• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
kovo 28, 2024, 07:35:14

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Krikščioniškas vlogeris ir turto atsisakymas

Pradėjo ramonas, rugsėjo 28, 2017, 07:55:07

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

ramonas

Sveiki,

aptikau labai įdomų kanalą YT, kuris mane užkabino dar labiau gilintis į krikščionybę - https://www.youtube.com/channel/UC5QloJmeHX_gUH47rypyyXQ
Mana labai patiko jo video apie pinigus -
https://www.youtube.com/watch?v=J29NThmgDVQ ir čia man kilo tokia mintis: ar nėra taip, kad kiekvienas iš mūsų interpretuojame Dievo mokymą savaip? Juk tikrai ne visi tikintys ima ir meta visus turtus, bėga padėti kitiems, visiškai (sąmoningai) nesiekia jokio praturtėjimo, išsižada egoistinių troškimų ir 100% atsiduoda į Dievo rankas, net neabejodami, jog rytojumi, pinigais, karjera, maistu ir visais kitais būtinais išgyvenimui dalykais, pasirūpins Dievas. Nes juk NT taip ir parašyta - jog pirmiausia ieškokite Dievo karalystės, o visa kita jums bus parūpinta. Kadangi pats esu gyvenime maksimalistas man arba viskas, arba tada nėra prasmės daryti, tai taip ir atradus tikėjimą - atrodo, kad netikiu iš tikrųjų, jeigu neseku Dievo žodžio tiesiogine ta žodžio prasme - pažodžiu, literaliai. Ar yra kažkokia "riba", kurios turėtų neperžengti tikras krikščionis? Tarsi mes lyg ir turėtumėme rūpintis savo šeima, ją išlaikyti, eiti į darbus, siekti karjeros, bet jeigu žiūrėtume į Dievo žodį, tai tuomet mums reikėtų visiškai tai nustumti į antrą planą, nes Dievas visu tuo pasirūpins. Mums reikia rūpintis savo dvasinio pasaulio ugdymu. Tarkime, šiuo metu turiu turto, kuris man leidžia pragyventi. Žiūrint pagal tikėjimą, tai darbas ir yra tam, kad pragyventum, bet automatiškai kai turi nors kažkiek turto, pradedi norėti jo dar daugiau. Tai išeina vos ne taip, kad bet koks turto turėjimas užprogramuoja automatinę nuodėmę. Ir tokiu atveju, aš viduje jaučiuosi kaltas, dėl to, kad turiu turto. Vėlgi, skaitau NT, kuriame aprašytas žmogaus klausimas Jėzui - ką turėčiau padaryti dar, kad sustiprinčiau savo tikėjimą? Parduok viską ką turi ir išdalink vargšams. Man atrodo, kad šioje vietoje ir pasireiškia tikrasis tikėjimas. Ar aš galiu be jokių išvedžiojimų ir atsikalbinėjimų iš tikrųjų sekti Dievu - paimti viską ir parduoti? Paimti ir visko atsisakyti? Žinoma, visuomenėje atrodysi kaip beprotis, galbūt tavęs netgi išsižadės tavo šeima, bet tu būsi dar arčiau Dievo?

Ir pabaigai norėčiau pasakyti, jog visiškai nelaukiu jokių atsakymų, nes visus atsakymus rasiu tik kalbėdamas su Dievu. Net išpažinties metu aš nesulaukiu jokių praktinių patarimų, ką ir kaip turėčiau daryti (juokingai skamba, nes tai rodo, koks silpnas iš tikrųjų yra mano tikėjimas, jog aš ieškau atsakymų kažkur kitur, nei Dieve). Čia tiesiog dalinuosi savo mintims. Galbūt žmones, kurie galvoja panašiomis mintimis paskaitys ir supras, kad jie ne vieni tokie (aš labai apsidžiaugiau, kai suradau tą youtuberį, nes atrodo, kad jis šneka vos ne tais pačiais žodžiais, kokiais aš galvoju savo mintyse).

Eugenijus

Kai ištiks nelaimė, liga - akimirksniu visi turtai, karjera, visi titulai neteks jokios reikšmės, pavirs į dulkes.

Kaštonas

Nėra kažin YouTube je filmuko kaip pačiam save išganyti?

Donatas

Kažkaip protestantiškai tas vlogeris atrodo. Ir peržiūrų apie 300... bent jam iš youtubės tai tikrai nebus pagundų užsidirbti.


Augucka


Diak. Tomas M.

Aha, man irgi Gabi patinka, labai uždegančiai kalba!