Kodėl šis forumas yra toks, o ne kitoks ir kiti D.U.K.

Pradėjo Tomas M., gruodžio 01, 2012, 04:25:01

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Žemyn

Tomas M.

Tai yra labai apibendrintas paaiškinimas, kodėl viskas šiame diskusijų forume ir bendrai projekte TavoRankose.org yra (daroma) taip, o ne kitaip. Smagaus skaitymo!

Tiems, kas čia užsuko netikėtai, labai rekomenduoju susipažinti su šios bendruomenės kūrimo koncepcija: http://tavorankose.org/apie-mus

Kurdami naują valstybę, žmonės dažnai surašo konstituciją, kad laikui bėgant nepamirštų svarbiausių savo vertybių ir nuostatų. Mes pasistengėme padaryti kažką panašaus :)

CitataPradėdamas šį projektą, turiu tikslą sukurti jaukią ir tvirtą internetinę katalikų bendruomenę, kuri galėtų įdomiai diskutuoti krikščioniams aktualiais klausimais, dalintis savo dvasine patirtimi, kartu tobulėti ir padėti vienas kitam malda ir realiais darbais. Tikiuosi, kad tai bus bendruomenė, kurioje bent virtualiai pažinosime vienas kitą ir galėsime jaustis reikalingi ir esantys tos bendruomenės dalimi. Reikia tikėtis, kad internetas padės lietuviams pamiršti savo įgimtą kuklumą bei nepatiklumą ir drąsiau ištiesti savo artimui virtualią draugystės, ir pagalbos ranką.


Jei tikrai susidomėjote mūsų besikuriančia bendruomene, tuomet būtinai turite paskaityti ir tai: http://tavorankose.org/1/tavo-rankose-org-startuoja

CitataMūsų tikslas yra suvienyti aktyvius lietuvių katalikų internautus ir sukurti naują gyvybingą erdvę - internetinę ekosistemą, kuri skatintų visų aukščiau išvardintų grupių, o taip pat individualių žmonių bendravimą, informacijos skleidimą ir apsikeitimą naujienomis.

Mes norime, kad TavoRankose.org taptų klijais, sujungiančiais įvairias katalikiškas svetaines ir bendruomenes į vieną vietą, taip padedant sukurti daugiau dialogo, suteikiant skaitytojams galimybę atrasti įdomių ir vertingų resursų. Tokiu būdu, mažesnės svetainės ir pavieniai autoriai galėtų greičiau, ir geriau skleisti naujienas, pritraukti bendraminčius, gauti žmonių atsaką ir palaikymą. Katalikų blogeriai sulauktų naujų lankytojų - jų mintys būtų išgirstos, iš to kiltų diskusijos ir t.t.


Yra ir nerašytų dalykų, t.y. kūrėjų vizija, kaip ši bendruomenė turi atrodyti, kaip turi veikti, kas yra svarbu, o kas ne, kam reikia skirti daugiau dėmesio, o kam mažiau ir t.t. Šiuos dalykus pastebėsite arba sužinosite savo dalyvavimo diskusijose metu.

Kaip kiekvienas ganytojas savitu stiliumi vykdo ganytojišką veiklą savo parapijoje, taip mes - šiame projekte. Būdami atsakingi kūrėjai, mes nepaliekame dalykų savieigai ir aktyviai dalyvaujame bendruomenės augimo ir formavimosi procese. Kaip sodininkai, mes formuojame šį "medį", genime jį, laistome ir tręšiame.

Keletas bendrų klausimų apie forumo tvarkymą:

Kodėl šis forumas veikia ir yra tvarkomas kitaip, nei panašus forumas svetainėje X?

Todėl, kad tai nėra svetainės X forumas. Mes nenorime būti kažkuo kitu, mes norime sukurti kažką naujo ir originalaus. Tuo pačiu mes matėme nemažai žlugusių savo ir kitų autorių projektų, ir neketiname kartoti klaidų.

Bet jei būtų kitaip, tai būtų žymiai geriau!?

Galbūt. Mes paliekame tai išbandyti kitiems projektams. Galbūt tai ir pasiteisins. Šiaip ar taip, nei vienas projektas realiai nesugebės patenkinti visų vartotojų. Žmonės yra per daug skirtingi...

Jei jūs darytumėte kitaip, tuomet būtumėte žymiai populiaresni!

Mes nesiekiame ypatingo populiarumo. Šiuo atveju tai nėra būtina mūsų tikslams pasiekti (skaityti viršuje). Maža jauki bendruomenė yra žymiai geriau už didelę, tačiau chaotišką minią. Diskusijų kokybė, dalyvių pagarba vienas kitam ir temos nuoseklumas yra svarbiau už populiarumą, o gal ilgainiui net ir taps populiarumo priežastimi. Tie, kuriems patinka aštresni pokalbiai, tikriausiai rinksis diskusijas Bernardinai.lt straipsnių komentaruose.

Keletas klausimų, susijusių su konkrečiomis situacijomis:

Ar privalau naudoti savo tikrą vardą ir tikrą nuotrauką?

Tikrai ne, bet yra pranašumų būti savim. Ar jūs būsite pasivadinę tikru vardu, ar ne - tai jūsų asmeninis reikalas. Tas pats galioja ir paveikslėliui, todėl ir nėra atskiro įspėjimo registruojantis. O kodėl mes patys norime būti "tikrais" žmonėmis virtualiame pasaulyje, plačiau skaitykite čia:

http://tavorankose.org/forumas/index.php/topic,25.msg77.html#msg77

Visi yra laukiami šioje bendruomenėje tokie, kokie yra ar nori būti, tačiau buvimas savimi turi daug pranašumų.

Kodėl forume negalima diskutuoti tema X?

Todėl, kad tai neprisideda prie bendruomenės vystymo, tokios bendruomenės, kokią mes tikimės sukurti. Internete yra daug įvairių erdvių diskusijoms, mes nesistengiame aprėpti visų įmanomų temų. Plačiau skaitykite forumo diskusijų ir etiketo taisyklėse:

http://tavorankose.org/forumas/index.php/topic,9.0.html

Kodėl mano žinutės buvo perkeltos į kitą temą (ar sukurta nauja tema)?

Tai yra reikalinga tam, kad būtų išlaikyta pagrindinė diskusijos tema. Tokiu būdu mes gerbiame ir kitus diskusijos dalyvius, kurie diskutuoja būtent pagrindine tema. Taip pat naujos temos sukūrimas suteikia galimybę plačiau padiskutuoti apie siauresnį pagrindinės temos aspektą, ar kitą susijusią temą.

CitataPavyzdys.

Jei mes pradėsime temoje "A" aptarinėti savo patirtį apie susijusią temą "A-B", o kiti tuo pat metu toliau diskutuos apie temą "A", tai tik nedaugelis skaitytojų turės kantrybės atsijoti kur yra kas.


Bendros temos yra labai paviršutiniškos, o kai atsiranda reikalas tam tikrą temos aspektą praplėsti labiau, tada moderatorių pareiga - sukurti atskirą temą, kad diskusija būtų aiški ir dedikuota būtent tai temai.

Mūsų forumo taisyklės įgyvendina metodus, galiojančius pasaulinėje forumų valdymo praktikoje. Kituose forumuose moderatoriai dažniausiai įspėja vartotojus, kad laikytųsi pradinės temos, kartais net ištrindami temos neatitinkančias žinutes, kad išlaikytų diskusijos vientisumą.

Suprantame, kad žmonės kartais nori leistis į ilgas ir painias diskusijas, paliečiant įvairias temas, bet forumo erdvėje tokios diskusijos nėra labai geras dalykas, nes gana sunku sekti mintį, ypač prisijungusiems prie pokalbio vėliau. Taip pat tokios išsiplėtusios diskusijos dažnai lieka be jokios apčiuopiamos pabaigos.

Forumo administratoriai galvoja ne tik apie žmones, kurie diskutuoja šiuo momentu, bet ir apie tuos, kurie skaitys forumą, praėjus metams laiko nuo temos sukūrimo. Todėl siekiame, kad pasirinkę skaityti diskusiją tema "A", jie ir rastų joje informaciją apie temą "A". Tokiu būdu diskusijos turės ilgalaikę vertę - nebus tik vienkartinis minčių apsikeitimas, kuris bus aktualus tik pradiniams diskusijos dalyviams.

Kodėl mano žinutė buvo redaguota (pakeista)?

Kartais forumo narių žinutės gali būti redaguojamos. Tai nėra baisu, tai nėra cenzūra. Yra trys pagrindinės žinutės redagavimo priežastys:


  • Didelė monolitinė žinutė suskaldoma į keletą paragrafų - tyrimai sako, kad taip yra patogiau skaityti kompiuterio ekrane. Jei rašydami spaudžiate "Enter" klavišą, paspauskitę jį dar kartelį ir tarp paragrafų bus įterpta viena tuščia eilutė - bus mažiau darbo man  :thumbup:

  • Ištrinama citata, cituojant prieš tai esančią trumpą žinutę. Nenorint per daug "išpūsti" forumo duomenų bazę ir vengiant bereikalingai pasikartojančio teksto, yra ištrinamos citatos, kai atsakoma tiesiai po cituojama žinute. Kai cituojama žinutė būna didelė ir cituojamos atskiros dalys, tai yra suprantama, nes suteikia daugiau aiškumo. Tačiau, kai cituojama ištisa žinutė, kuri yra čia pat viršuje, tokiu atveju tai tampa nebūtina.

  • Pataisoma akivaizdi gramatinė ar (labai retai) skyrybos klaida.Kodėl kartais negaliu redaguoti savo žinutės?

Mygtukas žinutei keisti būna aktyvus 1 val. po parašymo. Po to dingsta. Todėl geriau įdėti naują žinutę, nes kiti žmonės, įsijungę į diskusiją, nepastebi pakeitimų ir aišku - nuo to nukenčia diskusija, be to gali kilti visokių nesusipratimų.

Kodėl mano žinutė buvo ištrinta? Forumo "valymo" darbai.

1. Vykstant diskusijoms, dažnai atsiranda žinučių, neįnešančių į diskusiją jokios naujos ar naudingos informacijos, bet atliekančių tam tikrą ribotą ir dažniausiai trumpalaikę funkciją.

CitataPavyzdys.

Vienas vartotojas gali paprašyti tam tikros informacijos ir sulaukęs jos iš kito vartotojo, sekančia žinute gali jam padėkoti. Žinutė savo funkciją atliko - diskusijos dalyvis perskaitė padėką. Po kelių dienų, ši žinutė tampa nebeaktuali, ypač kitiems vartotojams, skaitantiems diskusiją. Tai tik viena iš daugelio galimų situacijų, pateikiame ją tik kaip pavyzdį.


Tokiu būdu, siekiant išlaikyti diskusijas glaustas ir kiek galima įdomesnes, administratoriai periodiškai tvarkys senas temas. Užbėgant įvykiams už akių, tikimės, kad forumo vartotojai supras šių pokyčių esmę ir nesijaus įžeisti, jei bus ištrinta jų žinutė.

Taip pat pašalintos bus bet kokios įžeidžiančio turinio, nemandagios žinutės.

Kodėl mano žinutės negali būti ištrintos?

Žinutės negali būti ištrintos net to ir pageidaujant, nes tai jau yra ne vien mūsų, bet ir visų diskusijos dalyvių nuosavybė. Tai, ką mes sukuriame, yra visų mūsų bendras "produktas", kartais pasisekęs, kartais nelabai, bet bendras ir visų.

Diskutuojant, žmonės praleido laiką, skaitydami jūsų žinutes, apmąstydami jas, rašydami atsakymus. Net ir norėdami, mes niekaip negalėtume jiems to laiko, dėmesio ir darbo kompensuoti.

Aukštyn