sausio 16, 2021, 14:37:05

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Universalus mokymas

Pradėjo Bella, sausio 08, 2019, 12:11:26

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Žemyn

Bella

Sveiki, gal domėjotės apie universalų mokymą www.kristustavyje.lt, ką manote? :)

Kaštonas

"ką manote?"
(www.kristustavyje.lt)
Visko neskaičiau kas ten parašyta. Iš to ką perskaičiau, manau tai sinkretizmas.

Paprastai "liaudiškai" kalbant tai yra sekta.Bella

Iš esmės visos religijos yra sinkretinės. Manot, jog šiais laikais jau nieks iš aukščiau neperduoda aukštesnio mokymo kaip tai buvo daroma anksčiau? Juk žmonės yra sąmoningesni, tai ir mokymas atitinkamai ptritaikytas prie žmogaus supratimo lygio, nei kad buvo prieš 2000 m. Ta pati Biblija -- kas išimta, kas pakeista taip, kaip tam tikriems asmenims buvo patogu. Manau, nereikia laikytis įsikibus vieno ir to pačio, viskas juk keičiasi. :)

Kaštonas

"Juk žmonės yra sąmoningesni," - manau kitaip.

"Manau, nereikia laikytis įsikibus vieno" minkštų posūkių.

Donatas

O taiip - ypač aš sąmoningesnis, praktiškai pats sąmoningiausias iš visų.

Kaštonas


kotletas

Citata iš: Kaštonas  sausio 15, 2019, 04:12:41"Juk žmonės yra sąmoningesni," - manau kitaip
Jeigu žmonės viduramžiais būtų turėję branduolinius ginklus, labai tikėtina, kad dabar jau mūsų arba nebūtų, arba ši planeta būtų paversta gyvybės nepajėgia užtikrinti dykyne. Na arba Dievui tektų viską pradėti kurti iš naujo, jeigu tik Jis to norėtų. Dievui, aišku, tas įmanoma, bet neaišku, ar jam labai patiktų, jog jo kūrybinis darbas taptų šitaip išniekintas. Viduramžiais žmonės tą būtų sugebėję padaryti, jeigu tik būtų turėję reikiamas technologijas. O ir potencialo tam sukurti jie turėjo labai daug, bet jo išnaudoti nesugebėjo grynai dėl savo psichologinių problemų bei ypač siauros pasaulėžiūros. O štai dabar mes tokias technologijas turime. Per Karibų krizę atrodė, kad tuoj tuoj susinaikinsime, bet žmonės, atrodo, visiškai skirtingų idealogijų (komunizmas VS kapitalizmas) sugebėjo susivokti, kad kariavimas tokiais būdais yra beprasmis. Tad akivaizdu, jog tokie istoriniai faktai rodo, kad žmonės pasimokė bent kažko iš Jėzaus Kristaus. Tad pagal šiuos istorinius faktus galima teigti, kad žmonės yra tikrai sąmoningesni nei anksčiau. Aišku, čia priklauso nuo to, kaip mes tą sąmonę apibrėšime. Aš tai apibrėžčiau kaip dauguma šiuolaikinių psichologų, psichiatrų: visuma savybių, lemiančių empatiją, protą ir gebėjimą į save pažvelgti iš šalies. Viduramžiais žmonėms net sakinys "Aš mąstau, vadinasi, esu" nebuvo suvokiamas, o ką jau kalbėti apie patyrimą (ir dabar daug kas to nesugeba patirti). Bet vis tiek manai kitaip. Tai kodėl taip manai? Siūlau įsivaizduoti situaciją - Dievo tiesiog nėra. Nejaugi tada elgtumeisi ne pagal Jo įstatymą vien todėl, kad Jo nėra? Na taip, tada nebūtų, kam Įstatymo ir paskelbti. Bet ar dėl to, kad Įstatymas nėra paskelbtas, eitum žudyti žmonių ir tai teisintum? Arba vogti, prievartauti. Ar kažką kito amoralaus daryti. Kažkaip manau, kad to nedarytum, nepriklausomai nuo to, ar yra Dievas, ar Jo nėra.

Kaštonas

Sveikas prisijungęs, kotletai.

Citata iš: kotletas  rugsėjo 18, 2020, 18:53:21Tad akivaizdu, jog tokie istoriniai faktai rodo, kad žmonės pasimokė bent kažko iš Jėzaus Kristaus. Tad pagal šiuos istorinius faktus galima teigti, kad žmonės yra tikrai sąmoningesni nei anksčiau. Aišku, čia priklauso nuo to, kaip mes tą sąmonę apibrėšime. Aš tai apibrėžčiau kaip dauguma šiuolaikinių psichologų, psichiatrų:


Jei pamėgintum, sąmoningai kaip Dievo vaikas.

Citata iš: kotletas  rugsėjo 18, 2020, 18:53:21Kažkaip manau, kad to nedarytum, nepriklausomai nuo to, ar yra Dievas, ar Jo nėra.
pamėgink nuo įsakymų


 

Aukštyn