lapkričio 18, 2019, 16:45:17

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3

Ar mūsų išgelbėjimas yra nulemtas (predestinacija)?

Pradėjo Sigitas, sausio 12, 2017, 17:13:44

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Žemyn

Silvija

Prašau, patikslink, ką reiškia 'pasirinko' ir ką 'atmetė'. Nepamirškime, kad kalbam apie išgelbėjimą (tavo ir mano amžinąjį gyvenimą). Tai, kad kiekvienas turime būti savo pašaukime, pagal savo tapatumą, manau sutarsim. Bet gal tu čia kalbi apie Dievo darbus ir piktojo, į kuriuos Dievas "atmetė" (arba "atmetė" nuo gerų darbų darymo)?

Nes toks įspūdis, kad šitas pasakymas:

Citata iš: Andrius4  rugpjūčio 21, 2017, 09:11:25[Kodėl Dievas vienus pasirinko, o kitus atmėtė? Kas įtakojo Jo pasirinkimą?

yra lygu pasakymui:

CitataDievo nulemta, kuriems būti Jo, o kuriems Jo nebūti (Jam nepriklausyti)

P.s. štai dar viena citata iš tavo komentaro #30, kuri galbūt mane klaidina:

Citata...  Dievo yra pasirinkta kurie bus išganyti, o kurie ne ir nulemti  visi įvykiai žemėje kurie vyksta ir dar turi įvykti.

kukulis

Dievas trokšta visus išgelbėti.
Apie tai rašė apaštalas Paulius (cituoju iš atminties): retas kuris sutiktų mirti už kitą, nebent už geradarį, o Jėzus numirė už mus kai dar buvome nelabi.
Todėl pats klausimas "kodėl Dievas vienus pasirinko išgelbėti, o kitų ne" yra klaidingas, nes Dievas visus pasirinko, tik ne visi pasirinko Dievą.

Šis teiginys "kodėl Dievas vienus pasirinko išgelbėti, o kitų ne", yra labai blogas. Jis atspindi taip sakančio nuostatą apie viršenybės turėjimą prieš kitus.

Norėjau parašyti ir daugiau epitetų apie tokį žmogų, bet nutylėsiu, nes žmonės keičiasi, ir nesinori klijuoti etikečių.

Predestinacijos idėja yra eretiška ir seniai pasmerkta Katalikų Bažnyčioje.

Andrius4

Citata iš: Silvija  rugpjūčio 21, 2017, 09:51:11Nepamirškime, kad kalbam apie išgelbėjimą (tavo ir mano amžinąjį gyvenimą). Tai, kad kiekvienas turime būti savo pašaukime, pagal savo tapatumą, manau sutarsim.
Žinoma, kad kiekvienas turime buti savo pašaukime, kaip ir  kiekvienas turime buti Kristuje. Bet gvildename dabar, ar Dievas mus pasirinko dar prieš pasaulio sukūrimą? Ir dabar tik atkreipiau dėmėsi, kad temos pavadinimas neatitinka to ką dabar kalbame. Nes nulemti yra pasaulio įvykiai, o ne žmonių pasirinkimai. Todėl taip, predestinacija negalima taikyti žmonėms. Esmė yra ta, kad aš nesu labai geras tuose terminuose. Bet manau iš mano pasisakymų turėjo matytis, kad netaikau kažkokio iš ankstinio nulėmimo žmonėms. Bet žmonių padaryti pasirinkimai tikiu kad nulėmė jų galutini tašką, nes Dievas žino kiekvieno žmogaus galine stotele.

CitataPrašau, patikslink, ką reiškia 'pasirinko' ir ką 'atmetė'.
Ef 1   
3 Garbė Dievui, mūsų Viešpaties Jėzaus Kristaus Tėvui, kuris palaimino mus Kristuje visokeriopa dvasine palaima danguje, 4 mus išsirinkdamas jame prieš pasaulio sukūrimą, kad būtume šventi ir nesutepti jo akivaizdoje.

Klausimą iškėliau remdamasis ta citata. Jeigu Dievas kažkurios išrinko, tai analogiškai, kažkurie liko neišrinkti. Tai ir klausiau kodėl? Kas įtakojo Dievo pasirinkimą? Kurios išsirinkti, o kurios ne?

Citata iš: kukulis  rugpjūčio 21, 2017, 11:05:20Dievas trokšta visus išgelbėti.
Apie tai rašė apaštalas Paulius (cituoju iš atminties): retas kuris sutiktų mirti už kitą, nebent už geradarį, o Jėzus numirė už mus kai dar buvome nelabi.
Todėl pats klausimas "kodėl Dievas vienus pasirinko išgelbėti, o kitų ne" yra klaidingas, nes Dievas visus pasirinko, tik ne visi pasirinko Dievą.
Kukuli, geras tas klausimas, nes šitam tavo sakinyje ir yra atsakymas "nes Dievas visus pasirinko, tik ne visi pasirinko Dievą" Aišku tą atsakymą galima papildyti. Ir aišku Dievas ne visus pasirinko, o tuos kurie pasirinko Ji.

CitataŠis teiginys "kodėl Dievas vienus pasirinko išgelbėti, o kitų ne", yra labai blogas. Jis atspindi taip sakančio nuostatą apie viršenybės turėjimą prieš kitus.
Tai klausimas Kukuli, tai ne teiginys. Teiginys yra Pauliaus laiške (Ef 1,3).

CitataNorėjau parašyti ir daugiau epitetų apie tokį žmogų, bet nutylėsiu, nes žmonės keičiasi, ir nesinori klijuoti etikečių.
Tu vėl Kukuli į žmogų taikai ir tuoj puoli žmogų kritikuoti. Va štai kas yra tikrai neteisinga. Žmonių kritikavimas niekur kitur nenuves, kaip tik į priešiškumą. Ką šėtonas visada ir siekia padaryti, tad neleiskim jam per mus veikti. O kritikos samčiais gali semti prieš kiekviena, ką ten samčiai, kamazais vežti :) .

CitataPredestinacijos idėja yra eretiška ir seniai pasmerkta Katalikų Bažnyčioje.
Jeigu taikoma prieš žmogų? Tikrai sutinku :)

Silvija

Citata iš: Andrius4  rugpjūčio 21, 2017, 14:04:23...manau iš mano pasisakymų turėjo matytis, kad netaikau kažkokio iš ankstinio nulėmimo žmonėms.

Ne, nesimatė. Panašu, kad nori pabėgti nuo atsakymo, todėl vėl parodysiu, ką neseniai kalbėjai:

Citata iš: Andrius4  rugpjūčio 19, 2017, 13:41:21...netikėjimas, kad  Dievo yra pasirinkta kurie bus išganyti, o kurie ne ir nulemti  visi įvykiai žemėje kurie vyksta ir dar turi įvykti. Yra tiesiog netikėjimas į Dievo žodį.

Andrius4

Nes Dievas pasirinko išgelbėti tuos, kurie Ji pasirinko, o tiksliau, kurie pasirinko Kristų. Nes išgelbėjimas per Kristu. Juk tai ne nulėmimas, tai Dievo, o ir galima sakyti ir mūsų  pasirinkimas.

P.S. Ir tie pasirinkimai tikiu, kad ir nulėmė avių nuo ožių atskirimą. Tikiu, kad lemtis eina po pasirinkimo, ne prieš.

kukulis

Dažniausiai ginčai ir kyla dėl terminų sampratų skirtumų.
Tokiai predestinacijai kaip tavo, Andriau, ir aš galiu pritarti ;)

Tik, kiek girdėjau, tai pas musulmonus ta predestinacija daug griežtesnio lygio, kur tas pasirinkimas žmogaus visai minimizuojamas.

Bet gal irgi priklauso nuo tų musulmonų pakraipos.

Šiaip ar taip, musulmonai tik pavyzdys, o tema - predestinacija, o čia norėjau pabrėžti, kad tas pats terminas "predestinacija" gali būti laipsniuojamas, nuo galutinio tikslo, iki kiekvienos žmogaus gyvenimo sekundės.

Tai aš galiu pritarti galutinio tikslo predestinacijai su tam tikromis išlygomis, bet tik ne kiekvienos sekundės.

Keistuolis

Citata iš: kukulis  rugpjūčio 21, 2017, 11:05:20Predestinacijos idėja yra eretiška ir seniai pasmerkta Katalikų Bažnyčioje.

Nežinojau, kad Paulius
bažnyčios požiūriu yra eretikas ir vertas pasmerkimo!

Nes Paulius apie Dievą sako: ,,Taigi, ko nori pasigaili, ir kurį nori, tą užkietina." (Rom. 9,18)

Aukštyn