• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
lapkričio 23, 2024, 09:58:23

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Pozityvaus mąstymo, bei pasitikėjimo savimi kulto įtaka mūsų gyvenimams

Pradėjo Diak. Tomas M., lapkričio 21, 2012, 12:27:22

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.


Diak. Tomas M.

Man atrodo, kad Giedrė rašo apie optimizmą, o pozityvizmas yra visai kitas žvėris. Erikos įdėtos video nuorodos ir vertimas labai aiškiai apibūdina pozityvizmą.

Galime sakyti, kad pozityvizmas bando prisidengti ir prasmukti su optimizmo kauke, kad suklaidinti žmones.

Agnietė

Citata iš: homo viator  lapkričio 25, 2012, 16:49:40
1.Pozityvizmas kaip toks nėra nei geras, nei blogas.
2.Juk Dievas viską ką sukūrė, matė, kad 'buvo gera'.
3.mes savaime linkstame nuo savęs, linkstame į kitą, linkstame į savo Originalą.

1. Kaip Tomas minejo, kalba eina apie pozityvizmo filosofija, kuri susijusi su minciu kontrole. Viskas prasideda su lengva patrauklia ideja - mastyti teigiamai. Bet tai tik virsuneles. Gilinantis toliau, minciu pagalba imamasi kontroliuoti savo gyvenima, tapti savo seiminikais, dar toliau einant - kontroliuoti aplinka ir galiausiai kitus. Jei tame nieko blogo nera, jei tai nera okultizmas, tai tada kas tai ?
2. Tai dar viena melaginga  fraze, kuria daznai megstama "susvelninti" ir prijaukinti Dievo priespriesa.
3. Nesutinku. Manau tai savaime nevyksta, manau musu kunas pastoviai linksta atsimesti nuo Dievo. Musu dvasia turi ryzto, bet kunas silpnas. Ir tai yra amzina kova.

Neskaiciau knygos, bet manau joje per daug garbes ne Dievui.

Varlė keliauninkė

Galvoju paprastai:
1. Peilis yra peilis, nei geras nei blogas. Tačiau žiūrint kieno rankoje laikomas. Čia, manau, reikalinga dar viena Maceinos citata
CitataDėl to, kad antikristas nebėra tik gamtos jėga, Jis šiandien veikia ne kaip medikas ar magikas, bet kaip filosofas, menininkas, politikas, valstybininkas ar ūkio vadovas. Dvasių skirtis yra dėl to svarbiausias, nors ir sunkiausias uždavinys istorijos periode po Kristaus."
2. Nei viena Dievo ištarta ir užrašyta frazė nėra melaginga. Yra tik manipuliacijos Dievo žodžiu.
3. Su šituo sunkiau. Pabandyk atsistoti Dievo vaiko pozicijoj (kovinėj;) - į ką žiūrėsi? Iš ko palaikymo lauksi? Iš Kristaus ar iš antikristo? Radikalumas yra tame 'arba-arba'. Visi žmonės nuodėmingi, tačiau taip pat visi pašaukti į šventumą, vadinasi pašaukti šitai kovai.

Šiaip ar taip neverta daryti išvadų iš vieno sakinio, ištraukto iš konteksto. Maceina bene vienintelis garsus smetoniškas krikščionybės filosofas.

Agnietė

Citata iš: homo viator  lapkričio 27, 2012, 17:50:21

1. Nei viena Dievo ištarta ir užrašyta frazė nėra melaginga. Yra tik manipuliacijos Dievo žodžiu.
2. Peilis yra peilis, nei geras nei blogas. Tačiau žiūrint kieno rankoje laikomas.
3. Su šituo sunkiau. Pabandyk atsistoti Dievo vaiko pozicijoj (kovinėj;) - į ką žiūrėsi? Iš ko palaikymo lauksi? Iš Kristaus ar iš antikristo? Radikalumas yra tame 'arba-arba'. Visi žmonės nuodėmingi, tačiau taip pat visi pašaukti į šventumą, vadinasi pašaukti šitai kovai.

1. Pasitaisau, nes neteisingai issireiskiau. Eilute apie Dievo kurinija yra Dievo zodis. Ji ne melaginga, ji melagingai panaudojama istraukus is konteksto ir pritaikant netinkamoje situacijoje. Ka ir norejau pasakyti, sudejus pastaraji sakini su sakiniu, kad pozityvizmas nera nei blogas nei geras - yra manipuliacija.
Dievas is tikruju visa sukure ir mate, kad tai gera. Bet blogasis bando viska sunaikinti. Bet su Dievu visa kas bloga, yra paverciama i gera. Rom 8, 28: ,,Ir žinome, kad visa kartu veikia į gera tiems, kurie myli Dievą". Bet tai ne tolygu pasakyti, kad viskas yra gera, tame tarpe ir blogis.
2. Mes nesnekame apie pozityvizmo teigiama ir nekalta reiksme. Cia nera dviprasmiskos reiksmes - kalba eina apie konkrecia filosofija. Manau tai jau buvo kartojama sioje temoje ne karta.
Beje jusu mintys - nera blogo nei gero - yra budinga budizmui. Budizme nera nei gero nei blogo, nei nuodemes.
3. Ivairiai. Ezoterikoje paskende "dievo vaikai" pagalbos kreipiasi i dvasias, atrologus, bioenergetikus ir yra isitikine, kad tai Dievo pagalbininkai. Manau, Dievas is savo gailestingumo parodo, kaip toli nuklydome ir istiesia ranka, padeda atskirti tiesa nuo melo.

Diak. Tomas M.

Kalbant apie pozityvizmą ir kitas nuodingas filosofijas, visada susiduriame su tam tikrais melo ar apgaulės elementais, nes kaip kitaip pritraukti žmones?

O kaip sako VDU Katalikų teologijos fakulteto dėst. dr. Artūras Lukaševičius: "Kuo daugiau mele yra tiesos, tuo jis yra stipresnis melas, tuo labiau klaidinantis". Labai geras video apie tai:


http://www.youtube.com/watch?v=G-GiNH1-Iyc

Ginta

Sveiki,

Pozityvizmo teorija manau yra geras Antikristo planas atitraukt zmones nuo Dievo. Lenktis ne Kurejui,o Visatai.

Ir pasitikejimas savim, pozityvus mastymas tai kaip tik atskiria nuo Dievo,o kuria Mamonas. Zmogus renkasi Mamona, kai jei jis renkasi Dieva, jis zino,kad jis nieko neturi. Jis pats yra Dievo, visa kas ji supa irgi yra Dievo... Kad prie to kas zemeje nereikia prisirist,o ieskot amzinu dalyku...

Tokios knygos ir filmai,kaip "Secret" yra tobula viliojimo priemone tiems,kas neturi stipraus tikejimo ar abejoja...

Silvija


Diak. Tomas M.


Giedrė

Na, o man patinka Dale Carnegio knygos "Kaip įsigyti draugų ir daryti įtaką žmonėms ", "Kaip atsikratyti nerimo ir pradėti gyventi" arba Jack Canfield "Sėkmės principai" - ar skaitėte? Nieko antireligiško jose nematau - veikiau sakyčiau - patrauklios ir paprastos mandagaus ir tvarkingo gyvenimo taisyklės. Mūsų vaikams jos turėtų būti skaitomos ir kalamos į galvas vietoje nereikalingų formulių, kaip ir etiketo vadovėliai - būtini, kad mokėtų elgtis kaip civilizuoti žmonės, o ne kaip barbarai, skleistų gerą nuotaiką. Dabar tik stumdo senukus, tik pilasi keiksmai, tyčiojasi vieni iš kitų...

Diak. Tomas M.

Dale Carnegie rašė žmonėms, kurie nori būti sėkmingi. Tai visiškai atskirta nuo dvasingumo tema, tiesiog toks paprastas ir gana suprantamas žemiškas noras, labai plati tema  :-\

Jis labai gerai nusakė, kodėl Jėzus nebuvo populiarus, dėl laiko stokos įdedu tik anglišką citatą iš thechristianmessage.org:

CitataWhy Christ Eventually "Failed" to be Humanly Popular

Violation of Rule # 5: (Six Ways To Make People Like You): Talk in terms of the other man's interest.

Violation of Rule # 2: (Twelve Ways To Win People To Your Way Of Thinking): Show respect for the other man's opinions. Never tell a man he is wrong.

Violation # 9: (Twelve Ways To Win People To Your Way Of Thinking): Be sympathetic with the other person's ideas and desires.

Violation # 2: (Nine Ways To Change People Without Giving Offense Or Arousing Resentment): Call attention to people's mistakes indirectly.

...

Christ obviously violated these Carnegie human communication skills because He was on a mission. His whole life, from birth until death, was a life that was, "Theocentric." He did nothing to please Himself or selfishly cater to His creature comforts. His stated purpose was to fulfill His heavenly Father's mission and destiny – being both God's, [His Divine Father's] spokesman and ultimate sacrifice:

John 4:34 ; John 5:10 ; John 5:19 ; John 5:30 ; John 6.38 ; John 8:28 ; John 8:42 ; John 8:50 ; John 14:10 ; John 17:4 ; John 12:20-50

Dar viena nebloga citata iš elegancija.eu

Citata...Aš suprantu, kad mums visiems norisi būti laikomais ,,aukštuomene" ir kuo toliau nutolti nuo prastuomenės – ir etiketas yra kaip tik sukurtas būtent tam. Tik laikytis jo yra neišpasakytai sunku, jei išvis įmanoma, jau nekalbant apie tai, ar reikia. Pačiai Amy Vanderbilt etiketo išmanymas nepadėjo išspręsti savo asmeninio gyvenimo problemų, ir ji, kaip ir kitas ,,žmonių mokytojas" Dale Carnegie, nusižudė...

Gi Anglijos darbininkų dar Pramoninės revoliucijos laikais sukurtos elgesio šeimoje ar gatvėje taisyklės, tarp kurių yra tokios, kaip ,,niekada nesuduok moteriai", ,,niekada neskųsk nei priešo, nei draugo", ,,niekada neperženk piketo linijos" ar ,,nieko jiems nieko nesakyk (,,jie" – tai policija, žurnalistai, statistikos ar socialiniai darbuotojai) yra kur kas artimesnės ir aiškesnės bet kuriam iš mūsų. Nėra tos taisyklės surašomos storose knygose, nes pagrįstos jos ne dykaduonių sugalvota pramoga, o tikru gyvenimu. Tokios taisyklės ir sudaro mūsų visų manierų pagrindą.

Giedrė

Net ir žinovams gali gyvenimas smarkiai nepavykti. Bet ... chamų ir vandalų tiek daug, kad labai pasiilgstu elementaraus mandagumo ir gerų manierų bendraujant.

Agnietė

CitataThere are twenty-nine co-contributors quoted by the author of The Secret Rhonda Byrne. Some of the secret teachers are more recognized than others. Bob Proctor, David Schirmer, John Assaraf, Marie Diamond, John Demartini, Mike Dooley, Fred Alan Wolf, Bill Harris, James Ray, Marci Shimoff, Lisa Nichols, Morris Goodman, Neale Donald Walsch, John Gray, Denis Waitley, Loral Langemeier, Bob Doyle, Jack Canfield, Joe Vitale, Michael Beckwith, Hale Dwoskin, Ben Johnson, John Hagelin, and Lee Brower.

Visi sie isvardyti veikejai yra bendradarbiai pagarsejusio "Secret" produkto.

Jack Canfield pats dalyvavo filmo "Secret" siuzete ir pasakoja apie savo suvizualizuotus milijonus. Knygoje "Sekmes Principai":

CitataIn his book The Success Principles, Jack Canfield says, "The process of visualizing for success is really quite simple. All you have to do is close your eyes and see your goals as already complete. If one of your objectives is to own a nice house on the lake, then close your eyes and see yourself walking through the exact house you would like to own. Fill in all of the details... This goes for any goal you make – whether it's in the area of work, play, family, personal finances, relationships or philanthropy. Write down each of your goals and objectives, then review them, affirm them, and visualize them every day."

Vizualizacija yra jo rekomenduojamas sekmes principas.

Dale Carnegio knygos "Kaip įsigyti draugų ir daryti įtaką žmonėms " pavadinimas jusu nebaugina? Kodel norima daryti itaka kitiems zmonems? Juos kontroliuoti? Ar Jezus moke zmones kontroliuoti?

Idomus faktas, kad ir Joseph Murphy, vienas is pozityvaus mastymo teveliu, pabaige savo gyvenima savizudybe.

Diak. Tomas M.

Gera įžvalga. Kažkur skaičiau, kaip atpažinti ar tai, ką darai yra iš Dvasios. Ten pamenu rašė, kad jei darai kažką:

1. siekdamas kitų pripažinimo ar įvertinimo - tai nėra iš Dvasios;
2. siekdamas valdyti kitus žmones - tai nėra iš Dvasios;
... kaip suprantu, jei kažką darai dėl vienokios ar kitokios naudos sau, tai nėra iš Dvasios  :no-no:

Todėl gaunasi, kad krikščionims žymiai saugiau melstis, kad Dievas darytų įtaką mūsų artimųjų gyvenimams, o ne mes, nes mes kartais kaip pridarome įtakų, tai paskui nežinome, nuo kurios pusės pradėti privirtą sriubą srėbti  :swoon:


Diak. Tomas M.

Nebloga laida, tik kiek trumpoka, rodos, kad pranešėjai vos spėjo paliesti pagrindinius diskusijos punktus :thumbup:

Klausydamas pastebėjau, kad laidoje minimi metodai naudojami net ir krikščioniškose konfesijose. Prisiminiau dar mokyklos laikus, kai trys mano klasiokai vaikščiojo į tikėjimo žodžio susirinkimus. Pamenu pasakodavo, kad žmonės siųsdavo pastoriui lapelius su užrašytais savo norais. Tada rodos traukdavo kelis iš tų raštelių ir garsiau perskaitydavo. Jie minėjo daugmaž tokį pavyzdį, kad pastorius perskaito: "[nario vardas] nori naujo šaldytuvo!" ir tada skambiai pareiškia: "Dievas duos tau naują šaldytuvą!" ir visi ploja, džiaugiasi.

Jiems patiems tada buvo keista iš kur tas šaldytuvas atkeliaus pas jo prašantį žmogų - ar iš dangaus nukris ar kaip  :-\

Silvija

CitataŽmonės, kurie žaidžia žaidimą ,,viskas bus puiku", ne tik nepastebi realių problemų ir klausimų, kuriuos reikia spręsti, tačiau jie ir kitiems neleidžia išreikšti savo sielvarto, skausmo, pykčio, vienišumo jausmo ar baimės. Tokio žmogaus akivaizdoje yra sunku ar net visiškai neįmanoma parodyti savo tikrųjų jausmų. Jis dažnai verčia kitus jaustis kaltiems dėl to, kad pastarieji yra prislėgti ar susirūpinę.

Straipsnis: Tamsioji optimizmo pusė

Agnietė

Kaip buvo mineta Pozityvus mastymas yra viena is daugelio New Age atsaku.

10 klausimu, padedanciu atskirti katalikybe nuo New Age (anglu k.) :

http://www.catholicculture.org/culture/library/view.cfm?id=8764#.UVKR-L4IE5o.facebook

Buvusios New Age praktikes Sharon Lee Giganti radio laidu irasai apie:  Pritraukimo desni (Law of Attraction), New Age apgavystes :

http://www.catholic.com/profiles/sharon-lee-giganti

"The Secret " - knyga Paslaptis :
http://www.catholic.com/video/the-secret-is-there-anything-christian-about-it