Pereiti prie turinio TavoRankose.org

Porų ir šeimos klubas

Mokomės bendravimo ir gyvenimo kartu meno. Dalinamės patirtimi. Norime internete įgyvendinti idėjas, puoselėjamas tarptautinių organizacijų "Marriage Encounter" ir J.Kentenicho šeimos pedagogikos akademijos (dar viena akademijos nuoroda).

Šeimos ir porų klubas - žiūrėti viena kryptimi, siekti vieno tikslo. Photo by Hector Landaeta
Žiūrėti viena kryptimi, siekti vieno tikslo. Photo by Hector Landaeta

Visame pasaulyje žmonės stengiasi gerinti savo santykius, tad manau ir lietuviai tikrai nėra prastesni 😉 Kiek teko skaityti, Lietuvoje dar nevyksta jau vyksta pastovios santykių gerinimo programos, todėl mes nusprendėme tą spragą veiklą papildyti virtualiu būdu, kai kiekviena pora savo bendravimui skirs bent dalelę laiko kartą per savaitę ir to pasekoje, žingsnis po žingsnio, geriau pažins vienas kitą, labiau supras vienas kito jausmus ir išmoks spręsti problemas, ne kaip atskiri žmonės, bet kaip viena darni komanda. O pasinaudojant virtualios erdvės teikiamomis galimybėmis, poros galės pasidalinti savo patirtimi ir su kitais.

Vienas amerikiečių psichiatras yra sakęs, kad žmonės šiais laikais lengviau permiega kartu, nei pasikalba. Tai tam tikra prasme tinka ir santuokai: neretai vyras ir žmona lengviau suartėja nei pasikalba.

Dėl to, kad pasikalbėti – būti arti vienas kito širdies - nėra taip paprasta. Reikia priimti kitą žmogų, suprasti, atsiverti, pasakyti, kas yra svarbu, skaudu, išsakyti savo požiūrį, atleisti, atsiprašyti.

Taigi tam, kad vyras ir žmona susitiktų vakare kaip žmonės santuokinėje meilėje, reikalauja vidinio darbo. Jie turi būti nesusipykę, kad galėtų liesti vienas kitą, kaip žmogų, galėtų rodyti švelnumą kaip žmogui, o ne vien kūnui. Gintautas Vaitoška. Apie sutuoktinių meilę

Reikia sutikti, kad santykiuose, net esant gerai padėčiai, negalima užmigti ant laurų - reikia pastoviai "dirbti", norint turėti gerus santykius visą laiką. Tą sako ir garsus šeimos santykių ekspertas, populiarus daugelio knygų autorius Dr. Gary Chapman, pristatydamas visame krikščionių pasaulyje populiarią programą "Marriage Encounter":

Keletas esminių Dr. Gary Chapman pristatymo minčių:

Bendravimas poros santykiams yra tas pats, kas deguonis mūsų kūnui.

Be deguonies mes dustame.

Be bendravimo santuoka miršta. (Dr. Gary Chapman)

Tai skamba labai paprastai ir daugelis galėtų pasakyti, kad jei žmonės gyvena kartu, vadinasi ir bendrauja, bet deja ne visada tai yra tiesa. Buvimas kartu ir kalbėjimas apie kasdienines temas yra bendravimas, bet tai nėra poros bendravimas. Aptarę paskutines politines naujienas, vargu ar padarysime įnašą į savo santykių taupyklę.

Lietuvoje žmonės buvo (o gal net ir tebėra) auginami su mintimi, kad jei apie santykių ir šeimos problemas nekalbi, reiškia jų ir nėra. Tokį šeimos santykių metodą gerai atspindi skyrybų statistika... Kita problema yra susijusi su mūsų tautiniais bruožais, kaip perdėtas kuklumas, gėda kreiptis patarimo santykių klausimais ir pan. Savo kailiu patyrus visa tai, mes nusprendėme sukurti internetinę programą, kuri leistų poroms gerinti savo santykius neakivaizdžiai. Kiekvieną savaitę mes pateiksime poroms įvairius pasiūlymus jų asmeninėms diskusijoms, o savo įspūdžius ir iššūkius galėsime visi aptarti forume, pasidalinti patirtimi.

Atsiradus entuziastams, galima būtų suorganizuoti porų susitikimus parapijose ar privačiai draugų ratelyje, kur prie vyno taurės galima būtų įdomiai pasikalbėti apie santykių gerinimą, pasidalinti savo patirtimi.

Apsilankykite mūsų forume, kur vyksta šeimos ir porų klubo pokalbiai.