Pereiti prie turinio TavoRankose.org

TavoRankose.org pradeda savo kelią!

Kelias - kuo daugiau pakeleivių, tuo smagiau eiti
Kuo daugiau pakeleivių, tuo smagiau eiti 😉

TavoRankose.org pradeda savo kelią! Šia proga sumaniau pasidalinti su jumis savo mintimis ir keliais žodžiais nupasakoti, kaip kilo ši idėja ir kur link norime ją vystyti.

Pradžioje aptarkime, kokia gi padėtis šiandieniniame katalikiškame lietuvių interneto pasaulyje (tiek Lietuvoje, tiek išeivijoje), iš ko jis susideda ir kaip tos sudėtinės dalys tarpusavyje susijusios. Šio aptarimo metu ir paaiškės, kokią rolę skirta atlikti mūsų portalui ir kokias spragas jis stengsis užpildyti.

Pastaba: pilną čia aptariamų svetainių sąrašą rasite mūsų katalikiškų nuorodų puslapyje.

1. Bernardinai.lt

Pirmąją grupę sudaro viena, bet laaaaabai didelė žuvis - Bernardinai.lt 🙂 Be abejonės, portalas Bernardinai.lt atlieka svarbiausią vaidmenį, skleidžiant krikščionišką pasaulėžiūrą ir pristatant tiek Lietuvos, tiek užsienio intelektualų mintis lietuvių visuomenei. Šiuo metu aš matau Bernardinus kaip pagrindinį krikščioniškos nuomonės formavimo įrankį Lietuvoje ir jie pasiekė tokius įtakos mastus, kad net sunku įsivaizduoti, kokia Lietuvos krikščionybės padėtis būtų be jų. Bernardinus aš įvardinčiau kaip Lietuvos krikščioniškos žiniasklaidos avangardą - priešakinius kariuomenės būrius, kurie žygiuodami į priekį, skina kelią visiems kitiems.

Bernardinai taip pat gražino krikščionybei Lietuvoje intelektualinį veidą ir "cool" faktorių, kas yra labai svarbu, formuojant jaunąją mūsų kartą. Tik nesupraskite, kad aš nuvertinu kitų krikščioniškų portalų vaidmenį, tiesiog Bernardinai yra ta vieta, kurią daugiausiai mato pasaulietinė visuomenės dalis, kuri nėra pakankamai giliai (ar išvis) tikinti, kad lankytųsi svetainėse, kurios labiau koncentruojasi į dvasinius reikalus.

2. Oficialūs Lietuvos Katalikų Bažnyčios internetiniai resursai

Antrojoje grupėje matome keletą didelių portalų (Katalikai.lt, Vatikano Radijas, Tikiu.lt, Vilniaus Arkivyskupija, Kauno Arkivyskupija ir t.t.), atstovaujančių Lietuvos Katalikų Bažnyčios vadovybę ir administraciją, pateikiant svarbiausią informaciją apie tikėjimo sampratą, parapijų veiklą, įvairius renginius. Taip pat jie suteikia resursus mažesnių religinių, labdaros ir visuomeninių organizacijų žiniai skleisti.

3. Organizacijos, bendruomenės

Trečiajai grupei priskirčiau visas katalikiškas organizacijas, parapijas ir bendruomenes, turinčias internetines svetaines (Kretingos Pranciškonai, Pakūta, Caritas, Ateitininkų Federacija, Opus Dei ir kitos).

4. Krikščioniška žiniasklaida, leidiniai

Ketvirtąją grupę sudaro įvairūs leidiniai ir krikščioniškos žiniasklaidos atstovai, radijo laidos (Katalikų Pasaulio Leidiniai, Bažnyčios Žinios, Katalikų radijo "Mažoji studija", Marijos Radijas, XXI Amžius ir kiti).

5. Internetiniai krikščionybės kaubojai ir skvoteriai

Ir paskutinė, bet ne mažiau svarbi, nei visos kitos grupės, yra internetiniai krikščionybės kaubojai ir skvoteriai, kurie ant savo pečių neša asmeninius liudijimus ir gerąją naujieną į visus įmanomus visuomenės kampelius ir pakraščius, kad ji būtų išgirsta jų draugų, pažįstamų ar šiaip praeivių ir užklydėlių. Šiai grupei priskirčiau visus tikėjimo blogerius (a.k.a tinklaraštininkus), meno atstovus, visas kitas krikščioniško pobūdžio asmenines svetaines. Internetinių kaubojų terminą savo straipsnyje pasiūlė autorė Anna Arco:

Interaktyvūs, lengvai prieinami ir greiti tinklaraščiai - patogi bendravimo priemonė ir autoriams, ir skaitytojams. Jie leidžia išgirsti tuos, kurie kitaip galbūt liktų neišgirsti. Nuorodų, užuominų ir tinklaraščių tinklų (blog-rolls) dėka tinklaraščiai buriasi į visaip susipinančias bendruomenes pagal savo interesus, suteikdami prieglobstį tiems, kas jaučiasi nesuprasti ar atsieti. (Bernardinai.lt | Anna Arco. Bažnyčią atgaivinti gali "laukinių Vakarų" tinklaraščiai)

TavoRankose.org papuola į...

Tad į kurią gi grupę taiko portalas TavoRankose.org? Tiesą pasakius, nei į vieną iš jų 😀

Mūsų tikslas yra suvienyti aktyvius lietuvių katalikų internautus ir sukurti naują gyvybingą erdvę - internetinę ekosistemą, kuri skatintų visų aukščiau išvardintų grupių, o taip pat individualių žmonių bendravimą, informacijos skleidimą ir apsikeitimą naujienomis.

Mes norime, kad TavoRankose.org taptų klijais, sujungiančiais įvairias katalikiškas svetaines ir bendruomenes į vieną vietą, taip padedant sukurti daugiau dialogo, suteikiant skaitytojams galimybę atrasti įdomių ir vertingų resursų. Tokiu būdu, mažesnės svetainės ir pavieniai autoriai galėtų greičiau, ir geriau skleisti naujienas, pritraukti bendraminčius, gauti žmonių atsaką ir palaikymą. Katalikų blogeriai sulauktų naujų lankytojų - jų mintys būtų išgirstos, iš to kiltų diskusijos ir t.t.

Net tokiam banginiui, kaip Bernardinai.lt, yra sunku atlikti visas funkcijas, nes tikriausiai nėra tokio ir tikslo, o administraciniai Bažnyčios portalai taip pat atlieka labai aiškiai apibrėžtą savo vaidmenį. Todėl lieka neužpildytos sritys, kurios gali labai praturtinti krikščioniškos bendruomenės gyvenimą. Bendros internetinės erdvės sukūrimas ir dedikuoto katalikų diskusijų forumo įsteigimas labai gražiai užpildys šias spragas.

Troliai čia nepageidaujami!

Keletas svarbių pastabų apie katalikų diskusijų forumą. Šiuo metu bene daugiausiai diskusijų vyksta Bernardinai.lt straipsnių komentaruose. Tačiau labai gaila, kad ten viskas palikta savivaldai, ko pasekoje, keletas priešiškai nusiteikusių asmenų tikslingai trukdo diskutuoti straipsnio tema ir tokiu būdu efektyviai "numarina" diskusijas.

Internete šie asmenys vadinami troliais, tačiau atrodo, kad lietuviškų svetainių šeimininkai dar nežino kaip su jais kovoti ir net neįsivaizduoja, kokią žalą jie daro bendruomenės vystymuisi.

Mes pasistengsime šią problemą spręsti iš pagrindų, kad žmonės galėtų ramiai, pagarbiai ir įdomiai diskutuoti!

Apie mūsų portalo struktūrą ir konkrečius projektus daugiau informacijos rasite mūsų pristatymo puslapyje.

Kvietimas prisijungti

TavoRankose.org yra ne pelno siekiantis projektas su 0 LT biudžetu ir daromas išimtinai iš idėjos. Jei manai, kad gali prisidėti prie mūsų komandos, nedelsk ir tą padaryk! 😉 Šis projektas tik gimė, tad nieko nelauk ir tapk mūsų komandos nariu - prisijunk prie mūsų!

Iš anksto dėkoju visiems ir linkiu mūsų projektui sėkmės!

P.S. Jei kas nori prisidėti prie projekto sėkmės malda, mes kviečiame jus pasimelsti už TavoRankose.org 😉

2 komentarai apie “TavoRankose.org pradeda savo kelią!

Komentavimo galimybė išjungta.