Tylos mokykla
Autorius: Kartūzas
Vertėjas: Andrius Leliuga
Kontempliatyvusis yra be galo turtingas, tačiau jis neturi nieko. Jis visa gauna, visa atiduoda.
Šioje knygoje pristatomi pamokslai, kuriuos prieš šešiasdešimt penkerius metus sakė knygos ,,Meilė ir tyla" autorius, miręs 1987-aisiais. Tada jis buvo Valzento (Valsainte) kartūzų vienuolyno (Fribūras, Šveicarija) vikaras. Pamokslai sakyti iškilmingų liturginių švenčių progomis, per bendruomenės kapitulą arba kai kuriais sekmadieniais vienuolyno naujokams.
Tekstai apie vidinę maldą, praktinį jos pritaikymą, Evangelijos reiklumą, krikščionišką slėpinį – apie visa tai pasakojama šiuose trumpuose skyriuose, kurie gali pasitarnauti kaip įvadas į vidinį gyvenimą.
Paprastumas, kokiu čia kalbama, pasitaiko retai.
Knygos ištrauka
KO REIKIA VIDINEI RAMYBEI
Ramybė tiems, kurie Viešpaties įsakymą vykdo...
Kokį įsakymą primena Šventoji Dvasia? Šis Įsakymas – ne kas kitas, kaip pačios Šventosios Dvasios balsas. Tik užlaikydami romią ir susikaupusią dvasią išgirsime šį balsą, kylantį iš mūsų sąžinės, draudžiantį daryti kai kuriuos dalykus, o kai kuriuos – paskatinantį.
Galime priešintis šiam balsui, taip pat ir apgraibomis juo sekti, vidujai maištaudami ir bambėdami. Pirmuoju atveju priešinamės Įsakymui, antruoju – paklūstame, bet galbūt tik iš dalies, nes Jo nemylime.
Mylėti Įsakymą! Tai įprotis ištikimai klausytis Šventosios Dvasios balso ir būti dėl to laimingam. Mylime Šventosios Dvasios balandį, švelniai kalbantį mūsų širdyse, mylėdami sekame Įsakymu, nes tada ramybė gausi.
Kodėl ,,gausi"? Pirmiausia todėl, kad turtina dvasią, suteikia jai gelmės.
Tik tada, kai siela malonės vienybėje ir nuoširdžiomis meilės pastangomis nusprendžia nieko neatsisakyti dėl Dievo, tik atiduodama visą save, idant Jam patiktų, – visada, iki pat amžinybės – Dievas užlieja ją ir pripildo ramybės.
Ši ramybė – mūsų paguoda, mūsų jėga, mūsų užtarimas, tai mūsų dvasinio augimo paskata. Juo labiau ji tampa intymesnė, nepajudinama, nepasiekiama tų, kurie galėtų ją kaip nors sutrikdyti, tuo labiau mes tikime tobulumu. Taigi šios ramybės siekimas ir tobulumo siekimas eina išvien. Visa paslaptis esti ta, kaip išsaugoti šią ramybę, toliau ją auginti, kad ir kokie išbandymai drebintų pačias sielos gelmes. Pateiksiu jums šešias vieno dvasios vadovo taisykles, kaip užlaikyti sielos ramybę. ...
http://www.katalikuleidiniai.lt/index.php?lng=lt&content=pages&page_id=11&book_id=343
Tiesiai į širdį. Ačiū , Kaštone.