• Welcome to TavoRankose.org - katalikiškas diskusijų forumas. Please login or sign up.
 
lapkričio 22, 2024, 12:27:37

Naujienos:

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3


Sinkretizmas Katalikų Bažnyčioje - kad kovoti su tuo, reikia susipažinti

Pradėjo Diak. Tomas M., birželio 25, 2013, 18:06:35

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Diak. Tomas M.

Kažkaip praleidau pro akis stuburo problemas. Nors kiek žinau, kiekvienas sportas yra po truputį pradedamas, pratimai parenkami individualiai, nes pati CrossFit sistema yra beveik individualus priėjimas. Patys profesionalūs CrossFit'eriai, kaip ir visi žmonės turi traumų ir turi po jų atsistatyti, todėl jei geras treneris tai nemanau kad būtų problemų.

sparnai

Hm, kaip keista save vadinti turincia stuburo problemu :D Tiek prie tos savo kreivos nugaros pripratau kad net keista suvokti jog tai jau ne norma. Pas mane II laipsnio juosmenine skolioze. nera bala zin kas, bet ir ne niekis.
Kalbant apie alternatyvas, bet kas svelnesnis ir pritaikytas moterims siuo metu rinkoje kiek matau turi jogos elementu. Kalanetika bent kiek Impuls puslapyje raso - taip pat. Rinktis ja ar pilatesa butent tuo aspektu tuomet nera prasmes :'(. Crossfitingo kaune neradau, nors nelabai intensyviai ieskojau, gal ka praleidau. Antra, man tikrai smagu yra dirbti grupeje, skambant muzikai, neskubant. Nors pilatesas pareikalauja daug jegos, taciau tai nera "pumpavimasis". Kadangi si menesi jau sumokejau pinigelius uz treniruotes, baigsiu si menesi melsdamasi ir prasydama Dievo pagalbos atsirinkti. Ir dar manau nuleksiu pasitarti su kuriuo is kunigu, gal pas egzorcista?  :-\ Tuomet butinai pasidalinsiu ir su jumis. 
Dar ipuolusi i sia galvolauza atsiminiau pries kelis desimtmecius i musus atkeliavusius 5 Tibeto pratimus. Manau visi juos zinot ar esate girdeje. Kuomet gavo mano tevai primaja ant paskiru lapu spausdinta knygele apie juos, buvo labai patraukliai surasyta zmonems, tuomet dar mazai ka girdejusiems, apie stebuklinga poveiki stebuklingiems zmogaus gyvybiniams taskams, cakroms, apie tai kaip zmones nustoja senti , nustoja sirgti, ir nieko kito nedaro ir nesigilina i jokias rytu filosofijas, tiesiog pasiima pratimus dargi labai naudingus raumenims, ir juos daro, kaip kad dare ismintingieji tibetieciai. Vienas man artimas zmogus po siai dienai man juos bruka, neva jie istaisys visa kas manyje kreiva ir nesveika, iskaitant vaisinguma. Gana artima paralele su visais klausimais del jogos. Tibeto pratimus pakanka atlikti tiesiog taip, kaip fizinius pratimus, ir tai pasak populiarintoju, veikia. Tam mano artimam zmogui, jie tikrai padejo, jei zvelgtume i sveikata. Taciau yra ir daug svarbesniu dalyku, o cia jau dideles bedos, nes tibeto ismintis, visgi nera Kristus. Ar si istorija reiskia, kad ir nuo Pilateso reikia laikytis suvio atstumu? Bet kuriuo atveju man asmeniskai atrodo aisku kad tai nera 100proc nekalta ir skaidru. Et galetu gi musu katalikai kuno kulturos specialistai  atsijoti pelus nuo grudu ir patiekti nepavojinga manksta. Leisiu sau apie tai pasvajoti  :celebrate:

Giedrė

Nesu jokia specialistė, bet man atrodo, kad paprasta aerobika - tikrai nekaltas, malonus sportavimo būdas su nuotaikinga muzika. Nuo vaikystės patikdavo stebėti aerobikos užsiemimus per TV ir atrodydavo taip smagu.

Augucka, kadangi esi sporto specialistė, tai gal žinai sporto pratimų žmonėms rateliuose, kad būtų galima pačiai namuose atlikti savarankiškai? Man labai tokių reikėtų ... Gal kur internete esi užtikusi?

Augucka

Na dėl aerobikos tai tikrai aš jai nerekomenduoju. Tai yra ''High Impact'' treniruotės. Jai reikia ''Low Impact''. Dėl svarmenų, kad ir labai menkų kilnojimo su stuburo problemom reikia labai atsargiai.

Yra labai daug pratimų žmonėms, sėdintiems rateliuose. Youtube yra labai gerų treniruočių, tiesiog į paiešką įvesk ''exercises in a wheelchair'' ir tikrai išmesk nemažai įvairių pratimų. Reiktų pasieškoti, gal yra būtent žmonėms su specifine negalia, kad pratimai būtų daugmaž pritaikyti tau. Aišku, geriausia būtų pasitarti su tais, kurie specializuojasi toje srityje ar su kinezioterapeutais. Nes matai, fitneso instruktoriai dar specializuojasi į pogrūpius ir dirba su tam tikrom grupėm žmonių.
Bet mankštintis turi visi be išimties.

Pora iš tokių:

http://youtu.be/1CdwOe-5OaA

http://youtu.be/_KNzUJzj2lk

Sorry, žinau, kad rašau labai offtopic. Būtų geriau, jei parašytumėte asmeninę žinutę.

Agnietė

Citata iš: Augucka  rugpjūčio 09, 2013, 03:38:34
Straipsnis parašytas grynai šališkai, norint iškišti savo taip vadinamą "jogos alternatyvos" programą. Visgi jie pardavinėja savo diskus ir kitą medžiagą, juk jiems reikia geros reklamos.

Štai čia keletas iš jų atliekamų pratimų. Kai pratimas atliekamas ekrane, rašoma citata iš Biblijos:

http://youtu.be/ZPZJJBN2hL8

Štai čia iš jų tinklapio:

PraiseMoves is a Christ-centered alternative to the practice of yoga.

Viskas sutampa su tuo, ką ir prieš tai sakiau. Savo nuomonės nei kiek nekeičiu apie pilates. Svarbu, kas tavo galvoje ir kas yra tavo Dievas.

Šitie Praise Moves būtent ir daro yoga-pilates, tik kontempliuoja krikščioniškai. Tas pats saldainis, tik įvyniotas į kitą popierėlį.

Augucka, ta nuoroda idejau del kitu priezasciu. Ten pateikiamas liudijimas Laurette Willis ir siaip rinkinys idomiu straipsniu apie Joga, kaip jos propagavimas mokylose gali vaikus patraukti i Rytu tikejima ir t.t.
As norejau akcentuoti jos liudijima ir  Jogos zala. Man reikejo is karto pabrezti tai ... :ashamed:
PraiseMoves sukure Laurette Willis, dainininke ir aktore, kuri 22 metus praktikavo Joga ir New Age, veliau atsiverte.
Tai, kad ji sukure "krikscioniska" pratimu programa - as nesiimu vertinti.
Is tikruju, man yra kiek juokingos tokios programos, kai bandoma sukurti/naujai ipakuoti kazkokia programa ir ja "uzanspauduoti" pavadinimais - Krikscioniska, Jezus, Biblija.
Tuomet pelnytai jos pelno pajuoka is ne kataliku, kaip kad ne labai geros reputacijos seriale pasisaipoma - programa "Lieknekime su Jezumi".

Man irgi aerobika  :thumbup: Tiems, kam patinka dviraciai - spinningas.

Augucka

Kaip ir iš pat pradžių rašiau, aš dėl jogos sutinku su jūsų visų mintimis. Nei ginčysiuos, nei kažką. Čia kalba ėjo apie pilates. Visgi ačiū už nuorodas. Niekada informacijos nebus per mažai, kad tik smegenai atlaikytų  ;D

O dėl kalanetikos tai praktikavau ir praktikuosiu toliau. Kalanetikos pradininkė buvusi balerina Callan Pinckney. Visi pratimai sudaryti baleto pozų pagrindu. Dėl pilates irgi nuomonės nepakeičiau.

Galima kišti Dievą į bet kokią religinę dėžutę, vis tiek nesutalpinsim. Dievas yra aukščiau bet kokios religijos. Tik mūsų sieloms religija yra reikalinga, kad per išganymą grįžtume pas Tėvą namo.

sparnai

Kiek internete wikipedijoj radau informacijos apie kalanetika, nieko apie joga irgi neuzimena. Gla cia impuls del reklamos tik parase kad cia ale taip "puiku kaip joga" :D Butinai pasidomesiu.

Varlė keliauninkė

Tomas gerai sako, kad krikščionis turėtų atsisakyti neaiškių svetimų praktikų. Tik krikščionių yra visokių: daugiau ar mažiau radikalesnių ar norinčių pritaikyti Jėzų prie savo patogaus gyvenimo. Kiek patyriau, tai nuo atsivertimo pradžios vis kažko turiu atsisakyti - ar tai būtų materialūs dalykai ar kažkokie vidiniai. Ir tai vyksta nuolat. Matyt sekimas Kristum ir yra - eini ir nusirenginėji 'drabužius', kad galų gale atsistotum prieš Jį visiškai 'plikas' - šventas :-) Ar tokia Tomo mintis?

Nuo vaikystės turiu II laipsnio skoliozę, teko du metus mokytis Šiauliuose internate, skirtame vaikams su stuburo problemom. Tais laikais, kai dar niekas negirdėjo net apie aerobiką, sėkmingai tokius vaikus stiprindavo plaukimo treniruotėmis, masažu ir gydomąja gimnastika. Kiek žinau, plaukimas yra idealus sportas tokiems kaip sparnai, kaip aš - bene 10 metų lankiau baseiną - negaliu sakyti kad problemos išnyko, bet nekamuoja - šiuo metu net nesportuoju, išskyrus keliones pėsčiomis :-) O kokį nors gydomosios gimnastikos kineziterapeutą, kuris pamokintų kuriuos raumenis stiprinti manau įmanoma nesunkiai susirast.

Plaukimas ir gydomoji - kaip alternatyva.

Silvija

Citata iš: Tomas M.  rugpjūčio 08, 2013, 16:41:06
Vėl sugrįžtam prie klausimo ar tai, jei mes darom netikėdami kažkuo ir su kita intencija, keičia dvasinių dalykų esmę. Kiek suprantu - nekeičia. Aikido yra tik vienas pavyzdys, kur naudojama energijos sąvoka, juk yra joga, akupunktūra, Tai Či ir t.t.

Labai įdomiai pakrypo jūsų diskusija, man beskaitinėjant šovė į galvą tokia vieta iš NT, Mk 16, todėl pasidalinsiu:

Citata[...] Kurie įtikės, tuos lydės ženklai: mano vardu jie išvarinės demonus, kalbės naujomis kalbomis, 18 ims plikomis rankomis gyvates ir, jei išgertų mirštamų nuodų, jiems nepakenks. [...] 19 Baigęs jiems kalbėti, Viešpats Jėzus buvo paimtas į dangų ir atsisėdo Dievo dešinėje.20 O jie iškeliavę visur skelbė žodį, Viešpačiui drauge veikiant ir jų žodžius patvirtinant ženklais, kurie juos lydėjo.

Ar nemanote, kad čia ir kalbama būtent apie tai, kad tvirtas krikščioniškas tikėjimas vis dėlto keičia dvasinių dalykų esmę ir apsaugo nuo visų pasekmių, kurios be abejonės užkluptų praktikuojantį rytietišką sportą lengvatikį? Tomo minėtas vienuolis J. Diūringas savo knygoje nemokė tų praktikų, bet jomis, t. y. aikido, pailiustruodamas aiškino Jėzaus mokymą. Įdomu, kad minėtoje Biblijos ištraukoje, žiūrint kontekstą, Jėzus kalbėjo tai savo mokiniams siųsdamas juos evangelizuoti viso pasaulio. Išeitų, kad jei nekuriuos iš mūsų gyvenimas nubloškia į tokias misijas, kuriose turime skelbti krikščionybę neįprastom sąlygom, gali tekt ir ,,nuodų paragaut" kad prieiti prie žmogaus iš kitos pusės, kalbant jam suprantama kalba. O toliau jau scenarijus, mano akimis žiūrint, būtų toks: pažinęs tikrąją Tiesą žmogus nebegali tilpti tuose senuose rūbuose, jie jam pasirodo per ankšti ir jis velkasi naują.

Žinoma, visame šitame yra rizikos, jei skelbiančio Kristų tikėjimas silpnas. Sekuliarizmas ir kitoks blogis atsiranda tada, kai iš krikščionybės ir rytietiškų dalykų padaroma mišrainė ir ji patiekiama kaip pakaitalas, nauja religija. Kultūrų (per jas ir tikėjimų) maišymasis turbūt neišvengiamas, bet jis turėtų vykti principu ,,kas ką nustelbs", o ne padarant iš visko košę. Dažniausiai ta košė susimaišo tiesiog dėl neišmanymo :(

Ir štai, kai mūsų gyvenimuose visko tiek daug, mes tampam nepajėgūs atsirinkti ir vietos Gelbėtojui bei Gydytojui, taip pat ir Jo daromiems stebuklams mūsų gyvenimuose tiesiog nebelieka...

Diak. Tomas M.

Kadangi tiesioginio atsakymo Bažnyčios Tėvų raštuose negaliu pacituoti, remiuosi įvairiais pavyzdžiais, kai dvasiniame lygmeny veikia dalykai nepriklausomai nuo žinojimo. Kaip vyriausiojo Vatikano egzorcisto tėvo Gabriele Amorth istorija, kai jaunystėje fiziškai prisilietė prie užkeikto daikto ir nuo to kenčia visą gyvenimą (o juk tuo metu jau turėjo palaiminimą būti egzorcistu). Kitas pavyzdys būtų su jurodyvo atpažinta netikra ikona, kur po Jėzaus ir Marijos atvaizdu buvo nupieštas velnias, pagalvojus, ar yra velniui skirtumas, juk žmonės mato ir garbina Dievą su Dievo Motina, bet taip gaunasi, kad yra...

Yra ir pavyzdys su "nuodų gėrimu", kai vienuolis, norėdamas išgelbėti savo neskaisčios giminaitės sielą, persirengia kareiviu, užsimoka už jos "paslaugas" ir tik lovoje ji atpažįsta vienuolį ir kaip suprantu atsiverčia... čia iš senųjų tėvų istorijų. Idėja buvo tokia, kad anksčiau iš meilės savo artimui nebuvo bijoma net tokių pavojingų žygių. Bet manau yra gana aišku, kad jei vienuolio tikėjimas nebūtų buvęs stiprus, viskas galėjo baigtis tragiškai, kaip narkomanus gelbėjusiems vienuoliams, ar kaip prieš homoseksualus norėjusiam kovoti pastoriui...

Dėl visų jogos reikalų, tai patys jogos specialistai ir gurų sako, kad veikimas yra, nepriklausomai nuo žinojimo, tai sunku ginčytis. Dar tokią citatą radau:

CitataVis dėlto šie fiziniai pratimai neatsiejami nuo tam tikro dvasinio konteksto, todėl jie neišvengiamai daro poveikį ir žmogaus dvasiai. Tikrieji šių kursų iniciatoriai yra jogai, kurie Indijoje mokėsi hinduistinės jogos ir turi išankstinį planą savo mokinius vesti indiškosios jogos tikslų link. Šia paviršutiniški fiziniai, kvėpavimo ir atsipalaidavimo pratimai veda ne kur kitur, o į savęs pažinimo ir savo dvasios valdymo techniką. Tai pasiekiama tam tikra askeze ir gydymo technika, kurios galiausiai yra nukreiptos į hinduistinės, taigi pagoniškos religijos tikslus.

Taip atsakoma į daug kartų keltą klausimą: ar galima atskirti jogos metodus nuo hinduizmo? Tai, kas praktikuojama Vakarų šalyse, yra ne tik sveikatą stiprinanti gimnastika. Kas taip mano, labai klysta, nes jogos pratimų galų gale neįmanoma atskirti nuo hinduizmui savitų idėjų ir nuo už jų slypinčio okultinio dvasinio pasaulio. Tai ne kartą yra patvirtinę patys jogos entuziastai.

Tariamai nekalta ir nereliginė Hatha joga, kurioje kalbama tik apie kūniškų jėgų įsisąmoninimą, taip pat visi tie gimnastikos kursuose mokomi fiziniai pratimai yra ne kas kita, kaip pasirengimas ,,karališkajai" Radža jogai. Net ir praktikuodamas Hatha jogą, žmogus priverstas priimti tam tikras hinduizmo idėjas. Tariamai ,,gimnastinės" pozos yra nukreiptos į tam tikrą dvasinį tikslą ir daro poveikį žmogaus sielai. Daug ką pasako vien jų pavadinimai, pavyzdžiui: ,,tobulojo padėtis", ,,didvyrio stovėsena", ,,lotoso poza" ir t. t. Asanos ne tik aktyvuoja tam tikras kūno dalis ir narius, tačiau veikia ir vidaus organus bei liaukas, o taip pat tam tikrus nervinius centrus.

Kas intensyviai užsiiminėja joga, neišvengiamai, nors ir nepastebimai, bus vis labiau veikiamas jos okultinio turinio ir tokiu būdu paklius šėtono įtakon. Leisdamas savyje veikti vadinamosioms visatos jėgoms (kurios yra ne kas kita, kaip pagoniškų dievybių jėgos) jis atsiduria pavojuje būti jų užvaldytam – net jei mano, kad užsiima ,,krikščioniškąja joga". Galiausiai besimokantysis jogos iš Jėzaus karalystės, šviesos karalystės pereina į tamsos karalystę ir jis tai suvokia dažniausiai tada, kai jau būna per vėlu. Šis amžinybės požiūriu lemtingas perėjimas iš Jėzaus karalystės į demonų karalystę įvyksta sekant dvasiniais jogos šaltiniais.

http://www.fsspx.lt/index.php?option=com_content&task=view&id=1132&Itemid=68

Aušra Marija

 :thumbup: GJK! Kadangi forumą suradau vedina šios temos, čia ir pasisakysiu pirmąkart. Man visada labai gelia tokios temos, kurios liečia tam tikrą koketavimą su sinkretiniu dvasingumu. Tai klastingas dalykas, nes kaip jau buvo minėta, yra susijęs ne su pasirinkimu gėrio/blogio, bet įvedimu į tam tikrą nesaugią zoną, nuo kurios skiria tik ištikimybė net jei ir tenka teikti prioritetą ne "sveikam protui" :) Šiandien girdėjau vieną kunigą kalbant, kad saiko mes laikomės dorybėse, bet yra dvi sritys kur neturi būti saiko-vengime nuodėmės ir  Viešpaties Malonėje. Pamaniau, kad tiktų ir kalbant apie jogos "tik" pratimus. Ir man tai labiau ištikimybės laikysena, negu baimė įkliūti, nes Mylintis Dievas saugo. Dėkoju Jam, kad čia atvedė-ačiū forumo kūrėjams;)

Silvija

Sveika, Aušra Marija, sudėtingokai parašei, bet manau, kad supratau, ką norėjai pasakyt ;).

Citata iš: Tomas M.  rugpjūčio 15, 2013, 03:28:50

[...] anksčiau iš meilės savo artimui nebuvo bijoma net tokių pavojingų žygių. Bet manau yra gana aišku, kad jei vienuolio tikėjimas nebūtų buvęs stiprus, viskas galėjo baigtis tragiškai, kaip narkomanus gelbėjusiems vienuoliams, ar kaip prieš homoseksualus norėjusiam kovoti pastoriui...

http://www.fsspx.lt/index.php?option=com_content&task=view&id=1132&Itemid=68

Jau antrąkart girdžiu šią tavo išsakytą mintį (nepamenu, kur anksčiau skaičiau) apie tai, kad jau pamiršome, kaip reikia mylėt savo artimą, aukojantis dėl jo atsivertimo iki kryžiaus mirties, panašiai kaip Kristus. Bet, be abejo, reikia įvertint savo galimybes ir dar gi būti įgaliotam Paties Dievo, kad to nedarytume vėjavaikiškai savo jėgomis, bet JO galia.


Augucka

Šiandien savo Google+ profilyje užmačiau tėvo Ryan postą apie mūsų nagrinėtą temą apie jogą. Pasirodo, kad tėvas Ryan palaiko jogos praktikavimą ir, kiek supratau iš jo straipsnio, pats praktikuoja ją.

Kaip ir esu pasisakiusi temoje, aš asmeniškai smerkiu jogos praktikavimą. Manau, katalikams nederama tokia praktika.

Kas norėtų paskaityti tėvo Ryan straipsnį:

http://ryandunssj.blogspot.co.uk/2010/07/can-i-practice-yoga-if-i-am-catholic.html

Paskaitykit skaitytojų komentarus po straipsniu  :o

http://ryandunssj.blogspot.co.uk/2013/09/the-jesuit-yogi.html

O čia ir tas jėzuitas jogos praktikantas:

http://darrenmain.libsyn.com/the-jesuit-yogi-with-robert-karle

Jie jogą derina su krikščionybe, atlieka pozas kontempliuodami į Jėzų ir ant sienos kabantį kryžių ir t.t. Kažkokia ezoterika  :D


Pilgrim

Pirmiausia filmukas
Nuo guru iki Jėzaus. Tėvas Juozapas - Marija Verlanas.

http://www.youtube.com/watch?v=csapF0xRUSc

Joga teko patirti ... prisiliesti prie egzorcistų mokymo taip pat ...
Jogoje nepaprastai viskas persipynę - religija, filosofinis mokymas, gyvenimo būdas, fiziniai pratimai, meditacija. Vieną nuo kito atskirtai nepaprastai sudėtinga ... ir apskritai ar katalikui to reikia  :-\
Tiesiog iš savo patirties pasakyčiau - neprasidėkit. Turėsit Dievo dovaną tai pažinti, tada Apvaizdos ranka praves per visa tai. o Šiaip nelįskit tikrai neverta. Ortodoksai apskritai yra kategoriški šiuo klausimu.
Jei turite vis dėlto potraukį jogai, tai pasigilinkite į rytų krikščionių praktikuojamą Jėzaus maldą. Joje yra taip vadinamas kūno metodas.

Diak. Tomas M.

Augucka, šiais laikais kunigai tokių dalykų pasako, kad...  :swoon:

Jie per savo teismą atsiims už viską... mes tik melstis už juos galime.

Augucka

Galbūt mes visi iš kunigų per daug tikimės, per daug idealizuojame juos ir laikome sektinais pavyzdžiais, nes nuo senų senovės kunigai buvo labai autoritetingi. Ir jeigu kunigas kur nors suklysta, tai jau visas "kaimas" žino.

Patiko A. Valkausko laidoje "Katekizmo komentaras" tema apie kunigystės sakramentą. Ten jis aiškiai ir paprastai kalba apie tai, kad kunigai lygiai tokie patys žmonės, su savo įsitikinimais, pomėgiais, mintimis, misijomis ir pan. Todėl kartais ir nuklysta į "lankas", nes nevisi kunigai domisi demonologija, o daugelis jų net ir nesureikšmina demonų egzistavimo arba išvis juo netiki, kad toks egzistuoja, ir nesupranta ką per tokias praktikas gali prisišaukti.

Povilas

As kaip visada autsaideris :) Kadangi naujokas, tai ir isiterpiu paskutinis  :D. Skaiciau ilgai, visiskai susipainiojau, bet noreciau trumpai apie viska ka asmeniskai supratau, jei kur klaidingai suvokiau prasau pataisyti. Maksimaliai trumpai ir glaustai. Meditacija tai Dievo klausimasis (proto tyla), o ne vaizdiniu ar viziju kurimas, dar tiksliau tai pasiekiami tarpai tarp minciu.  Kontepliacija - katalikui labiau tinkamas terminas ir praktika. Todel mano galva nereiketu naudoti skoliniu kaip kasdienieje kalboje taip ir tikejime i Dieva. Ir aplamai kuo maziau terminu, tuo ramesnis protas. Kas gali buti bendro tarp budismo ir krikscionybes ? Pirmiausia budizmas nera religija, tai yra mokymas, praktika , gyvenimo kelias. Antra budizme skirtingai nuo krikscionybes ar induizmo nera Dievo. Daugelyje induizmo atmainu yra garbinamas Auksciausias Dievo asmuo.

Terminas - joga, traktuojamas , kaip susiliejimas su Dievu. Jogos yra kelios , aksciausia bhakti joga (meiles , tarnystes) joga. Viena is jogu (hatha joga) - fiziniai pratimai. Tokios sistemos kaip Pilateso ir panasios 90 % sudarytos is jogos pratimu. Kiek tai gali pakenkti katalikui , nezinau.

Ar reikia bijoti pasaliniu jegu ar mokymu poveikio? Manau, jei tikejimas tikras ir teisingas, jei sirdyje Dievas ir Meile, kas gali kelti pavoju ? Baime nuo gundimo neapsaugo. Apsaugo Dievas. Baime - meiles absoliuti priesingybe. Jei sirdyje Jezus - viduje meile ir sviesa. Jei baime - tamsa. Tai kas ne nuo Dievo Tevo, Sunaus ir Sventosios Dvasios yra nerealu, iliuziska, o tai kas nerealu, jokio pavojaus nekelia.

Bet kokios paieskos kitokio pobudzio tikejimuose ar ju sinteze, rodo ne nora laveti, o tikejimo silpnuma.

Atleiskit , jei nepataikiau... Naujokas ... :)

Diak. Tomas M.

Citata iš: Povilas  spalio 06, 2013, 12:44:36
Ar reikia bijoti pasaliniu jegu ar mokymu poveikio? Manau, jei tikejimas tikras ir teisingas, jei sirdyje Dievas ir Meile, kas gali kelti pavoju ? Baime nuo gundimo neapsaugo. Apsaugo Dievas. Baime - meiles absoliuti priesingybe. Jei sirdyje Jezus - viduje meile ir sviesa. Jei baime - tamsa.

Sakykime, tikėjimas yra tikras ir teisingas. Bet ar jis yra stiprus? Juk yra nemažai pavyzdžių, kai rodės žmogus bus šventasis - ir puolė negrįžtamai, kaip vienas senovės dykumų tėvas pasakė "griuvo didis bokštas". O mes - žmonės, puikybės veikiami, labai greiti pervertinti savo jėgas, labai linkę pasijusti "stipriais"...

CitataLegenda pasakoja, kaip šv. Pranciškus sutramdė piktąjį, metų metus mažame kaimelyje siautėjusį, gyvulius ir žmones pjovusį vilką. Esą Pranciškus iš Asyžiaus be baimės prisiartino prie vilko, peržegnojo plėšrūną ir pašaukė jį "mano broli". Įvyko stebuklas - vilkas tapo romus kaip ėriukas ir ėmė sekti paskui Pranciškų.

O kiek tikinčiųjų eina prie "vilko" ir žūsta jo nasruose? O kiek tikinčiųjų ieškodami "ko nors naujo ir įdomaus", žūsta, kaip tie smalsumo vedami katinai? Taigi, baimė turi ir teigiamą paskirtį, gal galime sakyti, kad tai ta pati Dievo baimė. Na, o jei labai nepatinka bijoti, pakeiskime tą žodį į saugotis, budėti ;)

Citata1 Pt 5,   8 - Būkite blaivūs, budėkite! Jūsų priešas velnias kaip riaumojantis liūtas slankioja aplinkui, tykodamas ką praryti.

Taip pat jei priimame, kad ramybė yra Dievo Šv. Dvasios veikimas, vadinasi, mes turime taip gyventi, kad kuo daugiau tą dvasinę ramybę išlaikyti. Bet jei mes pradedame gilintis į kitatikių mokslus (čia nekalbu apie akademinį pasaulį ar žmones, kurių misija yra tokia), mes save įstumiame į neramybę, nes ten be abejo daug kas prieštaraus mūsų tikėjimui ir automatiškai drums mūsų sielą, kels bereikalingus svarstymus, abejones, kurios suris mūsų tokį brangų laiką, kuris turi būti naudojamas ėjimui į šventumą. Juk mes turime tokį išminties lobyną, tiek šventųjų, tiek mistikų, bet ne, tai nėra "cool", pas rytiečius yra įdomiau...

Citata iš: Povilas  spalio 06, 2013, 12:44:36
Tai kas ne nuo Dievo Tevo, Sunaus ir Sventosios Dvasios yra nerealu, iliuziska, o tai kas nerealu, jokio pavojaus nekelia.

Pavojinga sakyti, kad tai, kas nėra iš Dievo - tas nerealu ir nekelia pavojaus. Juk blogis nėra iš Dievo, ar jis yra nuo to mažiau realus? Juk demonai to tik ir siekia, kad žmogus priimtų tą pseudo "tiesą", kad blogio nėra, kad jis tik iliuzija... tada prasideda labai blogi dalykai  :-\

Povilas

Aciu, Tomai. Tu visiskai teisus. Vakar klausiausi kunigo A Valkausko, todel noreciau pakoreaguoti savo mintis . Deja, per mane matyt prabilo puikybe. Man dar labai daug ko reikia mokytis. Matyt kaip dazniausiai buna, praleidau proga patyleti :)