• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
gruodžio 04, 2024, 14:59:16

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Simboliai

Pradėjo Silvija, balandžio 04, 2013, 05:23:31

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Silvija

Čia apie tai truputį kalbėjomės.

vida

Paskaičiau, matyt, praleidau.

Diak. Tomas M.

Skaičiau, kad tarp JAV katalikų jau prasidėjo judėjimas, perėjimas nuo Kalėdų senelio prie Kūdikėlio, ir kaip viena moteris rašė, labai pasiteisino.

Juk išties galima sakyti vaikams, kad laukiame Kūdikėlio, kuris atėjęs atneš dovanų (o juk ir atnešė... dvasinių daug ir fizinių), čia atsiranda graži katekizacijos proga. Taip pat galima inkorporuoti į vyksmą ir Šv. Mikalojų (Kalėdų senelį), nes vis tiek kažkur vaikas jį pamatys... sakyčiau, kad Kūdikėlis Jėzus paskyrė Šv. Mikalojų dovanų dalijimo darbą atlikti, ir nepameluočiau :D

Eugenijus

Vokietijoje nuo seno dovanas vaikams per Kalėdas nešė ne amerikoniškas Santa Klausas, o Kūdikėlis - das Christkind. Dainelė "wenn die Kinder artig sind, kommt zu ihnen das Christkind...".Ir kalėdinės mugės vadinosi Christkindlmarkt. Tik paskutiniu metu dėl reklamos ir tv diktato ėmė rastis Santa Klausas.

Diak. Tomas M.

Jei neklystu Santa Klausas ar tik ne Austrijoje atsirado? Beje, o tu Vokietijoje šiuo metu gyveni (jei taip, kokiame mieste)?

Eugenijus

Vokietijoje aš negyvenu, tik dažnai ten apsilankau. O Santa Klausas (Sinter Klaas), arba Šventasis Mikalojus, atsirado Olandijoje ir buvo švenčiamas, ir dabar triukšmingai švenčiamas gruodžio 16.
Tikrasis šv.Mikalojus gyveno dabartinės Turkijos teritorijoje, taigi, Kalėdų Senelis kilęs iš tropikų ir turėtų būti vaizduojamas kaip tropikų personažas, bet istorija pasisuko taip, kad Kalėdų Senelis vaizduojamas kaip šiaurės gyventojas. Čia daugiausia prisidėjo amerikonų reklama.
  Vienas savamokslis talentingas švedas dailininkas, gyvenęs Suomijai priklausančiose Alandų salose, emigravęs į Ameriką, nupiėšė Kalėdų Senelį, prototipu paimdamas suomių tautinį drabužį - raudoną apsiaustą su raudona kepure. Reklama pasigavo šitą personažą ir jis liko paplitęs iki šių dienų. Elnią Rudolfą, traukiantį Kalėdų Senelio roges, sukūrė grynai amerikonų reklama.
    Kalėdų eglutę, kaip rojaus medžio simbolį, sukūrė vokiečiai. Vieni tyrinėtojai sako, kad pirmosiso puošiamos eglutės atsirado Elzase 16 amžiuje, kiti, priešingai, tvirtina, kad pirmosios eglutės atsiradusios vokiečių mieste Rygoje jau 15 amžiuje.
   Kalėdų mugės atsirado Vokietijoje, protestantiškame Drezdene. Advento pasninko metu žvejai pardavinėdavo turguje žuvis, sugautas Elbėje. Šalia žuvų ilgainiui pradėjo pardavinėti karštą vyną ir meduolius. Taip atsirado garsiosios kalėdinės mugės.
    Advento vainiką sukūrė 19 amžiuje Hamburgo pastorius, norėjęs pralinksminti vaikų prieglaudos gyventojus. Jis taip visiems patiko, kad advento vainikus ėmė gamintis ir katalikai. Itin populiarūs ir advento kalendoriai vaikams.
   Tiktai prakartėlių statymas yra grynai itališka tradicija, persimetusi į visą pasaulį.

Eugenijus

Gal kas žinote kalėdaičių istoriją? Kalėdaičiai yra tik Lietuvoje ir Lenkijoje, kitos šalys nežino.

Pilgrim

CitataXVI – XVII a. šventojo Mikalojaus įvaizdis dėl protestantiškos Reformos, nusistačiusios prieš šventųjų garbinimą, įtakos keitėsi, jo kultas patyrė didelį smūgį, bet neišnyko, mat žmonės nenorėjo atsisakyti jiems brangios ir artimos šventojo figūros. Ilgainiui ji buvo sekuliarizuota, o nuo olandiško žodžio ,,Sinterklaas", apibūdinančio Šventą Mikalojų, atsirado amerikietiškas ,,Santa Klaus" personažas, kuris šiuo metu, kaip ir pačios Kalėdų šventės, dažnai yra visiškai komercializuotas. Tačiau mums – krikščionims – šventasis Miros vyskupas Mikalojus, geradarys ir pagalbininkas, savo gyvenimu liudija, jog Dieve ir tikėjime į Dievą slypi kiekvienos dovanos šaknys.

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2008-12-06-uz-kaledu-senelio-figuros-slypi-sventasis-mikalojus/7391

Diak. Tomas M.

Citata,,Simbolis – tai objektas, kuris veda toliau už sritį skirties, kur subjektas ir objektas stovi vienas priešais kitą. Štai kodėl simbolis nuo komunikacijos juda link komunijos. Komunikacija vyksta tarp subjekto ir objekto, bet komunija viršija šią perskyrą – tai dalinimasis fundamentalia vienybe."

Augustė Žičkytė. T. Mertonas: nebandyk, aš neturiu mokinių

Silvija

Pasirodė simboliška šiuo apokaliptinių nuotaikų laikotarpiu:

http://www.bns.lt/topic/1912/news/51080399/

Pasak liudininkų, sekmadienio rytą drebant žemei, pagrindinėje miestelio aikštėje sugriuvo XIV amž. Šv.Benedikto katedra, kurios liko srovėti tik fasadas. Vienuoliai meldėsi aikštėje tarp griuvėsių.
,,Tartum visas miestelis būtų sugriuvęs", – apgailestavo dėl bažnyčios griūties Norčos miesto asesorė Giuseppina Perla (Džiuzepina Perla), pranešė naujienų agentūra ANSA.
Norčoje apgriauta ir senovės miestą juosianti siena bei kita bažnyčia – Šv.Marijos sidabrinės (Santa Maria Argentea) katedra, žinoma savo XV amž. freskomis.

Silvija

Įdomi TV laida apie liturginių rūbų simboliką, taip pat apie lietuviško liturginio rūbo kūrimą (2016-10-30):

http://www.lrt.lt/televizija/laidos/48/sventadienio_mintys