija

"Skaitant Pranciškaus motu proprio ir paaiškinamąjį laišką vyskupams, atrodo, kad naujas taisykles įvedęs popiežius siekia užbaigti tai, ką jis vadina piktnaudžiavimu senąja liturgija, kai kurioms tradicionalistų grupėms Benedikto XVI suteikta privilegija pasinaudojus tam, kad sukurtų paralelinę Bažnyčią, kurioje atmetama ne tik reformuotoji liturgija, bet ir visas Vatikano II Susirinkimo mokymas, bei, ne paslaptis, paties dabartinio pontifiko mokymas."

https://www.bernardinai.lt/liturgines-benedikto-xvi-vizijos-pabaiga/

Diak. Tomas M.

Aš žiūriu į tai per dvasingumo perspektyvą - ar būtų logiška uždrausti karmelites vienuoles, nes jos yra kontempliatyvojo tipo arba liepti visoms joms pereiti į aktyvų evagelizavimą? Net jei tau tai yra labiau priimtina ir atrodo svarbiau...

Šv. Tėvas nėra Tradicijos (visos Bažnyčios dvasinio turto) sąvininkas, kuris gali daryti, ką nori, jis yra viso labo atsakingas už tos Tradicijos išsaugojimą. Realybė yra tokia, kad "Juos atpažinsite iš jų vaisių" - jaunimas renkasi tradicines parapijas ir religines bendruomenes, tradicinės seminarijos nepajėgia priimti visų norinčių... o kitos parapijos, seminarijos ir religinės bendruomenės merdėja ir nyksta...

Juos atpažinsite iš jų vaisių...

Diak. Tomas M.

Dar kitas įdomus aspektas yra tai, kad Popiežius Benediktas XVI savo vizija norėjo pademonstruoti, kad II Vatikano Susirinkimas ir nauja liturgija yra tarsi organinis vystymosi etapas, bet Popiežius Pranciškus savo dokumentu iš esmės paliudijo Pijaus X draugijos poziciją - kad tarp tų dviejų pusių yra plyšys, o gal net ir bedugnė. Todėl logiškai galvoji, jei tai nebuvo organinis vystymąsis, tuomet nauja tvarka nėra Tradicijos tęsinys ir yra kažkuria prasme naujas kūrinys.

Mano nuomone, šis "tradicijų karas" yra viso labo simptomas kur kas didesnės problemos, t.y. naujojo Arijanizmo apraiškos, nes galų gale naujos praktikos sumenkina Kristaus Dieviškumą Eucharistijoje. Nors naujame Mišiole viskas rodos tvarkingai buvo surašyta (nors aišku buvo liturgija pritempta prie protestantų liturgijų), bet kažkas buvo skirtinga, nes ta naujos liturgijos "dvasia" buvo silpna ir prasidėjo masiniai nusižengimai ir iškraipymai, kurie pačią liturgiją pavertė neatpažįstama, vos ne karikatūra. Tai ir yra vaizduojama tame video. Žmonės iki dabar prisimena, kaip Altoriaus tvorelės buvo išardytos ir iš jų buvo daromi mašinų aikštelės bordiūrai.

Kažkuria prasme atrodo, kad istorija apsuko ratą ir sena Arijaus erezija vėl bando pakartoti savo žygį, kuris 4 amžiuje po sunkios kovos buvo sustabdytas.

Diak. Tomas M.

Man labai patiko Scott Hahn įvertinimas, kad skirtingos liturgijos turi vienyti tikinčiuosius:


https://www.youtube.com/watch?v=GUvwllaZyIc