• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
lapkričio 21, 2024, 09:35:25

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Šventas ir saldus Santuokos kryžius

Pradėjo Diak. Tomas M., vasario 01, 2014, 13:56:00

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Diak. Tomas M.

Ši tema iškilo diskusijoje apie tobulumo siekimą ir  pašaukimus, bet atskyriau ją, kad galėtume šeimo metų proga kiek plačiau padiskutuoti šiuo aspektu ;)

Mūsų Bažnyčia ne be reikalo Šventąjį Moterystės Sakramentą (Santuoką)
prilygina Šventajai kankinystei :D

Rytų apeigose, sutuoktinius karūnuoja karūnomis, o choras tuo metu gieda litaniją visiems kankiniams "kurie pelnė kankinystės karūnas", prašant, kad mus užtartų pas Dievą. Kroatijos miestelyje, kur žmonės neprisimena, kad būtų kada nors įvykusios skyrybos, Santuokos paruošimo metu kunigas nesako porai "jūs suradote savo meilę", "tobulą antrą pusę" ar pan., bet sako "jūs suradote savo kryžių"  :thumbup: O pačio Santuokos Sakramento metu pora nesibučiuoja, kaip pas mus priimta, tačiau jie kartu pabučiuoja centre esantį Kryžių, kurį po to pasiima į namus, kaip gyvenimo tikėjime simbolį. Peršasi paprasta išvada - tie, kurie priima Santuoką, kaip šventą savo kryžių, jie neša jį ištikimai, o per didelis Santuokos romantizavimas atitolina nuo kančios gyvenime suvokimo ir tuo pat nuo tikro Santuokos suvokimo.

Pilgrim

CitataSavo kalboje Tikėjimo mokymo kongregacijai popiežius Pranciškus taip pat paminėjo šiomis dienomis vykusios plenarinės sesijos tematiką – tikėjimo ir santuokos sakramento santykį – primindamas, kad jau popiežius Benediktas XVI buvo paraginęs atidžiau pasigilinti į ryšį tarp asmeninio tikėjimo ir Santuokos sakramento, atsižvelgiantį į pakitusį kultūrinį kontekstą.

Šis tekstas paimtas iš Vatikano radijo puslapio (http://lt.radiovaticana.va/news/2014/01/31/popiežius_tikėjimo_mokymo_kongregacijai:_tikėjimas_–_ne_ideologija_ir/lit-769167)


http://www.youtube.com/watch?v=0inVn2Z8UCY

Diak. Tomas M.

Dar radau gražų paveikslėlį su patarimais sutuoktiniams.

Silvija

Agnoscite, quod agitis – supraskite, ką darote.

Marijos Radijas kalba apie Santuokos sakramento apeigas: http://www.marijosradijas.lt/component/mplayer/mp3_player.html?Itemid=45849

CitataPo įžangos atėjus į bažnyčią, kunigas apeigas pradeda kryžiaus ženklu ir Viešpaties ramybės pasveikinimu. Natūralu - viskas mums, krikščionims, prasideda su Kristaus kryžiumi. Santuoka - taip pat, kaip pergalės ženklas. Santuoką Kristus pašventina, teikia pergalę, nes moko vyrą ir žmoną susikalbėti, rasti dialogą.

Silvija

Antroji laida apie Santuokos Sakramento apeigas (apie tai, ką reiškia "dešinė ranka", praktiniai patarimai apie tvarką ceremonijos metu, aukojamą auką, liturgijos apeigų paaiškinimai): http://www.marijosradijas.lt/component/mplayer/mp3_player.html?Itemid=46881



Taip pat - labai graži, Šeimos metams skirta tema ,,Kaip šeima yra panaši  į trejybinį Dievą".

sparnai

Neseniai gavau aiskiai isitikinti ir iki kaulu smegenu pajausti, kad be Dievo malones, musu seimos gyvenimo su Dievu, sakramentu ir visu kitu Jo duotu irankiu ir maisto, mes jau ko gero nebebutume seima.. O gyvendama Dievo gailestingume, santuoka jauciu kaip plausta, kuris padeda nenuskesti tame audringame ezere... Todel santuokos kryziu matau ne kankinystes, bet isganymo ir isgelbejimo nuo prazuties ir pralaimejimo prasme. Be abejones, kankinystes esama :D Bet kankinyste jau yra pats priesinimasis manyje esanciai atskirciai nuo Dievo ir kovojimas uz santyki su Juo...

kukulis

Jėga!  :pentecostal:
Tegul Dievas laimina tave ir tavo šeimą! :)

Diak. Tomas M.

Labai gražus pavyzdys šiai temai. Kaip sakoma - negali išmokyti to, ką pats nedarai, klausykite įdėmiai :)


О наставниках. О.Тихон Пелих (ч.3/3)

Silvija

Šiandien pagalvojau, kad kartais mes savo kryžių traktuojame neteisingai. Jei vyras žmonai sako: tu mano kryžius, o žmona vyrui: o tu - mano, tai iš to gali gautis ne vienas kito nešimas į Dievą, bet vienas kito kritika ir savęs paties nematymas. Tad ar neturėtume savojo kryžiaus suprasti pirmiausia kaip kovos su savo asmeninėm silpnybėm vardan kito gerovės? 

Taip pat, matant santuokoje, ko trūksta vardan bendro gėrio, tu stengiesi užpildyti tą trūkumą savimi, bet ne laužai kitą žmogų, versdamas jį pasikeisti.

Tai tos ortodoksiskos tradicijos, manyčiau, gali kartais būti žmogaus ir neteisingai suprastos. Lygiai kaip neteisingai suprasta gali būti ir santuoka iš meilės, turint omeny meilę iš pirmo žvilgsnio :-\.

Diak. Tomas M.

Bet tas batiuška iš video būtent tą ir darė - "sulaužė" save vardan to, kad šeimoje būtų ramybė ir net nesumurmėjo ;)

Silvija

Aha, jam turbūt ir laužyti savęs nereikėjo, nes buvo pilnas gailestingosios meilės, o iš tokio pilnumo lengva ir duoti... Taip pripildyti žmogų, žinoma, gali tik Dievas :)

Perklausiau iš naujo, nes buvau jau pamiršus. Ir ačiū, kad priminei  :thumbup:

kukulis

Tai santuoka vienas dalykas, o būna kieno tėvai seni..
Savo mamą viena moteris prižiūrėjo gal 5 metus. Reikėjo ir pamaitinti ir kitus higieninius dalykus tvarkyti. Naktimis dejuodavo, keistenybes kalbėdavo.

Kiekviename amžiaus tarpsnyje matyt vis savi klausimai ir problemos. Jaunesniems barniai, vidutinio amžiaus - vaikų problemos, sutuoktinio trūkumų priėmimas ir kova su savais, o vyresniame ligos ir t.t.

O jei, neduok Dieve, prasideda įvairios priklausomybės ir ėjimai "į kairę" tai jau tikras išbandymas. Ačiū Dievui, man tokių dalykų kol kas neteko patirti, bet žinau kam yra tekę ir tik tikėjimo pagalba su tomis problemomis susitvarkę.

Diak. Tomas M.

Gražios istorijos apie santuokinę ištikimybę, nors šiais laikais tokį žygdarbį tikriausiai labai mažai kas ryžtasi priimti:


Паисий Святогорец -- Верная жена

vida

apie slauga,ligonius labai geras spektaklis , paskutiniai menesiai.Vaidina Regimantas Adomaitis