• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
balandžio 19, 2024, 16:16:00

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Pusiau gyvenimas "halflife"

Pradėjo kukulis, birželio 01, 2016, 07:17:32

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

kukulis

Ar esate girdėję tokį žargoną "halflaifina". Paplitęs tarp metalistų.

Kaip manote, ką reiškia? :)

Kaštonas

Man atrodo visai nebūtinai tarp metalistų. :) (pirma karta iš dukros ta žodį išgirdau )

Nolifinti reikšmė
+ -

Zaisti Su kompu wisa para ir pns. (netureti gyvenimo)

Petris:Ka tu?
Alfis:Neika Nolifinsiu per nakty :D nori prisijunkt?
Petris:Gera, ka vejksim sianakt?

jaunimo žodynas.

Half-Life 2
https://lt.wikipedia.org/wiki/Half-Life_2:_Episode_One

"einu su namiškiais susipažinti"

kukulis

Tai ką rašysiu nėra jokia teologija, tik mano pajautimas.

Metalistai vadina halflaiferiais tuos, kurie nejaučia tikro gyvenimo skonio.Tuos, kurie sukasi kasdienybės rate ir bijo ką nors pakeisti savo gyvenime. Namai, darbas, namai, darbas, namai, darbas ...
Grįžus namo : priešais - televizorius, dešinėje pusėje tv pultelis, kairėje - šaldytuvas, už nugaros - tualetas.

Kartą bendravau su vienu alia budistu alia krišnaitu. Jis pasakė, kad visi miega, bet kai kurie jau bunda.

Kaštonas

"Metalistai vadina halflaiferiais tuos, kurie nejaučia tikro gyvenimo skonio."

Hm.
Jei jie jaučia gyvenimo skonį tai tegul taip ir būna.


"Tai ką rašysiu nėra jokia teologija, tik mano pajautimas."
AČIŪ už pasidalinimą.


Silvija

Citata iš: kukulis  birželio 02, 2016, 02:46:41
Metalistai vadina halflaiferiais tuos, kurie nejaučia tikro gyvenimo skonio.Tuos, kurie sukasi kasdienybės rate ir bijo ką nors pakeisti savo gyvenime. Namai, darbas, namai, darbas, namai, darbas ...
Grįžus namo : priešais - televizorius, dešinėje pusėje tv pultelis, kairėje - šaldytuvas, už nugaros - tualetas.

Visokios protesto formos (metalistus laikau viena jų) žmonijai bado akis dėl įvairių prasilenkimų su tiesa ir tai yra gerai. Čia daug ką iš savo patirties pasakyti galėtų VDU teologijos fakulteto dekanas :)

Metalas  :-\ įdomu kokias savybes norėta atspindėti šiuo terminu?

Pilgrim

CitataVisokios protesto formos (metalistus laikau viena jų)
tai nėra protesto forma  :)
pvz. giesmė

https://www.youtube.com/watch?v=YZD7SVAKuLo
ne kiekvienas jos klausys šiame atlikime
tačiau ir šios
https://www.youtube.com/watch?v=oQ13NjgE8Ck
giesmės šiame atlikime ne kiekvienas klausysis

Tikintysis

Citata iš: kukulis  birželio 02, 2016, 02:46:41
Tai ką rašysiu nėra jokia teologija, tik mano pajautimas.

Metalistai vadina halflaiferiais tuos, kurie nejaučia tikro gyvenimo skonio.Tuos, kurie sukasi kasdienybės rate ir bijo ką nors pakeisti savo gyvenime. Namai, darbas, namai, darbas, namai, darbas ...
Grįžus namo : priešais - televizorius, dešinėje pusėje tv pultelis, kairėje - šaldytuvas, už nugaros - tualetas.

Kartą bendravau su vienu alia budistu alia krišnaitu. Jis pasakė, kad visi miega, bet kai kurie jau bunda.

Galbūt pas visus taip? Pas mane pvz. būna tokių dienų, kad atsikelių ryte, pagalvoju, kad tokia š... diena, kaip ir paskutinės kelios ir pažiūrėjęs į lovą pagalvoju - greičiau prabėgtų diena, greičiau vakaras ateitų...
O Kai prisimeni jaunystę, paauglystę - tai iš vis...
O pvz. pažiūrėk į alkoholikus - jiems net TV ir distancinio nereikia... Ar net šaldytuvo...
Beje - kiek metų tiems tavo metalistams?

Kaštonas

"Galbūt pas visus taip?"
Ne. Šiuo metu paišau svajonių namą (darbas toks). O dabar eisiu ledų pirkti. :P


"O Kai prisimeni jaunystę, paauglystę - tai iš vis... "
Jei ne paslaptis ką reiškia "..."?

Tikintysis

Tarkim lėbavimai su metalistais? :D
Gerai, tokį gyvenimišką. Su metalistais (pats nemetalistas) paauglsytėjė (apie 14 metų) - gerdavaom skladuke pigiausią dvokiantį vaisiuką iš parduotuvės ar už 2-3 litus, ten pat girti smigdavom, o nusnaudę eidavom į diskoteką...
Ar bent truputį panašu į tavo paauglystę?

Kaštonas

a, nu.
Išaugai.

Tokia pati. Trešai, depešai, pankai, traktoristai, rokeriai...

Tikintysis


Silvija

Citata iš: Pilgrim  birželio 02, 2016, 06:59:54
CitataVisokios protesto formos (metalistus laikau viena jų)
tai nėra protesto forma  :)
pvz. giesmė

https://www.youtube.com/watch?v=YZD7SVAKuLo
ne kiekvienas jos klausys šiame atlikime
tačiau ir šios
https://www.youtube.com/watch?v=oQ13NjgE8Ck
giesmės šiame atlikime ne kiekvienas klausysis

Aš truputį iš kito kampo žiūrėjau į metalo, kaip muzikos stiliaus atsiradimą ;). Kodėl atsiranda tokia šiurkšti, techniška muzika? Pavyzdžiui architektūroje - po visų saldaus baroko ir neogotikos formų ateina klasicizmas. Kodėl? Man atrodo iš dalies tai - protesto forma. Nes persaldinti dalykai įsipyksta, o menininkas - kas jis bebūtų, poetas, architektas ar muzikantas - savo kūriniais siekia išreikšti tiesą, harmoniją. Tai va šia prasme metalas - protestuojanti muzika. Ir ne tik muzika, taip pat aprangos stilius, tekstai ir t.t. Argi ne protestas dėvėti tik juodos spalvos odinius rūbus, grandines, visokius metalinius apkaustus?

Metalas kaip terminas, mano manymu, atspindi visų pirma tvirtumą. Jis yra grūdinamas ugnimi ir vandeniu. Krikščioniškas metalas, ko gero turėtų atspindėti kuo šios medžiagos savybės svarbios tikėjime.

Bet juk metalo muzikos yra visokios, ne tik krikščioniškos.

Diak. Tomas M.

Protestas metalo muzikoje man daugiau asocijuojasi su "netarnausiu". Jei grožis, ramybė yra dieviškos savybės, tai reikia kažką sukurti, kas būtų priešprieša tam. O po to krikščionys bando to mentaliteto produktą panaudoti sau, bet man įsitikinimu tai nėra geras kelias.

Silvija

Aš kalbėjau ne apie protestą metalo muzikoje, o apie metalo muziką kaip protestą. Tai, ką kukulis įvardijo pas juos šitaip:

Citata iš: kukulis  birželio 02, 2016, 02:46:41
Metalistai vadina halflaiferiais tuos, kurie nejaučia tikro gyvenimo skonio.Tuos, kurie sukasi kasdienybės rate ir bijo ką nors pakeisti savo gyvenime. Namai, darbas, namai, darbas, namai, darbas ...
Grįžus namo : priešais - televizorius, dešinėje pusėje tv pultelis, kairėje - šaldytuvas, už nugaros - tualetas.

O jei vadina, tai matyt patys yra kitoki. Nors, be abejo, tikrą gyvenimo skonį kiekvienas skirtingai supranta :)

Apskritai, tai tema man rodos ne apie metalą, o jau greičiau apie tai, kad visame kame yra prisimaišę raugių į kviečius.


Tikintysis

Citata iš: Silvija  birželio 02, 2016, 12:12:22
Metalas kaip terminas, mano manymu, atspindi visų pirma tvirtumą. Jis yra grūdinamas ugnimi ir vandeniu. Krikščioniškas metalas, ko gero turėtų atspindėti kuo šios medžiagos savybės svarbios tikėjime.

   Gražiai pasakyta. Peiliai ir kardai pradžioje yra kaitinami, liejami, kaldinami ir vėl deginami, kad būtų minkšti. Nuo deginimo jie būna apsinešę juodu dūmu, kuris yra valomas, o nukaldintas ir valytas, bet vis dar visas karštas - kišamas į šaltą vandenį, kur pasigirsta karščio cypimas sąlytyje su šaltu vandeniu... Va čia jau meistras pradeda grožėtis kūriniu...

kukulis

Šiaip nesinorėjo labai daug diskutuoti apie metalistus. Man tas žodis "halflifer" labiau asocijuojasi su netikrą gyvenimą gyvenančiais žmonėmis, kurie elgiasi "kaip visi" ir laiko užkasę Dievo jiems duotus talentus, ar iš baimės ar iš tingumo.

Manau šitą terminą galima pritaikyti drugniems katalikams, kurie laiko save tikrais katalikais, bet kuriems nusispjauti į Evangeliją ir tai ką duoda Kristus, nes "jie nedaro jokių nuodėmių"; bet kurių gyvenimas nelabai pakyla aukščiau fiziologinių poreikių tenkinimo lygio.

Kaštonas


Sigitas

Citata iš: kukulis  birželio 01, 2016, 07:17:32
Ar esate girdėję tokį žargoną "halflaifina".
Man šis žodis visų pirma primena kompiuterinį žaidimą "Half Life", apie kurį jau rašė brolis Kristuje Jėzuje, Kaštonas. Visai neprastas žaidimas, beje!  :thumbup:
Ten šio žodžio prasmė yra paprasta - tiesiog trumpas gyvenimas. Gyvenimas ten itin trumpas, jei žaidi multiplejeryje, kokiame nors internetiniame serveryje, o ypač trumpas gyvenimas, jei tas serveris populiarus ir vienu metu žaidžia geras tuzinas skirtingo sumanumo žaidėjų. Ten gali būt nušautas vos tik "atsiradęs" ir nušaus tave koks nors ale robokopo pavidalo karys, o realybėj - pyplys, neturintis nė 10 metukų. Jie ten itin gerai gaudosi ir greit orientuojasi, pelę ir klaviatūrą maigo tiesiog profesionaliai.

"netikrą gyvenimą" - visaip galima suprasti. Čia man prieš akis iškyla filmo "Matrix" siužetas, kai Neo galvoja - ar jis jau atsibudo, ar dar tebesapnuoja? Ir kai jis nurijo tą raudoną piliulę, atsibudo ir pamatė, jog begalybė žmonių nuolatos miega, o robotai juos "aptarnauja".

Kaip sužinoti, ar gyveni pilną, tikrą gyvenimą? Kas tai yra, tas "tikras gyvenimas"?

Silvija

Manau, kad nei vienas žmogus negyvena pilno, tikro savo gyvenimo.

Citata iš: Tikintysis  birželio 02, 2016, 15:45:46
Citata iš: Silvija  birželio 02, 2016, 12:12:22
Metalas kaip terminas, mano manymu, atspindi visų pirma tvirtumą. Jis yra grūdinamas ugnimi ir vandeniu. Krikščioniškas metalas, ko gero turėtų atspindėti kuo šios medžiagos savybės svarbios tikėjime.

   Gražiai pasakyta. Peiliai ir kardai pradžioje yra kaitinami, liejami, kaldinami ir vėl deginami, kad būtų minkšti. Nuo deginimo jie būna apsinešę juodu dūmu, kuris yra valomas, o nukaldintas ir valytas, bet vis dar visas karštas - kišamas į šaltą vandenį, kur pasigirsta karščio cypimas sąlytyje su šaltu vandeniu... Va čia jau meistras pradeda grožėtis kūriniu...


Ir Meistras savo kūriniu taip pat.