• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
kovo 28, 2024, 16:36:24

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Karate ir kiti rytų kovos menai - ar suderinama su krikščionybe?

Pradėjo Žuvis, rugsėjo 07, 2015, 18:09:09

0 Nariai ir 2 Svečiai peržiūrinėja šią temą.

Augustas

Citata iš: Pilgrim  rugsėjo 17, 2015, 07:13:30
Citatakuo labiau patikėti - manimi ar mano oponentais
yra paprastesnis būdas, pasiklausti Jėzaus

Gera mintis.  :thumbup:

P.S.
Citata
p.s. kursai su pietų pertrauka, pabaiga apie 15.00, vyks šalia Aušros Vartų

O ta pietų pertraukėlė kurią valandą ir kurią valandą Tamsta atgal į Kauną vykstat? Manau, kad dėl susitikimo galim tartis apie 15.15-15.30 prie šv.Kazimiero bažnyčios, jei Tamstai nebūtų sunku iki ten ateiti (galiu ir aš ateiti iki Aušros Vartų). :) Antradienį dar patikslinkit laiką, ir manau, kad po to patikslinimo galima bus mūsų susitikimą patikėti Dievo malonei. :)

Žuvis

Na, kol kas nutolinau ir atidėjau pokalbį apie karate. Dar nesulaukiau klausimo ,,kodėl taip ilgai galvoju'' ar pan. Visa išsispręstų, jei baseine vietų dar būtų... bet...

P.S. Smalsauju, kokie kursai vyks prie Aušros vartų ?

Pilgrim

P.S.
Pietų pertrauka maždaug 12.00 val.
nors grupėje kartais persitariame.
Kursai kvalifikacijos.

Augustas

Citata iš: Žuvis  rugsėjo 17, 2015, 17:03:20
Na, kol kas nutolinau ir atidėjau pokalbį apie karate. Dar nesulaukiau klausimo ,,kodėl taip ilgai galvoju'' ar pan. Visa išsispręstų, jei baseine vietų dar būtų... bet...

Suprantu atidėliojimo motyvą. :) Bet jei vaikui tas noras lankyti Karatė po kurio laiko dar nepraeitų, tai aš galiu pasiūlyti keletą Karatė trenerių, kurių vadovaujamose treniruotėse tikrai nėra jokių mistinių-maginių-ezoterinių komponentų. Taip sakant, mažesnis blogis. :)

Kaštonas


Sigitas

Rekomenduoju susilaikyti nuo moralizavimo, krikščioniui tai nedera.  :no-no:

Kaštonas

Rekomenduoju susilaikyti nuo SKATINIMO BROLIUI RINKTIS  nuodėmę.
Susigėdink.
Jaučiau brolišką pareigą tave perspėti

Augustas

Citata iš: Kaštonas  rugsėjo 19, 2015, 06:44:50
Rinktis,,, mažesnį blogį,,  tai nesirinkti Dievo.

Na, Kaštone, norime mes to ar ne, kai kada susidūrimas su blogiu yra neišvengiamas. :( Ir tada turime žiūrėti, kaip minimizuoti žalingas blogas pasekmes. Pvz., mes visi puikiai suprantame, kad karo, smurto ir t.t. (trūkstamą įrašyti) neturėtų būti iš viso. Tačiau, nepaisant mūsų tikrai gerų norų, kartais taip atsitinka, jog turime kariauti gynybinį karą, turime gintis nuo smurto ir pan., kad galėtume minimizuoti to karo, to smurto ir pan. daromą žalą mums bei tiems, kuriuos mes mylime, nes jei nesiginsime, tai žalą patirsime daug didesnę nei būtume patyrę, jei gintumėmės. Tad atsižvelgdami į situacijos rimtumą, turime pasirinkti mažesnį blogį, pvz., mokytis kariauti gynybinį karą, mokytis apsiginti nuo smurto ir pan., kad galėtumėm išvengti didesnio blogio.

Citata iš: Kaštonas  rugsėjo 19, 2015, 06:55:46
Rekomenduoju susilaikyti nuo SKATINIMO BROLIUI RINKTIS  nuodėmę.

Ir jei renkiesi mažesnį blogį, kai blogio apskritai negali išvengti, tai nuodėmės nedarai jokios.  O:-)  :) Yra netgi priešingai, nuodėmė būtų apskritai nieko nedaryti, nieko nesiimti, kad įveiktum didesnį blogį.

Kaštonas

,,Kas ciesoriaus, atiduokite ciesoriui, o kas Dievo – Dievui"
Augustai, kai bus (jei bus) tada męs (gal ir ne męs ) apie tai kalbėsime.:)

O ši SPARNUOTA frazė limpa VISADA kai kažką turime rinktis. Iš "blogio ir mažiau blogio". Kipšo laiškas...
Ir mūsų nuostabai temos autorius jau pranešė, jog atsitiko trečias pasirinkimas. :D

"Ir jei renkiesi mažesnį blogį, kai blogio apskritai negali išvengti, tai nuodėmės nedarai jokios."
Čia taip norėtum, kad taip būtu!
plg. Moteris nebūna biški nėščia.

Augustas

Citata iš: Kaštonas  rugsėjo 19, 2015, 08:11:15
,,Kas ciesoriaus, atiduokite ciesoriui, o kas Dievo – Dievui"
Augustai, kai bus (jei bus) tada męs (gal ir ne męs ) apie tai kalbėsime.:)

Kai taip nutiks, bus jau per vėlu ką nors spręsti. Reiktų, kiek tik įmanoma (žinoma, viskam pasirengti iš anksto tikrai nepavyks, bet kiek įmanoma, tiek ir būtų gerai) iš anksto pasirengti pasitikti kai kurias problemas. Gi ruošdamasis darbui, mokaisi savo profesijos kokioje nors mokykloje, po to keli kvalifikaciją kokiuose nors kursuose. ir kam to reikia? O gi tam, kad pasiruoštum ir savo darbą galėtum atlikti kuo geriau. :) Tad analogiškai ir čia - jei įmanoma kažkokiai situacijai pasiruošti iš anksto, ruoškis iš anksto, kad paskui nebūtų per vėlu.


CitataO ši SPARNUOTA frazė limpa VISADA kai kažką turime rinktis. Iš "blogio ir mažiau blogio". Kipšo laiškas...
Ir mūsų nuostabai temos autorius jau pranešė, jog atsitiko trečias pasirinkimas. :D

Temos Autorė pasirinko trečią sprendimą? Taip. Ir tas sprendimas yra atidėti sprendimą ilgesniam laikui. Kartais tai yra geriausia išeitis. Tačiau, jei tas sprendimas (atidėti sprendimą) nesuveiktų, Autorei buvo pasiūlyta dar viena galima išeitis iš probleminės situacijos.

Citata"Ir jei renkiesi mažesnį blogį, kai blogio apskritai negali išvengti, tai nuodėmės nedarai jokios."
Čia taip norėtum, kad taip būtu!
plg. Moteris nebūna biški nėščia.

Ne aš norėčiau, bet taip yra, kad nuodėmės nėra.
Plg., toks klausimas, ar daryti operaciją, gelbstint motinos gyvybę, jei žinai, kad ji nėščia, ir jos kūdikis operacijos metu neišvengiamai žus, ar nedaryti operacijos ir leisti žūti abiems - motinai ir jos kūdikiui. Čia, žinoma, labai radikalus pavyzdys. Temos Autorė susidūrė su šiek tiek lengvesne dilema. Ir tą dilemą spręsdama, jinai yra laisvesnė savo pasirinkimuose, pvz., ji gali paklausti savo dukters, o kodėl jos dukrai taip parūpo Karatė, kokios naudos dukra tikisi iš tų treniruočių, ir pan., ir viską sužinojusi, gali savo dukrai pasiūlyti alternatyvas.

Kaštonas

"Temos Autorė pasirinko trečią sprendimą?"
Jei aš teisingas prisimenu, tai pokalbis atidėtas.
Kalbame apie vaikus Augustai. Ir nelygu kalbėti apie " """ kai net nežinome kiek tam vaikui metų.

" ji gali paklausti savo dukters, o kodėl jos dukrai taip parūpo Karatė, kokios naudos dukra tikisi iš tų treniruočių, ir pan."
šį klausimą buvau iškėlęs ir aš, pradžioje. Silvija po to antrino.
klausti ar neklausti manau, toliau jau autorės reikalas. Atsakymo manau, mums nebūtina pateikti.

Nesuplak, operacijų su karate ir tai nepridenk fraze.

"Ne aš norėčiau, bet taip yra, kad nuodėmės nėra. "
Vienintelių atveju nuodėmė "NEUŽSKAITOMA" kai darai ją apie jos darymą nieko nežinodamas, tame skaičiuje ne laisva VALIA!!!
Bet vistik nėštumas yra nėštumas nors mažas :)

plg iš mano vaikystės:
Kai mažas buvau pirštus buvau įkišęs į rozetę. Turiu pranešti PAKRATĖ. :D

"Tad analogiškai ir čia - jei įmanoma kažkokiai situacijai pasiruošti iš anksto, ruoškis iš anksto, kad paskui nebūtų per vėlu."
Ši komentaro dalis apima ir MIRTĮ. Manau tai gali būti visiškai nauja tema.

Pridėjau po papildymo.

Augustas

Citata iš: Kaštonas  rugsėjo 19, 2015, 08:43:20
"Temos Autorė pasirinko trečią sprendimą?"
Jei aš teisingas prisimenu, tai pokalbis atidėtas.
Kalbame apie vaikus Augustai. Ir nelygu kalbėti apie " """ kai net nežinome kiek tam vaikui metų.

" ji gali paklausti savo dukters, o kodėl jos dukrai taip parūpo Karatė, kokios naudos dukra tikisi iš tų treniruočių, ir pan."
šį klausimą buvau iškėlęs ir aš, pradžioje. Silvija po to antrino.
klausti ar neklausti manau, toliau jau autorės reikalas. Atsakymo manau, mums nebūtina pateikti.

Iki čia viskas puiku.  :thumbup: O toliau, deja, ne taip puiku.

CitataNesuplak, operacijų su karate ir tai nepridenk fraze.

"Ne aš norėčiau, bet taip yra, kad nuodėmės nėra. "
Vienintelių atveju nuodėmė "NEUŽSKAITOMA" kai darai ją apie jos darymą nieko nežinodamas, tame skaičiuje ne laisva VALIA!!!
Bet vistik nėštumas yra nėštumas nors mažas :)

plg iš mano vaikystės:
Kai mažas buvau pirštus buvau įkišęs į rozetę. Turiu pranešti PAKRATĖ. :D

Turiu pranešti Tamstai, kad Tamsta painioja du skirtingus dalykus - nuodėmę ir klaidą. Apie tai plačiau šiame Bernardinai.lt straipsnyje:

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2015-09-19-as-nedarau-nuodemiu-bet-ar-tikrai/135198

Citata"Tad analogiškai ir čia - jei įmanoma kažkokiai situacijai pasiruošti iš anksto, ruoškis iš anksto, kad paskui nebūtų per vėlu."
Ši komentaro dalis apima ir MIRTĮ. Manau tai gali būti visiškai nauja tema.

Taip.  :thumbup: Nors aš to ir nesiekiau tyčia. :)

Kaštonas

Puikus straipsnis Augustai.Net savalaikis.
Nematau prieštaros.
Kita karta kai su tavimi kalbėsiu, pasirinkimus iš nežinojimo, vadinsime KLAIDA.
Pasirinkimo nežinoti iš ... vadinsime .... ?!

Lk 12, 46- 48

Diak. Tomas M.

Citata iš: Augustas  rugsėjo 19, 2015, 08:39:38
Plg., toks klausimas, ar daryti operaciją, gelbstint motinos gyvybę, jei žinai, kad ji nėščia, ir jos kūdikis operacijos metu neišvengiamai žus, ar nedaryti operacijos ir leisti žūti abiems - motinai ir jos kūdikiui. Čia, žinoma, labai radikalus pavyzdys.

Dirbu onkologijos departamente, tad turiu pasakyti šis pavyzdys yra ne visai realus. Dažniausiai yra du pasirinkimai, du keliai - motina gelbėja savo gyvybę arba paaukoja savo gyvybę, kad neliesti kūdikio. Abortų šalininkai dažnai išpučia atvejus ir padaro juos dramatiškesnius, kad motiną priversti pasirinkti kūdikio nužudymą (gal net gąsdina, kad abu žus), bet gydytojai su dešimtmečių patirtimis sako, kad tokių variantų nebūna praktikoje. Čia daugiau taip vadinamas FUD, kuo blogis labai efektyviai naudojasi. Net jei moteris būtų komos būsenoje, jos vaisius toliau sėkmingai vystosi, o atėjus laikui, kūnas pats pagimdo kūdikį - kaip tobulai Dievas sukūrė moterį!

Tad kas atsitinka, kai motina nesirenka "mažesnio blogio", bet renkasi auką? Ta motina tampa Šventąja. Čia tas sprendimas, kurį mes darome kiekvieną dieną, darant kiekvieną pasirinkimą - norime būti šventais ar ne...

Kitas dalykas, kalbant apie nuodėmę, yra sielos jautrumas, kurio nebuvimas galbūt yra kažkiek lengvinanti aplinkybė, bet... Bet mes matome, kad Žuvytės siela yra toli gražu ne apkerpėjusi, t.y. ji labai gražiai išgirsta Dievo kuždesį, perspėjimus ir stengiasi išlaviruoti kiek įmanoma tiesiau į Dievą. Todėl tavo patarimas gal ir būtų įmanomas pasirinkimas drungnam krikščioniui, bet nėra labai geras Žuvytei. Nėra geras todėl, kad kiekvienas, kuris myli Kristų žino, kad sekantis blogiausias dalykas po mirtinos nuodėmės yra... lengva nuodėmė.

Žuvytė laimėjo laiko, gal praeis tie keli mėnesiai, gyvenimas eis savo vaga ir jos dukrytė net pamirš savo norus, nes bus daug geresnių dalykų... Dievo keliai Jam vienam žinomi, mes tik turime eiti į Jį :)

Kaštonas

Apie "operacija", analogišką situaciją nagrinėjo lyg kunigas Norbekovas.
Vaizdo įrašą galima rasti internete.

Ištiesų ir aš šiuo komentaru užsukau už Žuvį pasidžiaugti.

Varlė keliauninkė


Žuvis

Dėkoju visiems  už pagalbā, paieškas, patirties ir žinių bei pamāstymų lobynus.  :hug: Už ,,mažesnio blogio'' variantus, ir gražius palaikymo žodžius  [-O< .

Dukrai greit 10 metų. O karate parūpo, nes keli berniukai lanko; nes nori išmokt apsigint jei reikės; nes prezidentei prieš metus per Šv. Agotos dienā ,,Ramybės'' palinkėjo ir sužinojo, kad prezidentė kovos menus lankė (P.S. dukros planuose tapti prezidente ). Nes ji mano, kad ,,yra kieta lankyti karate''. Tokie štai argumentai.

Augustas

Citata iš: Žuvis  rugsėjo 19, 2015, 23:04:46
Dėkoju visiems  už pagalbā, paieškas, patirties ir žinių bei pamāstymų lobynus.  :hug: Už ,,mažesnio blogio'' variantus, ir gražius palaikymo žodžius  [-O< .
Tai smagu, kad nors kiek padėjom.   :D

CitataDukrai greit 10 metų. O karate parūpo, nes keli berniukai lanko; nes nori išmokt apsigint jei reikės; nes prezidentei prieš metus per Šv. Agotos dienā ,,Ramybės'' palinkėjo ir sužinojo, kad prezidentė kovos menus lankė (P.S. dukros planuose tapti prezidente ). Nes ji mano, kad ,,yra kieta lankyti karate''. Tokie štai argumentai.
Išskyrus savigynos argumentą, tai nelabai rimti argumentai.  :-\ O ir savigynos turbūt nėra ypatingo reikalo mokytis, nes mokykloje tvarka tikriausiai palaikoma gerai? Tad Karatė lankyti nėra būtina, ir noras tikriausiai praeis savaime.

P.S.
CitataDirbu onkologijos departamente, tad turiu pasakyti šis pavyzdys yra ne visai realus. Dažniausiai yra du pasirinkimai, du keliai - motina gelbėja savo gyvybę arba paaukoja savo gyvybę, kad neliesti kūdikio. Abortų šalininkai dažnai išpučia atvejus ir padaro juos dramatiškesnius, kad motiną priversti pasirinkti kūdikio nužudymą (gal net gąsdina, kad abu žus), bet gydytojai su dešimtmečių patirtimis sako, kad tokių variantų nebūna praktikoje. Čia daugiau taip vadinamas FUD, kuo blogis labai efektyviai naudojasi. Net jei moteris būtų komos būsenoje, jos vaisius toliau sėkmingai vystosi, o atėjus laikui, kūnas pats pagimdo kūdikį - kaip tobulai Dievas sukūrė moterį!
Tomai, ačiū už informaciją, tikrai to nežinojau, kad vėžio atveju taip įmanoma.  :o
Na, o aš labiau turėjau minty kitą variantą - taip vadinamąjį negimdinį nėštumą. Na, bet šioje temoje tai jau būtų OT.

Kaštonas

,,(P.S. dukros planuose tapti prezidente ). Nes ji mano, kad ,,yra kieta lankyti karate''.,,
Pralinksmino.

Ačiū už atvirumą.

Diak. Tomas M.

Citata iš: Augustas  rugsėjo 20, 2015, 05:45:02
P.S.
CitataDirbu onkologijos departamente, tad turiu pasakyti šis pavyzdys yra ne visai realus. Dažniausiai yra du pasirinkimai, du keliai - motina gelbėja savo gyvybę arba paaukoja savo gyvybę, kad neliesti kūdikio. Abortų šalininkai dažnai išpučia atvejus ir padaro juos dramatiškesnius, kad motiną priversti pasirinkti kūdikio nužudymą (gal net gąsdina, kad abu žus), bet gydytojai su dešimtmečių patirtimis sako, kad tokių variantų nebūna praktikoje. Čia daugiau taip vadinamas FUD, kuo blogis labai efektyviai naudojasi. Net jei moteris būtų komos būsenoje, jos vaisius toliau sėkmingai vystosi, o atėjus laikui, kūnas pats pagimdo kūdikį - kaip tobulai Dievas sukūrė moterį!
Tomai, ačiū už informaciją, tikrai to nežinojau, kad vėžio atveju taip įmanoma.  :o
Na, o aš labiau turėjau minty kitą variantą - taip vadinamąjį negimdinį nėštumą. Na, bet šioje temoje tai jau būtų OT.

Sukūriau naują temą: Kaip Bažnyčia rekomenduoja spręsti negimdinio nėštumo atvejus