rugpjūčio 22, 2019, 11:14:50

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Vyskupų konferencija arba kas atstovauja Lietuvos Katalikų Bažnyčios nuomonę?

Pradėjo Tomas M., liepos 10, 2012, 13:57:33

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Žemyn

Tomas M.

Neseni Lietuvos įvykiai bei pavojingi koncertai iškėlė svarbią problemą - Lietuvos Katalikų Bažnyčia arba stipriai vėlavo, arba išvis nesugebėjo aiškiai išreikšti savo nuomonę ir tuo pačiu padėti bendruomenei priimti teisingus sprendimus.

Kad ir Marilyn Manson koncerto atveju, į Lietuvą kreipėsi kelių stiprių vyrų Lietuvos Egzorcistų Asociacija, bet tokio mastelio įvykis turėjo susilaukti oficialaus LKB pranešimo, kurio deja nebuvo...

Klausimas: kas atstovauja viešąją Bažnyčios poziciją/nuomonę Lietuvoje? Ar tai vyskupų konferencija, o jei ne, tai kas tada? Ir kaip būtų galima užtikrinti, kad svarbios temos būtų adresuotos laiku ir aiškiai?

Tomas M.

Įdedu Tomo Vilucko atsakymą iš FaceBook:

CitataTaip, Lietuvoje Bažnyčios požiūrį atstovauja LVK, o ne paskiras kunigas, organizacijos ar pan. Ypač kai kalbama apie socialinius ir kultūrinius reiškinius.

Silvija


Giedrė

Kažkada Tėvas Astijus sakė, kad mūsų vyskupai gali vieną dieną pabusti nuogi ir be avelių.  :( Neduok Dieve, bet tendencijos nedžiugina.

Tomas M.

CitataPrieš Jūsų minimus koncertus vyskupai nenorėjo kalbėti, nes manė, kad tai gali pasitarnauti kaip reklama...


Skamba kaip labai patogus pasiteisinimas... tos reklamos ten tiek buvo, kad visi vyskupai kartu sudėjus, būtų tik kelis papildomus procentus publikos pasiekę.

Geras pavyzdys buvo tai, kaip lenkai kovojo prieš madonos koncertą:

http://pramogos.delfi.lt/music/lenkijoje-protestai-del-madonos-koncerto.d?id=59235679

Savaime suprantama, tai parodo ir pačios visuomenės gebėjimą atskirti kas yra gera, o kas ne ir imtis iniciatyvos, bet Bažnyčia turi būti ta, kuri tą visuomenę laiku informuoja ir net padeda tai iniciatyvai atsirasti.

Silvija

Man tai vienas dalykas keista, kad šis interviu su vyskupu Tamkevičium pasirodė tik rugpjūčio 31-ąją (,,Veide" turėjo būti išspausdintas rugpjūčio 28-tą), kai tuo tarpu leidigagos koncertas Vilniuje vyko rugpjūčio 21-ą dieną. Asmeniškai peržiūrėjau tą dieną katalikiškus puslapius - NIEKO NEBUVO!

Ar tai yra speciali taktika, ar pasimetimas, nežinau. Bet to nežinant, tokia pozicija dar man primena ir bailio veiksmus: išlendam padiskutuot po kurio laiko, kai viskas jau įvykę ir nurimę...

O gal aš neteisi? Gal iš tiesų buvo netinkamas laikas skelbti tokią brangią Dievo Tiesą? Gal susipratome, jog jau truputį per vėlu tą daryti, nes reikia kalbėti apie tai nuolat? Matyt dėl to ir bernardinai.lt pateikė savo skaitytojams šį tekstą tik vakar.

Matau esant didelį poreikį išmintingo ir profesionalaus kalbėjimosi apie šiuolaikinę pop (ne)kultūrą mokyklose ir universitetuose, šeimose ir kt. bendruomenėse.

Aukštyn