• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
kovo 28, 2024, 17:24:17

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Tradicinis krikščioniškos šeimos modelis

Pradėjo Diak. Tomas M., gegužės 21, 2016, 00:29:45

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Diak. Tomas M.

Apie hierarchinę krikščioniškos šeimos struktūrą rodos kažkada kalbėjome. Užsienio šaltiniuose vis galima rasti straipsnių apie tai, nežinau ar lietuviai rašo, nes čia kaip ir prieš europietiškas vertybes, kaip čia gali būti, kad moteris turi paklusti vyrui... Dar kažkur skaičiau, kad tai atsiliepia ir vaikams, nes jei vaikai nemato hierarchijos, t.y. jei mama neklauso tėtės, tai vaikai neklauso nei vieno nei kito. Beje tą galima pastebėti ir vilkų gaujose - jei nelieka alfa poros, tai prasideda chaosas, kol kažkuri vilkų pora paima valdžią, tuomet viskas atsistoja į savo vietas.

Tad kokia ta tradicinė hierarchinė krikščioniškos šeimos struktūra:

1. Dievas
2. Šeimos tėvas
3. Mama
4. Vaikai

Tai, kad moteris privalo paklusti vyrui, nereiškia, kad vyras yra kažkoks diktatorius, reikia suprasti, kad vyras už viską yra atsakingas prieš patį Dievą, o tai yra ne šiaip sau... Vienas kolega anksčiau gal ir juokaudamas sakė man, kad jei šeimoje kažkas negerai, kaltas visada yra vyras. Dabar suprantu, kad jis buvo gana teisus.

Na, o dabar tai, kas mane paskatino užvesti šią temą, ir kas man pačiam buvo labai netikėta išgirsti iš kun. Arnoldo Valkausko lūpų:

CitataLabai įdomus Jezabelės dvasios veikimas. Tai kai moteris dominuoja šeimoje ir siekia pajungti vyrą sau. Galime galvoti, kad toks yra šeimos modelis, o pradėjus melstis, pasirodo, kad tai yra Jezabelės dvasios veikimas.

Kaštonas

Tomai, nesutampa išvada (kaltas vyras) su teiginiu (veikia jezabeles dvasia)

Mk:12:25   Kai prisikels iš numirusiųjų, jie nei ves, nei tekės, bet bus kaip angelai danguje.

Diak. Tomas M.

Na, bet mes nagrinėjame situacijas dar šiame pasaulyje.

Kaštonas

Na taip

Kelionė.
Pradžioje vyras galva. Paskui Kristus. :)

Silvija

Nežinau, ar šie puikūs straipsniai padės tradicinei krikščioniškai šeimai (priklauso nuo to, ką mes siekiame išsiaiškinti termine "tradicinė"), vis dėlto siūlau skaityti ir išmanyti. Autorius - filme "Nuo guru iki Jėzaus" kalbinamas dvasininkas JOSEPH-MARIE VERLINDE.

1. http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2016-05-15-tobulos-meiles-ilgesys-i-tevyste/144275

2. http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2016-05-22-tobulos-meiles-ilgesys-ii-motinyste/144487