• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
kovo 28, 2024, 20:29:05

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Apaštalas Paulius - ginčytina figūra?

Pradėjo Silvija, birželio 16, 2017, 10:48:37

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Silvija

Neniekinu. Žinau, kad Jėzus numirė už daugelį (Jis iš anksto žinojo, kad ne visi priims Jo Auką). Kalba eina apie kitką - ar iš anksto Jėzus buvo pasirinkęs, už kuriuos numirs. Tai vis tas pats predestinacijos klausimas.

Silvija

Štai mano nuomonė, gal neskaitei?

Citata iš: Silvija  rugpjūčio 23, 2017, 00:42:50Dievas negali priversti visus priimti Jo Dovaną, Jis ne koks prievartautojas. Tai matosi trijų Golgotos kryžių paveiksle: tas, kuris laisvai atsisakė Jėzaus išgelbėjimo, tas ir nebuvo atpirktas, o tas, kuris įtikėjo, buvo pasiimtas į Rojų. Viską lemia žmogaus pasirinkimas. Ir Dievo Širdis kenčia dėl prarastų sielų, pasiklydusių avelių: ,,Taip ir jūsų dangiškasis Tėvas nenori, kad pražūtų bent vienas iš šitų mažutėlių" (Mt 18, 14).

Todėl mes savo kalbėjimu galime žmonėms duoti viltį arba ją atimti, KB pasirenka duoti. Galbūt mūsų kalbėjimas netobulas, dėl to kyla ginčai. Galbūt reiktų sakyti Jėzus troško numirti (atpirkti) už visus, bet numirė už daugelį, tuos, kurie Tai priėmė. Skirtumo tarp kabančių Jam iš kairės ir iš dešinės juk nebuvo - abu jie buvo piktadariai.

Pilgrim

Citata iš: Keistuolis  rugpjūčio 23, 2017, 06:30:05Nurodau, kiekvieną kartą nurodau, net stropus ir skyrius nurodau, kuo remdamasis prieinu ,,tokių" išvadų.
Klausimas buvo ne apie stropus ir skyrius, bet autorius
kaip supratau išvadų autorius esi pats.



Keistuolis

Citata iš: Pilgrim  rugpjūčio 23, 2017, 09:03:31
Citata iš: Keistuolis  rugpjūčio 23, 2017, 06:30:05Nurodau, kiekvieną kartą nurodau, net stropus ir skyrius nurodau, kuo remdamasis prieinu ,,tokių" išvadų.
Klausimas buvo ne apie stropus ir skyrius, bet autorius
kaip supratau išvadų autorius esi pats.
Padarius tokią prielaidą pasidarė lengviau? O gal planuoji mane sukūrenti ant laužo? Akivaizdu: pranašu namuose (jau vien, kad kalbama lietuviškai) nebūsi...

Citata iš: Silvija  rugpjūčio 23, 2017, 07:25:01Neniekinu. Žinau, kad Jėzus numirė už daugelį (Jis iš anksto žinojo, kad ne visi priims Jo Auką). Kalba eina apie kitką - ar iš anksto Jėzus buvo pasirinkęs, už kuriuos numirs. Tai vis tas pats predestinacijos klausimas.
Na jei moderatorius painioja temas, vargu ar čia yra dar apie ką kalbėtis...

Ne mieloji, tema čia buvo "Apaštalas Paulius - ginčytina figūra?".
Bet kaip matau, ir šit tema vėl virsta demagogija: iš ko čia dar priimti garbę, kokį autorių čia dar pagarbinti, kaip porina Pilgrim'as...

Ir kam čia dar reikalingi moderatoriai, jei jie patys nesusigaudo kurią tema aptaria?

Andrius4

Citatap. s. šioks toks skirtingas terminų, apibrėžimų suvokimas
lemia nesusikalbėjimą.
Tarkim ... kas yra pasaulis ? Jėzaus ir pasaulio santykis ? mano misija pasaulyje ?
mintis pamąstymui išplaukianti iš diskusijos -
... už visus ar daugelį ...
už daugelį ... tuomet "sadistas" tas Dievas, selekcionuoja tuos žmones
vieni tinka kiti ne ... o dar sako yra meilė ... bet tada vienus myli labiau kitus mažiau
nes vieni tinka kiti nelabai.
Bet Pilgrim, taip sako Šventi Raštai. Juodai ant balto parašyta, kad "už daugelį" Ar tu ginčijas su Dievo žodžių? Nesuprantu tavęs.
Ir dar parašyta, kad  "Jokūbą pamilau, o Ezavo nekenčiau" (Rom 9.13)

Citata iš: Keistuolis  rugpjūčio 22, 2017, 16:13:47Aš Paulius nepriekaištauju, vien konstatuoju, ką jis sako. Paulius iš vis ne mano tema. Mano tema Evangelijų harmonija. Bet apie tai jūsų forume draudžiama kalbėti, nes temą Evangelijų klausimais tu pati išgujai iš forumo. Taip, taip tu tik atlikai moderatoriaus pareigą, nes iškilo per daug nepatogių klausimų... Ir jei tau per daug sunku girdėti mano nuomone apie Pauliaus surašytas melagystes, sakyk tiesiai, galiu ir patylėti. Seniai manu, kad krikščionys bijo tiesos labiau, nei velnias kryžiaus ir nei vienas krikščionis šito mano požiūrio dar nepaneigė.
Gal būt krikščionis ir nepaneigė, bet Dievo žodis taip. Tai tikrai nėra teisinga, kaip manai apie Paulių. Ir turbūt labai nesuklysiu sakydamas, kad Dievas aplamai per Paulių suteikė pagonims malonę, tai tau ir man. Nes Dievas siuntė Paulių skelbti Evangeliją pagonims. Paulius buvo pranašas, o ir buvo kupinas Šventosios Dvasios. Kas gali buti kupinas Šventosios Dvasios ir tuo pat metu melagis? Tai neįmanoma Keistuoli, neįmanoma.


kukulis

Nekorektiškas temos pavadinimas.

Gal rakinam?

Keistuolis

Citata iš: kukulis  rugpjūčio 24, 2017, 03:59:42Nekorektiškas temos pavadinimas.

Gal rakinam?

Va ir paaiškėjo, kad visi tavo pasisakymai tai sabotažas tų temų, kurios tau asmeniškai nepatinka.

kukulis


kukulis