Apie Dievo ir mamos meilę. Kodėl Dievas labiau rūpinasi paklydusiomis avelėmis?

Pradėjo Tomas M., liepos 17, 2014, 12:53:44

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Žemyn

Tomas M.

Pamenu šis klausimas vis mane neramindavo, atrodė, kad tai neteisinga - kaip taip yra, juk ištikimieji dėl Dievo viską daro, o "sūnūs palaidūnai" visgi gauna daugiau dėmesio - štai toks tikėjimo egoizmas :)

Neseniai gavau gražią mintį apie motinos meilę ir pamaniau, kad ji taip pat tinka paaiškinti šiam klausimui:

Vienos mamos kartą paklausė, kurį iš vaikų ji myli labiau.

Ji atsakė:

- Tą, kuris serga, kol nepasveiko. Tą, kuris išėjo, kol nesugrįžo. Mažą, kol neužaugo. Ir visus, kol gyva.

Varlė keliauninkė

Tikrai yra taip kaip sakai - "neteisingai". Sakau is patirties :-)
Tikriausia nezinojai (ir as iki siandien nezinojau), kad vienas is hebraju Dievo apibudinimu kaip "El shadaj", paprastai verciamas kaip Visagalis, yra neteisingai suprantamas. Sitas zodis "El shadaj" yra kiles is zodzio "shed", reiskiancio motinos kruti. Todel visagalis yra ta, kuris maitina, tas kuris myli!
Lygiai kaip ir apibudinimas "rachem", reiskiantis Maloningas/Gailestingas, yra kiles is zodzio "rechem", kuris reiskia iscias (Silvija apie tai kazkur jau rase placiau, ar tik ne prie Simbolikos).

Dievas vis labiau moteriskas :-)

Silvija

Kas čia per feminizmas? :D Prisiminkim, kad esame TavoRankose, kuri pagal Rembrantą viena vyriška, kita - moteriška  ;)

Va čia buvo apie tą "rachem": http://tavorankose.org/forumas/index.php/topic,199.msg1295.html#msg1295

kukulis

Manau, kad Dievas yra virš moteriškumo ar vyriškumo; apskritai jis virš bet kokios sąvokos, nes visos sąvokos atsirado Dievo kūrybos pasekoje.

Varlė keliauninkė

Lytis, kukuli, yra kosminė. mes sukurti pagal Dievo panašumą ir Jo atvaizdą. Ir Danguje niekur mūsų lytis nedings - taip pat būsim vyriški ir moteriški  :P

Silvija, ne joks čia feminizmas, o tiktai mano visiškai subjektyvi patirtis - nesiekiu kad ji būtų visiems tinkama. galbūt dabar aš laikausi tik Jo moteriškos rankos, o kai mano kelionė bus baigta, tai tik tada Jis laikys mane abiem rankom ir aš matysiu Jo veidą :P

kukulis

Citata iš: Varlė keliauninkė  liepos 18, 2014, 06:22:34
Lytis, kukuli, yra kosminė. mes sukurti pagal Dievo panašumą ir Jo atvaizdą. Ir Danguje niekur mūsų lytis nedings - taip pat būsim vyriški ir moteriški  :P


Na dėl lyties kosmiškumo ... dar pasiginčyčiau, bet ... tebūnie :)

Tačiau tai nereiškia, kad Dievas turi lytį.

Jeigu Dievas priklausytų lyčiai, rasei ar dar kam nors ( pvz. laikui ) vadinas tas kam/nuo ko jis priklauso būtų pirmiau už Dievą; tačiau už Dievą nieko pirmiau nėra, nes Dievas yra visa ko pradžia.

Sigitas

Man pačiam visai neseniai buvo atradimas, kai suvokiau, kur yra Dievas, kai jaučiuosi vienišas. Atsakymas - jis išėjo ieškoti paklydusios avies, kuria, deja, esu ne aš. Ilgą laiką galvojau ir jaučiausi, lyg būčiau toji paklydusi avelė, kurią Gerasis Ganytojas surado ir jau nešasi atgal į bandą. Daugelį metų taip. Tik pastaruoju metu pagalvojau - kiek galiu būti ta paklydėle, dabar jau metas būti prie tų 99 bandoje, tų spakainųjų avių, kurios gali pabūti ir be tiesioginio Gerojo Ganytojo žvilgsnio.
Ir tas sūnus palaidūnas ilgai jaučiaus, pakol kartą nepastebėjau savęs besielgiančio kaip tas vyresnėlis - nė ožiuko negavęs su draugais pasilinksminti...  :ashamed:

Ar nesinori nuolatos būti tuo ligoniuku, tuo problematišku vaiku, kad tik nusipelnyti mamos dėmesio? Net jei ir neigiamo...  :swoon:

Aukštyn