rugsėjo 29, 2020, 04:59:58

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Paleo (Akmens amžiaus, Pirmykštė) mityba ir gyvenimo būdas

Pradėjo Tomas M., spalio 20, 2013, 17:12:03

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Žemyn

Ėjauprošalį

padėtų, tačiau aukštas spaudimas reiškia elektrolitų perteklių ir uždaras membranas, jas reikia suminkštint ir atidaryt, tada kris spaudimas. Jei aklai puls valgyt riebalus su cholesteroliu, tai tas membranas sukietins.

Va todėl pirmiausiai jam reikia daug  kokosų ir alyvuogių aliejaus,  t.y riebalų be cholesterolio, valgyti daug nekrakmolingų daržovių su mėsyte, tegu ir riebia. Jokių grūdų ir krakmolo jokiu pavidalu. Krakmolas=cukrus, ir visai nesvarbu koks jo GI. Aukštas cukrus kraujyje yra kaltas dėl  kraujagyslių pažeidimų.

Spaudimas krenta jau per keletą pirmų pakeistos mitybos savaičių.

Aukštas cukraus lygis kraujyje yra  dėl per gausaus angliavandenių kiekio mityboje- 2 tipo diabetas yra angliavandenių apykaitos sutrikimas. Insulino yra per daug, o ne per mažai. Todėl eliminavus angliavandenius iš raciono, palikus juos tik iš nekrakmolingų daržovių, cukrus nebeturi priežasties kilti, insulino reikia mažiau, mažėja rezistencija insulinui ir gliukozė ima patekti kur reikia, o ne plaukioti kraujyje.
Video žmogaus, kuris pasigavo diabetą dėl savo susižavėjimo vegetaryste (dauuug angliavandenių)

http://www.rideo.tv/video/8536/

jo atsikratė, atsisakęs angliavandenių pertekliaus. Tik ar suprasit rusiškai?
Panaršykit goooglėj -jis prirašęs knygų apie tai, susiraskit, pasiskaitykit.
šiaip žmogui, turinčiam problemų, negalima padėti, jei jis to nenorės pats. Taigi, jei brolis toliau norės valgyt  miltus ir bulves, jam neįmanoma padėti. Bus kaip bus.


Ėjauprošalį

Jei ką, turiu ir  Kwasniewskio knygos "Optimalnoje pitanije" el versiją rusų kalba, galiu persiųsti, jei kas skaito rusiškai. Na tai ne visai paleo, bet rezultatus angliavandenių ribojimas vis vien duoda.

Tomas M.

Reikia suprasti, kad Glikemijos indeksu paremta dieta, dar vadinama "diabeto dieta", buvo sukurta, siekiant žmogų apsaugoti nuo diskomforto, t.y. jei buvai pripratęs valgyti visokį sintetinį, pilną chemikalų maistą, tai valgyk toliau, tik žiūrėk, kad GI būtų mažesnis... juk negalima valstybiniu mastu eiti prieš rinką - ekonomikai galima pakenkti... Sakote koka-kola blogai - prašom, imkite dietinę koka-kolą, be cukraus, bet su kenksmingais saldikliais, ir t.t. ir pan. Taip pat juk negalima buvo oficialiai paneigti valstybiniu lygiu propaguojamą maisto piramidės schemą, kurioje didžiąją dalį energijos tenka angliavandeniams, juk dideli protai yra pasakę, kad tam, kad išmaitintume pasaulį, mes turime kuo daugiau grudų auginti, nes tipo mėsos gamyba per daug CO2 į atmosferą išmeta...

Tuo tarpu Paleo kerta problemą iš pašaknies, ne veltui tyrimai patvirtina, kad diabetu sergantiems žmonėms Paleo yra žymiai efektyvesnė, nei "diabeto dieta":

CitataThe information on the Diabetes diet stated that it should aim at evenly distributed meals with increased intake of vegetables, root vegetables, dietary fiber, whole-grain bread and other whole-grain cereal products, fruits and berries, and decreased intake of total fat with more unsaturated fat. The majority of dietary energy should come from carbohydrates from foods naturally rich in carbohydrate and dietary fiber. The concepts of glycemic index and varied meals through meal planning by the Plate Model were explained. Salt intake was recommended to be kept below 6 g per day. Paleolithic diet much better for diabetics than conventional 'diabetes diet'


Ši schema labai primena bendrą moderniosios medicinos schemą - jei išgydysi žmones, jie nepirks vaistų, nesilankys pas daktarus, todėl reikia padaryti taip, kad žmonės pastoviai sirgtų chroniškomis ligomis, kurioms kontroliuoti pastoviai reikėtų vaistų ir paslaugų.

Tas pats su "diabeto dieta", ji padeda kontroliuoti insulino lygį kraujyje, bet net neturi pretenzijų sutvarkyti žmogaus sistemai, todėl mano minėto profesoriaus žmona ir susilaukė medikų juoko, nes jie netikėjo, kad mityba galima taip pakeisti žmogaus metabolizmą, kad net nereikėtų insulino injekcijų. Reikia suprasti, kad medikai yra sistemos dalis - sistema juos paruošė, todėl jie masto tos dėžutės rėmuose.

Ėjauprošalį

Citata iš: Tomas M.  spalio 29, 2013, 13:01:04

Ši schema labai primena bendrą moderniosios medicinos schemą - jei išgydysi žmones, jie nepirks vaistų, nesilankys pas daktarus, todėl reikia padaryti taip, kad žmonės pastoviai sirgtų chroniškomis ligomis, kurioms kontroliuoti pastoviai reikėtų vaistų ir paslaugų.taip, teisinga mintis. Tačiau kaip atrandame kitokią mitybą, lygiai taip atrandam ir kitokią mediciną.
Be tablečių. Tai, ką medicina įvardija liga, ir mėgina gydyti, iš tiesų yra tam tikrų medžiagų apykaitos disbalansų pasekmės. Atstačius pusiausvyrą, ligos/pasekmės išnyksta. Ne per vieną dieną, bet išnyksta.


Varlė keliauninkė

Gerai, kad nepraEjaiprosali - didelis aciu uz pastabas ir nuoroda :-) Belieka isbandyti praktikoje. Beje, Ejauprosali,..jeigu nesunku..kuom tureciau maitinti savo vyra, kuris reguliariai sportuoja - begioja maratonus? Nes kaip matau dabar vartoja daug angliavandeniu -  beveik 'vien makaronai ir bananai'..


Ėjauprošalį

Citata iš: homo viator  spalio 29, 2013, 19:52:25
Gerai, kad nepraEjaiprosali - didelis aciu uz pastabas ir nuoroda :-) Belieka isbandyti praktikoje. Beje, Ejauprosali,..jeigu nesunku..kuom tureciau maitinti savo vyra, kuris reguliariai sportuoja - begioja maratonus? Nes kaip matau dabar vartoja daug angliavandeniu -  beveik 'vien makaronai ir bananai'..

maitink kuo nori, jei lakstys, vis vien žmogelis stipriai savo amželį susitrumpins

Наше сердце может сократиться восемьсот миллионов раз плюс-минус десять процентов. Не больше. Потому что мышцы вырабатывают свой цитологический ресурс.
-- Но мышцы-то можно накачать, развить...
-- Чем больше качаешься, тем быстрее помрешь, -- отрезал Савельев. -- Потому что количество сокращений конечное. Нагружаешь мышцы -- повышаешь матаболизм -- быстрее вырабатываешь ресурс. Спортивный образ жизни -- верный путь к смерти. Это прекрасная позиция государства -- развивать спорт: пенсию платить не надо. Если хотите жить дольше, нужно вести здоровый образ жизни, а именно: поменьше нагружаться, побольше отдыхать. А нагружаться только в удовольствие -- до момента наступления дискомфорта. Вы не можете остановить процесс старения, но можете экономно расходовать то, что есть.


http://s-v-saveliev.ru/interview/text/252/
:no-no: :o


Silvija

Matyt lektorius atstovauja ne tik kitokią mediciną, bet ir daugiau... Nuorodą į tamstos minėtą psl. padariau neaktyvia siekiant atkreipti brolių ir sesių Kristuje dėmesį, kad jie akylai stebėtų ne tik tai, koks siūlomas maistas kūnui, bet ir į toje svetainėje siūlomą dvasinį maistą. Čia - tik trumpa ištraukėlė iš to, už ko man užkliuvo akis:

Citata...dabar padėsiu tašką šio sakinio gale, ir parodysiu žmonėms pasaulį, kurio jie patys nenori matyti, jį parodysiu taip, kad jo nepamatyti nebus įmanoma, jiems parodysiu, kad yra kitas kelias, ir jis ne toks miglotas, kaip bet kuri religija teigia, jis yra toks aiškus, kad net vaikas jį mato, jiems parodysiu, kad tame pasaulyje laimės nereikia siekti, jos tiesiog nereikia atsikratyti, kad sveikata yra dovana tiems, kurie moka ją branginti, ir kad meilė, tai ne elgesio normų rinkinys, o instinktas, kaip ir daugelis kitų puikių žmogaus instinktų - parodysiu pasaulį, kuriame ir pats gyvensiu!

Ėjauprošalį

matot, nepriklausomai nuo to, kokie mūsų įsitikinimai, mūsų kūnai funkcionuoja vienodai, o seminaruose  niekas nekalba apie dvasinius reikalus .
Juk kai susergat, jūsų nedomina ar gydytojas yra katalikas, ir kiek sykių meldžiasi? Einat ir gydotės.
Parduotuvėje, pasirenkam tik mums tinkamą maistą, ir neliečiam netinkamo?
Čia lygiai tas pat.

Silvija

:) Kai susergam, meldžiamės, kad per gydančio gydytojo rankas mus gydytų Pats Dievas. Dažnai ieškome paslaugų būtent pas gydytojus - katalikus.

Jono evangelijoje yra pasakyta: Kas myli savo gyvybę, ją pražudys, o kas nekenčia savo gyvybės šiame pasaulyje, išsaugos ją amžinajam gyvenimui. (Jn 12, 25).

Nesupraskite klaidingai žodžio nekenčia. Tai paaiškinama šitaip (čia turima omeny Lk evangelijos išsireiškimą laikyti neapykantoje, bet tai - tas pat):

CitataŠv. Augustinas sako: Jei blogai myli, - nekenti; jei gerai nekenti, - myli. Tad savo artimuosius turime mylėti dėl Dievo, o jeigu jų meilė veda į pikta, kovoti su tokia nevertinga meile. Posakis laikyti neapykantoje - hebraizmas, reiškiantis atsižadėti. Lukas labiau už kitus evangelistus pabrėžia asketizmą, šeimos malonumų ir nuosavybės atsižadėjimą.


Taigi, kaip ir daugelyje mūsų gvildenamų temų, šioje norisi priminti tą saiko jausmą, nes žmogus labai greitas pasidaryti sau stabą iš bet ko. Iš sveikatos - taip pat.

Ėjauprošalį

Jei žiūrėti per tą prizmę, tai nereiktų nė pas gydytojus eiti- Dievas turėtų/galėtų gydyti per bet kieno rankas.
Jei bijot, kad kažkokia informacija gali pakeisti jūsų tikėjimą, tai gal tas tikėjimas nėra tvirtas?

Pagal Bibliją, Adomas ir Ieva susilaukė dviejų sūnų. Vyresnysis vadinosi Kainas, o jaunesnysis Abelis. Kainas dirbo žemę, o Abelis ganė avis. Vieną kartą abu broliai išėjo Dievui aukoti atnašų. Jie pasidarė aukurus, prikrovė ant jų malkų ir uždegė. Ant malkų Kainas padėjo savo užaugintus javus ir vaisius, o Abelis geriausius savo bandos gyvulius. Abelio auką Dievas mielai priėmė. Kaino auką Dievas atmetė .
Taigi, nuoroda, ką iš tiesų verta valgyti, yra Biblijoj?

Silvija

Beje, apie dvasinius reikalus seminaruose gal ir nekalbama, bet savo portalą, aišku, organizatoriai pareklamuoja ir šitaip "susižvejoja" ne vieną rėmėją ir bendrininką net iš save laikančių krikščionimis tarpo. Deja, ne visi jie yra tvirtai tikintys, ką pati teisingai ir pastebėjai :) Apie sinkretizmą, kai į krikščionybę primaišoma įvairių "prieskonių", galima pasiskaityti šioje diskusijoje.

Dabar dėl Abelio ir Kaino. Visų pirma, aiškinti Šventąjį Raštą turėtų ne bet kas. Negalima išsitraukti vienos eilutės iš ST ir manipuliuojant pritaikyti jos sau. Viena iš versijų, kad Abelio auką Dievas priėmė dėl to, jog šis išrinko tai, kas geriausia, o Kainas aukojo iš to, kas atliko.

Plačiau pasiskaityti galima čia ir ypač - komentaruose po straipsniu.

Varlė keliauninkė

Citata iš: Ėjauprošalį  spalio 30, 2013, 04:43:10
maitink kuo nori, jei lakstys, vis vien žmogelis stipriai savo amželį susitrumpins


Manote, kad 'žmogelio' amžius priklauso tik nuo mitybos? :-)
Mano žmogus išlipo iš mirtinos ligos, ir yra laimingas galėdamas bėgti :-) kai sakiau kad reguliariai sportuoja, turėjau galvoje žinoma ne profesionalų sportą, o saikingą reguliarumą, 2-3 k/sav., na o maratonai, jei nežinote, kasdien nerengiami. Tai, va.. noriu tik pasakyti, kad žmogui ilgas ir sveikas gyvenimas nebūtinai suteiks laimės..

Citata iš: Ėjauprošalį  spalio 30, 2013, 04:59:16
Žiūrau dauguma kauniečiai, tai va, jums gera naujiena, yra tokie žmonės, kurie veda seminarus mitybos tema ir būtent iš tos pusės- ką valgyti, kaip gaminti maistą


Jūsų žiniai, krikščionims gera naujiena ne ką valgyti, o Išgelbėjimas :-) Geros dienos.


Ėjauprošalį

Citata iš: homo viator  spalio 30, 2013, 08:54:24
Citata iš: Ėjauprošalį  spalio 30, 2013, 04:43:10
maitink kuo nori, jei lakstys, vis vien žmogelis stipriai savo amželį susitrumpins


Manote, kad 'žmogelio' amžius priklauso tik nuo mitybos? :-)
Mano žmogus išlipo iš mirtinos ligos, ir yra laimingas galėdamas bėgti :-) kai sakiau kad reguliariai sportuoja, turėjau galvoje žinoma ne profesionalų sportą, o saikingą reguliarumą, 2-3 k/sav., na o maratonai, jei nežinote, kasdien nerengiami. Tai, va.. noriu tik pasakyti, kad žmogui ilgas ir sveikas gyvenimas nebūtinai suteiks laimės..

bet ilgas ir ligotas suteiks jos dar mažiau. ;)
prieš 6 metus ir aš sirgau vėžiu,  gydžiausi įprastai- chemija, bet paskui pakeičiau mitybą, nustojau valgyti cukrų/krakmolą, išsiaiškinau kokie simptomai /rodikliai rodo jo artėjimą .
http://www.supermama.lt/forumas/index.php?showtopic=925522&st=0
Reikia žinoti, kaip teisingai bėgti nuo sunkios ligos.
Beje, trumpi sprintai, tačiau visa jėga, yra kur kas naudingesni organizmui, nei ilgų nuotolių bėgimas.

Citata

Jūsų žiniai, krikščionims gera naujiena ne ką valgyti, o Išgelbėjimas :-) Geros dienos.

bet iki Išgelbėjimo valgyt vis vien reikia?  :)
Gerai, supratau, toliau einu pro šalį  [-o<

Silvija

Na, nesupyk, kad mes taip reaguojam, juk viskas tik tam, kad neprasilenktume su Tiesa ;) Nieko gyvenime nebūna atsitiktinai, net ir tai, kad Tu ėjai pro šalį :)

Stephen Gullet rašė: Tik kartą pereisiu šią žemę. Gėrį, kurį galiu padaryti dabar, meilumą, kurį galiu parodyti bet kokiam žmogui, turiu rodyti dabar ir neatidėlioti ateičiai. Nes antrą kartą pro čia nebeisiu.

Ačiū, kad pasidalinai patirtimi.

Augucka


nf

Citata iš: Ėjauprošalį  spalio 30, 2013, 04:43:10
Наше сердце может сократиться восемьсот миллионов раз плюс-минус десять процентов. Не больше. Потому что мышцы вырабатывают свой цитологический ресурс.
Paskaičiavau: jei imt vidurkį 72 širdies dūžiai per min., tai 800milij. dūžių būna per 22 metus.
          Net jei ir yra iš tikro yra kažkoks konkretus širdies susitraukimų limitas, tai vis vien manau mažai kas sulaukiam natūralaus "resurso" išnaudojimo. Iš kitos pusės jei taip matematiškai skaičiuoti, tai pas sportuojančius yra lėtesnis pulsas.

Tomas M.

Iš tiesų ši diskusija buvo pradėjusi krypti nuo kelio. Kaip gerai Silvija pasakė, mes čia susirinkę gelbėti savo sielas, o gelbėjame savo kūną tik tiek, kiek tai prisideda prie sielos gelbėjimo.

Pratryniau visokias nuorodas, pažiūrėjau tas svetaines, ten žmonės astrologai, aiškina, kad astrologija nieko blogo - vargšai... gelbėja savo žarnyną, o dvasia tarnauja velniui  :'(  :no-no:

Kaip ir minėtoje diskusijoje apie sinkretizmą, matome, kad blogis ieško vis naujų būdų nuvesti žmogų nuo Tikrojo Kelio. Tų Trojos arklių prikurta įvairiausių: ar tai okultizmo įkvėpta muzika atsipalaidavimui, ar fiziniai pratimai sveikatai, kurie dar garbina ir demonus, ar sveikatingumo mokyklos, kurios moko žmogų tarnauti ne Dievui, bet savo kūnui ir visą gyvenimo dėmesį ir energiją nukreipti į savo žarnyną.

Valgykime sveikai, gyvenkime aktyviai, bet nedarykime iš to stabo. Dėl tolimesnių diskusijų mitybos tema, prisiminkime, kad net diskutuodami apie maistą, mes tai darome iš tikėjimo perspektyvos - jei tas rūpestis užima maldos ar kito švento darbo vietą - nustokite rūpintis tuo ir pasivedę Dievui keliaukite nesirūpindami - jei Dievas norės, tai ir su "kiauru" žarnynu 100 metų nugyvensite, o tie visi nepatogumai ir negalavimai, paaukoti Dievui, jums net ir šventumo vainiką gali laimėti ;)

Varlė keliauninkė

Greičiausia daugumas nesusipratimų ir nesusikalbėjimų įvyksta tarp žmonių, kurių tikslai skiriasi... skiriasi žvilgnis..
Ėjauprošalį, "surūkykim taikos pypkę" kaip kokie indėnai, ok? :-)

tomulina

Sveiki.
Kurį laiką nebuvau užsukusi į šią temą, kuri atsidaro, kai aš paprašiau Tomo platesnės info apie Paleo mitybą. Galiu pasakyti rezultatus :) Mėnesį laiko laikėmės Whol30 programos. Pradžia sunkoka buvo, bet kai apsiprato organizmas buvo viskas gerai. Vyrui susitvarkė aukštas kraujo spaudimas, sumažėjo pulsas, žymiai anksčiau keldavomės ir būdavome žvalūs. O mano pilvas buvo draugiškas, visada plokščias ir pakankamai sotus :) Tiek, kad mano kraujospūdis ir taip yra prie žemesnių, tai jis dar labiau nukrito. Atsirado žymiai didesnis tikėjimas, Dievo paieškos, pradėjau lankyti bažnyčią, nes tai atėjo savaime, net pati nesupratau :) Kažkoks meilės antplūdis po dviejų savaičių užėjo ir tęsėsi kol valgėme.
Deja, mitybą nutraukėme, nes mums tai po kolkas labai brangu. Be to, reikia suvalgyti maistą kurį turime pasirūpinę iš vasaros ir šiaip visko prisipirkę, išmesti negalime sau to leisti, o be to ir negalima maisto mėtyti.
Ačiū visiems už diskusijas ir išsakytas mintis :)

Aukštyn