lapkričio 23, 2020, 21:18:27

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Religinė puikybė (apsižavėjimas, "prelest")

Pradėjo kukulis, vasario 12, 2014, 16:00:28

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Žemyn

Sigitas

Citata iš: Tikintysis  gegužės 22, 2016, 17:24:15... Turim visi kažkokių tai asmeniškumų su Dievu, vat apie juos kažkaip patylėkime...
Nu kad ne. Pilna Biblija būtent "asmeniškumų su Dievu"! Asmeninė patirtis yra labai svarbi kiekvieno krikščionio gyvenime. Asmeniškumai  puošia kiekvieno krikščionio gyvenimą, tai yra nepakeičiama patirtis, kuria reikia dalintis, nes kiekvienas mes Dievą pažįstame vis truputėlį kitokį. Sunku patikėti, bet Dievas prie mūsų savitumų prisitaiko.
Liudijimai iš asmeninio gyvenimo yra nepakeičiamas dalykas, tiesiog neįmanoma įsivaizduoti evangelizavimo be liudijimo. Ne veltui Šventajame Rašte yra sakoma: ,,Karaliaus paslaptį yra gera užslėpti, bet Dievo darbus reikia apreikšti ir pripažinti su derama pagarba" (Tob.12,7).

kukulis

Jeigu asmeniškumas susijęs su kokiu nors žmogaus trūkumu ar yda, tai nemanau, kad viems be išimties bus įdomu ir sveika apie tai sužinoti.

Varlė keliauninkė

Gal ne visiems be išimties, bet dažnai būna sveika ir tokių liudijimų išgirsti

Varlė keliauninkė

G. Sungaila Apie dvasinį paklydimą (II dalis)
Dykumos Tėvai ir hesichastai
CitataDykumos Tėvų ir hesichastų mokymas apie dvasinį paklydimą pasižymi tuo, kad Šventojo Rašto pasakojimai ir teologinės teorijos yra pripildomi konkretaus patirties turinio. Augant patirties lobynui konkretėja ir patirties aprašymai. Hesichastai ėmė gerokai smulkiau aprašinėti maldą (kūno pozicijas, kvėpavimą ir kt.), taip pat ir paklydimo priežastis. Mokymas apie dvasinį paklydimą tiesiogiai susietas su maldos praktika ir tyra malda supriešinta su svajojimu. Pastaroji opozicija tampa itin svarbi rusų asketų polemikoje su katalikų vaizduotės naudojimo maldos metu praktika.

http://www.satenai.lt/2016/05/30/apie-dvasini-paklydima-ii/

vida

Vienas kunigas pasakė - atsivertei-5 - iems metams užsičiaupk.
 
Būtų gerai vadovautis tokia tvarka- klausyti, klausti, paklusti.

kukulis

Geras patarimas. Tačiau nėra nieko vienareikšmiško.
Ir žmonės skirtingi ir jų atsivertimai skirtingi ...

Tomas M.


Aukštyn