Pereiti prie turinio TavoRankose.org

Jauki internetinė lietuvių katalikų bendruomenė

Garbė Jėzui Kristui! Sveiki atvykę į jaukią internetinę lietuvių katalikų bendruomenę, kuri niekieno nelaukta ir nekviesta (kaip Karlsonas, kuris gyvena ant stogo) apsigyveno kibernetinėje erdvėje adresu TavoRankose.org 😉

Saugus Jėzaus - Ganytojo Rankose
Photo by Bill Davenport

Keliais žodžiais, ką mes siūlome mūsų lankytojams?

Jei kada nors kilo klausimas "kas gero ir įdomaus vyksta mūsų Bažnyčios padangėje?", jūs patekote į reikiamą vietą! Titulinis svetainės puslapis seka lietuvių katalikų bendruomenės pulsą. Jame visada galėsite rasti Lietuvos (ir bendrai visų pasaulio lietuvių) katalikiškojo pasaulio naujienas iš pirmų lūpų – naujienos realiu laiku yra tiekiamos tiesiai iš įvairiausių bendruomenių, organizacijų ir kitų katalikiškų svetainių.

Taip pat mes siūlome visiems įsijungti į keletą labai realių užsiėmimų, kuriuos mes pavadinome klubais ir pritaikėme juos žmogui, gyvenančiam greitu XXI-ojo amžiaus tempu ir praleidžiančiu nemažai laiko virtualioje erdvėje. Klubai ne tik padės pagilinti tikėjimo žinias, padėti kitam žmogui ar sulaukti ilgai prašytos pagalbos, bet gal net sutvirtinti santykius su mylimu žmogumi ar padiskutuoti apie neseniai matytą gerą filmą 😉

Kokie šaunūs yra ištikimi VIEŠPATIES žmonės!
Būti su jais man didžiausias malonumas. Ps 15 (16) - 3

Taip pat mes sukūrėme diskusijų forumą, nes manome, kad lietuvių katalikų bendruomenei jau senai reikėjo tokio dalyko!

Kodėl "Tavo Rankose"?

Man asmeniškai šie žodžiai turi dvi labai svarbias reikšmes:

- pirmoje vietoje tai yra pasakymas "viskas, Dieve, yra Tavo rankose". Jei laisva valia į Dievo ir Dievo Motinos rankas įdėsime savo gyvenimus, šeimas, pasiekimus, problemas, rūpesčius, ligas... visa tai įgaus tikrąją prasmę ir taps mūsų tobulėjimo laipteliais, vedančiais į Šviesos ir Gėrio pažinimą.

- antroji reikšmė yra mintis, kad daugelis dalykų yra mūsų pačių rankose, todėl mes turime atsibusti iš sąstingio ir tikslingai siekti tobulumo. Niekas už mus nenugyvens gyvenimo, kaip tik mes patys. Todėl reikia susiimti save į rankas, nugalėti dalykus, kurie mus stabdo ir trukdo tobulėti, ir eiti tvirtu žingsniu į naują, pilnesnį tikėjimo supratimą ir dvasinį gyvenimą.

Susumuojant abi mintis, galime pasakyti, kad laisva valia duota mums ne be pagrindo. Net jei vieni šiuo metu yra prispausti sunkumų, priklausomybių, ligų ar dar kokių negandų, mes turime susiimti save į rankas, atiduoti viską į Dievo rankas ir padedami dvasios brolių ir seserų, atrasti tikrąjį gyvenimą. Tikiuosi, kad šis projektas laikui bėgant ir taps tokia bendruomene 🙂

Jei tai šiek tiek sudomino jus, galime papasakoti kaip kilo ši idėja.

Nuo idėjos iki modelio

Vidinį jausmą, kuris paskatino pradėti mąstyti apie šį projektą ir imtis jo įgyvendinimo, labai taikliai apibūdina ši citata:

Visame pasaulyje atlikta parengiamoji apklausa parodė, ko žmonės išties ieško: meilės, bendruomenės, bendravimo, draugystės, prisirišimo, broliškumo, pagalbos, dialogo, supratimo, dalyvavimo, saugumo, apsaugojimo. Tarsi savaime čia kyla klausimas: ar tradicinė parapijos bendruomenė suteikia visa tai? Tad ar bereikia stebėtis regint, kad bažnyčios tuštėja? (Gabriele Amorth "Egzorcistai ir Psichiatrai")

Būtent tikros bendruomenės jausmo pasigendu šių laikų parapijose ir bendrai visuomenėje. Rodos atėjome į bažnyčią, atlikome savo dvasinę pareigą, gal dar pasilabinome su keliais bažnyčioje sutiktais pažįstamais ir atgal tiesiu taikiniu į materialaus pasaulio rutiną... Bet juk pirmosios krikščionių bendruomenės buvo visiškai kitokios! Bendra malda yra gerai, bet ji galėtų būti dar daug kartų geresnė, jei mes pažinotume žmogų, šalia kurio meldžiamės ar žinotume, per kokius sunkumus eina tas žmogus, kai visi garsiai sakome "Dieve išklausyk mūsų".

Nenagrinėsiu, kodėl taip yra, tiesiog apibūdinau, kokį jausmą tai sukelia ir man prieinamomis priemonėmis bandau tai pakeisti.

Pradėdamas šį projektą, turiu tikslą sukurti jaukią ir tvirtą internetinę katalikų bendruomenę, kuri galėtų įdomiai diskutuoti krikščioniams aktualiais klausimais, dalintis savo dvasine patirtimi, kartu tobulėti ir padėti vienas kitam malda ir realiais darbais. Tikiuosi, kad tai bus bendruomenė, kurioje bent virtualiai pažinosime vienas kitą ir galėsime jaustis reikalingi ir esantys tos bendruomenės dalimi. Reikia tikėtis, kad internetas padės lietuviams pamiršti savo įgimtą kuklumą bei nepatiklumą ir drąsiau ištiesti savo artimui virtualią draugystės, ir pagalbos ranką.

TavoRankose.org pradedu keliais frontais, pirmas kurių yra mano vadinama "Pagalbos Linija" - Užtarimo maldos klubas, kurio tikslas pagelbėti vienas kitam malda. Tai pirmas žingsnis, bandant paskatinti žmones labiau pažinti vienas kitą, įsigilinti į asmenines situacijas ir svarbiausia - padėti vienas kitam. Pradedame malda, o jei viskas gerai eisis, gal ateityje atsiras galimybės padėti ir realiais žemiškais būdais bei darbais.

Antras projekto frontas yra Dvasinių knygų ir diskusijų klubas, kuriame mes kartu skaitysime įdomią krikščionišką literatūrą ir bendrai diskutuosime apie mintis ir klausimus, kilusius beskaitant. Internetas suteikia daug galimybių ir šiuo atveju labai patogu, kai žmogus gali prisijungti prie knygos diskusijos bet kada – ar kai jis pribrendo dvasiškai tos knygos skaitymui, ar kai jis netyčia užtiko mūsų svetainę plačiajame internete, knygų komentarai visada bus čia, o galimybė užsiprenumeruoti pranešimus apie komentarus, leis skaitytojams greičiau įsijungti į diskusiją.

Trečias labai svarbus frontas yra darni ir laiminga šeima. Ar galite paaukoti 20-40 minučių per savaitę santykiams su mylimu žmogumi palaikyti ir gerinti? Porų ir šeimos klube mokomės bendravimo ir gyvenimo kartu meno, dalinamės patirtimi. Klubo veikla remiasi asmeniniais porų pokalbiais, kurie padės labiau įsigilinti ir įsiklausyti vienas į kitą, suteiks idėjų ir įrankių spręsti konfliktus, priimti bendrus sprendimus ir sukurti dar geresnį ir laimingesnį šeimyninį gyvenimą.

Daugiau apie portalo sukūrimo motyvus, idėjas ir lietuviškų internetinių katalikų resursų apžvalgą skaitykite: TavoRankose.org pradeda savo kelią!

Mūsų komanda

Jei manai, kad gali prisidėti prie mūsų komandos, nedelsk ir tą padaryk! 😉 Šis projektas tik gimė, tad nieko nelauk ir tapk mūsų komandos nariu - prisijunk prie mūsų!

Parama projektui

Visa tai, ką matote, buvo sukurta panaudojant 0 LT + $0 + 0 eurų 😀

Pagrindiniai dalykai, reikalingi tokiems projektams, yra: nebijojimas žengti pirmą žingsnį, geranoriškas nusiteikimas ir truputis nuo miego nukniaukto laiko 😉

Tačiau, jei norite paremti mus finansiškai, siųskite internetinę perlaidą PayPal sistema adresu:


Visiems iš anksto dėkojame!!!

Jūsų nuomonių ir įžvalgų lauksime mūsų forume: Jūsų komentarai apie TavoRankose.org.

Visada su jumis!
Tomas Mackevičius, projekto TavoRankose.org įkūrėjas.

Su mumis susisiekti galite:

ePaštu:
Forume: TavoRankose.org/forumas/
FaceBook puslapis: TavoRankose.org Facebook'e
Twitter naujienos: Twitter @TavoRankose
eNaujienos: TavoRankose.org eNaujienų prenumerata