• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
lapkričio 23, 2024, 10:38:00

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Krikščioniškas koučingas (kaučingas)

Pradėjo Kaštonas, balandžio 25, 2015, 15:59:50

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Kaštonas


Diak. Tomas M.

Man susidarė toks įspūdis, kad koučingas ateina į protestantų pasaulį, o per jį ir pas katalikus (per ekumeninius projektus), bent ta lyderystės mokykla man į tai panašu. Nors gal mano koučingo supratimas nėra tikslus?  :-\

Kaštonas

Na Tomai aš nežinau tavo įspūdžių.

Koučinga Lietuvoje kitados vadina saviugda.

wiki rašo taip
http://lt.wikipedia.org/wiki/Ugdomasis_vadovavimas

Koučingas neturi Lietuvių kalboje atitikmens (kaip ir daugelyje kalbų, kur vartojamas angliškas Coaching arba jo transkripcija). Koučingo specialistų asociacija ICF LITHUANIA [1] nusprendė vartoti būtent šį terminą, nes "ugdomasis vadovavimas" prieštarauja koučingo esmei, kadangi koučingas grindžiamas partneryste, o ne vadovavimu.

Ugdomasis vadovavimas (angl. Coaching) - lavinimo metodas, būdas, ugdant asmenį ar žmonių grupę siekti tam tikrų tikslų, įgyti naujų įgūdžių; asmeninio ,,veiksmingumo" didinimo metodika, siekiant skatinti pokyčius ir pasiekti didesnių rezultatų įvairiose srityse. Ugdomojo vadovavimo teorija paremta tikėjimu, kad kiekvienas žmogus turi pakankamai įgimtų sugebėjimų pasiekti savo tikslus. Forma - kryptingas klausimų formulavimas (atlieka vadovas) ir atsakymų paieška (atlieka vadovaujamasis). Ugdytojas skatina žmogų savyje atrasti reikalingus gebėjimus, juos ugdyti įkvepia, siekiant pasikeitimų ir rezultatų.

Augustas

Citata iš: Kaštonas  balandžio 25, 2015, 15:59:50
ką manot apie koučingą?

Pats terminas "Koučingas" yra neutralus. Tiesiog jau ir anksčiau buvo specializuotos bendravimo įgūdžių lavinimo grupės (dar vadinamos socialiniu treningu (angl. training), video treningu ar psichotreningu), kurias vedė profesionalūs psichologai ir kurios buvo prie psichologijos konsultacijas teikiančių įstaigų. Kadangi buvo pastebėta, jog bendravimo įgūdžiai yra svarbūs visiems įmonių vadovams, derybininkams, pardavėjams ir t.t., dalis psichologų ėmė specializuotis būtent šitoje srityje, t.y. bendravimo įgūdžių lavinimo (angl. training) kursuose, skirtuose specialiai įmonių darbuotojams. Kadangi poreikis buvo didelis, tai dalis tų įmonių darbuotojų (dažniausiai tai buvo personalo vadybos specialistai) perėjo specialius kursus, kad galėtų patys vesti tas bendravimo įgūdžių lavinimo grupes, kurias sudarydavo jų įmonių darbuotojai, norintys palavinti savo bendravimo įgūdžius. Taip galiausiai išsivystė specializuota įmonių darbuotojų (dažniausiai tai buvo personalo vadybos specialistai) grupė, kuri vadinosi instruktoriais, treneriais (angl. coach), o jų darbą imta vadinti koučingu (angl. coaching). Tai va tokia trumpa termino "koučingas" istorija.
Kitas dalykas, kad dalis tų koučerių ir toliau dirbo su įmonių darbuotojais ar kandidatais į juos, mokydami reikalingų darbe bendravimo įgūdžių bei įkurdami net specializuotas įmones, kurios dirbo darbuotojų karjeros srityje (tai taip vadinamasis karjeros koučingas). Mūsiškė Tarptautinė lyderystės akademija yra viena iš tokių (nors taip pat teikia ir Life koučingo paslaugas). Žiūr.: http://www.tla.lt/

O kiti koučeriai pradėjo teikti bendravimo įgūdžių mokymo paslaugas, pvz., savo šeimose nesutariantiems žmonėms, t.y. su profesine karjera jau neturėjo nieko bendro. Taip atsirado vadinamasis Life kouchingas. Ir va su tuo Life koučingu jau reikia atsargiai, nes kai kurie (toli gražu ne visi) Life koučeriai pradėjo vartoti New Age'o terminiją ir apskritai New Age'o judėjime atrado "neblogų" idėjų savo darbui (o gal tiksliau reikėtų sakyti "savo verslui"  :-\ ) su New Age'o judėjimui priklausančiais žmonėmis, o taip pat ėmė tas New Age'o idėjas bei terminiją taikyti ir dirbdami su kitais žmonėmis, kurie su New Age'u neturėjo nieko bendro, tokiu būdu propaguodami New Age'o idėjas. Tad naudodamiesi Life koučerių paslaugomis, žiūrėkit, kokią terminiją naudoja jūsų Life koučeris. Ir jei pastebėjote grynai New Age'o terminiją, geriau su tokiu neturėti nieko bendro. :) 

P.S.
Citata iš: Tomas M.  balandžio 25, 2015, 16:13:28
Man susidarė toks įspūdis, kad koučingas ateina į protestantų pasaulį, o per jį ir pas katalikus (per ekumeninius projektus), bent ta lyderystės mokykla man į tai panašu. Nors gal mano koučingo supratimas nėra tikslus?  :-\

Pas protestantus su tuo koučingu tai iš viso nesusipratimas gaunasi. :) Protestantai koučeriu dažniausiai vadina žmogų, kuris nėra baigęs specialių teologijos mokslų, pvz., protestantų seminarijoje ir nėra protestantų dvasininkas, tačiau savanorystės pagrindais dirba sielovados darbą. Kitaip tariant, yra savanoris (neprofesionalus) sielovadininkas. Pvz., yra toksai projektas Jesus.net. Ten tokie savanoriai sielovadininkai ir dirba, (tikrai ar tik tariamai) mėgindami padėti žmonėms, ieškantiems Dievo, atrasti Jėzų Kristų:
"The WhyJesus? Course is an interactive online course for people with questions about life, religion and beliefs. It strives to form a bridge between searchers on the Internet and offline communities, like churches and Alpha courses. It's a five-week course on the basics of the Christian faith, giving participants the possibility to interact with others. The participant is assisted by an e-coach."

http://www.jesus.net/jesus-net-websites-and-courses/why-jesus/

Kaštonas

Augustai, ar tavo palydėtojo vardas Rytis?

Ir dar klausimas.
Tarkim jei žmonės vartoja žodį saliarka mes juos tuoj imsime vadinti prasigėrusiais kolūkiečiais traktoristais. Jei žmonės sakys C12H26 vadinsime mokslininkais. Jei kiti vartos žodį dyzelinas tai jie bus normalūs žmonės. Ar aš tave teisingai supratau?

kukulis

Mano nuomone tai svarbiausia yra dorybes vystyti,  o visokie psichotrainingai yra pertekliniai dalykai, kuriais tegul užsiima pasaulis, bet  ne krikščionis.

Arba jei jau pradėjai dalyvauti, tai viską žiūrėti per dorybių prizmę, o ne atvirkščiai.

Kaštonas

Citata iš: kukulis  balandžio 27, 2015, 03:43:05
Mano nuomone tai svarbiausia yra dorybes vystyti,

Mt  23, 4   Jie riša sunkias, nepanešamas naštas ir krauna žmonėms ant pečių, o patys nenori jų nė pirštu pajudinti.

kukulis

Tikrai, visokių koučingų prisiklausius, tik naštą ant pečių prisiriši  :thumbup:

Dorybėms šitas komentaras tinka:
Mt 11,30 Mano jungas švelnus,
mano našta lengva".

Pilgrim

tuomet pakeičiam
CitataTikrai, visokių koučingų prisiklausius, tik naštą ant pečių prisiriši
pavardink punktais tą naštą kurią kaučingo dėka prisiriši ant pečių

kukulis

Tikrai, tu teisus. Rašiau apie tai ko neišmanau.
Tas komentaras buvo mano reakcija į Kaštono įdėtą citatą.

Mano asmeninis požiūris į koučingus kaip į perteklinį dalyką. Koučinguose pats nesu dalyvavęs, bet esu kalbėjęs su įvairiais psichologais ir susidariau tokią nuomonę, kad daugumai jiems patiems reikia psichologo.
Galiu toliau filosofuoti, kad iš blogos šaknies ir blogi vaisiai, taip kaip psichoanalizės pradininkas yra Zigmundas Froidas - ateistas, arba G. Jungas - ezoterikas, bet čia jau atskira kalba.

Gali būti, kad tie koučingai visai naudingas dalykas, bet man asmeniškai šie dalykai labai atstumia. Gal čia mano paties problema .. nežinau.

Augustas

Citata iš: Kaštonas  balandžio 27, 2015, 03:03:43
Augustai, ar tavo palydėtojo vardas Rytis?

Čia įtari TLA reklamą, Kaštone?   :D  Šiuo atveju nereklamuoju nieko.  :) Beje, katalikams, kurie turi nuolatinį nuodėmklausį arba dar geriau dvasinį vadovą (dvasinį palydėtoją), Life koučeris iš esmės nereikalingas. Čia teisus Kukulis, kai rašo apie tai, jog (Life) koučingas (katalikui) yra perteklinis dalykas.

CitataIr dar klausimas.
Tarkim jei žmonės vartoja žodį saliarka mes juos tuoj imsime vadinti prasigėrusiais kolūkiečiais traktoristais. Jei žmonės sakys C12H26 vadinsime mokslininkais. Jei kiti vartos žodį dyzelinas tai jie bus normalūs žmonės. Ar aš tave teisingai supratau?
Nebūtinai, Kaštone, turime taip skubotai spręsti. Ir paprastas žmogus, ir mokslininkas gali pavartoti žodį "saliarka" vietoj "dyzelino", ypač jei manys, kad susidūrė su prasigėrusiu kolūkiečiu traktoristu. Bet bėda ta, kad Life koučeriai jau turi tam tikrą kvalifikaciją (ir patirtį), kuri jiems leidžia atpažinti, ar jie susidūrė su prasigėrusiu traktoristu (ar New Age'o šalininku), ar jie susidūrė su normaliu žmogumi (ar krikščionimi). Jiems netgi profesinė etika liepia pirma išsiaiškinti, su kuo konkrečiai jie susidūrė, ir tik tada pradėti vartoti vienokią ar kitokią terminiją. Tad šiuo atveju, jei, pvz., Tavo, Kaštone, Life koučeris pradeda vartoti New Age'o terminiją, tai reiškia vieną iš šių dalykų:
1) Jis priklauso New Age'o judėjimui.
2) Jis nesilaiko profesinės etikos.
3) Jis nėra profesionalas, nes nesugeba nustatyti, koks yra jo klientas (tokių atvejų, deja, irgi pasitaiko ne taip jau ir retai).
Manau, sutiksi, kad bet kuriuo iš šių trijų atvejų Life koučeris yra netikęs, ir su juo geriau neturėti jokių reikalų.

Kaštonas

Kukuli NESKAITYK.

Augustai, matau esi žmogus protingas. Ir supranti kodėl ir kaip atsirado ši tema, ir kodėl uždaviau tokį klausimą?!

Tai, neviešinsiu. Nes kam reikia tie žino. Jei būčiau norėjas, būčiau tai padaręs, kalbu ne tik apie šį atvejį. Bet ir apie daugel kitų...

Yra sakoma, kad geriau turėti du palydėtojus.

"Manau, sutiksi, kad bet kuriuo iš šių trijų atvejų Life koučeris yra netikęs, ir su juo geriau neturėti jokių reikalų."
Aš manau, kad koučeris nesiderina su krikščionybę.

Pilgrim

CitataAš manau, kad koučeris nesiderina su krikščionybę.
Kodėl ? 1. ... 2. ... 3. ...

CitataYra sakoma, kad geriau turėti du palydėtojus.
Realybėje didelė prabanga ... bet įmanoma.

Kaštonas

1
Todėl, kad kas turi malonę pas Dievą tam nereikalingas koučingas. :D


Taip įmanoma. tai labai didelė prabanga. Arba DOVANA  :pentecostal:

Pilgrim

CitataKoučingas - tai koučerio ir kliento tiesioginis bendravimas. Jis sukurtas taip, kad išryškintų tai, kas  geriausia kiekviename žmoguje, siekiant atskleisti jo sugebėjimus, patobulinti jo įgūdžius ir paspartinti jo sėkmę - nepriklausomai nuo to, kaip jis apibrėžia sėkmę.
Dialogas, vedantis į tikslo siekimą, yra koučingo pagrindas.
pagal http://tla.lt/

CitataDvasinis palydėjimas nuo pirmųjų amžių Bažnyčioje yra žinomas kaip viena iš tarnysčių, kai vienas suaugęs krikščionis padeda kitam krikščioniui atpažinti ir atliepti Dievo kvietimui gyventi pilnavertį gyvenimą. Per istoriją rutuliojosi skirtingi dvasinio palydėjimo/vadovavimo būdai, stiliai, bet visų jų tikslas tas pat – pagelbėti žmogui gyventi autentišką krikščionio gyvenimą.
http://www.gtinstitutas.lt/node/72

CitataNedirektyvinis dvasinis palydėjimas labiau primena dviejų draugų bendrą kelionę. Esi draugui, kuris į tave kreipiasi, tarsi veidrodis: padedi jam išsikalbėti, išsisakyti, atspindi tai, ką jis pasakė, užduodi vieną kitą klausimą arba pasiūlai vieną kitą dalyką, ir tokiu būdu abu keliaujate Dievo link.
http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2013-11-05-apie-dvasini-palydejima-arba-dievas-puodo-dugne/109618

Kaip tam žaidime paieškokime skirtumų.

kukulis

Užkliuvo žvilgsnis už frazės "geriausios savybės".

Vieniems tos savybės vienokios geriausios, o kitiems kitokios.

Prisiminiau frazę iš žurnalo ( net neatsimenu kokio ) : "Laimingas žmogus yra ir sėkmingas". Toliau straipsnyje buvo rašoma apie tai, kad laimės "jausmas" padeda žmogui pasiekti daug ko gyvenime. T.y. vertybių skalėje sėkmė užima aukštesnę vietą nei laimė.

Žodžiai "laimė" ir "sėkmė" gali būti vartojami ir krikščioniškoje terpėje, tačiau dvasia visai kita ...

Kaštonas

Piligrim. Kiekvienai citatai tikslą (ir tikslo prigimtį) iškelk.
ir kas yra sėkmė?


Pilgrim

Sėkmė ... turiu tik savo asmeninį atsakymą - Dievo malonė, liaudyje vadinama Dievo apvaizda.

tikslą (ir tikslo prigimtį) ... tai kad labai sunkus klausimas :(

kukulis

Va.

O pvz. pasaulyje sėkmė reiškia turtus, populiarumą ir įtakingumą.

Pilgrim

Bet koučingo citatoje nėra kalbama nei apie pasaulį, nei ne apie pasaulį.