Pereiti prie turinio TavoRankose.org

Lietuvių informacijos sklaidos iniciatyva

Kodėl tai darome? Paskatos iniciatyvos atsiradimui.

Vienas pagrindinių mūsų uždavinių yra suburti žmones, organizacijas ir institucijas į tinklą, kuris reikalui esant, galėtų greitai ir efektyviai išplatinti informaciją. Tikriausiai kaip jau teko daugeliui įsitikinti, šiuo klausimu nesulauksime didelės pagalbos iš žiniasklaidos atstovų. Tačiau elektroninio bendravimo priemonės, kaip FaceBook, elektroninis paštas ir kt., padeda apeiti šias kliūtis. Svarbiausiai, kad mes visi būtume neabejingai ir laikytume pareiga paskleisti mūsų interesus ginančią informaciją savo organizacijų nariams, draugams ir t.t.

Skaitant spaudą ar žiūrint televiziją, daugelį mūsų persekioja jausmas, kad "jų" yra daug ir jie kontroliuoja informaciją, o "mūsų" yra mažuma ir mes turime nertis iš kailio, kad galėtume pateikti savo požiūrį visuomenei ir apginti savo teises.

Yra keletas populiarių svetainių, kaip Bernardinai.lt ir kt., bet jos dažnai veikia nekoordinuotai, o kartais, "demokratijos", bei žodžio laisvės vardan netgi skelbia prieštaringus požiūrius ir informaciją... Išvada paprasta - skęstančiųjų gelbėjimas yra pačių skęstančiųjų reikalas - visuomenės informavimu turime pasirūpinti patys!

Idėjos gerai, bet kaip tai veiks realiai?

Sistema turi būti decentralizuota, tai yra veikti tuo pat metu įvairiais ryšių kanalais, kad jei "netyčia" vienam kanalui kažkas nutiktų ir jis nustotų veikti, informacija plistų kitais būdais. Numatoma, kad informacija tuo pat metu bus platinama per:

  • FaceBook grupę
  • Google Groups grupę
  • Twitter kanalą
  • RSS naujienų kanalą
  • Elektroninį paštą

Šie informaciniai kanalai nebus visiems įprastos FaceBook grupės ir pan., kur per dieną skelbiama dešimtys pranešimų. Mes nenorime, kad žmonės pavargtų nuo nesibaigiančių žinių (svarbių ir nelabai) srauto. Šiuo kanalu bus perduodami tik labai svarbūs pranešimai ir tuomet visi kanalo partneriai ir prenumeratoriai žinos, kad jų draugiška pareiga - kuo greičiau ir plačiau paskleisti tą informaciją (like, share, persiuntimas el. paštu ir pan.). Į šį kanalą nebus skelbiama straipsnių nuorodos, paveikslėliai, individualūs pasisakymai, bet bus skelbiami specialiai paruošti spaudos pranešimai, plakatai, kuriuose bus trumpai ir aiškiai išdėstyta visa reikalinga informacija, nuorodos į daugiau resursų.

Situacijos pavyzdys. Ketinama surengti protestą prie Seimo, siekiant užtikrinti, kad nebus priimti įstatymai, kenkiantys lietuvių šeimoms, taip pat žmonės bus raginami masiškai skambinti jų rinkimų apygardas atstovaujantiems Seimo nariams ir žodžiu, bei raštu raginti juos aktyviai ginti šeimos instituciją.

Kaip tai turėtų veikti? Už šią iniciatyvą atsakinga grupė ar organizacija paruošia spaudos pranešimą, plakatą ir paskelbia informaciją visuose kanaluose. Visi nariai (asmenys, organizacijos, institucijos, grupės ir t.t.) kuo skubiau ir plačiau stengiasi dalintis informacija savo FaceBook sienose (prisiminkime, kad 1 "share" atstoja 10 "like"), diskusijų grupėse, skelbti savo svetainėse, persiųsti elektroninių naujienų prenumeratoriams.

Strateginės Lietuvių Pajėgos

Lietuvių informacijos sklaidos iniciatyva yra projekto Strateginės Lietuvių Pajėgos dalis.

Strateginės Lietuvių Pajėgos yra nepriklausomas visuomenės judėjimas, kurio dalimi gali tapti kiekvienas asmuo, kiekviena institucija, organizacija ar tikslinė grupė, kurie savo gyvenime ir veikloje brangina šeimą, lietuvių tautą, vadovaujasi katalikiškomis vertybėmis ir nori aktyviai visa tai ginti nuo neigiamų veiksnių.

Šiuo metu pagrindinės mūsų užduotys yra:

  • Lietuvių informacijos sklaidos iniciatyva - sukurti efektyvią alternatyvą masinės informacijos priemonėms, žiniasklaidai. Atsiradus iššūkiams tai įgalintų mus greitai paskleisti svarbias žinias, jų pagalba sutraukti didelius kiekius žmonių, bei resursų ir daryti įtaką Lietuvoje vykstantiems procesams.
  • Sukurti paprastą, aiškų ir ilgalaikį strateginį planą, kaip pasipriešinti neigiamai kultūrinei, ideologinei bei kitokiai įtakai.
  • Sukurti decentralizuotą organizacinę sistemą, kuri įgalintų mus vieningai ir koordinuotai veikti, ginant mūsų visų interesus ir darant įtaką politikos ir visuomeniniame sektoriuose.

Pagalvokite apie šeimos institucijos išsaugojimą, negimusios gyvybės apsaugą, Lietuvos vaikų lytinį švietimą, vakarietiškos materialistinės ir seksualiai iškrypusios kultūros skverbimąsi į Lietuvą ir pabandykite atsakyti į klausimą: "Ar aš su tuo sutinku? O jei ne, kaip galiu tam priešintis?". Mes bandome išspręsti klausimą: "Kaip galiu tam efektyviai priešintis?".

Sužinok apie mūsų judėjimą daugiau! >>

Tomas Mackevičius

Idėjos, pasiūlymai, klausimai, komentarai - lauksime jūsų čia: http://tavorankose.org/forumas/index.php/board,37.0.html

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *