• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
gegužės 01, 2024, 02:50:44

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Interaktyvi iniciatyva: dienos kontempliacija

Pradėjo Augucka, birželio 06, 2014, 07:56:15

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

kukulis

Tu teisi, čia ne ta sritis, kur galėjau kritikuoti  :ashamed:

Bet pakomentavau dėl to, kad tavo įrašas užsibaigė klaustuku :)

Nepykit, man Faustinos pacituotas būtent šis parašymas kol kas nesužadino jokių asmeninių minčių ar kontempliacijos, nors ir skaičiau visą Faustinos dienoraštį ir jis man tikrai labai patiko  :thumbup:

Jeigu neužpyksite, tai pacituosiu šventojo Antano liudininkų užrašytus žodžius, kurie man labai tinka asmeniškai:

"Kažkas paklausė jo: ką man daryti, kad įtikčiau Dievui? Šventasis Antanas atsakė: kur tu benueitum, visada turėk Dievą prieš savo akis, ką tu bedarytum, visad turėk patvirtinimą tam Šventajame Rašte, ir kokioje vietoje begyventum, negreitai iš ten išeik. Laikykis šių trijų įsakymų ir išsigelbėsi. "

Tai man asmeniškai labai tinka tas "kokioje vietoje begyventum, negreitai iš ten išeik".

Čia turima omeny vienuolio pasirinktą gyvenamąją vietą, vienuolyną, bendruomenę, kurioje jis siekia šventumo. Tas yra detaliai aprašyta kitose jo citatose, tik dabar nerandu tikslios vietos. Ten rašoma, kad jeigu vienuolis nori pakeisti gyvenamąją vietą dėl to, kad mato jog šioje aplinkoje jam tarsi kas trukdytų siekti šventumo, ir sako pats sau "kitoje vietoje man seksis geriau", reiškia jis bėga nuo išbandymų ir nuoskaudų kurios atsitinka jam toje vietoje.

Man asmeniškai tas labai tiko, nes labai gerai iliustruoja mano profesinę veiklą. Aš per savo gyvenimą pakeičiau labai daug darboviečių vis ieškodamas geresnės ir niekaip tokios neradau.  :ashamed: Galiausiai apsisprendus likti vienoje vietoje pradėjo net ir geriau sektis, nors lygiai kaip ir anksčiau, o gal net dar labiau, pradžioje kankino lygiai tos pačios abejonės :o .

Taip pat tokie mąstymai labai išvargina žmogaus dvasią, kai jis ir religinėje bendruomenėje mato problemas ir dėl to iš jos pasitraukia; ir, neduok Dieve, pradeda panašiai mąstyti savo šeimos atžvilgiu  :swoon:.
Taip pat yra tekę sutikti labai daug žmonių, kurie nenori įsipareigoti vienai bendruomenei, bet klajoja tarp bendruomenių ir tarp parapijų vis ieškodami, bandydami iš visur surinkti "kas geriausia", tarsi praslysdami paviršiuje ir niekur neįleisdami šaknų.

Ką daryti, kaip spręsti tas, vienoje vietoje bebūnant kylančias problemas, o jei negali išspręsti, kaip daryti, kaip jas iškęsti .. čia jau kitas ir labai platus ir sunkus klausimas  ::)

Šią persikraustymo problemą yra paminėję ir kiti šventieji, ir ją susiejo su "nusiminimo" aistra. Nelabai suprasdavau, ką jie turėjo omeny, regis, šiandien pasidarė aiškiau :)

Pilgrim

Turiu ką pasakyti  :) bet visiškai neturiu laiko  :'(
vakare prasideda patarnautojų stovykla  :read:
darbų .... kalnas, pasimelskit prie progos [-O<
bet gal naktį kas nors turės internetą mobilų
tada parašysiu keletą minčių

Augucka

Sėkmės jums ten visiems  ;) Pasimelsiu už jus, kad viskas sklandžiai vyktų [-O<

Varlė keliauninkė


kukulis


vida

 Pasimeldžiau, tegu  Dievas laimina Jūsų darbus. Jeigu Dievas pirmoj vietoj, tada viskas savo vietoj.

Pilgrim

 "Aš tam esu gimęs ir atėjęs į pasaulį, kad liudyčiau tiesą" (Jn 18,37)
Jėzus nepasako, kad Jo misija aiškinti tiesą, ar įrodyti tiesą, ar įvardinti klaidas.
Jis pasako liudyti ... Taigi ir mes čia turėtume liudyti, būtent liudyti savo tikėjimo kelionės
patirtis, savo gyvenimo akimirkas kuomet patyrėme Dievo artumą.
Krikščionybė yra apreikštoji religija. Apreiškimas pasiekia kiekvieną mūsų. Dievas atveria save.
Ir mes tiesiog dalinamės šia patirtimi, liudijame apie Dievo prisilietimus.
Tiesiog dalinamės ... Dalinamės ne savo išmintimi, bet Dievo padovanotomis įžvalgomis.
Ignaciškose dvasinėse pratybose yra kalbame apie įvairius pašaukimus ir yra įvardinamas -
esminis pašaukimas. Pašaukimas atspindėti kažkurią Dievo savybę. Mes dažnai tiesiog savo
įžvalgose tai patiriame ir dalinamės, taip praturtindami vieni kitus Dievo pažinime. Tiesiog liudijame ...
Ši vieta man atrodo ir turėtų būti skirta dalintis šiomis įžvalgomis, dalintis liudijimais.