• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
gegužės 05, 2024, 07:05:42

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


atpirkimas ir mirtis

Pradėjo Pilgrim, lapkričio 18, 2015, 08:48:51

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Andrius4

 Mes gyvendami visada turime šalia aplinkui kaimynus. Kas būna, kai kaimynai išsikrausto sakykim į kitą šalį? Jų tiesiog nebelieka, jie dabar kitoj šali (ir svarbiausia  dalis), jie kitam name. Ir Dažniausiai su jais nebelieka jokio kontakto, jų tiesiog mums nebėra.

Dabar visu pirma pabandykim išsiaiškinti, kas yra žmogaus kūnas? Tai yra namas, padangtė, būstas, buveine. Nes taip sako Raštai:

Mano Tėvo namuose daug buveinių. Jeigu taip nebūtų, argi būčiau pasakęs: 'Einu jums vietos paruošti!'?(Jn 14:2)

Mes žinome, kad, mūsų žemiškosios padangtės būstui suirus, mūsų laukia Dievo pastatas, ne rankomis statyti amžinieji namai danguje Todėl mes dūsaujame, trokšdami ant viršaus apsivilkti savo buveine iš dangaus, 3 jei turime būti rasti apsirengę, ne nuogi. 4 O kol gyvename šioje padangtėje, dūsaujame prislėgti, norėdami ne nusirengti, bet verčiau apsirengti, kad tai, kas maru, būtų gyvenimo praryta. 5 Dievas mus tam ruošia, suteikdamas Dvasią kaip laidą.6 Todėl mes visuomet gerai nusiteikę, nors žinome, kad kolei gyvename kūne, esame svetur, toli nuo Viešpaties.  (2 Kor 5:1-6)

Štai kaip aš matau mirtį. Man mirtis yra tiesiog persikraustymas iš žemiško namo, padangtės, būsto t.y. kūno į dangišką namą, padangtę, būstą, t.y. kūną. Štai kas man yra pirmoji mirtis. Bet čia kalbant apie Dievo šventuosius. Antroji mirtis jų nepalies, nes jie perėjo iš mirties į gyvenimą.

Iš tiesų, iš tiesų sakau jums: kas mano žodžių klauso ir mane atsiuntusį tiki, tas turi amžinąjį gyvenimą ir nepateks į teismą, nes iš mirties yra perėjęs į gyvenimą.(Jn 5:24)




Kaštonas

"Štai kaip aš matau mirtį. Man mirtis yra tiesiog persikraustymas iš žemiško namo, padangtės, būsto t.y. kūno į dangišką namą, padangtę, būstą, t.y. kūną."

Andriau pats sau persikraustyti kaip panorėjęs NEGALI.
Gali mirti sau.
Ty mirimą sau, galima vadinti "persikraustymo", gera kelio pradžia.

1 Kor:6:19   Ar nežinote, kad jūsų kūnas yra šventykla jumyse gyvenančios Šventosios Dvasios, kurią gavote iš Dievo, ir kad jūs nebepriklausote patys sau?

Todėl, net "tinkamai" mirti sau NESUGEBAME.
Bet kuriuo atveju, tai yra DIEVO DOVANA.

Ps beje išganyti pats savęs taip pat negali....

http://tavorankose.org/forumas/index.php/topic,1110.0.html

Andrius4

Nieko nekalbėjau Kaštone apie, kad pats persikraustysiu kaip panorėjęs ir apie pats savęs išganymą irgi nekalbėjau.

Kaštonas

Jn:14:17   Tiesos Dvasią, kurios pasaulis neįstengia priimti, nes Jos nemato ir nepažįsta. O jūs Ją pažįstate, nes Ji yra su jumis ir bus jumyse.

Tai kur nori kraustytis?
Apie ką komentaras?

Andrius4

Į Dievo karalystę. Tikiu, kad Dievas turi man ten paruošęs buveinę. O komentaras yra apie mirtį, kaip aš ja matau, suprantu, suvokiu.

Kaštonas

Jn:3:3 Jėzus jam atsakė: ,,Iš tiesų, iš tiesų sakau tau: jei kas negims iš naujo, negalės regėti Dievo karalystės".
Jn 3, 3 Jėzus atsakė: ,,Iš tiesų, iš tiesų sakau tau: jei kas neatgims iš aukštybės,[i1] negalės regėti Dievo karalystės".

1   Jn 3,3: Iš aukštybės, arba iš naujo.
2   Jn 3,5: Ir Dvasios, t. y. ir Šventosios Dvasios. Čia Jn mini Dievo karalystę (kaip sinoptikai), o toliau jos vietoje dažniausiai kalbės apie gyvenimą, amžinąjį gyvenimą, šviesą, nes tie pasakymai buvo artimesni jo pirmiesiems skaitytojams – Maž. Azijos gyventojams, pripratusiems prie mistinių gnozės sąvokų.

"Pabūkim" dar.

Andrius4

Regėti galima ir dar neįėjus. Kaip ST Dievas leido Mozei pamatyti pažadėta žemę, bet Mozes koja ten neįžengė. Suprask teisingai ką noriu pasakyti. Nesakau, kad Mozes nėra Dievo karalystėje. Tai tik pavyzdys. Nes ta citata kuria Įkėlei (Jn 3:3) kalba apie Dievo karalystes regėjimą. O truputi žemiau Kristus jau kalba ir apie įėjimą (Jn 3:5) Kad kažkur įeiti, turi visu pirma prie to artėti, o beartėdamas pirma pamatai, o po to tik įeini. Todėl aš jau matau ją, Dievo karalystę, tik dar yra daug kelio eiti iki jos, kol galėsiu į eiti. Todėl dar pabusiu ir dar padirbėsiu Dievo šlovei, skelbdamas Jo Žodį. Ir tikrai nepamiršau gimimą iš aukšto, tai pirmoji eilei, kad galėtum suprasti į kurią pusę iš vis eiti, kad pirma galėtum įšvisti, ir priartėjus jau į eiti.

Kaštonas

"kalba apie Dievo karalystes regėjimą. O truputi žemiau Kristus jau kalba ir apie įėjimą "
Gavosi kaip gavosi.


Citata iš: Pilgrim  lapkričio 22, 2015, 15:43:41
618  Kryžiaus mirtis yra vienkartinė Kristaus auka; Kristus – ,,vienas Dievo ir žmonių Tarpininkas". Tačiau kadangi Jo dieviškasis Asmuo ,,įsikūnydamas tarsi susijungė su kiekvienu žmogumi", ,,suteikiama galimybė visiems žmonėms, vien Dievui žinomu būdu, įsijungti į šią velykinę paslaptį". Jis kviečia savo mokinius pasiimti savo kryžių ir sekti Juo, nes ir Jis kentėjo už mus, palikdamas mums pavyzdį, kad eitume Jo pėdomis. Jis iš tikro nori į savo atperkamąją auką įjungti tuos, kuriems pirmiausia ji skirta. Kilniausiu būdu tai įvyks Jo Motinoje, kuri intymiau už visus kitus bus įjungta į Jo atperkamosios kančios paslaptį.

". Kilniausiu būdu tai įvyks Jo Motinoje, kuri intymiau už visus kitus bus įjungta į Jo atperkamosios kančios paslaptį."

Jn 3 4 Nikodemas paklausė: ,,Bet kaip gali gimti žmogus, būdamas nebejaunas? Argi jis gali antrą kartą įeiti į savo motinos įsčias ir vėl užgimti?" 5 Jėzus atsakė: ,,Iš tiesų, iš tiesų sakau tau:............


Kur eini?

Pilgrim

Diskusijos antraštė - atpirkimas ir mirtis. Noriu pasidalinti keliomis mintimis tačiau kiek neįprastu būdu.
ikona taip pat yra pasakojimas, tačiau ne žodžiais, bet vaizdais, spalvomis, simboliais, todėl ir pasidalinsiu
mintimis vaizdų pagalba

Varlė keliauninkė

Isivaizduok kad kalbi apie mirti akliesiems. Ka visgi pasakytum? Nes kas liecia pacia mirti - mes gyvieji visi akli.

kukulis

Manau kad regintis nuo aklojo nesiskiria kalbant apie mirtį :)

Sigitas

Citata iš: Varlė keliauninkė  lapkričio 27, 2015, 15:24:17
Isivaizduok kad kalbi apie mirti akliesiems. Ka visgi pasakytum? Nes kas liecia pacia mirti - mes gyvieji visi akli.
Sutinku, ir dar pridėčiau: esame akli, gluši ir mažumėlę durni. Ką tokiam pasakysi apie mirtį? nieko jis (aš) neišgirs, nepamatys ikonos, ir nesuvoks, kol nebus vėlu arba negaus per makaulę, t.y. kol žmogaus paties tiesiogiai nepalies mirties stingdantis šaltis ir tik tuomet atsitokės žmogus. O Dievas leidžia tam nutikti. Ir ačiū Dievui už tai!  :celebrate:

Varlė keliauninkė

as, kukuli, apie ikona kalbu, kuria Pilgrim pacitavo.  Tas pats jei butu pasakes skaitykit Sventaji Rasta. Bet mes cia dalinames savo izvalgomis ar ne taip?
is savo patirties galiu pasakyti, kad mirtis yra labai paprasta. ji atima is zmogaus pirmiausia galimybes, po to poreikius, draugus, kol zmogus lieka vienas su savim, o gal su Dievu, as nezinau.. Esu dalyvavusi tik atemimo/mirimo procese.

Kaštonas

Citata iš: Sigitas  lapkričio 27, 2015, 15:56:50
Citata iš: Varlė keliauninkė  lapkričio 27, 2015, 15:24:17
Isivaizduok kad kalbi apie mirti akliesiems. Ka visgi pasakytum? Nes kas liecia pacia mirti - mes gyvieji visi akli.
Sutinku, ir dar pridėčiau: esame akli, gluši ir mažumėlę durni.

Netiesa.

(beje.Mano akimis skaitant cituojamame tekste parašyta "jei durnelis durnelį ves....".)

kukulis

Citata iš: Varlė keliauninkė  lapkričio 27, 2015, 16:09:30
as, kukuli, apie ikona kalbu, kuria Pilgrim pacitavo.  Tas pats jei butu pasakes skaitykit Sventaji Rasta. Bet mes cia dalinames savo izvalgomis ar ne taip?
is savo patirties galiu pasakyti, kad mirtis yra labai paprasta. ji atima is zmogaus pirmiausia galimybes, po to poreikius, draugus, kol zmogus lieka vienas su savim, o gal su Dievu, as nezinau.. Esu dalyvavusi tik atemimo/mirimo procese.

Tačiau yra viltis, kad kada nors dar pamatysime savo mirusius artimuosius... ar gi ne? ;)

Šitą viltį net turi Vladimiras Pozneris, kuris save šiaip deklaruoja ateistu  :happy:

Varlė keliauninkė

As manau kad nei vienas is musu nezino kas atsitiks su mumis (su musu siela) ir ka patirsime kai nustosim kvepuoti. Tikejimas kitas dalykas.

Viltis taip pat tikejimo dalis. Todel man neaisku kaip ateistas gali tureti vilti. Arba tas Pozneris ne ateistas arba jo viltis yra tuscia.

kukulis

Žmogiškose situacijose  logikos dėsniai dažnai nustoja veikti ;)

O vis dėl to, kas gi ta mirtis?  :-\

Apskritai paėmus, tai mirtis yra egzistencijos pabaiga, bet tokiu atveju meluotų tie, kurie sako, kad mūsų siela nemirtinga. Vis dėl to numirus kūnui, žmogaus nebėra, nes žmogus yra siela+kūnas, todėl likusi siela be kūno - tai ne žmogus, ar bent jau nepilnas žmogus.

Evangelijoje rašoma, kad paskutinę dieną kelsis visi - ir tie, kurie įrašyti į Gyvenimo knygą ir tie kurie neįrašyti. Tik vieni stos prieš teismą, o kiti paveldės tai, ką prižadėjo Kristus. Kita vertus, gal bus ir dalis stojusių prieš teismą, kurie paveldės daugiau, nei ugnies ežerą? :\

Šiaip ar taip, mirtis - egzistencijos pabaiga, bent jau žmogiškos egzistencijos, tai tikrai, ir bent jau laikinai - iki paskutinio teismo dienos.

Silvija

Manau ne visai tinkamą žodį, kukuli, naudoji. Egzistencija - tai buvimas, [lot. existare], būti, gyvuoti, o tikinčiam žmogui buvimas tęsiasi ir po mirties  :-\

kukulis

Tai nesutinki su ankstesnio mano pranešimo mintimi, kad pilnas žmogus po mirties nustoja būtent egzistuoti, ir tai tesiasi iki prisikėlimo?

Pilnas - turiu omeny kūnas+siela. Nes vien siela - tai ne žmogus, ar bent jau ne pilnas žmogus.

Kaštonas

Iki fizinės mirties žmogus "gali" nustoti būti ir egzistuoti. Ty ne gyventi. Gyventi be prasmės-egzistuoti.
Ir apie tai kalbama egzistencinėje psichologijoje, filosofijoje.

------------------
Andrius prieš dvi dienas buvo pakėlęs šią eilutę. Teks priminti.
Apr 2   11 Kas turi ausis, teklauso, ką Dvasia sako bažnyčioms: 'Nugalėtojas nenukentės nuo antrosios mirties'".