• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
lapkričio 23, 2024, 07:03:51

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Šv. Mišios - centrinė kataliko gyvenimo ašis. Ar tikrai?

Pradėjo Diak. Tomas M., birželio 12, 2014, 02:48:54

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

kukulis

Pietų Korėjoje, jei nori tarnauti kariuomenėje, privalai būti katalikų tikėjimo. Analogiškai su Šveicarija (jei neklystu). O kaip turi elgtis tų šalių vadovai - nežinau :)

Donatas


kukulis

Ta prasme, jei nori tapti kataliku, pirma turi  atlikti tarnybą kariuomenėje?  :o  :D

Donatas

Jei nenori tarnauti kariuomenėje. Pietų Korėja vis dar nenutraukus karo su Š. Korėja ir laikas nuo laiko "pasišaudo" armija ten didelė,  kraštas budistų.  Būtų labai keista jog iš katalikų pavyktų sudaryti armiją. Dar būtų keisčiau, kad tektų priimti tikėjimą kuris draudžia žudyti tam kad papultum į armiją kurioje labai daug galimybių žudyti. Kažko aš nebesuprantu   :(

kukulis


Varlė keliauninkė


Diak. Tomas M.

Jei kam kiltų klausimas dėl parodomo Judo bučinio, tai kunigo bučiuojamas Altorius yra kaip atsiteisimas už Judo bučinį, nes Altorius simbolizuoja kapo oloje gulintį Kristaus Kūną, uždengtą drobule.

O korporalas (staltiesėlė, ant kurios statoma taurė) rodos simbolizuoja skepetaitę, kuria buvo uždengtas mirusio Kristaus Veidas.

Silvija

Įdomios br. Luko Skroblo mintys apie dvasinės Komunijos dviprasmiškumą (nesuprantu, kodėl gi nebūtų galima rasti tam skirtingus terminus :-\):

,,Sakramentinis valgymas, kuris leidžia pasiekti dvasinį valgymą, nėra atskirtas ir priešpastatytas dvasiniam valgymui, bet į jį įimtas. Tačiau šis sakramentinis valgymas yra atskirtas nuo dvasinio valgymo, kai sakramentinis valgymas nepasiekia savo tikslo". (Teol. Suma. III a. q. 80, a. 1, ad. 2). Šv. Tomo mintis aiški: sakramentinė komunija yra nukreipta į dvasinę komuniją, kaip netobulas daiktas į tobulą.

Paraginimas Sacramentum caritatis aiškiai kalba apie tuos, kurie trokšta priimti eucharistinį sakramentą, bet negali. Dokumentas ragina juos vis tiek dalyvauti Eucharistijos liturgijoje, nes tai yra būdas puoselėti troškimą ir vieną dieną pilnatviškai susivienyti su Kristumi, t. y. priimti sakramentinę komuniją ir per ją dvasinę. Troškimas pilnos komunijos gali būti puoselėjamas per dvasinę komuniją. Tačiau šiame kontekste dvasinė komunija nėra ta pati tikrovė, kaip ta, kuri yra sakramentinės komunijos vaisius, apie kurį kalba šv. Tomas Akvinietis. ,,Dvasinė komunija" paraginime yra troškimas sakramentinės komunijos. Tai troškimas, kuris (jei auga) gali privesti prie būtinybės nutraukti priežastis, trukdančias priimti sakramentinę komuniją.



http://www.palendriai.lt/liturgija/liturgijos-straipsniai/193-sakramentinė-komunija-ir-dvasinė-komunija.html