rugpjūčio 11, 2020, 05:33:38

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Ar homeopatija - nuodėmė?

Pradėjo Eugenijus, rugpjūčio 29, 2015, 04:44:25

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Žemyn

kukulis

Citata iš: Eugenijus  rugpjūčio 31, 2015, 16:16:50
Kas čia per klasta?

;D  :thumbup:

O šiaip tai laukiu tęsinio, nes jei paaiškės, kad offtopikas, tai reiks kelti į kitą temą. Tos temos pavadinimas galės būti maždaug "Juokingi klausimai ir atsakymai" ;)

Kaštonas

"Mmmm mm niuniavimas su tam tikra intonacija/ritmu ką gali reikšti?"
"  Jokių veikliųjų medžiagų ten nėra, nebent vanduo ir cukrus. "
Niuniavimas gali reikšti mantrą. (Antruoju klausimu pasitikslinau ką žinai apie apeigas.)
Šioje temoje Donatas įkėlė nuorodą, kurioje yra maždaug frazė "ką reiškia viena molekulė visam miestui?, Manau tai gali reikšti, kad "nežinome" kokia tai molekulė iš kur ji ir ttt" Manai apeigas esant tokios kaip rodo filme?

"   nors ir nieko negydo, bet ir nepakenkia ligoniui.Tokiu būdu nenusižengiama pagrindiniam medicinos principui -"Primum non nocere" (pirmiausia nepakenkti)."
Eugenijau, reikalas tas, kad visa savo žinojimą manai esant išbaigtą ir medicinos rėmuose. Juk šiuo atveju temos klausimas skamba "Ar homeopatija - nuodėmė?" Klausimas jau ne medicininis. Galiu perfrazuoti. Ar gali demonas išgydyti "plaučių uždegimą? Iškart atsakau, taip gali pasiimdamas "inkstus".
Piktojo darbas, kad žmogus jokiu būdu neieškotu Dievo. Ar nori nagrinėti klausimą, kokiu būdu, gerasis daktaras prisideda prie šio darbo? (jau ne gamintojas, o DAKTARAS)

"Tačiau, jei homeopatiniai preparatai ruošiami ir naudojami su okultinėmis praktikomis, tai jau yra ne kas kita, kaip sielos pardavimas velniui." Juk tu pats pasakei viduje  "vanduo ir cukrus". Neužduodi sau klausimo, kaip/kokiu būdu " "vanduo ir cukrus" sugeba prasimušti į rinkos viršūnę?!

Dar kitas klausimas. Koks žmogus turintis psihosomatinių problemų, ieško VILTIES tabletėje?!

.......Tikiu į Šventąją Dvasią, šventąją visuotinę Bažnyčią...
Ar tikrai TIKIU?!Silvija

Labai gilu ir visai nejuokinga. Ačiū, Kaštonai! (tik tavo minčių šuoliai ir kitų šokdinimas kartais dviprasmiškai nuskamba, net kaip pažeminimas :-\)

Trumpesnis kelias suprasti, kas tai yra, įsigilinant į terminus:
Citata iš: Pilgrim  rugpjūčio 29, 2015, 17:40:32
Tai yra nuodėmė, nes 1. tai blogio sakramentalija


1677  Sakramentalijomis vadinami Bažnyčios įsteigti šventi ženklai, kurių tikslas yra parengti žmones gauti sakramentų vaisių ir pašventinti įvairius gyvenimo atvejus.   

Tai čia apie krikščioniškas, bet tas pats ir su blogio sakramentalijomis.

P.s. kai pradėjome šią temą, buvo tokia dienos Evangelijos ištrauka:

Jėzus kalbėjo: ,,Paklausykite manęs visi ir supraskite: nėra nieko, kas, iš lauko įėjęs į žmogų, galėtų jį sutepti. Žmogų sutepa vien tai, kas iš žmogaus išeina". Iš vidaus, iš žmonių širdies, išeina pikti sumanymai, paleistuvystės, vagystės, žmogžudystės, svetimavimai, godumas, suktybės, klasta, begėdystės, pavydas, šmeižtai, puikybė, neišmanymas. Visos tos blogybės išeina iš vidaus ir suteršia žmogų".

Šiuo atveju, manau, mes esame įpareigoti išmanyti. Mažiau nusideda tie, kurie neturi galimybės į tai pasigilinti.

Kaštonas

"Mažiau nusideda tie, kurie neturi galimybės į tai pasigilinti."
http://tavorankose.org/forumas/index.php/topic,1193.msg15668/topicseen.html#msg15668

"Šiuo atveju, manau, mes esame įpareigoti išmanyti."

Jeigu nieko prieš, sakinius vietomis sukeisiu. :)


Silvija

Taip, nepakaltinamų vargu ar rasime šiais informacinių technologijų ir visiškos laisvės laikais. Bet kalte turbūt turėtume pasidalinti su tais, kurie dėl mūsų pačių (Bažnyčios) nedorybių prarado tikėjimą  :(

Kaštonas

"Bet kalte turbūt turėtume pasidalinti su tais, kurie dėl mūsų pačių (Bažnyčios) nedorybių prarado tikėjimą  :("
Tolerancija Bažnyčioje, tai mano paties žaizda, dėl kurios nežiūrėjau į ją.
Nemanau, kad reikia ieškoti kalčių. Niekur tai nenuves.

kukulis

Kaip žmogui pasakyti kažką taip, kad jis klausytų, išgirstų ir netgi suprastų tai ką jam sakai? Gal Eugenijaus atveju ir tinka, bet man asmeniškai keistų klausimų uždavimas sukeltų priešiškumą dar prieš tai, kai būtų pasakoma esminė mintis  ::)

Kaštonas

Kukuli ir man kiltu priešiškumas. (Prisipažinsiu, būna labai neskanu)
Ir manau tai yra GERAI.
Ar žinai kodėl taip manau?

Todėl:
http://tavorankose.org/forumas/index.php/topic,1081.msg13776.html#msg13776

Tomas M.

Citata iš: kukulis  rugsėjo 01, 2015, 12:18:10
Kaip žmogui pasakyti kažką taip, kad jis klausytų, išgirstų ir netgi suprastų tai ką jam sakai?


Tai ir lieka mums kalbėjimas asmeniniu pavyzdžiu ir malda, kad Dievas tą žmogų apšviestų, nes dažnai žodžiai gali padaryti net atvirkščią poveikį. Nors aš pats praktikoje bandau pirmą kartą įspėti žodžiu, kad pats sau tarsi galėčiau paliudyti, kad aš įspėjau, bet žmogus nesuprato/atmetė, tuomet ramu tolimesnį situacijos vystymąsi atiduoti į Dievo rankas.

Varlė keliauninkė

Beje, Kataliku baznycios magisteriumas nera pasisakes homeopatijos klausimu.
"Teisybes delei reikia pasakyti, kad minti, jog homeopatijos vartojimas yra nuodeme, pries gera desimtmeti uzveze kun. Rufus Pereira, kurio mokymai neretai pasizymi charizminiu ir bibliniu fundamentalizmu."
http://viluckas.lt/velnias-ir-homeopatiniai-zirniukai/

Tomas M.

Magisteriumas nėra Vikipedija, todėl negali pasisakyti apie kiekvieną galimą dalyką :)

Čia toks lengvas būdas bandyti išsisukti, neva jei nėra oficialaus mokymo, tai darau, kaip noriu. Kitais žodžiais - tai tikėjimo racionalizavimas, kuris niekada nepriveda prie gero. Todėl jei Magisteriumas pasisako prieš okultizmą, ir kitų religijų praktikavimą, vadinasi ir pasisako prieš homeopatiją, jogą ir t.t.

Panašiai rodos vakar skaičiau, kad Naujasis testamentas nerašo, kad negalima daryti aborto...

Varlė keliauninkė

CitataKalbant apie oficialią Bažnyčios poziciją, reikia suprasti, kad sprendimas apie homeopatiją nepriklauso tiesioginei jos kompetencijos - tikėjimo ir moralės - sričiai. Tačiau ji turi įspėti žmones gerai apsižiūrėti prieš pasivedant į kieno nors rankas. Įspėti ne dėl homeopatijos, o dėl to žmogelio, kurio rankoms aš save patikiu. Ruošdamiesi operacijai, irgi pasidomime: ,,ar nepažįstate kokio gero chirurgo?"


CitataKalbant apie homeopatiją reikėtų tiksliai suprasti, kas ji yra, ir nelaikyti homeopatijos tuo, ką žmonės iš jos padaro, nesuredukuoti jos į kontekstą (sakysim, ,,Naujojo amžiaus"), kuriame ji dažnai praktikuojama. Štai kodėl Popiežiškųjų kultūros bei tarpreliginio dialogo tarybų dokumentas ,,Jėzus Kristus - gyvojo vandens nešėjas" - krikščioniškas apmąstymas apie ,,Naująjį amžių" (,,New Age")(1) - kviečia diskutuoti apie jo praktikas, nuo pat pirmojo poskyrio patikslindamas, kad ,,ši studija nėra galutinis dokumentas". Iš tiesų homeopatija atsirado XVIII amžiaus pabaigoje ir pati savaime neturi nieko bendra su ,,Naujuoju amžiumi", atsiradusiu tik XX amžiaus viduryje. Priešingai, homeopatija yra pirmoji tam tikro racionalumo medicinos mene apraiška, nes būtent ji yra pirmasis atrastas gydymo dėsnis, tačiau dėl jos vaistų kokybės ir subtilumo ją lengvai pasisavina ,,Naujojo amžiaus" mąstysena. Bet viena yra ,,Naujojo amžiaus" mąstysena ir kita - homeopatija. Pavyzdžiui, kai kurie žmonės mąsto kaip ,,Naujojo amžiaus" šalininkai, tačiau vis dėlto labai myli Jėzų. Ar tada Jėzaus meilė irgi priklauso ,,Naujojo amžiaus" praktikoms?.. Viską painioja žmogus, todėl čia, kaip ir visur, reikia įžvalgos, gebėjimo daryti perskyras. Sakysim, tvirtinimas, esą Hahnemannas buvęs masonas, todėl negalima vartoti jo atrastos homeopatijos. Tačiau pirmasis Gailestingojo Jėzaus paveikslas Vilniuje buvo nutapytas dailininko E. Kazimirowskio, kuris irgi buvo masonas. Vis dėlto mums tai netrukdo prie to paveikslo melstis! Be to, daugybė kitų menininkų, mokslininkų buvo masonai (pvz. Wolfgang Amadeus Mozart, Pierre ir Marie Curie...), tačiau mes nekeldami sau klausimų gėrimės jų sukurtu menu, naudojamės jų atradimų vaisiais.


Demonai egzistuoja ten kur yra tamsa, nėra šviesos.. Piktajam naudinga, kad nebūtų aiškumo ir skaidrumo.

http://joanitai.org/index.php/lt/tiesos-beieskant/atsakymai-i-klausimus/163-tikejimas-ir-protas/228-mokslas-ir-protas

Pilgrim

Citatamagisteriumas nera pasisakes homeopatijos klausimu

Na nėra tai teisingas teiginys ...
Pradžioje plačiau apie Magisteriumo mokymą.
Šiuo atveju įsivaizduojame, kad gauname sąrašą ar turime gauti sąrašą tas negerai, šis netinkama, o dar šitai. Panašiai kaip kokiam pvz. kenksmingų medžiagų sąraše. Ir taip pastoviai atnaujinamas. Tarkim iš kokios nors Papua Naujosios Gvinėjos atkeliauja šamaninė praktika ji "atskiedžiama" kokia autogenine treniruote ir turime tarkim vidinių resursų ugdymo metodiką. Ir tada tokią metodiką jau reikia į sąrašą ... kad visi oficialiai žinotų.
Magisteriumas dažniausiai taip nedaro. Savo dokumentuose jis įvardina kriterijus ar požymius pagal kuriuos galima atpažinti reiškinius ar jų kilmę. Ar yra dokumentų kalbančių apie okultines praktikas ? Taip yra, apie tai bus žemiau.
Tačiau reikia paminėti ir tai, kad šie Magisteriumo dokumentai gali ir yra aiškinami. Paprastai šiuose aiškinamuose raštuose būna detalizavimas atskirų atvejų, reiškinių ir situacijų. Yra vienas, bet ... Aiškinimas turi būti kompetetingas, oficialus ir pan. Šiuo atveju Egzorcistų asociacija, Apaštališkoji penitentiarija, Tikėjimo mokslo kongregacija, Popiežiaus katechezės ir pan.
Turime savitą požiūrį, lietuvišką. Jei nėra suprantamai lietuviškai vadinasi iš viso nėra. Na retesniais atvejais jei aš nemačiau vadinasi nėra. (Keliauninke čia tikrai ne tavo atvejai).
Na ir keletas dokumentų:
1. Popiežiškoji kultūros taryba. Popiežiškoji tarpreliginio dialogo taryba. Jėzus Kristus - gyvojo vandens nešėjas. ,,Naujojo amžiaus" (New Age) krikščioniškasis apmąstymas. (2003 02 03)
http://www.lcn.lt/b_dokumentai/kiti_dokumentai/jezus-kristus-gyvojo-vandens.html
2. Tikėjimo mokslo kongregacija. Laiškas vyskupams dėl kai kurių krikščioniškosios meditacijos aspektų Orationis forma (1989)
3. Airijos teologijos komisija. A New Age of the Spirit? A Catholic Response to the New Age Phenomenon. Dublin 1994.
4. Conférence Épiscopale Française : Les tendances satanistes dans la jeunesse actuelle. Document Épiscopat, Novembre 2007
yra ir daugiau tačiau reikia skirti laiko susisteminti.

Silvija

Citata iš: Kaštonas  rugsėjo 01, 2015, 12:29:56
Kukuli ir man kiltu priešiškumas. (Prisipažinsiu, būna labai neskanu)
Ir manau tai yra GERAI.
Ar žinai kodėl taip manau?

Todėl:
http://tavorankose.org/forumas/index.php/topic,1081.msg13776.html#msg13776


Man atrodo, kad šitas ir keletas komentarų virš jo, prašosi būti "pagerbtas" :) ir perkeltas į čia:

http://tavorankose.org/forumas/index.php/topic,755.40.html

Varlė keliauninkė

Citata iš: Pilgrim  rugsėjo 02, 2015, 06:08:00
Tarkim iš kokios nors Papua Naujosios Gvinėjos atkeliauja šamaninė praktika ji "atskiedžiama" kokia autogenine treniruote ir turime tarkim vidinių resursų ugdymo metodiką.

Labai mėgstam kraštutinumus - Papua, vudu..
Tiesiog kyla klausimas ar tokioje korporacijoje, kaip vokiškoje DHU, kurią pradžioje paminėjo Eugenijus, yra samdomi šamaninių ar vudu praktikų specialistai, užkalbėtojai, o gal tiesiog paprasčiausiai daromi pinigai ir mulkinami žmonės ? Tokiu atveju nuodėmė gamintojams.

Na, o aukščiau tų citatų autorius taip yra kunigas egzorcistas, klasikinės medicinos mokslų daktaro ir filosofijos mokslų daktaro laipsnius.

Pilgrim

Korporacijos samdo visą paminėtą "publiką". Ar tą daro ši konkreti firma, nežinau.
Šiaip yra sąrašai, kuriuose nurodomos tokios firmos.
Kitas skiriamasis bruožas, ant šių prepararų (pagamintų pagal okultines praktikas) buteliukų ar pakuočių būna uždėtas specialus
ženklas. Šią akimirką tiksliai neatsimenu koks. Gal Kaštonas atsimena ?

P.S> Keliauninke  ;) citatų autorių žinau.

Kaštonas

Nelabai galiu kalbėti apie LT farmacijos įmones.
Tačiau, apie mūsišką maisto pramone galiu šį tą pasakyti.
Pvz.
Galiu pagaminti bet kokį maisto produktą su bet kokiu "įdaru", bet kokiu pavadinimu*. Su reikalingu žymėjimu.
Tik, kad atsirastu kas perka...

Ps  manau nereik ženklų, Piligrim.

Varlė keliauninkė

Tai apie tai aš ir kalbu.

Kadangi homeopatija - masinis reiškinys (panašiai kaip Medžiugorje, dėl kurios oficialioji Bažnyčia taip pat nėra pasisakiusi), manau, kad kada nors Bažnyčia aiškiau tai įvardins. Arba ne. Todėl tikinčiam žmogui geriausia būtų susilaikyti nuo tokių vaistų vartojimo - prieinu iš lėto tokios išvados :)

ps  beje, gal kas matėžino ar homeopatinių vaistų etiketėje rašoma sudėtis?

kukulis


Pilgrim

Keliauninke,
dėl konkrečių preparatų įvardinimo nėra, tačiau dėl homeopatijos apskritai ar teisingiau šiek tiek platesniame kontekste Bažnyčia yra pasisakiusi.
Kad mūsuose tai nėra įgarsinta ar pateikta suprantama kalba yra kitas klausimas. Dokumentai yra, tačiau elementariai mes apie juos nelabai ką žinome, net ne visada žinome jų buvimo faktą.

Aukštyn