• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
kovo 28, 2024, 08:09:00

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Karate ir kiti rytų kovos menai - ar suderinama su krikščionybe?

Pradėjo Žuvis, rugsėjo 07, 2015, 18:09:09

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Žuvis

Mielieji, nerandu kokiam forume paklaust. Vaikas nori lankyti karate, ar su katalikybe pakeliui?

Nes štai:
(...) Štai, pavyzdžiui, a.a. kun. Daniilas Sysojevas griežtai prisakinėjo žmonėms neužsiimti nei joga, nei karatė, o patriarchas Kirilas teigia, kad karatė galima užsiimti, jei tik į tai žiūrima ne kaip į dvasinę sistemą, o į sportą ir fizinius pratimus. Jokio nenuoseklumo tarp šių dviejų pozicijų nėra.

Tai kā pavyko surasti iš http://www.ortodoksas.lt/2015/01/ortodoksu-poziuris-i-joga-ir-karate.html
Tačiau www.egzorcistas.lt neradau info šia tema.

Diak. Tomas M.

Dalinai apie tai rašiau sinkretizmo temoje.

Iš tiesų tu atkasei labai gerą straipsnį, kuris manau iš esmės atsako į šį klausimą. Aš asmeniškai neleisčiau.

Net žiūrint iš kitos pusės, visi kovų menai skatina agresyvumą, nuo to nepabėgsi. Galima būtų išsisukinėti, kad berniukas turi išmokti gintis ir pan., bet esmės tai nekeičia. Jei vaikui, kokie 16 metų, jis jau būtų labiau subrendęs su tuo tvarkytis, o jaunesni, įgavę šiek tiek patirties dažniausiai puola į puikybę, t.y. pasidaro labai "kieti" ir tuos kovos veiksmus naudoja prieš savo bendraamžius.

Tėvas Pijus net draudė vaikams žaisti su žaisliniais ginklais... jis pats traukė kareivius iš po granatų skeveldrų, žino, prie ko priveda tokie vaikiški žaidimai.

Jei niekas neįtikina, galima bandyti ieškoti treniruočių, nesusijusių su kažkokiom dvasinėm sistemom, nors dažniausiai šiais laikais visi kovų menai persimaišę ir turi vieną ar kitą elementą, beveik visi kalba apie "energijas" ir pan.

Iš mano patirties vieninteliai kovų menai, kurie buvo be dvasinio mokymo, tai buvo viduramžio Europos kalavijo, ieties, beginklio susirėmimo ir kiti menai. Matęs visko ir galiu pasakyti, kad Europos kovos menas tikrai nenusileidžia efektyvumu Rytų, tik nėra taip išpopuliarintas filmų. Bet ten yra kita problema, ten yra nemažai žmonių, praktikuojančių pagonybę ir net okultizmą (daugeliui jų patinka Tolkino Žiedų valdovas, o kartu ir jame aprašomų ginklų menai).

Lietuvoje yra Varčiai Kaune ir kitų grupelių, kurios tuo rimtai užsiima, net laimi kovų turnyrus. Yra ir grynai pagonių grupių. Bet kaip ir su kitais kovų menais, ten agresyvumo tai tikrai netrūksta, bet aišku tas senovės pojūtis, daug pritraukia gerbėjų. Asmeniškai susipažinęs su Varčių vadovu, tai man pasirodė rimtas vaikinas, bet tik kelias dienas teko jų treniruotėse lankytis.

Dar pagalvojus, sportinis fechtavimas būtų neblogas variantas iš šios srities arba šaudymas iš lanko.

kukulis

Mano nuomone, kaip tik kovos menai mažina agresiją. Galima leisti į dziudo. Ten kaip tik yra tokia technika, kuri draudžia traumuoti priešininką.
Taip pat yra japoniška sporto šaka - aikido.

Kiekviena iš rytietiškų sporto šakų turi savo filosofiją. Pvz. dziudo reiškia - paprastas gyvenimo būdas. Bet tai nebūtinai turi būti sąsaja su religija, ar tuo labiau kas nors priešiško krikščionybei.

O šiaip tai tokiais dalykais turi rūpintis tėtis, o ne mama. :)

Sigitas

Pasakysiu faktą - mano pažįstama jauna šeima, labai giliai tikintys ir praktikuojantys katalikai, netgi dirbantys katalikų katechezės srityje, savo 8m. sūnų leidžia į karatė.
O sportuoti reikia pradėti nuo mažų dienų, netgi dar prieš pirmą klasę. Paauglystės metai jau yra per vėlu - organizmas sustingęs, neišlavintas, neištampytas, neelastiškas. Bet kokiame sporte reikalingi įgūdžiai, patirtis. Net nesiekiant sportininko karjeros geriau pradėt sportuoti ankstyvoje vaikystėje.
Karatė, džudzitsu, kung-fu ir visi kiti rytų koviniai menai mokina vengti konflikto, vengti kovos.

Dvasiniai dalykai visada yra susiję. Neįmanoma atskirti rytų kovos menų nuo rytų dvasingumo mokyklų. Vaikui namuose reikia kalbėt apie tai, vaikas turi matyti ir dalyvauti tėvų dvasiniame gyvenime, turi suvokti, jog tėvų tikėjimas nėra tik tušti žodžiai, teorija. Mano minėta šeima namuose meldžiasi kartu su visais 4 savo vaikais.

Donatas

Pats moksleivis būdamas lankiau kiokushin karatė, vaikai taip pat lankė (bet nebelanko - atsibodo).  Gal teoriškai ten ir yra budizmo "dvasios", bet  kas pas mus treniruotėse buvo - tik fiziniai pratimai ir technika.

Varlė keliauninkė


brolis

Citata iš: Žuvis  rugsėjo 07, 2015, 18:09:09
Mielieji, nerandu kokiam forume paklaust. Vaikas nori lankyti karate, ar su katalikybe pakeliui?

Nes štai:
(...) Štai, pavyzdžiui, a.a. kun. Daniilas Sysojevas griežtai prisakinėjo žmonėms neužsiimti nei joga, nei karatė, o patriarchas Kirilas teigia, kad karatė galima užsiimti, jei tik į tai žiūrima ne kaip į dvasinę sistemą, o į sportą ir fizinius pratimus. Jokio nenuoseklumo tarp šių dviejų pozicijų nėra.

Tai kā pavyko surasti iš http://www.ortodoksas.lt/2015/01/ortodoksu-poziuris-i-joga-ir-karate.html
Tačiau www.egzorcistas.lt neradau info šia tema.

Ne, nesuderinami

Diak. Tomas M.

Sveikas, broli, o kodėl?

Varlyte, ne tai, kad man užkliuvo, bet tiesiog tam tikrai publikai patinka jo kūriniai, o kadangi Tolkino romanuose yra tokia viduramžiška dvasia, ginklai ir pan., tai tie žmonės eina į klubus, kurie atkūrinėja tuos periodus.

brolis

Manau dėl to, jog Dievas nors ir šiek tiek veidmainiškai, tačiau yra linkęs prie taikos ir ramybės. Be to, beveik visi kovos menai sukelia skausmą priešininkui, o bet koks skausmo sukėlimas yra prieš Dievo valią.

Diak. Tomas M.

Jei veidmainiškai, tai ten ne Dievas, nes Dievas neveidmainiauja pats sau, Jis juk yra pati Tiesa ir Teisingumas  :-\

Kita vertus Dievas kartais leidžia skausmui pasibelsti į žmogaus pasaulį, ir naudoja skausmą, kaip vaistus gydyti dvasinėms ligoms.

brolis

Na dėl veidmainiavimo aš būčiau linkęs pasiginčyti vien dėl kelių biblijos eilučių: "Aš esu Viešpats, - aš nesikeičiu" (Mal 3:6).  "Jei neklausysite ir nepaimsite į širdį, kad reikia gerbti mano vardą... - prakeiksiu jus ir pakeisiu visa, kas neša jums palaimą, prakeiksmu. ... Grasinsiu jūsų palikuonims, drėbsiu jums į veidą mėšlą" (Mal 2:2-3) "Mylėkite priešus"(Mt 5:44). Na jos iš konteksto paimtos, gal visumoje taip blogai neatrodo. Bet ir ne ta tema plėstis giliau į šių žodžių prasmę.

Žodžiu, karatė ir kito kovos menai negali būti Dievo būdas panaudoti skausmą prieš žmogų išgydyti jo dvasios ligoms vien pagal jo teiginius įvairuose biblijos raštuose.

Žuvis

Na, tai apart Europos viduramžių kovų, kokios savyginos ar kaip sporto tiktų mergaitei? Judrus vaikas, šokių nenori lankyti, na, o visa tai aš turiu pati spręsti. Tai ir ieškau informacijos. Manau, jog ugdo koordinacijā, reakcijas bei disciplinuoja. Gal klystu. O gal tiesiog trenerių pasiklausti, ar sieja su dvasinėm praktikom? Prašau patarimų.

Diak. Tomas M.

Šaudymas iš lanko irgi labai ugdo susikaupimą, koordinaciją ir sakyčiau tikrai tiktų mergaitei.

Diak. Tomas M.

Broli, noriu paklausti visgi, kokiu tikslu atėjai į šį forumą, nes toks jausmas, kad pats dar nesi radęs taikos su Dievu?  Ar skaitai save kataliku? :-\

Sigitas

Citata iš: Žuvis  rugsėjo 08, 2015, 18:46:23
Na, tai apart Europos viduramžių kovų, kokios savyginos ar kaip sporto tiktų mergaitei? Judrus vaikas, šokių nenori lankyti, na, o visa tai aš turiu pati spręsti. Tai ir ieškau informacijos. Manau, jog ugdo koordinacijā, reakcijas bei disciplinuoja. Gal klystu. O gal tiesiog trenerių pasiklausti, ar sieja su dvasinėm praktikom? Prašau patarimų.
Žiūrėkite palei vietos sąlygas — kas yra netoli namų koks sporto klubas ar pan.
Ir atsižvelkite į savo vidų. Jei sąžinė nerimsta dėl karatė, tai ir nesiųskite ten vaiko. Juk nuodėmė yra tik jei sąžinė priekaištauja. ;)

brolis

Citata iš: Tomas M.  rugsėjo 08, 2015, 18:49:57
Broli, noriu paklausti visgi, kokiu tikslu atėjai į šį forumą, nes toks jausmas, kad pats dar nesi radęs taikos su Dievu?  Ar skaitai save kataliku? :-\

Tomai, prašau nenukrypkime nuo temos.

Manau geriausias sportas yra plaukimas arba bėgimas, visi kovos menai yra kilę siekiant nugalėti priešininką jėgos nukreipimu į įvairias jo kūno vietas, nepaisant to, jog kaip kuriuose jie teigia, kad tai daro "gerbdami" savo priešininką. :)

Donatas

Už vaiką nesugalvosi ko jis nori, jei vaikas nori - tegul lanko. Bent pas mus galėjo ateiti mamos/tėčiai ateiti pažiūrėti į treniruotes. Gali nueiti ir pažiūrėti ar ten matai kažką blogo ar ne.

Kaštonas

Wow Silvija! :) man patinka kai žmonės kalba tiesiai. PAGARBA.

Donatai, o jei ateitų pas mus, pas trečius ir dvidešimtus, ką pas jus matytų?
Ir kodėl tas vaikas nori būtent karate?!

vida

Aš , berods, jau rašiau , kad kolegė lankė jogos treniruotes ir pamatė būtybę, kuriai mažiausiai reikėtų lenktis..
Vis dėlto ir karatė ir kiti kovos menai, nežiūrint to, kad deklaruojamas dvasingumas, pagarba aplinkai, žmonėms- yra kūno kalba.
Melsdamiesi mes lenkiame galvą, sudedame rankas , tuo išreikšdami pagarbą Dievui. Tai ar kitokie kūno judesiai nėra pagarba kitiems dievams ?

brolis

Citata iš: vida  rugsėjo 09, 2015, 04:42:54
Aš , berods, jau rašiau , kad kolegė lankė jogos treniruotes ir pamatė būtybę, kuriai mažiausiai reikėtų lenktis..
Vis dėlto ir karatė ir kiti kovos menai, nežiūrint to, kad deklaruojamas dvasingumas, pagarba aplinkai, žmonėms- yra kūno kalba.
Melsdamiesi mes lenkiame galvą, sudedame rankas , tuo išreikšdami pagarbą Dievui. Tai ar kitokie kūno judesiai nėra pagarba kitiems dievams ?

Nemanau, jog būtybės pamatymas yra tikroji priežastis nelankyti jogos. Jėzus vaikščiodamas dykumoje pamatė šėtoną, tatai netapo priežastimi neiti tikintiems į dykumą. Tikroji blogybė yra pats principas ir kilmė kovos menų.