• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
lapkričio 23, 2024, 14:20:17

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


YouCat - ar tikrai Jėzus lyginamas su ekstrasensais ir kiti mokymo nukrypimai

Pradėjo Diak. Tomas M., gegužės 23, 2013, 11:36:41

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Diak. Tomas M.

Viename video girdėjau, kad YouCat (Katekizmas jaunimui) rašydamas apie tai, kaip Jėzus gydė ligonius, užsimena, kad "yra žmonių, turinčių natūralias gydymo dovanas". Taip gautųsi, kad Jėzus lyginamas su ekstrasensais, hyleriais ir pan. O iš kur kyla tos "natūralios" dovanos (jei jos nekyla iš Dievo), kun. Arnoldas Valkauskas aiškina per kiekvieną interviu...

Bėda ta, kad neturiu tos knygos, tai negaliu patikrinti, bet gal kažkas iš jūsų turi?

Silvija

Yra ten toks p. 241 Kodėl Bažnyčia turi itin rūpintis ligoniais?

CitataJėzus mums rodo: dangus kenčia, kai mes kenčiame. Dievas nori, kad mes Jį atpažintume net ,,mažiausiuose broliuose" (Mt 25, 40). Todėl Jėzus svarbiausia savo mokinių užduotimi laikė rūpinimąsi ligoniais. Jis ragino juos: ,,Gydykite ligonius!" ir jiems pažadėjo dieviškąją galią: ,,Mano vardu jie išvarinės demonus <...> Jie dės rankas ant ligonių, ir tie pasveiks" (Mk 16, 17-18). [1506-1510]

Vienas iš svarbiausių krikščionybės bruožų visada buvo ir yra jos rūpinimasis senais, ligotais, sergančiais ir priežiūros bei globos reikalingais žmonėmis. Palaimintoji Motina Teresė ėmėsi globoti mirštančiuosius Kalkutos nuotakose, ir ji yra tik viena iš daugelio krikščionių , kurie matydavo Kristų tuose žmonėse, kuriuos kiti atstūmė ir kurių vengė. Jei krikščionis iš tikrųjų yra krikščionis, iš jo srūva gydanti galia. Kai kuriems netgi duota Šventosios Dvasios galia fiziškai išgydyti kitus žmones (Gydymo→Charizma).

p. 113 Ką reiškia žodžiai: ,,tikiu į Šventąją Dvasią"?

CitataTikėti į Šventąją Dvasią reiškia garbinti Ją kaip Dievą – Tėvą ir Sūnų, - tikėti, kad Šventoji Dvasia ateina į mūsų širdis, kad mes, Dievo vaikai, pažintume savo Tėvą danguje. Šventosios Dvasios veikiami galime pakeisti žemės veidą. [683-686]

Jėzus prieš mirdamas pažadėjo savo mokiniams atsiųsti ,,kitą Globėją" (Jn 14, 16), kai Jo paties su jais nebebus. Kai Šventoji Dvasia buvo išlieta ant pirminės Bažnyčios mokinių, jie suprato, ką Jis turėjo mintyje. Jų tikėjimas tapo tikras ir džiugus ir jie gavo tam tikrų →Charizmų, t.y. jie galėjo pranašauti, gydyti ir daryti stebuklus. Iki šiol Bažnyčioje yra žmonių, turinčių šias dovanas ir gebančių tai daryti.

p. 310 Kokiomis Švntosios Dvasios dovanomis mes apdovanoti?

CitataŠventosios Dvasios dovanos yra septynios: išmintis, supratimas, patarimas, tvirtumas, pažinimas, maldingumas, Dievo baimė. Šiomis dovanomis Šventoji Dvasia apdovanoja krikščionis – Ji suteikia jiems tam tikrų ne prigimtinių galių ir kartu galimybę tapti ypatingais Dievo įrankiais šiame pasaulyje. [1830-1831, 1845]

Šv Paulius rašo: ,,Antai vienam Dvasia suteikia išminties žodį, kitam ta pati Dvasia – pažinimą, kitam – tikėjimą toje pačioje Dvasioje, kitam – gydymo dovaną, toje vienoje Dvasioje, kitam – stebuklingus darbus, kitam – pranašavimą, kitam – dvasių atpažinimą, kitam – įvairių kalbų dovaną, kitam – kalbų aiškinimą" (1 Kor 12, 8-10)

Diak. Tomas M.

Citata turėtų būti panaši į:

CitataJėzus gydė ligonius, bet tai nebūtinai reiškia stebuklus, ta prasme, kaip mes dažnai apie tai girdime. Kai kurie žmonės turi natūralią gydymo dovaną, gal ir Jėzus buvo vienu iš jų?

Diak. Tomas M.

Iš tiesų šis klausimas buvo akmenukas po vežimo ratu, nes kiek plačiau paklibinęs jį, radau dar daugiau prieštaraujančios informacijos. Žinant, kad už YouCat tekstą yra atsakingas kardinolas Christoph Schönborn, kuris neperseniausiai palankiai atsiliepė apie homoseksualių santykių teisinį pagrindą, kaip ir nereikėtų stebėtis.

Daug klausimų kelia įvairios formuluotės, kurios yra labai aptakios ir leidžia jaunimui gana laisvai interpretuoti Bažnyčios mokymą, kas iš tiesų turėtų būti atvirkščiai - kol jaunimas nėra įsigilinęs į tikėjimą, visos formuluotės turėtų būti kuo skaidresnės ir griežtesnės, kad aiškiai nusakyti Bažnyčios mokymą. Tai turėjo įtakos, kad vienas iš katalikiškų knygynų net svarstė išimti YouCat iš prekybos. Jie paprašė YouCat leidėjus pakomentuoti kaip kuriuos iš kilusių klausimų, išsivystė įdomi diskusija:

Theological problems with the Youcat may force us to discontinue selling it

Problemos kyla ir šeimos planavimo, bei kontracepcijos aiškinime, nes YouCat NŠP ir kontracepciją suplaka į vieną grupę "metodai neleidžiantys užsimegzti naujai gyvybei" (421 Why are all methods of preventing the conception of a child not equally good?), kas iš esmės yra klaida, nes NŠP nėra vienas tokių metodų ir nekelia jokios grėsmės gyvybės prasidėjimui.

http://the-hermeneutic-of-continuity.blogspot.com/2011/04/youcat-not-only-problems-of-translation.html

http://www.traditioninaction.org/Cultural/E027cpYouCat.html

Silvija

Citata iš: Tomas M.  gegužės 23, 2013, 13:37:15
Citata turėtų būti panaši į:

CitataJėzus gydė ligonius, bet tai nebūtinai reiškia stebuklus, ta prasme, kaip mes dažnai apie tai girdime. Kai kurie žmonės turi natūralią gydymo dovaną, gal ir Jėzus buvo vienu iš jų?

Nieko panašaus į tai nerandu. Atvirkščiai, pvz. p.90 sakoma, kad "Jėzus iš tikrųjų darė stebuklus [...] Jau seniausiuose šaltiniuose aprašyta daug stebuklų, net prikėlimas iš numirusiųjų, patvirtinančių Jėzaus žodžius: "Bet jeigu aš išvarau demonus Dievo Dvasios jėga, tai tikrai pas jus atėjo Dievo Karalystė" (Mt 12, 28). Stebuklai vyko viešai; kai kurių stebuklus patyrusių asmenų vardai buvo žinomi, pavyzdžiui aklasis Bartimiejus (Mk 10, 46-52) arba Petro uošvė [...]

Bet šis p. 91 keistai formuluoja:

CitataJėzaus stebuklai skirti ne magijos troškimui patenkinti. Jis veikė išganančios Dievo meilės galia ir stebuklais parodė, jog Jis yra Mesijas ir Dievo Karalystės pradžia. Taigi naujasi pasaulis čia pat: Jis išvadavo nuo alkio (Jn 6,5 - 15), neteisingumo (Lk 19,8), ligos ir mirties (Mt 11,5). Išvarydamas demonus Jis pradėjo kovą prieš šio pasaulio kunigaikštį (Jn 12, 31; turimas galvoje šėtonas). Vis dėlto Jėzus nepašalino iš pasaulio viso blogio ir pikto. Ypatingą dėmesį Jis skyrė žmogaus išlaisvinimui iš nuodėmės vergijos. O svarbiausia Jam buvo tikėjimas, kurį žadino ir stebuklais.

Šiaip vertimas vietomis tikrai prastas, štai tavo minėtas p. 421 taip išverstas: Kodėl ne visos priemonės vaikui nepradėti yra geros?

Diak. Tomas M.

Mat kaip įdomu  :o

Vadinasi čia tikriausiai reikia tarti pagiriamąjį žodį lietuviško vertimo rengėjams, kurie versdami, šiek tiek "ištiesino" tekstą, kad nebūtų nugrybauta į šoną  :thumbup:

Skaičiau, kad itališkas vertimas tai dar labiau į šoną buvo išverstas, nei anglų.

Silvija

Yra tik vertėjos pavardė - Teresėlė Danguolė Šniūrevičienė ir dar LVK Nihil obstat 2011-06-20, tai nežinia kas čia tą teksto redakciją, jei ji tokia buvo, darė.