Natūralus šeimos planavimas: Kreitono modelis ir gydymas pagal NaPro technologiją

Pradėjo sparnai, lapkričio 28, 2012, 07:59:24

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Žemyn

sparnai

Sveika tomulina,

suprantu kad esi labai susirupinusi, taciau nevisai supratau ko butent ieskai? Kokios bedos kamuoja? As turiu info apie NaPro. Gali rasyti man i AZ ;)

tomulina

Mane domina viskas. Galbūt galite rekomenduoti gydytoją, kuris dirba arba naudoja naturalius metodus, kuris galbūt galėtų siųsti ar kažką panašaus į Lenkiją, į tą Napro kliniką. Vienu žodžiu kur reikia kreiptis ir nuo ko pradėti norint pakliūti pas Napro specialistus. Būsiu labai dėkinga.

sparnai

Mano klausimas tau buvo ar teisingai supratau kad turite vaisingumo problemu?
Kaune yra gydytoja kuri dirba su NaPro ir mus su vyru issiunte i Lenkina. Apie lenkija jau kai pribres reikalas mielai pasidalinsiu visa info. O gydytojos kontaktai stai:
http://www.nspinfo.lt/nsp-mokymas (kiek zemiau rasi Kreitono modelio mokyma).
Pirmiausiai jums reikes ismokti Kreitono modelio, o po triju menesiu jau galesite vaziuoti i Lenkija. 

tomulina

Kreitono metodas tai stebėti moters išskyras ir bazinę kūno temperatūrą? Jei tas, tai mes mokėmės NŠP ir daugiau nei metus laiko stebėjom, rašėm ir teikėm lenteles gydytojams, bet... Rodo ovuliaciją ne kiekvieną ciklą, bet yra. O nėštumo nėra.
Čia kuri gydytoja kuri jus  mokė Ingrida Radėnė ar ta kita?
O gal galite pasakyti bent jau kiek kainuoja vienas apsilankymas pas Lenkijos gydytojus? Nes finansai nėra stebuklingi, viskam reikia taupyti, tad iš anksto pradėtume ruoštis.

sparnai

Ne, tai panasus metodai bet ju kokybe geroooookai skiriasi. Kaip ir ju teikiama informacija apie moters reprodukcine ir net psichine sveikata :)

Kreitono modelis remiasi itin issamiu gleiviu stebejimu ir itin tiksliu registravimu. O Naprotechnologijose jis naudojamas kaip pagalbine priemone nustatant diagnoze. Ir tiek NSP tiek Kreitono lenteles galit rodyti visiems is eiles, daugelis ju vis viena nesupranta. Esu pro visa ta praejusi. Taciau labai raginu nenusiminti. Vien tai kad paminejote pasikartojancius anovuliacinius ciklus, man teikia daug vilties kad NaPro jums tikrai pades. 
Apsilankymas pas dr. Tadeush Wasilewski Napromedica klinikoje Balstogeje, mums kas karta kainuoja skirtingai. Nuo 500 iki 1000lt neskaiciuojant keliones islaidu (apie 150lt). Vaziuoti ten reikia kas 3 ciklus. Tiesa, daugejant vaziuojanciuju ten, manau ir viliuosi kad visai netruks atsirasti keliones kompanionu. As asmeniskai to labai laukiu :)
Ne, gydytoja pas kuria mes mokemes kreitono ne ta. Jos kontaktai duoti toje nuorodoje kuria imeciau cia. Ar radote? Matot, labai nenoriu skelbti cia forume jos duomenu, todel ir nemetu taip tiesiogiai.

tomulina

Taip, radau. Tik po to pamačiau kai jau buvau čia parašiusi :) 
Iš karto lengviau pasidarė kai radau šį puslapį ir šią temą, atsirado viltis, kad kažkas dar naujo gali būti. Mes esam buvę konferencijoje pritaikant Napro technologijas vaisingumui ir mes tada labai susižavėjome. Bet kiek teko kur kreiptis niekas nieko apie tai net nekalbėjo, arba nieko nežino, o gal ir nenorėjo žinoti...
Susisieksiu su ta gydytoja. Labai didelis ačiū.
Kai skaičiau jūsų pasisakymą apie pirmą kartą nuvykimą į Lenkiją, tai pastebėjau, kad buvo 2012 m. lapkritis, kaip suprantu jau beveik metai laiko praėjo. Ar jums yra kokių naujų žinių, ką nors naujo sužinojote? Sakau gal jau laukiatės?
Tai manau, mes irgi greitu laiku prisijungsime prie važiavimo į Lenkiją :) Reikia visas pastangas dėti :)

sparnai

Praejo metai nuo musu pirmojo apsilankymo, ir 9 menesiai nuo diagnozes nustatymo ir gydymo pradzios. Deja dar nesilaukiam, taciau teigiamu stipriu pokyciu sveikatoj tikrai yra nemazai. Man buvo nustatytas PRG trukumas liuteininej fazej, tam db vartoju vaistus. Kiek dar reikes juos vartot, nezinau. Siuo metu kursas iki gruodzio menesios. Taip pat nemazai vitaminu, kurie tai pat daug prisideda prie mano sveikatos palaikymo. Pasak gydytojo mums belieka pasitiketi Dievu ir laukti vaikucio, nes visa kita is musu puses kaip ir padaryta.
Beje, kad mes vazinejame metus, nereiskia kad ir jums prireiks tiek laiko. Kiekviena istorija yra individuali. Va ana karta gydytojas netverdamas dziaugsmu rode mums laiska nuo vienos ispanijoje gyvenancios moters, kuri po 5 nesekmingu IVF pas ji apsilanke viena karta, ir jau netrukus pranese kad laukiasi. Vieniems reikia visai mazai laiko gydytis, kitiems kiek ilgiau. Man asmeniskai labai dziugu ir ramina tai kad NaPro turi grieztus protokolus del gydymo trukmes.: neilgiau kaip 1.5 metu "kokybisku ciklu" ar kaip ten rasoma. Tai savaime duoda apibreztuma ir reiskia kad visas tas procesas netruks iki begalybes. Zmones zino, kokiam maksimaliam laikotarpiui jiems reikia sukaupti savo jegas ir kantrybe.
Beje dar is karto pasidalinsiu patirtimi apie dr. Wasilewski. Jis tikrai is pasaukimo dirbantis gydytojas, tikintis katalikas, ir labai "serga" uz kiekviena pora kuria gydo. Todel drasiai i jo rankas siunciu visus nelaimes brolius ir seseris. Ta pat galiu pasakyti ir apie Kaune dirbancia gydytoja. Sie zmones tikra Dievo dovana, kad ir kaip nuvalkiotai galbut tai skamba, bet tai tikra tiesa.

O kokius tyrimus jau esate atlike? Kiek laiko jau nesulaukiate dziugios zinios?   

tomulina

Mano istorija tokia: nuo pat pradžių mėnesinėmis reguliariai nesirgau. Tam galbūt turėjo įtakos mano trys galvos stiprios traumos. Gavosi taip, kad gydytojai rašė kontraceptikus, kad sureguliuotų mėnesines. Gėriau gal kokius 2 metus. Būdavo kol geriu, tol gerai. Tada darytos dvi laparaskopijos pašalinti cystas. Atrasta endometriozė. Po to sekė labai komplikuota apendicito operacija, kuri buvo kažkaip susijusi su kiaušidėmis, kad nuo vienos kiaušidės nusiurbė apie 200 ml. pūlių, po tos operacijos tik su Dievo pagalba ir per stebuklą išgyvenau. Čia viskas buvo iki 20 m. Tada prasidėjo antibijotikų maratonas kiekvieną mėnesį, nes po tos operacijos uždegimai uždegimai ir dar kartą uždegimai... Gydžiausi Panevėžyje, važiavau į Vilnių Grybo g. privačią kliniką, diagnozė tokia, kad liekamieji reiškiniai po operacijos. Ir tipo apie vaikus man pasvajoti. Kaip sakant buvo kalama į galvą, kad su mano moteriškais organais jų nesusilauksiu, nes iki dirbtinio apvaisinimo buvome nuėję. Ačiū Dievui laiku sustojom. Nuo 25 m. situacija pasitaisė. Gyvenimas apvirto aukštyn kojom, Dievas padovanojo kitą draugą, kurias šiuo metu yra mano vyras :). Nuo tada uždegimai labai sumažėjo. Atsirado kiti gydytojai, kurie suteikė dideles viltis pastoti. Daug tyrimų, važiavimų į Kauną net pas genetikus. Iš tos pusės viskas gerai. Galų gale šiemet pavasarį suvesti galai. Gal smegenys gamina labai daug prolaktino, kuris blokuoja ovuliaciją ir pastojimą. Gėriau Brompritiną, tada ovuliacija vyko, bet pasirodo buvo užakusios abiejos kiaušidės. Bet nuo Bromkriptino man reiškiasi didelis šalutinis poveikis: slenka plaukau, pradeda skaudėti širdis, inkstai, ima miegas, jėgų nebuvimas ir pan..... Endokrinologas gydytojas (sako labai geras, dirba Kauno klinikose), nors ir prašiau pakeisti vaistus, nekeitė. Tad savarankiškai nutraukiau šių vaistų vartojimą, nes netikiu, kad jeigu reiškiasi man toks didelis šalutinis poveikis, kad tai nepersiduos kūdikiui jeigu pastočiau. O be to juos geriant prolaktinas sumažėjo, bet pastojimo nebuvo. Šią vasarą mečiau visus stebėjimus (vedžiau lenteles gleivių ir temperatūros), vaistus, kraujo tyrimus (prolaktiko ir progesterono kuriuos darydavausi kiekvieną mėnesį) ir sakiau kaip bus taip... Tačiau čia Biržuose apsilankiau pas naują ginekologę, kuri vėl mane paskatino ieškoti pagalbos, rekomendavo gydytoją Kaune, sakė labai geras. Pasiskaičiau apie jį, atsiliepimai tikrai geri, bet ten aš vėl neradau nieko tokio, kas būtų susiję su žmogiškumu, tikėjimu, Dievu ir pan. Ir pagaliau prisiminiau apie Napro technologijas, kurios dar tikrai nebandytos. Taip atradau šį forumą ir vėl kaip stebuklą :), kur radau už ko užsikabinti :) Labai didelis ačiū   :thumbup:
Gaunasi, kad nuo pat pradžių nesisaugojau, o pastojimo nė karto nebuvo. Tai viso 9 m.
O dabar kurį laiką vis sapnuoju berniuką ir nesuprantu ką tai reiškia... Tikiuosi jis nori pas mus ateiti :)

sparnai

Labai skausminga istorija, ir didele jusu kantrybe. Tikiu kad Dievas ne siaip sau vis paragino jus neprarasti vilties, ir sapnas pilnai gali buti kad taip pat Dievo zenklas. Ateitis parodys. Is visos sirdies linkiu jums ir toliau nepasiduoti ir sulaukti taip trokstamu rezultatu.

Beje, pasikeiciau nustatymus. Db galite man parasyti i el. pasta :)  :thumbup:

tomulina

Ooo, tai labai šaunu. Būtinai parašysiu :)
Kiekviena patirtis duoda savo. Kaip aš mėgstu sakyti "Nėra to blogo, kas neišeitų į gerą" :) Man visada pasiteisina, vis tiek atrandu nors kruopelytę gėrio visame kame.
Dabar laukiu, kada galėsiu susitikti su jūsų rekomenduota gydytoja ir  vėl reikalai pajudės į priekį :)

Tomas M.

Tomulina, o pas tave kartais nėra policistinių kiaušidžių sindromo? Kai skaičiau tavo aprašymą, tai viskas buvo labai panašu, kaip mūsų atveju.

Mus viena labai gera endokrinologė konsultavo, kai sužinojo, kad mes lankomės vaisingumo klinikoje, ji prieš visas kitas priemones (kurias tiesą sakant jau tada buvome nusprendę atmesti) pasiūlė pabandyti vaistą Metformin, kuris šiaip yra labai nepiktybinis vaistas, ypač tinkamas policistinių kiaušidžių sindromą turinčioms moterims. Vėliau sužinojau, kad tyrimų metu buvo pastebėtas ryškus pagerėjimas nevaisingumo atveju pas moteris su PCKS. Daugiau info gali rasti čia:

The Use of Metformin in the Polycystic Ovary Syndrome

Benefits of Metformin in Polycystic Ovarian Syndrome

Why Metformin May be Used to Treat Infertility in Women with PCOS

http://en.wikipedia.org/wiki/Polycystic_ovary_syndrome

Taip pat nežinau, kaip pas tavo su svoriu (kas PCKS atveju dažnas dalykas ir kas trukdo vaisingumui) ir mityba, nes mes kardinaliai pakeitėme, kaip maitinamės šeimoje. Mes šiuo metu valgome pagal taip vadinamą Paleo arba Akmens Amžiaus mitybą:

Real life testimonial: Paleo for PCOS & infertility

Dabar ir apsipirkti paprasčiau (nes praktiškai tik į kelis skyrius parduotuvėje teužeini) ir visokio "š" mažiau į organizmą įneši :)

Paleo mityba ir atsirado vienam profesoriui ieškant, kaip jo žmona, serganti diabetu turi maitintis, kad jai nereikėtų leistis insulino, o pas moteris su PCKS diabetas yra labai paplitusi problema. Gaila, bet lietuviškai apie Paleo mitybą tik vienas straipsnis LR buvo ir tai toks "žurnalistinis" - pagal visokias nuogirdas, na kaip įprasta LT :D

Tomas M.


tomulina

Nei vienas gydytojas nėra užsiminęs apie tokį vaistą. Gal Lietuvoje tokio nerašo? Ar reikėtų konkrečiai paklausti?
Mityba... sunkus dalykas:)
Šiuo metu valgom viską ir per daug, kažkoks laikas užėjo. Labai mėgstame saldžiai ypač aš. O kai nerimauju ar nervinuosi daug valgau, o tas labai negerai. Šiaip mityba daugiau linksta į vegetarų. Namuose mėsos nevalgome visai, tik kai kur svečiuojamės. Šiuo metu turiu truputi viršsvorio... Dabar pradėjau domėtis žaliavalgyste, bet vis dar nerandu prie ko galėtume apsistoti. Kaip sakant kad būtume tikri jog mums tai tinka.
Napro technologijos mane tuo ir sužavėjo, kad kiek pamenu ten yra labai žiūrima žmogaus mityba, todėl dedu daug vilčių, kad jeigu pasikeistų mityba į tokią kokią reikia dėl mano logos, gal viskas susitvarkytų.
Jūsų rekomenduota mityba visai sudomino, tik kad mažai informacijos apie ją žinau. Nežinau nuo ko pradėti reikėtų ir kas galėtų čia Lietuvoje mus pakonsultuoti. 

Augucka

Man žinoma, labai liūdna ir gaila moterų, kurios negali pastoti :( Motinystė yra didelis džiaugsmas ir Dievo dovana. Aš pati esu dviejų savo vaikučių mama ir sūnėno mama.

Tačiau, kodėl berods, tos moterys, kurios galėtų būti pačios geriausios ir nuostabiausios mamos, negali pastoti? Koks keistas paradoksas. O ypač atrodo neteisinga, kai motinos gegutės, kurios pagimdo ir pameta ar netgi nužudo savo vaikus, gali gimdyt ir gimdyt. Kodėl gyvenimas toks žiaurus?

Aš randu tik keletą atsakymų į šį klausimą:

1. Matyt Dievas nori, kad tėvai, nesusilaukiantys savo atžalų, turi užauginti svetimą vaiką ar net kelis.
2. Reikia keisti gyvenimo būdą.
3. Reikia keisti mąstymą. Mąstyti siela, o ne galva. Pirmumas Dievui, o ne pasauliui.
4. Susitaikyti su tuo ir gyventi toliau.

Aš žinau gyvą pavyzdį savo vaikystės draugės. Žinant jos charakterį, visiškai nekeista, kodėl ji šitiek metų negalėjo pastoti, ir kai tik išsiskyrė su savo turtuoliu vyru ir liko be skatiko kišenėje, kai išėjo pati užsidirbti duonai, tuomet ir pastojo. Negalėjo pati patikėti iki 4 nėštumo mėnesių vis dar galvojo, kad tik šiaip pastorėjo, nes ji labai dažnai tai storėdavo, tai kūsdavo.... Kuomet kišenės buvo pilnos pinigų, pirko ir valgė ką norėjo, galvoje tik materialūs dalykai, Dievas sakė ''STOP, ką darai dukra?'' Kai viskas apsivertė aukštyn kojom, su metais pradėjo gilintis į savo vidinį pasaulį- še, pati nuostabiausia ir ilgai laukta dovana nuo paties Viešpaties!

Kartais reikia gero spyrio į užpakalį.

Tiesiog reikia gal permąstyti, ką darai negerai? Kur galėtum pasitaisyti? Ką Viešpats bando tau pasakyti šiuo kankinančiu išbandymu? Reikia mokėti išgirsti Dievą kalbą, Dievo planą ir Jo troškimą tau!

Tomas M.

Tomulina, atrodo, kad Metformin Europoje leidžiamas kelių vaistų forma: Glucophage, Glucophage XR, Glucovance (metformin + glyburide). Įdomu, kad Metformin medžiaga kilusi iš Prancūzijoje augančios lelijos :)

http://www.diabetesnet.com/about-diabetes/diabetes-medications/metformin

Apskritai iš mano patirties yra kelios daktarų rūšys: vieni išsimokslina ir visą gyvenimą gydo taip, kaip išmoko, kiti pastoviai skaito, domisi, bando savo praktikoje pritaikyti naujus (ar pamirštus senus) metodus. Gali būti, kad iki LT dar nepriėjo informacija, kad Metformin teigiamai įtakoja vaisingumą moterims su policistinių kiaušidžių sindromu, tai gera proga apšviesti mūsų gydytojus ;)

Atspausdinkite tuos PDF dokumentus, tegul pasiskaito. Taip pat iš mūsų patirties supratome, kad šiais laikais kažkuria prasme turi būti pats sau gydytojas, padaryti savo namų darbus prieš einant vizitui, pasiskaityti, pasidomėti. Nes deja, šių laikų medikai žiūri labiau, kaip įtikti farmacinių kompanijų pardavimo agentams, nei pasirūpinti geriausiu būdu savo pacientais  :-\

tomulina

Malonu, Augucka, kad parašei savo nuomonę :), Ačiū :)

Aš taip pat esu panašios nuomonės. Ir Dievo vedimo pradėjau klausyti kažkur prieš 5 metus ir dar nė karto nebuvo, kad pasigailėčiau, nors kartais sprendimai atrodo protui visiškai nesuprantami arba darau didžiausia kvailystę :) Bet visi mano pasirinkimai klausant Dievo buvo ir yra nuostabūs, labai dėl to džiaugiuosi :) , tik deja dar ne visada suprantu jo norus ir vedamą kelią. Ypač šiuo gyvenimo momentu, o taip norėčiau aš jį suprasti, būtų ramiau ir protas nebejauktų man gyvenimo :) Laukiu ir tikiuosi, kad vieną dieną suprasiu ką jis nori man pasakyti :)

Dėl vaikučių kaip aš sakau : "ateis laikas bus ir vaikas :)", "vadinasi dar ne laikas", "Dievas galbūt mums yra sugalvojęs kitą gyvenimo tikslą - misiją". Tik vistiek norisi viską išmėginti kas tik įmanoma, kad jeigu nesusilauksime vaikučių, bent jau žinotume kad stengėmės ir padarėme viską 100 proc. ir negrauš sąžinė. Dirbtis apvaisinimas mūsų planuose neįeina.

Be to yra ir kita šios situacijos pusė. Per šiuos ieškojimus, mėginimus skaitome įvairios medžiagos, daug kur lankomės ir pan. ir tai mūsų šeimą stiprina, suartina, vienas kitam artimesni ir brangesni pasidarėme :) O tai didelis atradimas, dauguma dalykų pradėjome vertinti kitaip, susipažinome su įdomiais ir šviesiais žmonėmis. Tai irgi atradimas, o toliau žiūrėsime kur mus dar nuves :)

Augucka

Citata iš: tomulina  spalio 07, 2013, 04:13:43
Be to yra ir kita šios situacijos pusė. Per šiuos ieškojimus, mėginimus skaitome įvairios medžiagos, daug kur lankomės ir pan. ir tai mūsų šeimą stiprina, suartina, vienas kitam artimesni ir brangesni pasidarėme :) O tai didelis atradimas, dauguma dalykų pradėjome vertinti kitaip, susipažinome su įdomiais ir šviesiais žmonėmis. Tai irgi atradimas, o toliau žiūrėsime kur mus dar nuves :)


Džiaugiuosi dėl jūsų  :thumbup: Manau, kad einate teisingu keliu. Dievas jus apdovanos, tik tikėkite ir pasitikėkite Dievo valia.  [-O<

Tomas M.


Ėjauprošalį

Citata iš: Tomas M.  spalio 02, 2013, 21:03:47
Tomulina, o pas tave kartais nėra policistinių kiaušidžių sindromo? Kai skaičiau tavo aprašymą, tai viskas buvo labai panašu, kaip mūsų atveju.

Mus viena labai gera  konsultavo, kai sužinojo, kad mes lankomės vaisingumo klinikoje, ji prieš visas kitas priemones (kurias tiesą sakant jau tada buvome nusprendę atmesti) pasiūlė pabandyti vaistą Metformin, kuris šiaip yra labai nepiktybinis vaistas, ypač tinkamas policistinių kiaušidžių sindromą turinčioms moterims. Vėliau sužinojau, kad tyrimų metu buvo pastebėtas ryškus pagerėjimas nevaisingumo atveju pas moteris su PCKS.


Sveiki, ne visai tas Metformin'as yra gėris. Tačiau, kad išaiškinti kodėl, reikia suprasti kodėl tas PKS atsiranda. PKS yra metabolinio sindromo pasekmė. Metabolinis sindromas yra angliavandenių apykaitos sutrikimas, kurio metu vystosi atsparumas/rezistencija insulinui. Dėl  angliavandenių nuolatinio valgymo/ padidėjusio gliukozės kiekio kraujyje, ir kartu su tuo  insulino pertekliaus, ląstelės nustoja "klausyti" insulino. Metforminas "prievartauja" ląsteles priimti nepageidaujamą gliukozę. Medicina , vietoj to, kad pašalinti priežastį- angliavandenius, kiša savo niekam nereikalingus "vaistus". Viskas ateityje vis vien baigiasi diabetu.
Vienintelis teisingas sprendimas yra sumažinti angliavandenių kiekį mityboje, kai mažiau vartojama angliavandenių, automatiškai mažiau kasai reikia gaminti insulino, tada po kiek laiko insulino sumažėja, ląstelės atgauna jautrumą insulinui ir viskas stoja į savo vietas. Be jokių vaistų.
Taip pat  būtina atsisakyti užkandžiavimo tarp valgymų.

apie insulino vaidmenį http://www.unimed.lt/straipsniai/insulinas/

insulino ir viršsvorio ryšys  http://www.homosanitus.lt/lt/homo_sanitus/turinys/metabolizmas/Virsvoris_ir_nutukimas

http://www.homosanitus.lt/lt/homo_sanitus/turinys/metabolizmas/kaip_numesti_riebalu_maisa_visam_laikui

Citata
Taip pat nežinau, kaip pas tavo su svoriu (kas PCKS atveju dažnas dalykas ir kas trukdo vaisingumui) ir mityba, nes mes kardinaliai pakeitėme, kaip maitinamės šeimoje. Mes šiuo metu valgome pagal taip vadinamą Paleo arba Akmens Amžiaus mitybą:

Real life testimonial: Paleo for PCOS & infertility

Dabar ir apsipirkti paprasčiau (nes praktiškai tik į kelis skyrius parduotuvėje teužeini) ir visokio "š" mažiau į organizmą įneši :)

Paleo mityba ir atsirado vienam profesoriui ieškant, kaip jo žmona, serganti diabetu turi maitintis, kad jai nereikėtų leistis insulino, o pas moteris su PCKS diabetas yra labai paplitusi problema. Gaila, bet lietuviškai apie Paleo mitybą tik vienas straipsnis LR buvo ir tai toks "žurnalistinis" - pagal visokias nuogirdas, na kaip įprasta LT :D


Taip, jūsų pasirinkimas- Paleo mityba- yra visiškai teisinga. Aš taip pat maitinuosi, jau porą metų. Dar svarbu žinoti, kad metabolinio sindromo atveju, nuo mitybos angliavandeniais būna sutrikusi medžiagų apykaita, žarnyne išplitusi netinkama mikroflora. Visa tai persiduotų kūdikiui, ir vėl pelnytūsi farmacija.

Tomas M.

Sveiki, einantys pro šalį! ;)

Kas dėl Metformin... aš nesu specas, tai tik spėsiu, kad atstatyti natūralų ląstelių jautrumą insulinui gali prireikti nemažai laiko, o jei mityba tokia "per vidurį", tai dar daugiau. Šiuo atveju Metformin veikia todėl, kad kažkiek pagreitina tą procesą, ar tiksliau simuliuoja jį. Tokiu būdu moterys ir pastoja greičiau.

Suprantama, idealiu atveju reikėtų tą problemą sutvarkyti grynai mityba, bet dėl užsispyrimo stokos ar dėl kitų priežasčių (kaip tiksintis biologinis laikrodis), tai padeda kažkiek laiko sutaupyti.

Mane dar guodžia tas faktas, kad vaistas gana natūralios kilmės, nes mes ir taip chemijos daug į savo kūnus kišame.

Aukštyn