Ką mums, katalikams, reiškia Dievo ir Jo šventųjų paveikslai? A.Saulaitis: video

Pradėjo Silvija, rugpjūčio 13, 2012, 05:55:08

0 Nariai ir 1 Svečias peržiūrinėja šią temą.

Žemyn

Silvija

Vasaros atostogų laiku turime puikią galimybę keliauti patys ir priimti svečius iš svetur. Beje, šitaip keliauja ne tik žmonės, bet ir... paveikslai :) Neseniai Lietuvos bažnyčias aplankė Čenstakavos (Lenkija) Dievo Motinos ikona, kurios piligrimystės po Euraziją tikslas - gyvybės ir meilės civilizacijos kūrimas. Panašiai yra keliavęs po Lietuvą ir Gailestingojo Jėzaus paveikslas, o kitų, nekeliaujančių paveikslų link, savo maršrutus jau pasiruošę įveikti piligrimai iš įvairių šalies kampelių.

Neužilgo (rugpjūčio 15 - 22 dienomis) švęsime Pivašiūnų atlaidus. Ši šventė - Marijos Ėmimo į dangų iškilmė - įsitvirtino jau nuo 1988 metų, kai Žolinės išvakarėse buvo vainikuotas garsusis Dievo Motinos paveikslas. Neseniai sukurta internetinė svetainė  gali plačiau papasakoti visą jo istoriją.

Be minėtųjų, Dievo Motinos su Kūdikiu paveikslus galime pamatyti Trakų, Šeduvos, Žemaičių Kalvarijos, Kazokiškių, Linkuvos, Tverų ir daugelio Vilniaus bažnyčiose. Bet šiandien norėčiau klausti ne apie juos ir dėl to temą pasuksiu kitu kampu.

Lygiagrečiai su reportažais apie ikonų bei maldininkų piligrimystes internetinėje erdvėje vis dažniau pasigirsta kritiškų pastebėjimų ir net kaltinimų, neva katalikai šiuo būdu demonstruoja ne ką kita, kaip stabmeldystę.

Kaip galėtumėm atremti šiuos nepagrįstus kaltinimus ir geriau paaiškinti tokį katalikų pamaldumą?

antanas


Silvija

Esu labai dėkinga už atsakymus, viskas atrodo taip paprasta ir suprantama, duok Dieve, kad taip būtų ir mūsų oponentams :)

Jazminas

Ačiū Jums, Gerb. Kunige, už atsakymą, tikrai viskas suprantamai paaiškinta  :) 
Gal ne visai į temą, bet labai norėjau pasidalinti (jei netiks, moderatorės prašau ištrinti šia žinutę) straipsnio nuoroda.

http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2012-08-08-ikona-matomas-kristaus-ir-sventuju-buvimas-su-mumis/85336

Silvija

Tikrai labai tinkama nuoroda, Janina, drįskite dalintis ir toliau, nes mes čia tam ir susirinkom ;)

Kalbant apie šį straipsnį pasigedau vienos minties apie ikonų kūrimą - sakau: "kūrimą" todėl, kad pastebėjau, jog straipsnyje naudojamas terminas "tapymas", tuo tarpu esu girdėjus, kad ikonos yra "rašomos". Šiuo žodžiu ir atskiriama ikona nuo kitos religinės kūrybos, norint pabrėžti skirtumą - ikonoje galima "perskaityti" Šventojo Rašto tekstus, todėl ji ne tapoma, o rašoma.

Aukštyn