• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
balandžio 26, 2024, 15:39:29

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Pabėgėliai

Pradėjo vida, rugsėjo 07, 2015, 08:16:28

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

vida

Visi kartu mes sugebėsime įveikti abejingumą, kuriuo taip dažnai dangstome veidmainystę ir egoizmą", – rašo Šventasis Tėvas.
Koks mūsų kiekvieno indėlis?

Kaštonas

Aš tai neturiu jokio indėlio.

vida


kukulis

Net nežinau, pakviesti gyventi pas save?
Bet pas mane bute du kambariai ir dvi dukros ..

Pilgrim

Pabandykim praplėsti horizontus :o
Kažkaip žiūrime tiesiai po nosimi ir labai tiesiai suprantame žodžius.
Taigi priimti pabėgėlius.
Na po nosimi parašyta priimti, vadinasi aš turiu priimti ... aš turiu priimti ... tačiau ar tikrai ?
Negyvename po vieną, gyvename šeimose kuri iš esmės yra bendruomenė. Nors nedidelė bet bendruomenė.
Šeimoje esame pasidalinę savo funkcijomis ir tarnystėmis.
Yra skirtingų dvasios dovanų ... kurios tarnauja bendram gėriui.
Taip ir čia - šeima, kuri priima patiria iššūkius, kuriuos spęsti turi padėti kitos šeimos.
Va čia ir yra krikščioniškas solidarumas, man, mano šeimai yra ne tas pats kas yra kitai šeimai.
Padedu tuo kuo galiu, tuo kokią dovaną turiu - patarimu, drabužių pertekliumi,
darbu savo darže, vaisiais iš savo sodo.
Kaip dalinamės savo šeimose taip turime dalintis tarp šeimų.
Tuomet ir tos šeimos našta priėmusios pabėgėlius netampa labai jau sunki.
Kaip Jėzus dalinasi mūsų naštomis, lygiai taip ir mes pašaukti dalintis
vieni kitų naštomis.
Niekas nesako jei už stalo 10 vaikų, kad turi atiduoti lėkštę sriubos,
tačiau tikriausiai privalai "atiduoti patarimą", kaip efektyviau išgyventi šeimos gausybėje.
Taigi truputį  :o platesnio horizonto.  ;)
Kad tai labai mūsuose stringa ar nėra rezultatas to, kad surandame n+1 pasiteisinimą
kaip nenueiti sekmadieniais į Bažnyčią. O nuėję surandame n+2 būdus kaip nesusitikti Jėzaus.

kukulis

Geras pamokslas ;) bet kaip tai susiję su realybe?  :-\ Ar konkrečiai su pagalba pabėgėliams?

Eugenijus

Nepersistenkite su pabėgėliais.Pabėgėliams, žinoma, reikia padėti, kiek tik galima Tačiau kaip atskirti tikrus pabėgėlius, bėgančius nuo karo ir persekiojimų nuo visokių nuotykių ieškotojų? Nuo tų, kurie tiesiog ieško lengvesnio gyvenimo, užuot patys kurdami gersnį ir gražesnį gyvenimą savo šalyse? Be saiko aklai padėdami pabėgėliams, tik skatinsime dar didesnį pabėgėlių srautą, kuris pagaliau taps nevaldomas ir sukels ilgainiui humanitarinę katastrofą. Užuot perdėtai rūpinusis pabėgėliais, didesnį dėmesį reikia nukreipti tam, kad žmonėms nereiktų niekur bėgti, kad jie gerovę galėtų kurti savo tėvynėse. Dabar gi panašu, kad niekas nebesigilina, dėl ko tie pabėgėliai atsiranda, ir dirbtinai rodydami paramą pabėgėliams, dar labiau didina jų srautą. Vietoj to, kad stengtųsi šalinti pačias priežastis, sukeliančias pabėgėlių srautus.

Diak. Tomas M.

Man patiko Slovakijos pozicija - priims pabėgėlius, bet tik krikščionis. Musulmonų karinis sparnas ISIS atvirai pasakė, kad tarp pabėgėlių infiltravo tūkstančius islamo kovotojų.

Pilnas Facebookas ir kitos naujienos informacijos, kas darosi Prancūzijoje ir Vokietijoje, kurie pastoviai "importavo" pigią darbo jėgą iš musulmoniškų kraštų. Ten dabar yra dešimtys židinių, kur policija net bijo įvažiuoti, ten galioja šariato įstatymai ir patys žmonės tuos įstatymus ten vykdo... musulmonai puikiai naudojasi demokratijos įstatymais ir jau tapo neliečiama mažuma, kuri turi daugiau teisių už pačius europiečius.

Kaip jau sakyta, toks žmonių maišymasis rodos turėtų išspręsti jų problemas, bet vėliau sukels žymiai didesnes socialines problemas. Tuomet gali būti ir žudymai ir socialiniai neramumai ir pan. Žiūrėjau siužetą iš Graikijos, kurią pabėgėliai kerta, ten vietiniai graikai pasibaisėję tais žmonėmis - siaubia, negerbia žmonių privatumo, turto...

Kažkur dar skaičiau, kad Pop. Pranciškus elgiasi neatsargiai, palyginus, kaip Bažnyčia panašiose situacijose elgdavosi istorijos tėkmėje. Ar jis teisus ar ne, istorija parodys. Nors šis jo pasiūlymas atrodo gana logiškas ir įgyvendinamas (tuomet ir Pilgrim mintys tiktų):

Popiežius Pranciškus: kiekvienoje parapijoje po vieną pabėgėlių šeimą

Įdomu, ar Lietuvoje yra 780 parapijų? http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/lietuvai-teksianciu-pabegeliu-skaicius-vel-keiciasi.d?id=68932884

Kaštonas

"Ironija?" Laikysena!
Man labiau ironiškai skamba kalbėti apie pabėgėlių priėmimą neaptarus JOKIŲ taisyklių.
Pvz. pirma pasitaikiusi mintis. Ką reiškia priimti šeimą? kas PAS JUOS laikoma ŠEIMA?!
Indijoje ŠEIMA laikoma kas pas mus visa giminė. :D
Patys artimiausi sudaro 2000 žmonių.

Vėl ironija?! Lt savanorių ty geradarių palyginus su Prancūzija lygu (apytiksliai) baronkos viduriui.
Pvz. vaikų globos namai, senelių namai, ligoninės, reabilitacijos, krizių centrai, kalėjimai, ...

Vaikų globos namus bent aplankykim.

"Geras pamokslas ;) bet kaip tai susiję su realybe?  :-\ Ar konkrečiai su pagalba pabėgėliams?"
su realybe susije maždaug taip:  Jei pasakysiu ką tau daryti tuoj tapsi pasišiaušęs.
Taigi rizikuoju: turi dvi dukras ir rūpinkis jomis. Galvą ant pečių turėk.

(Statistiškai tėvai per diena su savo vaikais praleidžia tik penkias minutes.)

Sigitas

Net neketinu nieko ten prieminėti. Pabėgėliai turi kurti savo naujus namus ten, kur yra laisvos vietos. Kas jus prieme į savo šeimą? Ar ilgam priėmė?
O kaip elgiasi mūsų emigrantai ten kur nors londone? Kas juos priėmė į savo namus, davė valgio, pinigų arbatai? Ai jie nėra pabėgėliai? Bet ar tikrai? Kas yra pabėgėlis ir kas yra tiesiog ieškantis geresnio gyvenimo?

Prisiminkime ankstyvosios krikščionybės laikus, kai apaštalas Petras bėgo nuo persekiotojų. Kas jam suteikė prieglobstį? Kodėl pirmieji krikščionys slapstėsi urvuose, katakombomis vadinamomis?

Mes jiems nesame skolingi, mano supratimu. Aš nesijaučiu esąs skolingas tiems, kurie bėga iš savo šalies, nesvarbu kokių motyvų skatinami, nesvarbu ar tai yra mano tautiečiai, ieškantys kur nors pasaulyje lengvesnio gyvenimo, ar tai būtų afrikiečiai, sirai, mozambikiečiai, albanai, čigonai, žydai, arabai...

Kai Lietuvos Prezidentas Smetona, pasiraitojęs kelnes, brido per upelį bėgdamas nuo rusų, kas jį priglaudė?

kukulis

Aš jei turėčiau gyvenamą plotą, būtinai pakviesčiau pas save vieną ar kelis pabėgėlius. Man tai kaip tik atrodo nepaprastai krikščioniška ir svarbu. Tiesiog neįkainojama gyvenimiška patirtis.

Man kažkaip keista atrodo tokia pozicija, kur gąsdinamasi jog kažkas atsitiks, kai dar nieko neatsitiko. Be abejo, priimčiau krikščionišką šeimą. Jeigu nebūtų krikščioniška, o tik deklaruotų kad krikščionišką, vis vien priimčiau, nes tai yra žmogiškumas.

Taip tai rizika, bet man kažkaip atrodo, kad už tą riziką Dievas daug duos palaimos ir malonių. :)

Ačiū Kaštonui už patarimą dėl šeimos :)

Sigitas

Ar matėte filmą "vėjo nublokšti"?
Arba filmą "Adomo obuoliai"?

Viena yra tuščiai filosofiškai pašnekėti, kas kita - tai padaryti.  ;)

kukulis

Taigi ... bet pradėti galima ir nuo mažų dalykų. Pvz. bomžui atnešti valgyti iš savo virtuvės ;)

Eugenijus

Šventoji šeima irgi buvo pabėgėliai, bėgo į Egiptą nuo persekiojimo. Tačiau šiuolaikiniai pabėgėliai yra kas kita. Tik vienas kitas iš jų gelbėjasi nuo persekiojimų. Neabejotinai Sirijos ir Irako krikščionys gelbėjasi nuo persekiojimų ir žudymų, ir jiems tikrai reikia padėti. Jiems pasilikti savo tėvynėje tolygu mirčiai. Tačiau visi kiti devyni dešimtadaliai bėglių yra ekonominiai bėgliai ir avantiūristai, prisiklausę kalbų apie rojų Europoje, kur veltui dalijami pinigai, plaukia pieno upės medaus krantais ir dirbti nieko nereikia. Tokius pabėgėlius reikėtų negailestingai deportuoti atgal į jų tėvynes. Tik štai kur bėda - kaip atskirti persekiojamą ir ujamą, pavojuje esantį bėglį, kuriam reikalinga reali pagalba, nuo avantiūristo, nuotykių ieškotojo, lengvo gyvenimo ieškotojo?Čia ir yra visa bėda. Kartu su tikrai persekiojamais ir nukentėjusiais žmonėmis, bėgančiais nuo karo, plūsta masiškai ir visokie dykaduoniai, ir nusikaltėliai ir teroristai. Galbūt pabėgėlių stovyklose reikėtų griežčiau tikrinti jų duomenis, ir, kilus įtarimams, deportuoti.

Varlė keliauninkė

Šituos priimti? "Pabėgelius"? Juk tai vien jauni vyrai (kur moterys ir vaikai?), isis kovotojai arba jiems prijaučiantys..
https://www.youtube.com/watch?t=14&v=UpZuEmKwNjM

na jau ne..
atsimerkit

Diak. Tomas M.


Silvija

Tikrai išsamus straipsnis, va čia tai išbandymas krikščionybei, kurią šiandien kai kas laiko tik krikščionybės karikatūra!  :-\

Galvoju taip: turime ir už tai dėkoti Aukščiausiam, žinant į kur šiandien atvedė žmogų patogus gyvenimas... Jei pažiūrėsim į viską iš aukščiau, suprasime, kad nei vienas žmogus nėra sala, kad nepadės mums apsitvėrimas jokiomis sienomis ir pan. ir kad tai mums patiems reikalinga. Evangelijos išsipildymas arti. O kai ateis laikas, spręsime kiekvienas, kaip esame nutarę širdyje, ir Dievas tai matys, kiekvienam atlygindamas. Galbūt kukuliui pagal jo gerą širdį duos ir to vertą situaciją, kitiems - kitokią, bet nei vienas neliksim šio reikalo nepaliesti. O visi išbandymai ir sunkumai sustiprins mūsų dvasią. Ar ne tai svarbiausia?

kukulis

Na, tam straipsnyje rašoma, kad yra ir normalių žmonių. Tai duok Dieve kad tik tokie visi į Lietuvą ir patektų :)

Diak. Tomas M.


Pilgrim

kodėl ne iš autentiško šaltinio
http://lt.radiovaticana.va/news/2015/09/14/popie%C5%BEiaus_interviu_-_apie_draugyst%C4%99,_susitikim%C4%85,_europos_tapatyb%C4%99/1171739