• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
lapkričio 27, 2024, 00:07:11

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Valandų Liturgija (Dievo Tarnyba)

Pradėjo Diak. Tomas M., gruodžio 02, 2012, 12:20:50

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Diak. Tomas M.

Tiems, kas nori pradėti melstis kartu su visa Bažnyčia (ir kartu su Rytų Bažnyčiomis), šiandien yra labai gera proga pradėti. Reikalas tame, kad šiuo metu yra išleistas tik pirmasis Valandų Liturgijos tomas, kuris prasideda būtent nuo pirmojo Advento sekmadienio.

Valandų Liturgija nėra labai lengvai perkandamas riešutėlis, bet nereikia per daug sielotis, juk svarbiausia bandyti, o po truputį ateis ir įprotis, bei įgūdžiai ;)

Tam, kad pradėti, atsiverskite 577 puslapį, kur bendrais bruožais aprašytas maldų planas. Pasimeldę įžangos psalmę (578 psl.), persikelkite į psalmyno dalį (600 psl.). Ten rasite kiekvienos dienos eigą su tiksliomis nuorodomis į himnus, psalmes ir skaitinius. Pabaigę melstis, palikite vieną kaspinėlių psalmyne prie sekančios dienos ar Valandos, kur galėsite lengvai sugrįžti kitą rytą (Valandą) :D

Pasauliečiams rekomenduojama melstis ryte Įžangą ir Rytinę valandą, o vakare Vakarinę valandą (+ Naktinę, jei gaunasi).

Su Naktine Valanda viskas labai paprasta, nes viskas vyksta savaitės ciklu 959 psl. Ten taip pat galite palikti vieną kaspinėlį.

Pastaba. Jei neradote šeštadienio, tai nenustebkite, nes šeštadienis yra skaitomas kaip sekmadienio išvakarės ir žymimas "I Vakarinė" ar "Po sekmadienių ir iškilmių I Vakarinės".

Dar viena gera pagalba yra Valandų Liturgijos transliacijos per Marijos Radiją:

http://www.marijosradijas.lt/radijo-laidos/7-valand%C5%B3-liturgija.html

Duokite žinoti, kaip jums sekasi, gal taip pat turite kokių gerų patarimų? ;)

Pridedu nuorodą į Katekizmą, kur rasite šiek tiek teorijos apie Valandų Liturgijos reikšmę ir prasmę: http://katekizmas.lt/kbk1996p2003_p2008-2009gv/N14AFC.html

Silvija

Vis dėlto kaip nuostabu, kad Bažnyčia grįžta prie savo tradicijos turtų!
Kaip kun. Artūras Kazlauskas paaiškina:
CitataValandų liturgija – vienas iš liturginių Bažnyčios aktų. Vieša Bažnyčios malda yra tikra ir ypatinga liturginė šventė. Kaip tokia ji yra ritualinis vyksmas, įvedantis visus jame dalyvaujančius į Kristaus išgelbėjimo istorijos slėpinį.

Nuo pat savo pradžios svarbiausia Valandų liturgijos ypatybė yra paženklinti dienos laiką susitikimais su svarbiais Išgelbėjimo istorijos įvykiais. Šie susitikimai yra tikros maldos šventės. [...]

Valandų liturgija Bažnyčios tradicijos yra nurodoma kaip vienas iš maldos ritmų nuolatinei maldai palaikyti (plg. KBK Nr. 2698). [...]

Laikas krikščioniškoje perspektyvoje yra Kristaus išgelbėjimo istorijos simbolis. Nepamirština, kad čia simbolis suprantamas kaip vyksmas, atnešantis ir padovanojantis realybę. Rytmetinis šlovinimas, susiejamas su Viešpaties Prisikėlimu, tuo tarpu vakaro malda, primenanti Kristaus mirtį, kviečia į pasitikintį atsidavimą.

Diak. Tomas M.

Norėjau pasidžiaugti, kad jau išėjo antrasis Valandų Liturgijos tomas  :thumbup:

http://www.katalikuleidiniai.lt/index.php?lng=lt&content=pages&page_id=11&cat_id=12&book_id=713

Nepigi knyga, bet gera investicija  :read:

Diak. Tomas M.

Dar gražus pamokymas apie Valandų Liturgiją, čia ji vadinama "Šventasis Oficijus" :)

Citata...mes taip pat turime ir kitą gyvenimą, tai yra šventąjį oficijų. Šventasis oficijus, o ypač Aušrinės ir Laudės maldos, mums suteikia brangių, be galo brangių ir tobulai maldai paruoštų maldos elementų. Mums tereikia susitelkti į vieną iš šių grožybių, kurios prabėga pro mūsų akis šventojo oficijaus metu, o oficijui pasibaigus gėrėtis ir mėgautis ja Dievo akivaizdoje su džiaugsmu ir malonių veikimu. O! Lengva ir puiki malda!

Ši malda yra lengva: tačiau ja taip pat lengva ir nieko neatlikti; ir tai yra spąstai, tokie pat dažni, kaip ir, turint daugybę priešais save sukauptų daiktų, prarasti budrumą ir be sustojimo veltui bastyt is nuo vieno prie kito: tai yra prarasti savo laiką ir savo maldą. Taigi reikia budėti, melstis, prašyti ir galiausiai apsistoti ties gerai apibrėžtos tiesos apmąstymu.

Pažvelkite, kaip viskas pas mus yra sutvarkyta. Studijos paruošia psalmių giedojimui, psalmių giedojimas maitina maldą, malda
paruošia komunijai, komunija suvienija su Dievu, o susivienijimas su Dievu pakelia į rojų.

Iš "Tai, kas turėtų būti malda" -  tėvo Emanuelio atsakymas, 1874 m. pateiktas savo vienuolėms:

http://www.fsspx.lt/failai/Aplinkrastis_24.pdf


Augucka

Dievo Tautos Valandų liturgija. MARIJOS RADIJAS

Kristaus slėpinys (Jo Įsikūnijimas ir Jo Prisikėlimas), kurį švenčiame Eucharistijoje, ypač sekmadienio pamaldose, lydi ir įprasmina kiekvienos dienos laiką per Valandų liturgiją, arba Dievo tarnybą. Ištikimai laikantis apaštalų nurodymų melstis be paliovos, Dievo tarnybos šventimas taip sutvarkytas, kad visa dienos ir nakties tėkmė būtų pašvęsta Dievo šlovinimui. Tai viešoji Bažnyčios malda, kuria tikintieji (dvasininkai, vienuoliai ir pasauliečiai) vykdo karališkąją pakrikštytųjų kunigystę. Bažnyčios nustatytu būdu švenčiama Valandų liturgija tikrai yra pačios Sužadėtinės balsas, kylantis pas Sužadėtinį arba, dar geriau, tai Kristaus ir Jo Kūno malda Tėvui.

Valandų liturgija skirta tapti visos Dievo Tautos (Bažnyčios) malda. Joje pats Kristus toliau tęsia savo kunigiškąjį darbą per savo Bažnyčią, o kiekvienas dalyvauja joje pagal savo vietą Bažnyčioje ir gyvenimo aplinkybes: kunigai dėl to, kad, atsidėję pastoracijai, yra pašaukti uoliau melstis ir tarnauti Dievo Žodžiui, vienuoliai ir vienuolės – kad taip ragina jų pašvęstojo gyvenimo charizma; visi tikintieji tai daro pagal savo galimybes: ,,Sielų ganytojai te pasirūpina, kad pagrindinės Valandos, ypač Vakarinė, sekmadieniais ir iškilmingų švenčių dienomis būtų drauge švenčiamos bažnyčioje. Patartina ir pasauliečiams recituoti Dievo tarnybą arba su kunigais, arba vieniems susirinkus, arba net pavieniui."

Valandų liturgiją reikia švęsti ne tik lūpomis, bet ir pamaldžia širdimi, taip pat įgyti geresnį liturgijos ir Biblijos, ypač psalmių, pažinimą.
(Pagal Katalikų Bažnyčios Katekizmą 1174-1176)
Dievo Tautos Valandų liturgijos pamaldos kasdien tiesiogiai transliuojamos iš seserų benediktinių vienuolyno Kaune.
Rytmetinė malda – darbo dienomis 07.00, šeštadieniais 07.30, sekmadieniais 08.30.
Dieninė malda – nuo pirmadienio iki šeštadienio 13.00.
Vakarinė malda – kasdien 17.00.
Naktinė malda – kasdien 21.00.
Kartais būna laikinų pasikeitimų.

Diak. Tomas M.

Kunigas vakar supažindino su vienu prasmingu Valandų Liturgijos pamaldumo būdu - aukoti savo Valandas už kunigus, kurie nesimeldžia Brevijoriaus. Daug dvasininkų, kurie pradeda tolti nuo Jėzaus, dažnai pirmiausiai užmeta maldą, o blogis, pasigavęs tokius "klientus", žymiai lengviau juos palaužia.

Vieną kartą pas ark. Fulton Sheen atėjo kunigas ir pareiškė, kad galvoja palikti kunigystę. Tuomet arkivyskupas paklausė jo - kada paskutinį kartą meldeisi Brevijorių? Kunigas atsakė, kad prieš metus laiko... Kaip ir kitose temose mano minėtas kunigas, kuris klinikinės mirties metu išgyveno Kristaus teismą, sako - kunigas, kuris nesimeldžia - miręs kunigas. Deja realybė tokia, kad nemažai kunigų taip įsisuka į administracinę (ar kitokią) veiklą, kad iš dvasininkų tampa Bažnyčios vadybininkais, direktoriais ir pan., dėl neva didelio užimtumo palikdami maldą.

Šiuo atveju tikintieji gali bent kažkiek padėti, aukodami Kristui savo Valandas, kaip permaldavimą, kad Jis pasigailėtų savo tarnų, nes iš tų, kuriems daug duota, bus daug ir pareikalauta...

Kunigas juokavo, kad kai pasakė apie šią idėją aukštesniam pagal rangą savo kolegai, tai šis pasakė, kad viešai negalima skelbti tokios pamaldumo praktikos  :o Tačiau, mano kunigas sako, kad savo kambarėlyje, Tėvo akivaizdoje mes galime tai daryti ;)

Augucka

Itrauksiu sia intensija i savo maldas.

Vakar skaiciau, kad Fulton Sheen gali buti paskelbtas palaimintuoju, nes, neva ivykes isgijimo stebuklas  :thumbup:

Man irgi vienas kunigas yra pasakes, kad savo kambarelyje gali melstis taip kaip sirdis sako. Visas litanijas galima suasmeninti, melstis uz save ar uz kita pakeiciant pati ivardi.
As daznai meldziuosi vainikeli uz sielas skaistykloje, kuri man padiktavo mano sirdis.
Viena karta toki meldziausi uz savo, neseniai mirusio patevio siela. Ir netruko ateiti supratimas, kad maldos buvo isklausytos.  :happy:

Pilgrim

CitataDeja realybė tokia, kad nemažai kunigų taip įsisuka į administracinę (ar kitokią) veiklą, kad iš dvasininkų tampa Bažnyčios vadybininkais, direktoriais ir pan., dėl neva didelio užimtumo palikdami maldą.
Kunigai kunigais, bet ... išsivysčiusios Europos šalys, JAV kitaip sakant mes garsėjame, didžiausiu skyrybų skaičiumi. Kodėl ? Labai paprasta, mūsų gyvenime neliko Dievo. Šeimose neliko maldos kartu. Šeimose nesimeldžiama. Tada tiesiog nelieka šeimos. Jei nėra geros šeimos, nebus ir gerų kunigų. Šeimos "serga" ir kartu serga visuomenė, serga kunigai ... Tiesiog melskimės už šeimas, kad jose atsirastų Dievas, atsirastų bendra malda, o subrendusiose šeimose atsiras ir malda už pašaukimus, malda už kunigus, vienuolius.

Diak. Tomas M.

Nihil operi Dei praeponatur - Niekas negali būti pastatyta pirmiau už Dievo darbą. (Šv. Benedikto regula, 43 skyrius. "Dievo darbas" čia reiškia Valandų Liturgiją, Dievo tarnybą).

Šie žodžiai galioja tiems, kurie prisiima įsipareigojimą melstis Valandų Liturgiją.

CitataLet nothing be put before the Work of God. (The Rule of St Benedict, chapter 43. The "work of God" is here used to refer the Divine Office.)